Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

sichatka
15. črc 2010

Tak už jsem fotečky viděla heč 😀 Krásné, závidím, já bych se tak vdávala ještě jednou, ale ten můj už nechce 😀

berkana
15. črc 2010

@sichatka tak to se zeptám až tam budu volat na ty výsledky krve přítele. S tim vedrem mi nemusíš ani řikat, jsem ted až do neděle v Králováku, takže jak tady je to vim 😀 No snad tam budete mít trochu líp, uvidíte, si to tam užijte a zajděte taky v Liberci do Babylonu😀 je to tam fakt hezký a super🙂
@veverka.dada pěkné fotečky🙂 máš pěkně výraznou zrzavou barvičku a s tou zelenou trávou a tak to jde pěkně k sobě 🙂 šatičky taky nádherné, šikovná švadlenka🙂
@misanda aha, tak zase o něco chytřejší 🙂 prográmek pěkný, no užívat si krásného počasí ted musíme po tý dlouhý zimě a nicm moc jaru🙂 tak užívej užívej 😀

richt
15. črc 2010

veverka.dada, moc krásné fotečky
Tak zítra jedu na ten ultrazvuk. Jsem moc zvědavá co mi řeknou

richt
16. črc 2010

Ahojky, tak jsem byla na ultrazvuku. Řeklimi že ovulace mi už proběhla. A dnes máme ještě poslední den kdy to zkusit. No tak uvidíme. Jinak nám dali čas do září a pak by se zkusilo IUI. Tak třeba se to podaří a nebo už podařilo🙂

sichatka
16. črc 2010

@richt - tak šupky dupky na snaženíčko a pak zadeček nahoru popř. do svíčky. -držím palečky

richt
16. črc 2010

sichatka, moc dík. Jdem opékat a asi otevřem vínko, třeba to pak pujde lépe 🙂

richt
16. črc 2010

no tak jsem z toho jelen. Pročítala jsem papíry a když jsem byla v Olomouci poprve a dělal mi ultrazvuk napsal mi děloha v AVFI, pak jsem byla po druhé a napsal ni děloha v RVFI a řekl mi že ji mám obrácenou dozadu. A dnes mi zase do papíru napsal děloha v AVFI. Tak teď vážně nevím jak ji vlastně mám.

veverka.dada
17. črc 2010

Holky, moc děkuju za píjemná slova chvály 😵 to rozhodně potěší 😉
@richt tak družím palce a doufám, že tuleníčko pomohlo!!! 😉 a hele, neumí tvá děloha třeba kotrmelce? 😀 teda to je divný...a ještě mi řekni, po každý ti to psala jinej dr. nebo ten samej?

jinak víte co mě dnes probudilo? bolest břicha...tak jsem to šla omrknout a je to tu 🙂 konečně jsem to dostala!!! nejdřív teda děsná radost, ale pak mi došlo, že ta bolest není zrovna malá 😒 dva ibalginy a teplej ručník...ale kdyby to bylo jen ten první den takhle, tak by se to dalo zvládnout 😉 hlavně, že už to přišlo...

richt
17. črc 2010

@veverka,dada - právě že to psal stejný doktor. Je to dost divné, ale procházela jsem ze zvědavosti ještě papíry z dřívějška z potratu a lapárky. Když jsem byla na potratu jsem ji měla strměji v zadu ( RFVI ) po laparce jsem ji měla normálně v předu ( AVFI ) . A teď ji mám každý měsíc jinak tak vůbec netuším čím to je.
jinak uvidíme koncem cyklu jestli se zadařilo. Podle dr by klidně mohlo. No necháme se překvapit.
Je mi líto, že trpíš, ale to já znám jakmile dorazí mrcha tak 2 dny umírám.

anit6
19. črc 2010

@veverka.dada - krásné fotečky, nejlepší ta na můstku v přírodě a ta tvá rezavá hlava, nádherný kontrast, super fotky!! Moooc hezké!! opravdová veverka 🙂.

misanda -tak co nového žeby překvápko??? 😀

richt - tak to máš super s tou dělohou, člověk se tu dočte věci... jinak vidím, že snaženíčko pokračuje u mne také 🙂 tak držím palečky, kruciš už by to mohlo vyjit.... !!!!!!!!

fumaran
19. črc 2010

Tak se po dlouhé době zase koukám, co je na Koníkovi nového a kdo všechno ze "starých známých" tu zůstal 🙂 Dnes jsem si přinesla Synarel, Menopur, stříkačky a jehly a hurá na ultrakrátký protokol. Tak uvidíme, jestli se to tentokrát podaří. Držím všem palce!

richt
20. črc 2010

@anit6 - no s tou dělohou jsem fakt mimo. Vůbec netuším proč to tak je. Budu se muset na příští návštěvě zeptat. Zatím snaženíčko pokračuje tak uvidíme jestli uspěšně. Tak držím pěsti ať to brzy výjde

olive
20. črc 2010

Ahoj holky, vsechny vas moc zdravim 🙂 . Nemam skoro vubec cas tak na Pc chodim minimalne.

berkana
20. črc 2010

@olive ahoj olive, taky tě zdravím🙂 máš v obchůdku fofr co 🙂

richt
21. črc 2010

Ahojky,mám nás dotaz, začala jsem užívat duphaston a trochu po něm špiním. Stalo se to i některé z vás? Díky

berkana
21. črc 2010

@richt ahoj, já duphaston brala aby se mi srovnala ms, abych právě mezi cyklama nešpinila, takže já ti bohužel neporadim. A na letáčku tam neni nic o špinění napsané?

richt
21. črc 2010

@barkana - je tam psano, že se nesmí brát při nevyjasněném krvácení. Jinak tam není nic. Zatím jsem jen trošičku špinila tak se to třeba upraví samo.

veverka.dada
23. črc 2010

@anit děkuji 😵 tu zrzavou barvu jsem si řekla schválně že jí chci takhle hodně intenzivní právě kvůli fotkám 😵 jen už jí teď nikde nemůžu sehnat, přesali se vyrábět a já se bojim, že budu muset změnit barvu 😒
@fumaran tak hodně sil a také štěstí!!!
@olive já si říkala, kde pořád lítáš...začalo se mi stýskat 😵 tak snad se ten fofr brzy uklidní 😉

holky, tak já zase dostala čípky kvůli nějakým bakteriím ☹ já nevim jak to dělám, ale mám fakt pořád něco!!! nejhorší ale je, že těch čípků je šest... a mě ještě ani neskončila ms...takže se bojim, že je budu brát i přes ovulaci a snažení bude muset počkat až na příští měsíc 😠 no neni to k nas*ání? píííp

veverka.dada
23. črc 2010

chci se ještě zeptat, máte někdo zkušenosti s čípky a mastičkou Clotrimazol? v letáku totiž píšou: " zpravidla postačí třídenní léčba, pokud je to nutné, lze léčbu opakovat"... co byste dělali vy? léčili se jen tři dny, abyste nepropásli ovulaci a nebo radši dobrali všechny čípky? bohužel se nemůžu zeptat dr. páč má dovču 😒

berkana
23. črc 2010

@veverka.dada zkušenosti s tim nemám, ale skrz jeden zánět (ted si nevzpomenu jakej..ta halva děravá 😕 ) jsem mastičky měla na více dní a dr mi řekl abych si ji zaváděla jen tři dny, tak jsem si to zaváděla jen tři dny. Záleží jesli se za ty tři dny zbavíš těcha bakterií... No uvidíš, jak se rozhodneš 🙂

misanda
23. črc 2010

ahoj holky, jak se máte??

u mě nic novýho...leze na mě MS a tak se těším aspoň k mudře, že mi udělá utz a řekne, jestli je furt všechno jak má...no snad...

veverko, zkušenosti taky nemám, ale když jsem zaváděla čípky, tak jsem to neměla na tak dlouhou dobu, aby mi to zasahovalo od MS až k ovulce...

berkana
23. črc 2010

misando: no to víš, pořád stejně, v pondělí budu volat do CAR na přítelovo výsledky krve. Cca za týden čekám taky ms, ale včera a dneska v noci jsem měla takový pocit, jako když na mě už ms jde, ale to je jetě brzy, pač to je 20tý den teprve. Tak nevím čím to je. Ted je konečně docela snž, ale dusno, takže se potim jak dveře od chliva 😀 zítra prý hlásí max. 19 stupňů, tak jsem na to zvědavá.

Holky, užijte si víkend 😀

misanda
23. črc 2010

berkana : tak u nás leje jako z konve...a to doslova...takže to posílám i k vám, chceš? jinak teplota se snižuje...dusno moc nemáme...a to je dobře...konečně!!!! i když ten déšť by být nemusel, no...

a vy plánujete to IVF nebo ne????

veverka.dada
23. črc 2010

holky, díky...asi počkám kdy skončí ms a když to po třech až čtyřech dnech bude dobrý (jako že ustoupí příznaky) tak to prostě utnu a vrhnu se na manželské povinnosti 😀

u nás taky leje ostošest...jsem hned po příchodu z práce vlítla do sprchy, nahřála se po tom promoknutí a oblíkla tepláky a teplé ponožky a je mi báječně 😵 a ani mi nějak nevadí, že víkend nebude hezky, mám totiž tolik práce doma...

jinak též přeju hezký víkend 😉

berkana
24. črc 2010

misando: tak koukám, že jsi poslala 😀 večer začlo pršet a nepřestalo....ale aspoň se to zalije 🙂
jj, my plánujem IVF s ICSI, ale až na podzim, ted maj "IVF prázdniny" takže v září tam šupajdim znova a pak mi najedou asi protokol, uvidíme

veverka: tak držím palečky, ať to ustoupím, já si myslím že jo 😀 a pak teda hurá na manželské povinnosti 😀 😝

andrik79
24. črc 2010

ahoj holky jdu za váma na radu...mám také za sebou x neúspěšných pokusů pro endometriozu. Opravdu tady není nikdo, kdo by otěhotněl s touto mrchou?
Já čekám na dárkyni, už jdu za 14 dnů na stimulaci sliznice a dárkyni už máme...
jen se chci zeptat, zda nevíte, jestli při endometrioze se zvyšuje úspěšnost s darovanými vajíčky? Jelikož u normálního ivf mi v centru říkali je úspěšnost s endoškou jen 25% a 2x větší riziko potrácení..a právě jsem se zapomněla zeptat, zda při darovaném vajíčku je úspěšnost větší? Děkuji za odpověď A.

misanda
24. črc 2010

ahoj holky,

berkana : tak to půjdeme na podzim do boje spolu...já budu mít opět dlouhý protokol a opět vysoké dávky Gonalu, proto budu zase hned se začátkem stimulky na nemocenský. nedělalo mi to moc dobře. ale zase za ten výsledek to stálo 🙂

andriku, holky určitě otěhotněly...mrkni se na zazy, ta měla endomrchu tu nejhorší co mohla a nosí pod srdíčkem miminko 🙂 😵

a jinak já se chystám na darovaný vajíčka se čtvrtým pokusem, takže až někdy příští rok...prý nás to vyjde na 60tis - pojišťovna ještě hradí léky, zbytek my sami. a jinak mě bylo řečeno, že úspěch na otěhu je vyšší, protože jsou ty vajíčka kvalitnější a jsou i mrazáčky, tkaže je pokusů i víc atd atd...

berkana
24. črc 2010

misanda: tak to zaválčíme a musíme vyhrát, když na to budem dvě 🙂 no já ještě uvidím, co mi řeknou v září na tom utz, jakej protokol mi daj.

misanda
24. črc 2010

berkana, no uvidíme 🙂 snad snad...ale teď už mě to tak netrápí...už jsem si zvolila svojí cestu kterou jít a jsem tak nějak prostě šťastná 🙂

berkana
24. črc 2010

misanda: to je dobře 🙂 tak ať ti to vydrží a povede se, celá cesta výborně 🙂