Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

richt
16. čer 2010

olive, já mám taky jeden potrat za sebou. No každopádně uvidím co mi řeklou v Olomouci a prostě uvidím. Teď pujdu ještě k tomu homeopatovi a tam sse třeba taky něco dozvím

berkana
17. čer 2010

Ahoj holky,

koukám, že jste se tu včera pěkně rozpovídaly 😀

to je fakt strašný, když slyšíte že někdo někde odložil mimčo....do babyboxu to ještě chápu, aspon dává šanci miminku k životu a že si ho může adoptovat někdo jinej. Ale když slyšíte ty hrůzy že ho hodí do kontejneru atd, tak to nadávám taky jak alík, pač to nemůžu pochopit a asi nikdy nepochopím. 😒 😠

olive: mě vyšlo s prstýnkem na vlasu nad rukou, že bych měla mít 3-4 děti a pěkně dva kluky a dvě holky, jednou z toho asi dvojčata :.-D tak sem na to zvědavá 😀 těm co už děti mají a dělaly si to taky, tak jim vyšlo taky přesně to co mají za děti😀

paja23
17. čer 2010

berkano-tak to je jasný, to budeš mít jedno ivf-z toho rovnou dvojčátka, pak si necháš zavést mrazáčky a to budou druhá dvojčata 🙂

sichatka
17. čer 2010

@berkana - jenom 3-4 děti? Mě to s tím prstýnkem dělal známý a sdělil mi, že budu mít jen jedno a to holčičku. Mám dvě 🙂 , Tak aby to u tebe nakonec nebylo 6-8 dětí 😀

@richt - přirozeně až za 3 roky? No když se to povede dříve, tak se přece nebudeš zlobit 🙂 Ale jak vidíš, ta naděje tu je, mé švagrové tvrdila kartářka, že budeme mít jen jedno a to holčičku - no a když nám při volání do CARu, zda se chytla vajčíka, sdělili, že pouze jedno, tak jsme věřili, že to bude ona kartářkou předpověděná dívčina. A ejhle, při transferu sdělili, že se nakonec chytlo i to druhé vajíčko.

Holky kartářky a prstýnky nelžou, jen si tam prosím přidejte vždy dvojnásobek dětí. 😀

richt
17. čer 2010

sichatko, jasně, že bych se nezlobila kdyby to bylo dřív. Dnes jsem to řešila z kámoškou. Pokud není vyloženě kartářka podvodnice tak určitě má pravdu, ale jak zjistit že ji nejde jen o prachy. Člověk by musel znát někoho kdo s ní má dobrou zkušenost

olive
17. čer 2010

Holky s tim prstynkem neco na tom bude. Te me kamaradce to ukazalo, vzdycky velice slabe a to je pry potrat, a poto uz se ji to ani nehlo.

berkana
17. čer 2010

@paja23 tak to jo, tak to se mám teda na co těšit 😀

@sichatka nestraš, 6-8 to by bylo moc, ty 4 by byly až nad hlavu😀 Nestraš 😕 😅 No vidíš, tak to jsem na to teda zvědavá, jak to dopadne.....😀
@olive to mě to lítá jako divý, tak doufám, že nebudou t ak divoké 😀
@richt taky bych nějakou kartářku zkusila, ale přesně jak píšeš, nevim, jak poznat, že ti nebude lhát. Žeto bude pravda

olive
17. čer 2010

@berkana - kartarku bych brala vzdy s rezervou. Tady v Italii je tolik podvodniku, lidi jim slepe veri a plati nemale penize, kolikrat zustanou uplne ozebraceni.

berkana
17. čer 2010

@olive no právě proto. Beru to že se nemůžeš i stoprocentně spolehnout na to co ti řekne, pač vždy se něco může stát, co to změní.

jsem si nechala udělat horoskop a ten seděl. Akorát už je to přes 10 let, takže si nepamatuji, co řikala a hlavně v té době mě ještě nezajímalo, jaký budu mít rodinný život🙂 Tenkrát mi to udělal zadarmo, pač to byla tátova známá 🙂

richt
17. čer 2010

no to je přesně ono, že jsou různí podvodníci a jen tahají peníze, ale když člověk narazí na spolehlivé lidi tak hodně věcí výjde. Je jasné, že se to nemůže brát do detailu, ale většinou to sedí

anit.xx
18. čer 2010

olive-tak včera jsem si vyzvedla léky, které budu užívat před ET. Když mi to donesla tak jsem si nejdřív mysela, že doplňují regály v lékárně.. 😀 . No je toho zas docela dost, mám nějaký divigel a divinu a ještě něco na tu trombofilií a to jsou injekce do břicha. Zarazil mě divigel, protože to je takový gel na mazání, ale zatím nevím kde si to mám mazat asi břicho... 😖 . No každopádně teď měsíc se budem snažit a pak jdem to zkusit... Takže se už těším jak budu zmatkovat a stresovat 🙂

sichatka
18. čer 2010

anit.xx - Injekce do břicha znám - měla jsem Cetrotide, píchala jsem si je sama, ze začátku jsem se bála, ale člověk si zvykne. Divigel - z letáku = Předepsané množství natírejte jednou denně nejlépe ráno nebo večer v pravidelnou dobu na čistou kůži dolní části trupu nebo střídavě na stehna a rozetřete v oblasti přibližně jedné až dvou dlaní. Místa střídejte, předejdete tak případnému podráždění kůže. Divigel se nesmí nanášet na prsa, tvář, podrážděnou kůži, na sliznice a do poševní oblasti . 😖 Jestli to dobře chápu, tak buď na stehna nebo do oblasti kolem vaječníků. 🙂
Holka držím palečky a žádné stresíky, ono to vyjde.

berkana
18. čer 2010

anit.xx no vidíš, to toho máš🙂 tak ať léky zaberou a snaženíčko vyjde🙂 Prosím tě, žádný zmatkování a stresování, musíš v klidu 😀 to se snadno řekne co😀

jsem koupila přes bazar knížku od Miriam Stoppard - Těhotenství od početí k porodu. Je to zajímavá knížka i pro nás, které se o mimi snažíme. Viděla jsem ji před rokem u segry v originále a zaujala mě, tak jsem si ji ted koupila🙂 píšou tam i něco trochu o umělém oplodnění, je tam i o cyklech, neplodnosti ženy i muže atd. takže je to zajímavé. Je tu napsané i pěkně co znamenají ty polycystické vaječníky, což mi řekla dr, že můžu mít. Píšou, že při syndormu PCO (polycystický vajačníky) se folikuly rozinou v cysty, takže se vajíčka nemohou vyvíjet a zůstávají nevyzrálá. Si ji začnu studovat, hlavně teď to před početím 🙂

Jsem jinak dneska koukala do kalendáře, pač jsem koukala na to kolikátého je přespříští týden a říkám si, že to rychle utíká, že bych už vlastně teoreticky přespříští týden někdy koncem měla mít ms, takže bych se už objednala na ten UTZ do CARu, toto letí....

Tak mě napadlo, po rozhovoru s přítelem jaký má vliv alkohol na spermie a jak dlouho 😕 , se to musím pokusit někde zjistit 😅

berkana
18. čer 2010

tak alkohol má vliv, na ty spermie, které se zrovna vyvíjejí a budou vyvinuté za cca 70 dní.

sichatka
18. čer 2010

@berkana - s těmi spermiemi je to pravda. Ale zase někdy je třeba opít jak vajčíko tak spermie, aby se navzájem lépe sblížili 😀 ( však víš, že při troše alkoholu padají zábrany) a udělali to mimčo. 🙂

olive
18. čer 2010

@anit.xx - tak jsi to vzala hopem, a to je dobre neni na co cekat. Moc, moc ti drzim palce aby to vyslo. Hele, zakazuji ti jakekoliv trojceni, mosis byt pekne v klidu 😉 . O tom gelu slysim poprve.
@berkana - tak vydis jak to leti a za chvili uz jdes do caru.
Veverko - zitra je tvuj velky den. Preji ti at si ho narame uzijes, mas stastne manzelstvi a brzy at prijde ditko 🙂 .
Misando- jak valcis?
Sichtko - ahoj, ty jsi nas maskot 🙂

berkana
18. čer 2010

@sichatka jj troška odstraňuje zábrany 😀
olive: no jo, letí to, bude to moje druhá návštěva a přítelovo první😀
veverko: tak ať ti zítra svtí sluníčko při vstupu do manželství, nebo kdyby pršelo, tak ať padj kapky štěstí 🙂 Pěkně si to užijte a ať není moc slziček smutku u skromanžela 😉

richt
20. čer 2010

Ahojky holky, měla bych na vás dotaz. Od minulé n eděle beru antikoncepci kvuli cystě. Včera jsem začala špinit a dnes už i trochu krvácím. Tak nevím jestli mě praskla ta cysta nebu to bude něco jiného. Jinak mě nic nebolí jen to krvácení. Díky

anit.xx
21. čer 2010

olive-no jestli jsem to vzala hopem to nevím, ale mám hrozné pocity, že to opět nedopadne.. no ale zkusit to můžu. Chce se mi říct,že za to nic nedám, ale všechny víme, že dám 😀 . Jinak též jsem docela zírala, že mi dali ten gel, no ale uvidíme....

veverko-povídej, přeháněj.... 😀, počasí ti docela vyšlo....

richt-já s tím zkušenost nemám ale je možné, že to třeba trochu prasklo asi to tak má být, no drž se bude dobře!!! 😉

paja23
21. čer 2010

richt-nemám zkušenosti s prasknutím cysty, ale stalo se mi, že jsem začala krvácet i přes braní antikoncepce, dokt.mi řekl, že se to stává a v klidu jsem ji dobrala. Raději si zavolej mudrovi.

misanda
21. čer 2010

ahoj holky, jdu vám oznámit, že zázrak se nekoná...bohužel...

anit.xx
21. čer 2010

misanda- hlavně hlavu vzhůru, přiště to vyjde!!! tak aspoň budeš ještě chvilku tady s náma 😉

misanda
21. čer 2010

jj, mišanda dá už max dva pokusy...děj se vůle boží..na víc nemám...ani fyzicky, ani psychicky... 🙂

misanda
21. čer 2010

a chci se zeptat hlavně doktorky na darovaný vajucha, ať se to neprotahuje...

olive
21. čer 2010

@misanda - skoda ☹ . Hlavne to nevzdavej a bojuj!!!
@richt - s prasknutim cysty nemam zkusenost, ale kdyz jsem brala antikoncepci tak jsem taky spinila i trochu krvacela takze to muze byt. Pro klid v dusi bych zavolala dr.
@anit.xx - myslela jsem to tak, ze nebudes zbytecne otalet a to je dobre. Je to strasny boj, ale nevzdavej to predcasne.

Jinak nam se ochladilo, prsi a ja jsem stastna jako blecha 😀 , aspon muzu zase chvili normalne fungovat.

richt
21. čer 2010

holky mockrát děkuji. Asi brnknu dr. Misando - to je mi líto, ale určitě příště to výjde.

elisabet
21. čer 2010

Ahojte hholky, vluzu vám sem 😅 vrátila jsem se z nemocnice z diagnostické laparoskopie a všechno mám v pořádku jen na levém vaječníku mi našli 7mm ložisko endometriozy, které při laparce odstranili, a jinak jsem v pořídku, všechno průchozí a všechno tak jak má být. Teda prozatím než se endometrioza vrátí, jen jsem se vás tu chtěla zeptat na radu jestli je endometrioza 1.stupně velká přítěž při otěhotnění a nebo jakou vám dr nasadil léčbu, vím že se to moc léčit nedá ale k dr mám jít až příští týden domluvit se na dalším postupu tak jsem se o tom chtěla dozvědět o něco víc, díky moc 😕

paja23
21. čer 2010

misando-to je mi strašně líto, jsem tak věřila, že to vyjde. ☹ Drž se holka, asi nejlepší vypadnout někam na dovču.
Myslíš, že je to vajíčky? Testy na protilátky Ti při imunlogii dělali?

elisabet-budˇ ráda že máš jinak všechno průchozí 🙂 Já mám 4. tak to nedokážu posoudit, jen snad to, že i s endomrchou holky přirozeně otěhotněly 🙂

misanda
21. čer 2010

holky, díky díky díky,...každopádně už jsem si svoje odbulela a je mi docela fajn 🙂 pač vim co tak nějak bude a to mě drží nad vodou.

vajca rozhodně nemám extra kvalitní...imunilogie : alergie na sperma a trofoblast. takže Prednison.

caterina85
21. čer 2010

@elisabet Ahoj, já jsem měla asi 2cm a to nic není. Jako teda v porovnání s horšími stupni. Dr říkali, že je to nula nula prd. 😀 mohlo by být hůř. 😉 a jestli jsi jinak v pořádku, tak je to ok.
@misanda Taky je mi to moc líto. 😢 Jak jsi tu psala, tak jsem fakt věřila, že Ti to vyjde. No, tak když ne teď, tak příště určo. 😉