Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

sichatka
30. zář 2010

@kosvancova - někdo šestinedělí dodržuje, někdo ne. Záleží na tom, jak se cítíš. Doktoři to většinou nedoporučují, ale co kdyby se náhodou zadařilo, že? To, že tě břicho přestane bolet ještě neznamená, že uvnitř je vše v pořádku. Podle mého není kam spěchat, ale musíš se rozhodnout sama.

richt
30. zář 2010

@kosvancova - tak mi jsme na to vlítli aso za 10 dní po laparce. Břicho mě už moc nebolelo a tak se to dalo. Sice pak mě přepadla chřipka a jak jsem stále kýchala a kašlala tak mě břicho začalo bolet nanovo. Ale to je prý tím jak se břicho napínalo a zase stahovalo. Ale bohužel se nezadařilo. Sice jsem to dostala až o 4 dny později, ale bohužel dostala. Na kontrolu jdu 8. října tak uvidíme co mi řeknou. Dnes jsem si volala do CARu a mám přijet buď 12dc, ale to je neděle takže to nevyjde a nebo 15. října. Takže uvidíme co mi řeknou. Měli jsme to zkoušet asi 2 měsíce přirozeně a pak na IUI. Ale nějak mi to ta laparka překazila tak nevím co se b ude dít teď

andara
30. zář 2010

Aha, takže po laparce je normál 6tinedělí?to se i krvácí? 😉
My se chceme snažit až po novém roce🙂

kosvancova
30. zář 2010

Ahoj holky, tak jsem zpět od doktora, vypadá to na ztluštělý pravý vejcovod (prý to může být pooperační zánět) a taky tam mám zase volnou tekutinu za dělohou (to prý může být z tý laparky jak to tam oplachovali). Vzali mi krev, jestli je tam opravdu zánět a kontrola v úterý. Kdyby se to prej zhoršilo, tak mám jet rovnou do špitálu... Připadám si už fakt jak ve zlym snu ☹
Takže v tuhle chvíli je fakt asi předčasné řešit další snažení, ach jo... 😔

misanda
30. zář 2010

ahoj holky, zdravím a nesu aspoň trošku optimistické zprávy...včera jsem byla na utz a po roce od laparky vypadá všechno ok...tak aspoň že tak...

jak se jinak všechny máte? Nějak jsem neměla poslední dobou náladu řešit něco ohledně endošky, dětí atd...

richt
30. zář 2010

@andara - ne po laparce se nekrvácí, tady aspoň já nekrvácela. Dostala jsem to normálně jak jsem měla.
@kosvancova - snad to bude všechno v pohodě. Zánět je potvora. Přejde tě zima ani o tom nevíš a už tam je. Tak držím pěsti ať je vše v pořádku
@misanda - tak to jsem ráda, že to máš všechno jak má být. Ono není na škodu vypnout a nic takového neřešit.

misanda
30. zář 2010

@richt a jak vy jste na tom?

luckamb
30. zář 2010

@misanda Ahoj Míšo, tak to je super, že ja na utz vše tak jak má. Tak ti držím palce ať je konečně konec všemu tomu trápení.

richt
30. zář 2010

@misanda zatím vlastně nijak. Měla jsem jít na IUI, ale skončila jsem v nemocnici se slepákem. Takže teď se dávám dohromady a do CARu jsem objednaná na15. října do poradny tak se uvidí co mi řeknou. Jinak čekáme na výsledky z genetiky. Takže zatím se neděje vůbec nic

misanda
30. zář 2010

@luckamb nazdárek..jak se s malou máte??? koukala jsem na fb jaký jste fešandy 😉...ale tak naše cesta za dítkem ještě bude hodně dlouhá. Žádáme o adopci..tak aspoň takhle se nám náš sen splní...snad 😉

@richt takže ještě stihneš ale IUI letos ne? kéž by vám to vyšlo, měli byste krásný vánoční dáreček 🙂

luckamb
30. zář 2010

@misanda Míšo my se máme fajn. Děkujeme za pochvalu. Budu vám moc držet palce a doufám, že dáš vědět jak jste na tom a jak pokračujete. Jak s adopcí tak s těhotněním.

misanda
30. zář 2010

@luckamb dám vědět určitě...neboj 😉 kdyžtak budu mít statusy na FB až se to hne s naším Ferkem...

luckamb
30. zář 2010

@misanda OK, tak super. moc vám fandím. 😉

richt
30. zář 2010

@misanda - no snad ano. Uvidím co mi řeknou a třeba příští měsíc by jsme do toho klidně mohli jít

andara
30. zář 2010

Tak holky, v r.2011 bysme vsechny mohly byt uz maminky 🙂

richt
30. zář 2010

@andara - snad budeš mít pravdu

andara
30. zář 2010

@richt Ja tady na konikovi zacinala a tenkrat mi holky napsaly, ze pokazdy z te diskuze odejde nejaka snazilka jako tehulka a mely pravdu, ted uz maji skoro vsechny deticky 🙂
Taky jsem spravce na diskuzi Snazilky na lide.cz a tam to postupne taky odpada, takze myslim, ze tady to bude taky tak 😉

richt
30. zář 2010

@andara - tak to jsi mě vážně povzbudila.

andara
30. zář 2010

@richt 😉 no a byla jsem svedkem i nekolika zazraku, kdy holkam bylo receno, ze prirozene to nepujde atd. a jedna ceka ted druhe mimco naprosto prirozene s jednim vajecnikem a vejcovodem 🙂 Za to cekani to stoji ikdyz je dlouhy!

richt
30. zář 2010

@andara - no to teda určitě. Mě doktor taky říkal, že k němu chodila jedna co ji nedávali vůbec naději. Za svých 20 let ji neuzrálo ani jedno vajíčko a pak náhodou jedno dozrálo a ona zrovna otěhotněla. Vůbec nebrala žádnou antikoncepci, protože si myslela že je to naprosto zbytečné a nakonec se podařilo a má mimi. No prostě zázrak.Takže asi nemá cenu házet flintu do žita, ale aspoň kdyby šlo nějak vypnout a nemyslet na to. Člověk který to neřeší a smíří se je asi ideální,ale jen tak to asi nejde

andara
30. zář 2010

@richt to mas pravdu, ja jsem chtela hodne moc po svatbe (cervenec 2007) a nedarilo se, v praci mezitim odesly asi 4 kolegyne jako tehule, takze asi vis, jak sem se citila ☹ pak moje sestrenka v 19ti otehotnela, ja ji vezla test a ona jeste rikala, jak mimino nechce atd...dalsi rana a nakonec kamoska mi volala, ze je taky tehotna! Uz jsem byla bezmocna a nakonec rikala, ze jednou se to proste musi povest i nam a prestala jsem merit teplotu, hodila jsem to za hlavu, nakonec sem chtela napsat od gyndarky doporuceni na spermio pro manzu a ona, ze to jeste nechame pres leto a pak mam prijit a napise mi to, no a v zari jsem mela pozitivni test. tehotenstvi ze zacatku nebylo bez problemu, ale ke konci jsem si to uzivala a klidne bych brisko nosila jeste pul roku 🙂 😉

richt
30. zář 2010

@andara - to znám, taky kolem mě bylo spousta těhotných když mi bylo nejhůř. Otěhotněla jsem a pak jsem musela na potrat protože se mimi přestalo vyvíjet. V tu chvíli jsem potkávala samé těhule a nejhorší na tom bylo, že v tem samý termín co jsme měli mít mi se narodili v rodině 2 mimča. Bylo to fakt těžké, ale už to beru zase trochu jinak. No nějak to musím zkusit hodit za hlavu a neřešit to, ale je to těžké když máš pořád chodit na nějaké kontroly nebo jsou samé problémy a musíš se hlídat.

alik12
1. říj 2010

Ahoj holky,
tak od včerejška umírám v bolestech menstruace, je to snad ještě horší než naposled- nemůžu sedět, chodit, jenom bych ležela. Doufám, že se to po operaci změní. Jak to máte Vy, zmírnili se bolesti po operaci?

richt
1. říj 2010

@alik12 - ahojky tak v tomhle mi teda laparka vůbec nepomohla. Bolesti mám už od začátku MS a drží mě pořád. Před laparkou mi řekli, že se to může zlepšit, ale bohužel se nic nezlepšilo. Je to pořád stejné. Tak snad aspoň tobě pomůžou od bolestí. Dr. mi řekl, že někdo to prostě má bolestivé a jiný zase ne. Prý každá jsme jiná a s tím on nic dělat nemůže

kocina7
3. říj 2010

Ahoj holky tak od příštího týdne jdem do druhého pokusu.Příští pátek si jdu pro léky a snad už to klapne i u nás mám z toho takové zvláštní pocity ale budem moc doufat že to klapne. Doktror říkal že mi musejí dát větší dávku léků kvuli té mojí endometrioze a místo Gonalu mi nasadí Puregon tak uvidíme co z toho všeho bude.A s tema těhotnýma jak tu píšete tak to mám taky jsou všude kolem mě a neustále se mě každý ptá když už konečně budeme mít taky nějaké děti a to člověka moc bolí, jo kdyby to bylo tak jednoduché jak se to všem říká prostě kdo si tímto neprošel tak vubec neví o čem je řeč.Tak holky všem tu přeju aby jsme tento rok byli těhule a psali si pak jen o tom jak nám rostou bříška a jak moc se těšíme na mimísky. Držím všem palečky pač naděje umírá poslední.... 🙂

sichatka
4. říj 2010

@kocina7 - tak budu držet palečky, ať vám to vyjde. A ono to vyjde uvidíš. Nevím, jestli to mělo nějaký vliv, ale po prvé jsem ležela přes den na břichu a četla si. Při druhém pokusu jsem se snažila na břichu ležet co nejméně. Větší dávky hormonů musíš přežít a je vidět, že se doktor snaží.

A pro všechny. Až se vás budou zase ptát, kdy už si pořídíte miminko, říkejte :". MOC ZLOBÍM, TAK MI JEŽÍŠEK ŽÁDNÉ NENADĚLIL" - u mě to fungovalo, no a v létě jsem zase říkala, že musím napsat o mimi Ježíškovi. 😀

misanda
4. říj 2010

ahoj holky, nemáte prosím některá zkušenosti se Synarelem?

misanda
4. říj 2010

@kocina7 gratuluju k dalšímu pokusu..já mám taky vysoký dávky Gonalu..uvidíš, že budou super vajucha 😉

richt
4. říj 2010

@kocina7 - určitě to vyjde, budu držet pěsti.

richt
4. říj 2010

dnes mi volali z genetiky a objednali nás na krev. Už nám jednu brali, ale prý to bylo na cystickou fibrozu. Výsledky už mají, ale ještě nám musí vzít krev na chromozomy. Tak to vypadá, že nám ji vemou příští pátek. To jedu i do Caru tak to vezmem přijednom.