Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

kvetinka84
5. črc 2013

@paffy7 Já jsem byla na IVF u Apolináře 2x, neplatila jsem nic, stačila mi standardní dávka léků, pokud špatně tvoje tělo reaguje a potřebuješ léků víc, tak si musíš něco doplatit. Ale platili jsme si 3000,- za zmražení a 3000,- za KET. Jinak jsem tam byla moc spokojená a hlavně díky nim máme krásného milovaného syna. Přeju hodně štěstí, jsou tam všichni moc milí

kvetinka84
5. črc 2013

Holky, chci se zeptat, kdy mám nárok na pojišťovnou hrazené 4 pokusy IVF a kdy jen 3?

miluse
5. črc 2013

@kvetinka84
nevím zda už je to i v zákoně, ale chtěli, aby byly už standartně 4 pokusy hrazený, celý. Předtím to bylo tak, že u toho 4 snad byla nějaká spoluúčast, ale jen pokud při tom 3. nedošlo k transféru. Nevím zda si to dobře pamatuju. Už je to dýl co jsem to zkoumala.
Ale v nějaké diskusi to tu určo najdeš.

lili_2
11. črc 2013

Endometrióza se dá poznat i jinak než laparoskopicky? Mě doktorka tvrdila, že to jde poznat pouze laparoskopií. A jít zase na operaci se mi nechtělo. Jsem 4 roky po konizaci děložního čípku, kdy se rozhodovali jestli mi vezmou čípek nebo ne. Od té doby mám bolestivé milování. Při poslední návštěvě v COP u apolynáře my pan profesor Sláma řekl ať se nechám vyšetřit na endomeritrózu a doktorka řekla, že se to vyšetřuje pouze laparoskopicky a to jsem odmítla. Nenechám do sebe vrtat když nevím zda to mám nebo ne. Pokud to jde poznat i jinak budu velmi ráda.

kvetinka84
11. črc 2013

@lili_2 Stoprocentně potvrdit jí můžou opravdu jen laparoskopií, aspoň tam mi to bylo řečeno. Měla jsem cystu a dle UZ se to dr. jevilo jako endometriozní cysta, ale s určitostí to říct nemohla, navíc malá ložiska na UZ ani nejsou vidět a odhalí je jen laparka

lili_2
12. črc 2013

@kvetinka84 tak to je dobré mě od té doby nedělala ani ultrazvuk asi bych se měla poohlídnout po jiné doktorce. Už o tom uvažuji delší dobu, přestěhovala jsem se, ale doktorku jsem si nechtěla měnit než se vyřeší moje problémy. Kdy tvoje doktorka začala uvažovat, že máš endometriózu. Měla jsi nějaké potíže např. při milování nebo bolestivou MS.

radus_2011
12. črc 2013

@lili_2 Endometriózu opravdu potvrdí jen laparoskopie, ještě přesněji řečeno histologie vzorku odebraného při laparoskopii.
Já jsem měla opakovaně cysty, bolestivou menstruaci a bolest i při nebo po pohlavním styku a když to trvalo cca půl roku, tak už mě poslali na laparoskopii. Ale opravdu mi pomohla až třetí laparoskopie, kterou provedli v Praze před rokem. Od té doby je to celkem v pohodě.
Rozhodně bych doktorku neměnila proto, že tě chce v tomhle případě poslat na laparoskopii, spíš bych ji změnila, kdyby nechtěla 😉
@kvetinka84 Tuším, že nárok na 4 hrazené pokusy máš, pokud si necháš vložit vždy jen jedno embryo. Pokud chceš dvě, pak máš hrazené jen 3 pokusy.

kvetinka84
12. črc 2013

@lili_2 Měla jsem bolestivou menstruaci. Ale o endometrioze začala mluvit, až když se mi udělala cysta, kterou viděla na UZ a nemohla jsem otěhotnět, tak mě poslala na laparku a tam mi endo potvrdili

kvetinka84
12. črc 2013

@radus_2011 Já právě nevím, jak to mám s těma pokusama, protože při 1. IVF zavedeno 1 embryo, pak KET zavedeny 2 embrya, 2. IVF zavedeno 1 embryo. Mám tedy nárok na 4 pokusy, nebo kvůli tomu KETu jen na 3

trefulka
12. črc 2013

@kvetinka84 Na 4 pokusy 🙂 Nejlepší je se zeptat přímo na pojišťovně.

radus_2011
12. črc 2013

@kvetinka84 Taky si myslim, že na 4 pokusy, ale to ti jisto jistě opravdu řeknou jen na pojišťovně nebo by to měl vědět i lékař si myslím.

lili_2
12. črc 2013

@radus_2011 já nechci změnit doktorku kuli tomu, že mě chce poslat na laparoskopii, ale těch maličkostí už je tolik. Mám čtyři roky od zákroku a od té doby mě bolí každé milování a půl roku řešíme, že po milování krvácím (a musím říct, že si dáváme velkého majzla aby se mi nic nestalo) a za tu dobu mi neudělala ani jednou ultrazvuk. Jednou mi řekla že si mám koupit nějaké prášky, po nich se to na chvilku zlepšilo, ale po MS vše bylo při starém. Naposledy jsem se milovali ve čtvrtek a já přišla k doktorce v pondělí bez objednání. Tak nejdřív mě sjela za to že nejsem objednaná a potom, že teď už stejně neuvidí od kud jsem krvácela, když jsem přišla tak pozdě, ale neřekla mi kdy mám přijít když jsem začala krvácet ve čtvrtek v noci ona tam od pátka do neděla neni a v pondělí už je pozdě to jí mám navštívit doma? Když jí řeknu že mám bolesti v podříšku tak ona odpoví, že bolesti v podbříšku mohou mít i jiné potíže než gynekologické. A takových maličkostí je ještě spousta. Možná že je dobrá, ale dává to divně najevo.

lili_2
12. črc 2013

@kvetinka84 a jak dlouho jsi nemohla otěhotnět?

radus_2011
12. črc 2013

@lili_2 Jasně, to pak chápu, mám s doktorama taky takové zkušenosti bohužel 😒 A o ultrazvuk bych si být tebou klidně řekla. Mně ho dělala doktorka skoro vždycky, když jsem přišla s bolestí podbřišku a zjišťovala, jestli tam není cysta.

kvetinka84
12. črc 2013

@lili_2 Snažili jsme se o miminko půl roku a potom se mi udělala ta cysta. Dr. dle UZ mi řekla, že se jí zdá, že by mohla být endometriozní, ale jistě že se to nedá říct a objednala mě na laparo. Při té definitivně potvrdili laparoskopii a bylo zjištěno, že mi endoška zneprůchodnila vejcovody, takže otěhotnění přirozenou cestou bylo tabu

lili_2
13. črc 2013

@kvetinka84 takže po laparce snažíte o druhý s pomocí?

kvetinka84
13. črc 2013

@lili_2 Zatím se o druhý nesnažíme, máme to v plánu na příští rok. Nebo jak jste to myslela?

lili_2
13. črc 2013

@kvetinka84 j myslela jsem, že první mimčo se vám narodilo před zjištěním cysty a teď zkoušíte přijít podruhé do jiného stavu a byla vám zjištěna cysta a pak jste šla na laparko. Ale prakticky jste mi odpověděla, nejdřív byla cysta, laparko a pak mimi. Doufám, že vám to podruhé taky vyjde.

kvetinka84
14. črc 2013

@lili_2 jojo přesně tak, hned při snažení o první dítě se mi po vysazení antikoncepce udělala cysta, následovala laparo, pak IVF a máme syna. Příští rok chceme zkusit IVF znovu, snad to vyjde, díky

athenap
1. srp 2013

Ahoj holky, prosím Vás, poraďte mi, jak probíhalo Vaše těhotenství s endometriózou? Mám 2. stupeň na vaječníku a bojím se všech rizik, co píšou na netu (předčasný porod, nedonošené děti, císař a tak...) Moc bych si přála přirozený porod. Díky moc za Vaše zkušenosti 🙂

brsh
1. srp 2013

@kvetinka84 - nárok na čtyři máš pokud si v prvních dvou případech necháš zavést jen jedno embryo 🙂
@athenap - já jsem těhotná a mám endo, ale nevím o tom, že by mi to mělo nějak komplikovat těhotenství. Zatím to vypadá i na normální porod, ale měla jsem ještě jiný problém...takže pokud bude cs, tak z důvodu předchozí plasiky dělohy. Endometrioza může během těhotenství úplně zmizet. Hodně štěstí

misiburi
2. srp 2013

Ahoj holky, i já se k Vám připojuji, endometrozní cystu na vaječíku mi zjistili úplně náhodou.Měla jsme akutní zánět žaludku a na ultrazvuku doktora napadlo zkontrolovat i podbřišek a řekl mi, že mám něco na vaječníku a ať si ihned zajdu na gynekologii. Tam mi doktorka hned řekla, že je to určitě endometrioza, respektiv cysta jí vyplněná a šla jsem na krev kde se to potvrdilo.Ted jsem dostala nějaké hormony a laparoskopie mě čeká 1.řijna...
Vracely se vám ty cysty? a je pro vás menstruace bolestivá i po operaci?Letos mi bude 26 a chtěla bych už miminko, ale lékař mě trochu děsí, že budu muset brát hormony minimálně 2 roky po operaci a po porodu hned znova aby se to nevrátilo.A taky mi vynadal, že jsem nebrala antikoncepci!Jenže já ji brala od 15 do 20 let a měla jsem tak strašné migrény, že jsem ji musela vysadit...Děkuju za vaše názory.Michaela

kvetinka84
2. srp 2013

@athenap Bohužel moje zkušenost je velmi špatná. Díky endometrioze moje těhotenství skončilo předčasným porodem a akutním císařským řezem. Naštěstí vše dobře dopadlo, zůstaly mi jen pořádně pocuchané nervy. Ale mám nádherné zdravé dítě a to je nejdůležitější

kvetinka84
2. srp 2013

@brsh Já jsem si nechala zavést při prvních dvou pokusech po IVF vždy jedno embryo, ale měla jsem i jeden KET a tam byla vložena 2. Tak nevím, jestli se ten KET do toho taky počítá.

kvetinka84
2. srp 2013

@misiburi Ano, cysty se mi vracely, byla jsem na laparo celkem 4x. Po laparoskopii mi bylo doporučeno ihned otěhotnět, ale protože mi endometrióza zničila vejcovody, měla jsem tam srůsty, tak jsem musela na IVF. Žádná dvouletá léčba mi doporučována nebyla. Nevím, kde jsi byla a kde tě budou operovat, ale radím vyhledat odborníky, já za sebe doporučuji as. Fantu u Apolináře

kvetinka84
2. srp 2013

@brsh Mě teda endometrióza během těhotenství nezmizela, bohužel

brsh
2. srp 2013

@kvetinka84 myslim, ze KET se do toho nepocita. Ja mela jen jedno vajicko, takze mrazacky nemam...

kvetinka84
2. srp 2013

@athenap Ale znám osobně dvě holky, které s endometriózou měly těhotenství absolutně bez problémů

kvetinka84
2. srp 2013

@brsh Díky, to by bylo super, to bych měla ještě 2 hrazené pokusy. Já poprvé měla 3 mrazáčky a podruhé taky na zamrazení nic.

jjanickaa
8. srp 2013

Holky, chtěla bych trošku povzbudit ty, ketré s endometriozou bojují...po změně gynekologa mi byla zjištěna taky a to po x letech problémů, pánevních a křížových bolestí, silné a bolestivé menstruace, pohlavního styku...není to nic příjemného...jsem po jedné laparoskopii v září 2012 /nález endom. na rectovaginálním septu, vazech dělohy, močovém měchýři, střevech+spousta srůstů/ a můžu říct, že už druhý den po LSK by bylo tak dobře, jak už dlouho ne!. Po operaci jsem dostala Visane, který mi teda neseděl, takže jen jedno balení. V prosinci jsme s přítelem přestali řešit antikoncepci a v dubnu jsem nevěřícně koukala na dvě čárky na testu! Tak hodně štěstí všem, které to potkalo, vím, že jsme každá jiná, ale jde to! 🙂