Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

kathuska
14. kvě 2010

ahoj, nezlobte se, že se třeba blbě zeptám, ale nečetla jsem všech 79 stránek.. tak se předem omlouvám, pokud tu ten dotaz už padl...

cca rok a pul neberu anti, vysadila jsem jí po 7 letech, nikdy žádné gyn problémy (někdy mírný zánět, přeléčeno antibiotiky), ale plánovali jsme do budoucna mimi, tak jsem si chtěla dát pauzu. po vysazení anti záněty skoro žádné.
asi 3 měsíce na to mě začali bolesti v podbřišku na levé straně, podstoupila jsem sono celého břicha, bez nálezu, zašla jsem tedy i na gyn a našli mi menší cystu asi 2cm v levém vaječníku. doporučeno brát jen vit.B a že odejde sama s MS. odešla, bolesti zmizeli. ale teď se cca rok objevují kolem ovulace, říkám si OK, ovulace někdy bolí. nic hrozného. ale zjistila jsem že mě břicho bolí prakticky celý cyklus, kolem tlustého střeva (taky jsem byla na vyšetření s podezřením na zánět střeva, ale z krve se nepotvrdil a dál se to neřešilo), a cítím neustálý tlak v děloze.
zatím se o mimi snažíme 3 měsíce a nic a ted jsem narazila na toto onemocnění - tak mě napadlo zda to není můj případ? zajímá mě hlavně to, že mám MS 4-5 dní, první den větší bolesti, další dny tak nějak normální, ale krvácení střední, občas první den více, ale nikdy ne déle. tak se ptám - můžu mít endometriozu i když mám MS v "normě" ? jak s délkou tak se sílou? četla jsem, že u endometriozy je MS dlouhá 7-8 dní a velice silná..
dle měření BT mám ovulaci, dle ovu testů taky, nemám problém s nepravidelnou MS, vše je jak hodinky, až na ty bolesti.
za měsíc a půl jsem objednaná na gyn tak na to chci doktorku upozornit.. ale snad i neco poradí te vy... díky !

misanda
14. kvě 2010

Nazdar barbuchy 🙂

Zazy, tak tobě už je blbě, joo??? No to ti nepřeju, ale tak zase co já bych za to dala..hlavně to vědomí, že budeš mít za pár měsíců miminko tě musí držet nad vodou 😉

Richt, bude to bude 🙂 a uteče to hrozně rychle, to se neboj!!!

Kathuska...nevim...asi by ti měli udělat třeba laparo, aby zjistili co a jak s tebou je...to se divim, že s tebou po takové době nic nedělaj. Jinak já mám MS 5dní, první dva dny hodně silnou, pak pohoda. A mám endo určitě třetího stupně...takže tu horší...a bolesti v podbříšku jsem neměla nikdy a nemám ani teď...takže podle toho se to dá těžko poznat...

richt
14. kvě 2010

Ahojky kathusko, já mám MS taky pravidelnou. Bolesti mám první 2 dny ms a pak je to v pohodě. Vlastně mi ani nepřišlo, že bych měla nějaké problémy co popisovali v časopisech. Ale dr. mi vzal krev na hormoni, protože jsem nemohla rok otěhotnět a před tím jsem potratila. A v krvi zjistil zvýšený CA 125. Podle toho mě poslal na laparaskopii a tam mi zjistili endometriozu a nějaké cysty. Takže těžko říct, ale když budeš u doktora tak si nech vzít krev na hormovy a z toho může ledaco zjistit.

richt
14. kvě 2010

misando , zatím mi to připadá jako věčnost. Stale čekám a zatím nic nevím. Je to hrozné, ale teď mi to vážně utíká. Ve volných chvílích hlídám neteř, protože švagrová má koro rizikovku. Našli ji krvavou sraženinu. Tak musí ležet aby mimi bylo v pořádku.

misanda
14. kvě 2010

richt : já vim..mě to připadalo hrozně dlouhý taky od toho února, než jsem šla včera na utz...byla jsem z toho chvílema fakt ko, dokonce jsem si do diáře vypočítala, kdy bych šla na laparo atd 😀 to jsem tele 😀

ty jo, tu sraženinu má te´d hrozně moc holčin...moje jedna kamarádka to měla až do konce těhu a mojí druhý to odešlo ve druhým měsíci těhu...jinak do tý doby furt chvílema krvácela no... ☹

richt
14. kvě 2010

misando, dík za podporu. Je to fakt šílené, když člověk nic nemůže jen čekat.
Jo krvácí, ale bere na to nějaké léky. Takže to je celkem v pohodě. Taky ji říkali, že to jde nějak odsát, ale do toho nechce jít kvuli mimi. Tak uvidíme co z toho bude. Zatím je asi v 8 týdnu

misanda
14. kvě 2010

richt, no ono se jí to určitě zlepší...sice může zakrvácet, ale bude to v pohodě...

to čekání je na tom to nejhorší prostě ☹ všechno se to tim hrozně protahuje ☹. a vem si, že v mezipauze se můžou holky snažit normálka dom a ato ani my nemůžeme (ne že bych chtěla 😀) musim být furt pod kontrolou léků.

navíc na dnešek první noc, kdy jsem se furt budila spocená...ale fakt jako celou noc...takže návaly v plný parádě jsou tady, fakt super ☹

richt
14. kvě 2010

misando,tak to vubec nezávidím. Naštěstí já to nezažila, protože mi nidko žádné prášky nedal. Spíš mám strach že se mi ta potvora zase někde rozlezla. Po laparce jsem vlastně nedostala žádné hormovy a už je to přece nějáký ten pul rok. no ani nechci vědět jak to v tom břichu vypadá. Ale myslím, že nic moc.
Byla jsem si na gyndě pro papíry z laparky, ale nikde jsem nenašla jaký stupeň jsem endošky měla. Tak nevím.

misanda
14. kvě 2010

Já taky nevim jakej mám stupeň, ale předpokládám, že trojku 🙂

Tak snad se ti to nerozjelo, jenom nechápu, proč ti nic nedali, třeba aspoň pitomou antiko...třeba počítali s tim, že po laparce rychle otěhotníš...??? zkus se na to zeptat...

paja23
14. kvě 2010

misando-olive-gratuluji ke skvělým zprávičkám, jen tak dál. Se nás ta endomrcha tady už určitě bojí. 🙂 olive-doufám, že jste se včera poctivě tulili, ať jsou brzy nějaké výsledky 🙂

kathus-já sice mívala dlouhou a nepravidelnou ms, ale myslím, že to při endomrše není pravidlem. A bolesti jsem měla první roky po vynechání prášků jen první den ms. Pak se postupně přidal konečník , při sexu atd. Určitě bych tlačila na doktora, aby endomrchu vyloučil. Tak atˇ brzy zjistí co to je!

richt- a ty teď po laparce čekáš na co, snažíte o mimčo přirozeně?

kathuska
14. kvě 2010

holky, díky, sice jste mě nepotěšili, já si myslela že je to ten hlavní příznak..

no nedělali se mnou nic protože jsem si myslela, že je to normální, před tím jsem měla MS jen s antikoncepcí, tak jsem si říkala že ted to akorát víc cítím... ale asi ne. bylo mi divné ted prostě že me to břicho bolí pořád, pořád jsem si myslela že mě bolí to tlusté střevo, jedla jsem probiotika, více zeleniny a tak, aby mě to nebolelo ale nic nepomahalo. a pak jsem narazila na endometriozu a našla jsem se skoro ve všech příznacích kromě té MS a toho že mám pravidelné cykly.. ale říkala jsem si nebud na hlavu a nehledej si nemoci na netu. jsem objednaná na tu gyn tak se ji zeptam, snad mě nevynadá že jsem někde něco načetla 😅 ráda bych aby se mnou něco dělali a neřekli, počkejte ješte pul roku, rok, a pak to budeme řešit.

ještě otázka - mudra mi dělá UTZ každou prohlídku (půlroční, jinak tam skoro nechodim, až na ty bolesti poslední dobou jsem byla fakt ok), myslíte že by na UTZ něco viděla? kvuli tem bolestem mě před rokem poslala na tu krev ale pak říkala že všechno v pohodě..

no nezbývá než si počkat na konec června.. co mi poví

misanda
14. kvě 2010

kathuska, tak snažíte se už docela dlouho ne? neni na co čekat...

jinak z utz nic nepozná...tím bohužel endoška vidět nejde... ☹ jinak já mám taky pravidelné cykly...přesne 30dní 🙂

ahoj paji 🙂

kathuska
14. kvě 2010

misanda - tak uplně dlouho ne, 3 měsíce, uplně naplno 2, takže ještě v normálu si myslim. spíš jsem hledala co to může být kvůli té bolesti, někdy je to dost nepříjemné. nenapadlo mě že by to mohlo mít souvislost s gyn. až ted no.. pořád jsem to házela na střeva a zažívání.. to mě hnali na ty hadičky co strkají pusou i spodem 😖 a to jsem odmítala.. do toho se mi fakt nechce

paja23
14. kvě 2010

ahoj misando 😉 tak jak? Konečně Ti to uteklo, že. Už máš nachystán pupík na pícháníčko 🙂 Už pomalu trenuji pěstičky, na stimulku. opu, a zahnízďování. 🙂

richt
14. kvě 2010

misando, jo předpokládali, že otěhotním hned, protože odstranili cysty, udělali pruchodnost vejcovodu a vše podle nich mělo být v pořádku. Tak mi řekli ať to zkouším a určitě se to povede. Ale bohužel už je to 7 měsíc a nějak se nedaří.
pajo, byla jsem ve Zlíně v Caru tak mi vzali krev na hormony. Zjistili, že mám vysoký hormon FSH. Dostala jsem doporučení do Olomouce a tak čekám až bude 28. května a jedu tam. Tak uvidíme co mi řeknou.
kathusko, misanda má pravdu na utz nic nezjistí. Normálně to vidět totiž nejde, ale 3 měsíce se mi nezdá tak dlouhá doba. Já otěhotněla až za 1rok a pul po vysazení antikoncepce. Brala jsem ji 7 let v kuse tak jsem si říkala, že sem se asi dlouho po ní čistila než jsem otěhotněla. Ale bohužel to nevyšlo. A po tom potratu jsem začala mít problémy. Měla jsem dost silný zánět. Skoro 10 dní jsem byla v nemocnici na kapačkách a od té doby trpím celkem často na záněty. Ale vůbec netuším jestli jsem měla endošku už před tím než jsem otěhotněla

paja23
14. kvě 2010

richt-na jednu stranu 7měsíců není moc, ale zase s tou endomrchou je riziko, že nadělá zase neplechu. My to zkoušeli asi půl roku. Ale začala se mi mrcha intenzivně vracet, tak jsme šli raději rychle do ivf. Jo, ale manželovi taky zjistili špatnou morfologii. Tak budu držet pěsti, aby to toho 28.nějak rozlouskli. Třeba se Ti přece jen do té doby zadaří přirozeně. 🙂

richt
14. kvě 2010

paji, není to moc, ale mám strach právě kvuli té endošce. Ta potvora muže růst pěkně rychle. A to mě vůbec netěší. Taky si říkám, že než tam pojedem tak by se mohlo zadařit, ale zatím nic. Ve středu jsem ms dostala a to mě hodně lidí říkalo, že jsem asi v těhula. Prý to na mě poznají. Takže nepoznali nic. Muj je naštěstí v pohodě takže aspoň něco pozitivního. Ale myslím, že nám taky nic jiného nezbude a budem muset jít do IVF

misanda
14. kvě 2010

kathusko, ale to vyšetření na žaludek a střeva zas tak hrozný nejni..toho bych se nebála. uvidíš až se domluvíš s doktorkou, řekni jí normálně jeslti se nemůže jednat o endometriozu. jenomže oni by ti stejně museli udělat laparku...

paji, jen trééééénuj, chci vidět fialový palce!!!!! 🙂

richt, doufej, že se endo nerozjede...nebo nerozjela...třeba bude všechno ok a pak to začnete nějak rychlejc řešit, aspoň pomocí IUI...nejhorší u tý endo je, že prostě nevíš jeslti máš ok vajíčka no ☹

richt
14. kvě 2010

misando, to je právě ono. Může jich tam být dost, ale nemusí být ok. No snad se umoudřila a už nebude otravovat. Konečně by se už po těch letech na mě mohlo usmát štěstí. Říkám si , že sem toho už skusila dost tak by to mohlo být lepší. Ale na tom jsme asi tady všechny stejně

misanda
14. kvě 2010

richt, to jooo, taky si řikám, že ta fronta na děti je nějaká moc dlouhá a o dodacích lhůtách nemluvě!!!

já má právě problém s těma vajcama...nebo poslední IVF jsem ho měla no...a to jsem měla ukázkový obří folikuly ☹

kathuska
14. kvě 2010

richt - jj taky si myslím že 3 měsíce je normální, zatim to nijak nehrotim. dávám si ten rok. objednala jsem se normálně na prevenci. s tím že jí teda řeknu že se snažíme a že me během cyklu bolí břicho. a včera jsem náhodou narazila na článek o endo. a zamyslela jsem se nad tím co mi vlastně asi je 😅
pročetla jsem si to tady a uvidíme no, může to být i nemusí. kdyžtak pak nahlásím jak jsem dopadla.

misanda - no střeva ješte by šly ale ten žaludek.. brrr radši nééé. uvidíme co najde nebo nenajde gyn. laparky se ani nebojím, aspon by se do mě podívali.

držím holky všem palečky. ozvu se pak jak jsem dopadla. tak pro zajímavost 😉

misanda
14. kvě 2010

kathus, to jsem asi přehlídla...snažíte se teprve tři měsíce a předtím jsi měla antiko???

richt
14. kvě 2010

kathus, určitě dej vědět jak jsi dopadla. Muže to být třeba jen psychické. Tak nestresuj dokud nic nevíš. To bývá nejhorší.

kathuska
14. kvě 2010

misanda - antiko jsem měla 7 let, pak vysadila po svatbě, že se pročistím a to je už rok a půl. a od té doby ty bolesti, poslední půl rok více. snažíme se 3 měsíce.

richt - může, ale zatím se nestresuju, spíš si myslím že jsem v pořádku, jen to asi prostě víc cítím, jak ovu tak MS...

kocina7
14. kvě 2010

Tak týden čekání mám za sebou těd ještě jeden a pak se už konečně dozvím jak na tom jsem a jen doufám že dobře 😉 že mi doktor potvrdí že jsem těhotná to by byla obrovská radost 🙂

berkana
14. kvě 2010

Ahoj holky,

kocina: no vidíš, polovičku už máš za sebou🙂

kathuska: s těma bolestma, tak abych ti řekla pravdu, já je měla ze začátku cyklu i před antiko, během antiko ne, a po vysazení antiko občas. ANtiko jsem vysadila už to bude něco přes 3 roky. Bolesti mě začly zlobit před rokem, to se mi taky prodloužil cyklus z 28 na 32 dní, První den mývám bolesti v podbřišku jako u tlustýho střeva, je to prej tou endometriozou, protože jí mám slepené všechno k sobě, jako tlustý střevo, dělohu atd. Takže mě to vlastně tlačí a nutí na záchod (velkou). Ale pak je to už dobrý. Mě doktor zjistil cystu při utz vnitřním a řekl, že vypadá že bude na 99% endometriozní. Vzal mi krev pro testy, že tam se díky zvýšení hladiny něčeho to potvrdí, ale testy mi vyšly dobrý, tam se to nepotvrdilo, ale při laparce jo. Byla jsem na ni v lednu, tam mi zjistili že to mam slepený, tak jdu 1.6. znovu na laparku, aby mi to rozdělili tak, jak to má být. Tu endošku těžko poznáš, ale příznaky jsou, že to bolí při sexu, nebo to může i pobolívat jen tak samo kdykoliv. No určitě si řekni dr, aby ti udělala ten vnitřní utz a vzala krev a když tam budeš mít cystu, tak uvidíš, ony některé vymyzí samy, ale ta endometriozni většinou ne.

olive
15. kvě 2010

Ahoj kocenky, zdravim pri vikendu 🙂 . Vcera nam opet blbl internet, tak jsem mela smolika jit na kona.

Katushka - bohuzel tu endometriozu ti muze na 100procet ukazat jen laparka. taky ji vubec mit nemusis. V tvem pripade bych urcite chtela od doktorky hormonalni profil. Nic to neni a aspon budes vedet jak jsi na tom. Nebylo by spatne i vysetrit tveho manzela( spermiogram). Ja o endometrioze vim teprve od lonskeho dubna. Vubec zadne priznaky tehle nemoci nemam, jen se mi nedari otehotnet. Preji ti hodne stesti at se ti rzo zadari 🙂 . Urcite se pak ozvi jak jsi poridila.

Richt - uz to mas za par a konecne se neco rozjede. Ono to cekani je opravdu na palici. Me ta necinnost take ubiji. Kdyz se neco deje, tak jsem hned nabita energii.

Paji - to vis, ze manzu pekne svadim a ten je nesmirne spokojeny 😀 .

Misko - kdy zacinas s gonalem?

Kocino - drzim vse co mam at to klapne.

kathuska
15. kvě 2010

berkana, olive - děkuju za informace ! ted jsem 3 den MS a bolesti nemam skoro žádné. uvidíme, kdy se poprvé ukáže, ale myslím, že kolem ovulace a budou zase trvat do pulky MS. vnitřní UTZ určitě, moje mudr ho dělá vždy, jsem ráda. určitě ji na ty bolesti upozorním a budu chtít at me pošle na krev. snad s tim nebude dělat problém. tu cystu jsem měla jednou a byla jen vodová, tak to je snad ta lepší zpráva 🙂 a určitě dám info.

všem taky moc držím palečky !!! vím, že se to jednou všem povede, jen kdyby to netrvalo tak dlouho že? ale kdo si počká ten se dočká 😉

berkana
15. kvě 2010

kathuska: tak to je dobře, že ty bolesti ted nemáš skoro žádné 🙂 já skončila s MS ve středu od od čtvrtka ráno mě zlobí migréna. JSem si dneska vzala dva ibalginy dopoledne a mám zatím klid.... Mě zlobí asi ty hormony, jak se to mění, tak se mi to projevuje na těch migrénách, ted po tý laparce co jsem měla v lednu mám ty migrény skoro pořád před ms, po ms, kolem ovu, takže z nich skoro nevyjdu 😠 Mě endošku zjistil dr až v listopadu loni, předtím jsem ji neměla, mohla se mi tam objevit asi tak v srpnu-září, kdy mě začla zlobit ovu, sem kvuli tomu taky zašla za dr, aby mi zjistil, jestli ji mam a on při tom zjistil, že tam mám tu cystu endom.
Tak to je dobře, že byla jen "obyčejná", budu držet palce, ať ti endošku nepotvrdí, ať je to něco banálního proč máš ty bolesti.

olive
15. kvě 2010

Berkano - tak ty si to s tema migrenama pekne vyziras 😠 . Migreno hnusna tahni pryc fuj, fuj.

Kathusko - nemas zac. ja jsem strasne rada za kona a za internet vubec, dozvis se tu spoustu informaci a zkusenosti holek ktere si to zazily na vlastni kuzi. zadny doktor vam takove info neda a to muze byt sebelepsi.

Jinak ja citim vajecniky jak mi pracuji, pripada mi jako bych tam mela balony 😀 .