Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

merrel
13. srp 2010

Ahojky holky,
muzu se zeptat, sem se vratila domu z laparo kde mi odstranovali opet tu nezradnou endometriozu a jak dlouho jsme po laparce krvacely? 😕
ja jsem trochu spinila a ted krvacim ne tedy silne obcas ale nemuzu si vybavit, jak sem to mela minule tak abych neco nezanedbala moc dekuji 😅

berkana
13. srp 2010

merrel: já jsem po první laparce špinila necelý týden, tak po troškách, po druhé jsem špinila den v nemocnici a propouštěcí den jsem dostala ms, jelikož jsem tam byla ke konci cyklu

merrel
13. srp 2010

@berkana a mela jsi zvysenou teplotu me docela zacala bolet i hlava a mam 37.8 a kdyz to vyjede nad 38 tak mam volat nemocnici 😔 ...

richt
13. srp 2010

@merrel -já jsem o aarce nešinia vůbec.A tetu jsem taky neměla. Každé tělo sse s tím vyrovnává jinak, ale pokud bys vážně měla 38, nebo to trvalo delší dobu tak to asi nebude v pořádku

olive
13. srp 2010

@caterina85 - Ahoj, no ja na ty stery pujdu az koncem mesice, ted se tam nemam narok dostat. Manza na spermiogram jde uz pristi tyden. Pokud se potvrdi chlamidie, tak jen nechapu kde jsme k nim prisli, vim, ze se prenasi pohlavne a ja z me strany nemam zadne hrichy 😀 . Ale jak pises ,pokud muzou byt v tele i nekolik let tak to by vysvetlilo vse. Taky ti drzim palce at ti stery dopadnou dobre.

olive
13. srp 2010

@merrel - ja po laparce nekrvacela a nemela ani teplotu, jak pise Richt pokud budes mit delsi dobu teplotu a krvacet, tak bych kontaktovala lekare. Za telefonet nic nedas.
@berkana - jak valcis? Bohuzel nema, cas procitat zpet.

berkana
13. srp 2010

@merrel zvýšenou teplotu jsem měla, ale jen tak 37,4, doma už jsem se pak ale neměřila. Měla jsem taky zvýšený tlak. Ona zvýšená teplota lehce je taky, když se třeba něco hojí, nebo když dětem rostou zoubky, jak se tělo uzdravuje. Ale horčka je blbá. Tak držim palce, ať se ti to srovná a teplota klesně na klasickou 🙂

@olive válčím jak to jde 🙂 jsem byla v červenci na utz v CARu i přítel, výsledky jak jsme čekali, mám menší myom ještě, ale to prý nevadí, je v tý svalovině v děloze. To že jí mám zahlou dozadu, to by nic nebylo, ale ještě mi řekla dr, že je zahlá skoro do 90% úhlu, takže zase nějaká vymoženost 😝 na podzim někdy jdeme na IUI, tak uvidíme, jak to dopadne. A co ty? kdy vám tam končí sezona, že budeš mít zas klid 🙂

caterina85
13. srp 2010

@olive A to Ti ty stěry nemohl udělat Tvůj gyn.? Mně je dělá on. Jo, fakt je to přenosné jen pohlavně. Nějaké řeči, že to můžeš chytit na záchodě, nejsou pravda. A z ručníku jedině, že by ses otřela a hned do stejného místa někdo další.Což je taky dost nepravděpodobné. Jo, spousta lidí to má a fakt o tom ani neví. Bohužel teda...taky nemůžu vědět, jak dlouho jsem to někde "roznášela" 😅

merrel
13. srp 2010

holky dekuji moc volala jsem do nemocnice a rekli mi ze se to stava a ze mam zkusit paralen a odpocivat a pit hodne tekutin a ted kdyz sem se merila tak 37,1 takze to snad bylo jen nejake chvilkove tlakem nebo tak ale moc dekuji 😉

olive
15. srp 2010

@caterina85 - Gyndar v Italii stery nedela, musis se objednat do nemocnice a tam ti je udelaji( proc to delat jednoduse kdyz to jde slozite).
@berkana - klid budu mit od zari. Ja dle vysledu, spermiogramu a steru, budu pokracovat. Ceka me genetika, chtela bych si udelat Imunologii v Praze a pak navsteva CAR. Chtela bych zkusit minimalku v Reprofitu. Tak na podzim se to tady rozjede, hodne holek se chysta na IVF nebo IUI.

berkana
16. srp 2010

@olive jj, to se rozjede, oni maj třeba v Praze ted stop stav, vždycky přes prázdniny, že IVf ani IUI nedělaj, takže na podzim tam bude asi nával 🙂)) tak uvidíme, jak se nám povede, no my aspon budem 30. srpna začínat dělat topení a počítáme, že do konce roku bychom se mohli stěhovat od přítelovo rodičů do vlastního, na což se opravdu těším 😀

fumaran
18. srp 2010

No tak vás opět nepotěším, řady nastávajících mamin nerozšířím ☹ Tak máme ještě jeden pokus a pak se budeme rozhodovat, co dál. Váhám, jestli jít hned za tři měsíce na třetí pokus nebo zkusit nějakou léčbu, i když není 100% jisté, že za to může endometrioza... Asi půjdu na konzultaci někam jinam, třeba poradí jiný postup. Co radíte?

aleks
18. srp 2010

Ahoj, objevila jsem toto téma, tak chci jen potěšit. V únoru jsem byla na laparoskopii, při které mi byla diagnostikována endometrioza a poté, co se MUDr. dozveděl, že se již 8. měsíc pokoušíme o mimi, doporučil mi CAR. Do měsíce po laparce jsem přirozeně otěhotněla, takže hned další menstruace se nekonala 🙂 🙂 😉
Teď si jen malilinko vyčítám, že jsem na laparku měla jít dříve. Ale co, budeme mít krásný dárek pod stromeček.

olive
18. srp 2010

@fumaran - tak, to me mrzi, ze to nevyslo ☹ . Pokud treba nemas imunologii, tak bych ji podstoupila. Muj gyndar mi rika, ze u nas z nejvetsi pravdepodobnosti imuno neni problem , ale jistotu budu mit az po vysetreni. Puvodne mi nechtel udelat ani post koitalni test, a pak byl velice prekvapeny vysledkem a nakonec se mi omluvil, ze jsem mela pravdu. Vsak konzultaci v jinam Caru muzes absolvovat a pak se rozhodnes.
@aleks - gratuluji k tehotenstvi. Patris tady mezi ty stastnejsi, kterym se to podarilo velice brzy. Mne gyndar, rekl, ze pokud se jedna jen o enometriozu a je odstranena,h mela byt tak je vysok sance na tehotenstvi. Bohuzel, kdyz se pak stale nedari tak je tam i jiny problem. Ja momentalne bych mela byt ok, a stejne se nedari.
@berkana - super, drzim palecky at vam jdou rychle a prace a vy se co nejdriv muzete stehovat.

Vsechny ostatni moc zdravim 🙂 .

richt
18. srp 2010

@fumaran - tak to je mi vážně líto.

berkana
18. srp 2010

@olive díky 🙂

@fumaran to je škoda☹ tak dobré rozhodnutí co a jak dál....

richt
19. srp 2010

Asi si budete myslet, že jsem blázen, ale dala jsem se na kameně. Přítel má všechny možné knížky o kamenech a jejich kouzelné moci. Možná tomu nevěříte, ale já jsem si řekla, že to zkusím. Koupila jsem si měsíční kámen a nosím ho na krku. Měl by pomoct k miminku. Taky jsem se spojila s paní která pracuje s kameny a poradila mi na vaječník růženín a topas imperial. Jelikož trpím na záněty tak mi doporučila heliotrop se žlutými skvrnami. Mám si je dávat na podbříšek a na noc je šupnout do vody a ráno tu vodu vypít. Taky je prý dobré ke kamenům přidávat křišťál ten prý zvyšuje jejich účinet. Pro muže je zase : tulit a zoisit - podporují tvorbu spermií. Takže holky pokud na to některá věří tak za zkoušku to určitě stojí.

berkana
19. srp 2010

@richt nemyslím si, že jsi blázen. Známá mi namalovala na obyčejný kámen znak na peníze a nosím ho v peněžence, je pravda, že někdy tam vůbec nic nemám, a tak nepomůže, ale když tam penízky jsou, tak mizej, ale ne tak rychle 😀 možná to zkusím, uvidím, jen by mě zajímalo, jak to je u těch mužů 🙂 s postupem, jestli to samá jak píšeš u sebe? 🙂

richt
19. srp 2010

@berkana - nevím přesně, ale asi by některý s těch kamenů měli nosit a možná taky pít jakoby ten výluch

anit.xx
20. srp 2010

ahoj holky, dlouho jsem tady nebyla ale chtěla jsem úplně vypnout a hlavně nemyslet! u mne opět nic nového!! začínám se smířovat s tím, že přirozenou cestou dítě mít nebudu, zkoušeli jsme a pořád nic, takže se to docela projevilo na psychice! Takže po novém roce ET a vzhledem k tomu, že to zase vzdávám, tak si myslím, že to nevyjde.
fumaran-je mi to též moc líto,ale bude líp. Nesmíme to vzdávat aby z nás nebyly ne snažilky ale zoufalky!!! 😀 Ale je to těžké...

Olive-jak pokračuješ? doufám, že nedepkuješ jak já 🙂. Moc zdravím... 🙂

misanda
20. srp 2010

@fumaran to je mi líto ☹ znám to...vim...bohužel ☹ musíme zkusit bojovat dál...

jinak všechny zdravím...měla jsem týden dovolenou a užívala si co se dalo 🙂

olive
20. srp 2010

@anit.xx - ahoj holka, no po psichycke strance jsem na tom podobne jako ty. Taky neverim , ze se nam zadari prirozene ( a mam strach aby se zadarilo i umele). Manzel uz toho zacina mit plne zuby, minule to rekl i gyndarovi, ze jen jezdime po doktorech, vsichni tvrdi jak jsme ok, ale stejne se nedari. Ted cekam na vysledky spermiogramu a ja jdu na ty stery. Dal se uvidi. Hele nepujdes do Ketu? Moc bych ti to prala aby se uz zadarilo, samozdrejme si to preji i sama pro sebe co si budem nalhavat. Holka sem tam sem napis, mne to napr. pomaha se sem vypsat.
@misanda - jo, tak jsi si uzivala super... 🙂 . Ja se tesim na zari jak male dite 😉
@richt - proc by jsi mela byt blazen? Proste jen zkousis co se da. Hodne stesti 🙂 .

anit.xx
21. srp 2010

@olive - no tak to jsme opravdu na tom stejně... akorát s tím, že manžel mě do toho pořád tlačí a to už též toho máme za sebou docela dost!! Te´d jsem ve fázi, že vlastně nevím co bude, na KEt asi začátkem roku, pořád doufám,že to sakra musí vyjit normálně!!! Jinak jím pořád prednison a popíjím tu čínskou medicinu a tak mám pocit, že jsem zdravá,protože mě nic nebolí!! Jinak nic nového!! Vám by už to též mohlo vyjit ať nás tady povzbudíš!!!! Přeji pěkný víkend... naposledy teplo, teda u nás 😀

olive
23. srp 2010

@anit.xx - no, my ted cekame na vysledky spermiogramu a mam obavy, ze nebudou nejlepsi, ponevadz mi dosla mrcha presna jak svycarske hodinky. Jinak tady je tepla zatim vice nez dost. Tvuj manzel je ok? Co vam nasli na imunologii za problem? Uz si to nepamatuju.

misanda
24. srp 2010

ahoj vopice, jak se máte???? koukám, že tady panuje nějaká ponurá nálada...kuuuuuš 🙂

berkana
28. srp 2010

ahoj holky,
koukám, že je tady mrtvo, nikdo nikde..... my tu máme dneska ošklivo od rána mrholí a fouká studenej vítr, je to jak na podzim. Taky mě dneska trochu pobolel levej vaječník, ale ted je to zase dobrý. Jen se mi zdá, že si na mě dělá zálusk zase migréna...ach jo 😖
@olive tak co výsledek spermoogramu? Koukám, že to v tý Itálii taky není jednoduché.

olive
28. srp 2010

Ahoj holky 🙂 🙂 🙂 .
@berkana - tak spermiogram dopadl celkem dobre manza ma 20 procent dobrych spermii, dle tabulek v Italii to neni zase az takova bida protoze 25 procent zdravych mrsek je spermiogram ok. Bohuzel vysledek na Chlamidie zatim nemame, protoze v laboratori nam rekli, ze ze spermatu to oni nedelaji, tak ve stredu jde na stery z mocove trubice. Chudak ma z toho strach, ani se mu moc nedivim. No a ja jdu na stery konecne v pondeli. Tak se to hne zase kupredu. Zacinam tusit, ze nas momentalni problem je protilatky na spermie, ale nevim kdo je ma jestli ja nebo manza. Vim, ze se to da obejit s iui nebo icsi. Poradim se jeste s gynekologem, ten mi chce jeste jednou udelat post koitalni test. Dle meho bude nejlepsi udelat imunologii a tam at se doktor vyjadri, nez vyhazovat prachy jen tak do vzduchu.
Berkano -preji ti at se migrena nerozjede. Zalez si do pelisku a odpocivej.
@misanda - to vis, ja obcas blaznim 🙂 🙂 .

misanda
28. srp 2010

@olive záleží jaká ta alergie je...mě mudra řekla, že moje vajíčko je obalené protilátkama, takže se netvoří jenom tím hlenem...no uvidíš...držím palce a myslim na vás!!! S těma testama na chlamči manžovi nezávidim..u nás je teda dělali jenom mě a pak jsme brali léky oba...

@berkana nazdárek, jak se máš? 🙂

anit.xx
29. srp 2010

@olive - nám našli protilátky proti spermiím a ty mám já. Tak pořád tlačím prednison. Řekni mi co to je ten post koitalní test? Po laparo nemáš endošku?

olive
29. srp 2010

Ahoj holky, dnes jsem delala jen pul dne, a od stredy bubu mit pravdepodobne definitivne klid. Uz se tesim po takovem pracovnim maratonu.
@anit.xx - post koitalni test je test ktery se provadi vetsinou 4 az 8 hod po soulozi. Doktor ti odebere vzorek hlenu a ten sleduje pod mikroskopem. Okamzite vidi spermije jestli jsou zive nebo se aspon hybou. V nasem pripade tam spermije byly ,ale ani jedna se nehybala, navic test nam delal uz 3 hodiny po soulozi. Doktor mi rekl, ze mam i malo plodneho hlenu, i ten sledoval pod mikroskopem a potvrdil mi ovulaci protoze, kdyz mas ovulaci tak se ti tam ukazou jakoby kapradiny. Vse jsem mohla sledovat s doktorem. Na zaklade tohoto testu nam dr. predepsal manzelovi spermiogram( ktery nam ukazal, ze ma zive mrsky) + stery na chlamidie.
Anit na sto procent rict nemuzu jestli ta endomrcha zmizela, ale zatim tomu nic nenasvedcuje, ze bych ji mela, markery jsem mela v poradku, cysty taky nemam, bolesti take ne( ty jsem konec koncu nemela nikdy). Cykly mam pravidelne a to jsem pred laparkou nikdy nemela. Takze chci verit, ze endomrcha tam neni.
@misanda - ve stredu podam info, jak to manzal prezil.
V tydnu s nejvetsi pravdepodobnosti zavolam do Prahy a objednam se na imunologii, zrisit to muzu prece kdykoli.