Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

misanda
13. dub 2010

já jsem měřilaa bylo v pohodě...vždycky ráno v šest 🙂 i o víkendu a pak jsem spala dál 🙂 a měla jsem tuze krásný grafíčky a děsně mě to ty tři měsíce bavilo 😝

chanel
13. dub 2010

Mis: to je pravda, kdo ví,jak vypadá folikul a co v něm je 😉 ............a přesně tak, co máme dělat my starší, zrovna já jsem od Tebe o pět let starší ☹ ☹ ☹

misanda
13. dub 2010

chanel a jak dlouho se snažíte o miminko?

berkana
13. dub 2010

chanel: jo to se mě ptej....to bych taky ráda věděla....

richt
13. dub 2010

misando, klobouk dolu. To já bych asi vážně nedala. S tím hlenem u mě to není nic moc a bolest břicha mívám, ale to může být i tím, že mám srostlé vaječníky k dutině břišní ( podle dr. to není problém k otěhotnění)

chanel
13. dub 2010

Mis: 5 let, z toho jsem 4 roky v rukách doktorů. Ber: Ty jsi z Prahy?

chanel
13. dub 2010

už vím, Jindřichův Hradec 😉

richt
13. dub 2010

holky, slyšeli jste někdy o čaji kotvičníku? Já jsem ho začala pít. Bylo mi řečeno, že po něm mají lépe dozrávat vajíčka

chanel
13. dub 2010

Doktoři to asi berou tak, že když je děloha,tak je vždy šance, už třeba s darovanými vajíčky.Nikdy jsem u sebe ovu nepoznala, i když před laparoskopii, jsem vždy měla krátce po ms, hleny takové ty zřejmně ovulační,ale nikdy jsem těhotná nebyla 🙄

berkana
13. dub 2010

chanel: já jsem na Jindřichohradecku, ale pocházím nedaleko Prahy...takže i když budu jezdit do Prahy, tak to pro mě neni tak strašný, stejně jezdím za mamčou, takže od ní je to nějakých 30 km, takže mám i kde zůstat, když bych musela častěji k dr🙂

chanel
13. dub 2010

richt: neslyšela, ale mám strach pít bylinky,aby některé nenapomáhaly endometrioze, třeba Kontryhel

berkana
13. dub 2010

richt. neslyšela....

chanel
13. dub 2010

Ber: tak to je fajn! A co říkáš na Cary v Praze? Jsou tam dobří lékaři?Já mám obšlápnuté Brno, takže můžu podávat info 😀

olive
13. dub 2010

Holky vy jste teda spisovatelky 🙂 🙂 🙂 .

Ja jsem toho nazoru, ze doktori velice radi posilaji na IVF a az po 3 pokusech neco zacinaji delat. Je to pro me jednodusi a maji za to vice penez. Takze pokud nemate ucpane vejcovody tak ta sance na prirozene otehotneni je. Chce to jen svatou trpelivost a ochotneho doktora ktery se vam bude nalezite venovat. Ja stale verim, ze se mi nejakym zpusobem zadari prirozene i kdyz treba s napomoci leku.
Jinak krome endometriozy muzete mit i hormonalni problem nebo i imunni.

Chanel - ja si te pamatuji, ze jsi sem loni chodila.

misanda
13. dub 2010

richt, já už bych nic nepila. pila jsem na rady koníkářek kontryhel a super mi to pomohlo v rozvoji endošky...takže děkuju, nechci 🙂

na kvalitu vajíček je prý dobré jíst hodně bílkovin 😉

jinak ty vaječníky jsem taky měla jakoby přilepený při poslední laparo...oddělali to a mělo by to býv t pohodě...zvlášť prý po té léčbě...tak nevim...

chanel, klobou dolů. Za ty roky jste nepřemýšleli o adopci? 🤐 nebo o těch vajíčkách? 🤐

misanda
13. dub 2010

jj, u endometriozy bývají hodně i imuno problémy...proto je dobrý si to vyšetření oběhat...tak endometrioza je taky imuno problém 😉

richt
13. dub 2010

oliv, já mám kamarádku která byla 5x na ivf. Jednou se to povedlo, ale nakonec potratila. Až po 5 pokusu ji udělali vyšetření štítné žlázy a tam našli nějaké výrustky. Po odstranění hned otěhosněla přirozenou cestou. Takže asi máš pravdu. Pro doktory to je vážně jednoduší a hlavně na tom mají pěkné peníze

richt
13. dub 2010

misando, mě to doporučil doktor tak snad to nebude problém. Imuno mi dělali tak snad je vše v pohodě

misanda
13. dub 2010

richt, to si děláš srandu, že jí nedělali testy na štítku???? 😲 to já měla hotový ještě i před iui...teď na druhé IVF už budeme mít všechny vyšetření komplet, čekáme na genetiku, ta by měla být hotová do konce dubna.

richt
13. dub 2010

testy ji dělali ale neposlali ji nažádné vyšetření se štítnou žlázou. Dávali ji léky na upravu hormonu, ale to bylo všechno

misanda
13. dub 2010

richt, jj, já jsem byla i na utz štítky atd...a chodím na endokrinologii pravidelně pač mi zjistili při těch imuno testech že vytvářim protilátky proti štítný žláze...ale zatim je v pořádku a já doufám, že dlouho i bude 🙂 brání se holka statečně, je to moje láska 😝

berkana
13. dub 2010

chanel: já ještě žádné zkušenosti nemám, tohle bude moje první návštěvy v centru léčby endom. a pak do toho CARU...tak uvidím, ale veverak má s U Apolinářem zkušenosti, prej jsou tam v pohodě. Je to zase místo, kam jezdí celebrity se léčit a rodit, tak by tam mohli pomoct i nám obyčejným 😀

mám ted asi tak měsíc takové bolesti, že mě jakoby píchne v levém boku někde pod žebry (jako kdyby mi tam píchl někdo něco ostrého) a ozvěnu to má trošinku dovnitř a pak víc nahoru a dolu směrem....by mě zajímalo co to je. Teď taky a to jen sedím....kdyby tak člověk věděl, co mu tělo tím či oním píchnutím chce říct....

richt
13. dub 2010

berka, já měla takové bodavé bolesti při zánětu.

misanda
13. dub 2010

berky radši se nepozorovat 🙂 to je nejlepší 🙂

já ťukám...já nic...já mám tak maximálně zaražený prdy 😀 😀

berkana
13. dub 2010

s tou štítnou žlázou, tak já se s ní léčim už delší dobu, ale doktorka mi neřekla, že by to mělo na to nějaký vliv, když jsem jí řikala, že se snažím o mimčo. Prý sem měla jen nedostatek jodu, takže jsem brala prášky, aby se mi dostalo do těla více jodu, teď už skoro třičtvrtě roku prášky neberu. Pač hodnoty se mudr zdaj dobrý. Na utz štít. žlázy chodím jednou za rok. prej je to v pohodě, tak nevím, uvidím, co mi řeknou v tom cnetru, jeslti mi ještě taky neudělaj nějaký ty testy, uvidíme, jak to vše dopadne.

chanel
13. dub 2010

richt: já bych ty doktory přizabila, 5 pokusů a pak si vzpomenou na štítnou žlázu. To je vyšetření na imuno?Nebo nějaké jiné? Olive: já si Tě taky pamatuji 😀 😀 Misando: nepřemýšlela, nejsem vdaná, nedali by mě nic, svatbu ted neberu jako důležitou věc, chtěla jsem miminko a pak teprve,ale přítel nechce adopci,chce své.Ale vše se může do budoucna změnit

misanda
13. dub 2010

berky, tak to budeš mít štítku v pohodě...ale lepší je to kontrolovat když už jsi jednou měla nějaký problém...i když to bylo jenom s jodem. já si taky akorát vždycky před ivf dojdu na krev a každý ráno baštim půl tabletky euthyroxu a je to 🙂 prý to v těhu radši zvedneme, ale že tu štítku ubráníme 🙂

berkana
13. dub 2010

misando: já se nepozoruji, já jen sedím a píšu a najednou píííích.... 😲

jo prdy...ty mám ted dobrý, snídám necelý týden od bonavity dobrá vláknina k snídani s jogurtem a tyhle problémy už skoro nemám 😀 😎 takže ty doby, kdy jsem šla na záchod na velkou a braly mě křeče jsou skoro pryč, ted to jde v poho 😀 Ona ta vláknina je fakt dobrá a pomáhá na ty střeva:.-)

misanda
13. dub 2010

chanel, tak ten můj byl taky vždycky proti adopci, ale prostě osud zamíchal karty a on vidí že to kolikrát nesu děsně těžce pač rodina je pro mě základem všeho...a je mi jedno jestli vychovávám biologický miminko nebo ne...furt bude stejně moje jako to biologický. ale na těch vajíčkách už jsme se domluvili...takže aspoň nějaký pozitivum.

chanel
13. dub 2010

berky: jestli Tě nebolí srůsty