Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

miluse
24. bře 2009

Chanel, myslela jsem si to. Zkusíme to prokonzultovat ještě ve čtvrtek s doktorkou a jedno bychom asi zkusili. A stupeň, hmm, tak to ani nevím ☹ bylo tam jen pár srůstů, žádný cysty nic 😨

myskaaaa
24. bře 2009

Ahoj holky,
Chanel, díky za uklidnění.... a Dusice taky....byla jsem u doktorky, objevila mi krvavou cystu 4 x4 cm,ale na druhé straně než mám bolesti. Tak kde mě to bolí měla podezření na přetočený vaječník a tudíž nedokrvovaný a nutný operovat...pustila me domů s tím že když se to do večera zhorší, mám jet rovnou do nemocnice....no to byl den...večer jsem měla ještě i zvýšenou teplotu,ale pak zase klesla a od tý doby to je lepsí...dneska jsem teda jeste v posteli doma, trochu to pobolíva, ale i bez prášku na bolest to jde....tak snad.... to jsou veci....
Jinak pokud to ted nevyjde, tak jdu také v květnu na první IVF s krátkým protokolem. Do IUI už bych nešla....ještě se mi včera honily hlavou myšlenky na počínající mimoděložní....no blázen...To je asi brzy- po 5 dnech od IUI? tak snad bude vše OK...
Držím VŠEM pěsti a díky za podporu.
Chanel do jakého centra chodíš?

dusice
24. bře 2009

Chanel, mám dlouhý protokol hlavně kvůli tomu, aby se mi uklidnila endom.- dost se mi zhoršila. OHSS jsem naštěstí neměla (i když říká se, že díky němu je i větší pravděpodobnost uchycení embrya)- ani při stimulaci mě nebolelo břicho. Až po odběru mě trohu pobolívalo, ale to se dalo vydžet. Můžu se zeptat do jakého centra chodíš?
Milus, nevíš, jestli ti dělali i průchodnost vejcovodů? Jak dlouho se už pokoušíte o miminko?

miluse
24. bře 2009

Dusice, jo dělali a to by mělo být OK. Snažíme se cca rok a půl

dusice
24. bře 2009

Milus,tak to máš velké + 😅. Poraď se ještě s lékařem, zda je dobré zkusit to IUI nebo jít hned na IVF. Jestli ti ta endom. nezpůsobuje nějaké potíže jako např. bolestivou ms, tak bych to riskla. Je ale pravda, že úspěšnost IUI není moc velká a ta endom. to ještě snižuje. Každopádně budu držet pěsti.
Myska, ty si teda zkoušíš ☹ . Doufám, že už budeš v pořádku. S tím mimoděložním nevím. Těžko říct, jestli to je brzy.Ale jestli se cítíš už lépe,bolesti ti ustupujou a klesá ti teplota, tak by to snad nemělo být. Myska, kam chodíš ty do centra?

myskaaaa
24. bře 2009

Ja chodím do Gennetu Praha...kdysi jsme chodili do Gestu a tam se nam nelibilo...a kam chodíš ty?

miluse
24. bře 2009

Myska, tak to chodíme stejně, my mi tam taky od minulého týdne ofiko patříme 😀

Dusice, jj, prokonzultuji to ve čtvrtek s Mudrou, páč je fakt, že kvůli té endometrioze při MS trpím jak ďas a to jsem si naivně myslela, že po laparce to bude lepší a ono prdlajs. 😒

myskaaaa
24. bře 2009

Miluse ja po laparce trpim taky porad, hl. mě bolí konečník a to hrozně! No porad doufám že to jednou těhotenství vyřeší....

dusice
24. bře 2009

Já chodím do Pronatalu v Praze. Dej nám pak vědět na čem jste se všichni domluvili.

miluse
24. bře 2009

Dus, jasně 😉

Myska, to si taky říkám, že by to pak mohlo být po porodu lepší, se necháme překvapit, ještě tedy se k tomu porodu dopracovat, že 😀

chanel
24. bře 2009

Holky, já chodím do Caru do Brna na Obilní trh,je to i porodka. Myško, ale to není dobré, ta krvavá cysta, já ji měla 6x8 a musela jsem okamžitě na laparku, ta se Ti určitě udělala po stimulce, právě při ivf,když se to stane, tak mi dr. říkala, že ji vysají právě při narkoze,při odběru vajíček a mám s tím počítat, že se to může stát! To je radost to Ti řeknu! Miluško,pokud máš čistý vejcovody, tak v tom případě je slušná šance!!!! To by bylo fajn,kdyby jsi zvedla uspěšnost!! Za zkoušku nic nedáš!!! Dusi: já tu endometr. mám taky dost rozšířenou,ale dr. říkala, že mám čisté vaj. a tak by stačilo si je pohlídat na měsíc HAK a pak se pustit do toho.....jsem strachy podělaná,ale snad se mi taky vyhne hyperstimulák, právě při druhé IUI,se mi zvětšily vaj. a byla jsem na kapačkách, bolestí jsem se nemohla ani narovnat a to pár hodin po iui.....už abychom byly všechny těhotné!Dr. říkala, to je pro ženy trpící touhle nemocí lék!!!!!!!!!!!!

myskaaaa
24. bře 2009

No teda, Channel - ja se ptala doktorky jako co s tou cystou a ona rikala ze bud sama zmizi nabo tam proste bude....jako ze se nic nedeje....ach jo. To by mě s ní asi na IVF nestimulovali,co? Já už na laparku nechciiiiiiiiiii!

chanel
24. bře 2009

myško, mě ji taky dva měsíce pozorovali,ale pak mi lékař řekl, to musí okamžitě ven nebo vám to tam praskne a bude problém.....ale já ji měla velkou a bolela,Ty ji máš menší ........já opravdu nevím, nechci Tě strašit,jen jsem Ti chtěla napsat co udělali mě. Na ivf,by měly být vaječníky čisté. Pořádně se na to zeptej třeba i víc lékařů!!!

myskaaaa
24. bře 2009

Jasně, díky moc, jsem ráda že si můžu přečíst zkušenosti někoho jiného, protože doktoři toho moc neřeknou...hned jsem to hledala na netu...proc me k tomu sakra doktorka neco nerekla...clovek se pak pídí...ach jo, tak mě to zase mrzí, ty komplikace, pořád něco, už jsem z toho unavená...ale co vám mám vykládat,že jo...?..🙂
tak se kočky mějte...

miluse
25. bře 2009

Chanel, díky, uvidíme co nám řeknou zítra, jdu na kontrolní folikulometrii, tak uvidím jak vaječníky narostly a možná příští týden pregnyl a šup na to 😉

Myska, mě občas přijde, že doktoři si právě myslí, že si to tak nějak všechno zjistíme samy, díky internetu je k tomu více možností, ale taky mě to občas štve, ikdyž na druhou stranu, mě když většinou doktor říkal mnoho informací, tak jsem mu to v ordinaci všechno odkývala, sotva jsem vlezla do čekárny, tak jsem věděla cca půlku 😕 😅

lanugo
25. bře 2009

Ahoj kočky, možno vás trošku poteším (dúfam) 😉 mne diagnostikovali endometriosu po 3 rokoch ukrutných bolestí a 2 rokoch neúspešného snaženia o mimi. Moja doktorka roky nič nevidela až keď som zmenila doktora,tak hne´d pri prvom ultrazvuku videl endo. na vaječníku. Za 2 mesiace na to som šla na LPSK-ložiská početné-na vaječníku, v malej panvy-medzi močákom, rektom, črevami. Ten samí doky mi povedal, že po operácii dáme 1/2 ročnú hormonálnu liečbu...no ja som moc nechcela a popýtala som sa kade tade, aj v nemocnici každého jedného lekára čo si o tom myslí. Až som začula to, čo som potrebovala vedieť 😉 liečba je náročná, vyčerpávajúca a pre mladé ženy bez detí skoro nezmyselná (štúdie lekárov z USA),tak som k tomu dokimu prešla a okamžite sme začali (po uzdravení poop. raniek) so stimulovaním vaječníkov. Po 2 mesiacoch sa mi na vaječník vrátila endo a bola vačšia ako pred operáciou (ono sa stimuluje nie len rast folikulov,ale zároveň aj rast endo-tak preto ma to neprekvapilo) Pri 4 cykle sme dali Clostil, Pregnyl ,duphaston a šup na IUI-po 13 dňoch // 😲 😲 😲 som v 10. týždni a som tak šťastná, až sa bojím či si to vobec zaslúžim! Baby, nevzdávajte to!!!!!!

miluse
25. bře 2009

Lanugo, tak to je super zprávička. 😀 JTo nám tu dává hodně velkou naději. Já už tedy zobu clostil 3 cyklus, tak snad to k něčemu bude, zítra se dozvím zda nám příští týden udělají IUI. 😕 Tak snad tě budeme za chvíli i my ostatní následovat.

myskaaaa
25. bře 2009

Ahoj,
Lanugo,
moc diky za Tvoje psaní, moc ráda čtu takto pozitivní zprávy, dává mi to naději....
Přeji Ti ať jde vše jak má a jsi šťastná a taky doufám,že Tě budeme následovat...
Miluše,
přeji hodně štěstí na zítra, ať to IUI vyjde.
Já zítra zajdu ke svému gyn.,který mě snad půl roku neviděl, aby mi sledoval tu cystu, dneska ji začínám cítit a jsem z toho narvózní (vím že asi plašim,ale co nadělám). Stejně mu musim donýst všechny papíry co dostávám v Gennetu a předtím operační protokol z nemocnice...
Mějte se!!!!

dusice
26. bře 2009

Ahojky!
Lanugo, moc gratuluji, to je skvělé.... 😀 Jak už psaly holky- to nám opravdu dodává naději 😉

miluse
27. bře 2009

ahojky,

tak u nás se IUI nekoná, spermio dopadlo špatně. Tak jdeme na genetiku a imuno a pak rovnou IVF 😒

dusice
27. bře 2009

Miluš, nesmutni. U toho IVF máš přeci jen větší šanci, že se to povede než u IUI. A to, že ti budou ještě před tím dělat genetiku a imunologii je strešně velké + 🙂 Už víš, za jak dlouho tě to čeká?

miluse
27. bře 2009

Dusice, já vím. Jen jsem se těšila, že se už něco bude dít příští týden a ono prd. Ale je fakt, že u IVF je větší šance .
JJ, na genetiku jdeme za 14 dní a na imuno týden po, mohla jsem si vybrat, ale jelikož nejsme z Prahy, tak jsem se na to imuno objednala i zároveň na den, kdy bych měla s nějvětší pravděpodobností jet i na HP do gennetu, abychom tam nejezdili zbytečně, no už takhle tam pojedeme ve čtvrtek a pak v úterý. A výsledky na imuno budou za 3 týdny u tý genetiky nevím.

dusice
29. bře 2009

Ahojky!
Milus, tak to máš štěstí, že tě objednali už tak brzy. Většinou se čeká tak dva měsíce.
Holky, já teď vůbec nevím co mám dělat. V pondělí jsem byla 4DC na injekci dipherelinu na zastavení cyklu. Ještě dva dny po tom jsem špinila. Jenže od včerejška celkem dost krvácím. Vůbec nevím co s tím. Když jsem měla diph. při prvním IVF, tak jsem pak už vůbec nekrvácela. Furt přemýšlím, jestli mám ještě chvilku počkat, jestli se to zklidní nebo mám volat do Pronatalu. Moc dobře jsem ten náš druhý pokus nezačala ☹

myskaaaa
31. bře 2009

Ahoj holky,
dusice tak co,volala jsi do Pronatalu, nebo krvácení přešlo? To mě mrzí,takový komplikce...
Miluse IVF je větší šance...já jsem 13 DPO (po IUI) a bolí mě uz 2 dny děsně břicho-jako na menses, ale ještě jím Utrogestan, test negativní...můžu se zeptat jestli vám utrogestan oddaloval menstruaci a jestli jste to i pres jeho užívání dostaly? Mám ho jíst až do menstruace,ale mám pocit že ji nějak nemůžu dostat...
Včera jsem byla na imunologii (kontrloní testy po laparce s endom.) a pořád mám hrozně zvýšený IgM...tak mi vzali krev jeste na dalsi rozbory...chtěla jsem se zeptat co konkrétně v imunologii našli vám - vy kdo jste už na imun.byly,díky moc...taky tam píšou že je zachycena pozitivita paraproteinu IgM lambda....sama doktorka říkala že neví co se mnou...a že by s IVF počkala....no to se s neléčenou endometriozou čeká dost těžko...ach jo.
No a napadlo ji mi nasadit na endometriozu Pentoxifillin - že prý rozšiřuje cévy a dobře působí na endom.,slyšely jste o tom nekterá?
Jinak s cystou si nikdo hlavu neláme - jak v CARu tak muj gyn, tak jsem se tím přestala taky zabývat a doufám že zmizí....
Mějte se krásně!

miriska
3. dub 2009

Ahoj holky,
pročítala jsem tuto diskuzi a chtěla bych vědět Váš názor na můj problém.
Už více jak rok mám bolesti v podbřišku i mimo menstruaci a při menstruaci mám hodně velké bolesti, občas i při styku. Před rokem mě doktorka přeléčila pro jistotu atb. a poslala mě na ultrazvuk a na vyšetření jestli nemám slepák. Nic se nezjistilo a bolesti časem trošku ustoupily. Teď už mám zase několik měsíců velké bolesti a když jsem jí o tom řekla tak mi udělala ultrazvuk, stěry a vzala mi krev a řekla mi že to bude budto chronický zánět nebo end.. Pak jsem si přišla na výsledky a řekla mi že se nic nezjistilo a dala mi pro jistotu zase atb. a že mám brat antikoncepci 3 měsice v kuse, abych se té bolestivé menstruaci na čas vyhla. Po svatbě( v červenci) chci vysadit antikoncepci a snažit se o miminko a řekla jsem jí o tom a ona mi vůbec neřekla co to ta end. je a dokud jsem se nedočetla na internetu co to je zač tak jsem si myslela, že teda jak říká otěhotním a bude pak vše ok, ale já mám ted strach jestli vůbec budu moct otěhotnět. Nevím co mám teď dělat, docela jsem jí důvěřovala, ale ted nevím na čem sem...Proč mě neposlala na laparoskopii když měla podezření na end..Napadá Vás někoho nějaké rozumné vysvětlení pro to její jednání?
Když čtu tuto diskuzi tak mám kolikrát slzu na krajíčku, když si představím, že bych měla něco takovýho mít ☹

veria
3. dub 2009

Mirisko, endometrioza se většinou před otěhotněním neřeší, pokud nejsou nějaké velké bolesti. Protože se na ní normálním vyšetřením ani nepřijde. Ovšem pokud bolesti máš, možná by byla laparoskopie na místě, nevím, proč ti ji dr. nenavrhla. Asi chce čekat, jestli otěhotníš, a pak to případně řešit. I s endometriozou se dá normálně otěhotnět. Mno, já to štěstí neměla. Endo mám dost rozsáhlou, ale bolesti mimo menstruaci naštěstí ne. Nevím, co bych ti poradila, snad jen s dr. promluvit, jestli by tě neposlala na laparoskopii. Mám dost zkušenost, že pokud si člověk sám nevyžádá konkrétní vyšetření, tak dr. často nic nedělají. Bohužel.

miriska
3. dub 2009

Veria:
Moc děkuji za odpověď. Jsem z toho hodně špatná a mám nervy, že ta doktorka mi o tom nic neřekla. Popisovala to jako nějakou banální věc, která odezní s těhotenstvím a dál to neřešila a ted když jsem se o to začala zajímat tak jsem si uvědomila, že to vůbec není sranda...Mám strach, aby to do toho července než se začneme o miminko snažit nedošlo ještě do nějakýho horšího stádia. Nevím jestli mám začít lítat po doktorech a nechat do sebe rejpat ted nebo az kdyz nám to nepůjde☹

veria
3. dub 2009

Banální to určitě není, udává se, že 50% žen s endometriozou je neplodných. A navíc je to někdy provázeno opravdu krutými bolestmi. Ale ty ji nemáš potvrzenou, vůbec ji nemusíš mít, ty bolesti mohou být jiného původu. Zkus se s tou dr. ještě poradit, jestli by ti tu laparoskopii nedoporučila. Přece jen podezření tam kvůli té bolesti je, a abys na to přišla za rok snažení.... Na druhou stranu, stejně by tě asi chvíli nechali, jestli neotěhotníš sama.

miriska
5. dub 2009

děkuji za tvůj názor, moc mi to pomohlo. Přemýšlíme s přítelem, že to zkusíme už teď před svatbou at neztrácíme čas a uvidíme, když to nepůjde 4měsíce tak to začnu řešit. Nechci nechat do sebe štourat, protože pak mě doktoři vystresuji a pujde nam to jeste o to hur ☹

miluse
6. dub 2009

Holky, jak se vůbec endo léčí? 😕 Mě ji sice při laparce diagnostikovali, něco odstranili, ale dál nic 😕