Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

chanel
4. kvě 2009

Dusi: ještě něco naši ví všechno a matka a sestra od přítele jen to,že nám pomáhají injekčně,aby mě vyzrálo vajíčko.Pravdu jsem jim neřekla, jeho matka by mi zase radila a pletla se do všeho a kdo ví komu by to řekla!

alca26
4. kvě 2009

no tak to opravdu vyjde tak na začátek června... jsem zvedava jak preziju menst. děsivá představa..... nebyli jste nekdo na laparce u Apolináře?? 😉

dusice
4. kvě 2009

Alco, to bohužel ne. Myslím si, že je tady i nějaké téma přímo o laparoskopii a o IVF u Apolináře, tak zkus nakouknout tam. Já mám na bolesti už celkem silná analgetika, takže se mi alespoň trochu uleví(jinak bych se bolestí asi zbláznila), ale jsem z nich pěkně mimo. Říkej si, že za chvilku ti už pomůžou.. 😉
Chanel, rodiče už taky něco vědí. Hlavně to, že se nám nedaří mimčo a že jsme byli už na IVF. Vědí to díky tomu, že manžel se na narozeninách připil a potřeboval se vypovídat svému taťkovi, ale byl u toho bohužel i můj otec a švára. Když se mi druhý den ráno přiznal, tak jsem byla z toho úplně hotová, ale na druhou stranu jsem ho chápala. Já si chodím vylévat srdíčko sem a on to držel furt v sobě. Teď už se nás nikdo neptá, kdy už budeme mít miminko. Nechci jim teď moc řikat, že jdeme do toho znovu. Hlavně mám strach z tchýně- je tak nějak upovídaná 😠 Když jsme se začali pokoušet o mimčo, tak jsem se těšila až jim půjdem říct, že čekáme miminko. Takhle by všichni jen čekali jestli se to povedlo- tak nějak to ztrácí svoje kouzlo. I když můžeme být rádi..Nějak se furt nemůžu srovnat s tím, že jsem (nevím jak to správně označit). Tady mi vůbec nevadí o tom mluvit, ale před nima mi to nějak nejde.

dusice
4. kvě 2009

Chanel, ještě jsem se tě chtěla zeptat- budeš brát prednison?

chanel
5. kvě 2009

Dusi: beru ho už dva dny. Mužu se zeptat? Ten hyperstimulační syndrom nám s endometr. víc hrozí? Já teda piju co můžu,odpočívám, břicho mě bolí,ale je splasknuté a dávky mám dost vysoké 225 puregon a Decapeptyl jednu ampuly, zatím do čtvrtka jdu na sono a krev.Ale dost se toho bojím, při druhém iui,jsem skončila na kapačkách, měla jsem podrážděné vaj.,ale v po na ultr. bylo vše o.k. a to jsem byla druhý den stimulky,ale břicho bolelo a hlavně záda.

dusice
5. kvě 2009

Vůbec se ti nedivím, že se toho bojíš, když máš už z minula takové zkušenosti. Myslím si, že ne- teda nikdy jsem o tom nečetla, že by měla endom. na tohle vliv. Mě při prvním IVF břicho vůbec nebolelo. Jsem zvědavá, jak na tom budu teď. Já jsem měla gonal a luveris. Prosím tě,kolik bereš toho prednisonu?

chanel
5. kvě 2009

Dusi: Prednison jednu tabletku ráno a půlku po obědě. Zatím, je to na alergii. Prosím tě napíšeš mi do IP pošty,průběh při OPu jsem z toho dost vyděšená, děkuji. 😉

alca26
11. kvě 2009

Ahojky, jaká je další léčba po endomet. bylo mi sděleno ze hormonální.....

chanel
11. kvě 2009

Alco, záleží v jakém stavu ji budeš mít, možná Ti navrhnou hned otěhotnět, možná Ti dají Analoga na vyvolání menopauzy.Nic to není, měla jsem to,jen máš návaly horka a to se dá přežít! Nejdřív si počkej na laparku a pak v klidu řeš co dál!

kocina7
11. kvě 2009

Ahoj holky tak se k vám hlásím ze stejnou nemocí. V listopadu mi dělali laparoskopii apři ní mi zjistili endometriozu malé pánve. Vůbec jsem neměla ponětí o co vlastně jde a ani ted to pořádně nevím. Tet mám už po druhé laparoskopii měla jsem cystu na pravém vaječníku no a doufám že se nám povede s přítelem otěhotnět protože to je naše veliké přáníčko.ale jak říká moje mamina naděje umírá poslední. Zatím mám za sebou všelijaké vyšetření krve, genetické vyšetření u mě i partnera, pruchodnost, přítel spermiogram ale zatím se nám nedaří a člověk by nevěřil jak to pusobí na nervy je to děs ale snad bude lepe a zadaří se. Tak přeji všem hodně štěstíčka. 🙂 ahoj Janča

chanel
12. kvě 2009

koci: a oni Ti nedali po zjištení endometr. nějaké analoga na vyvolání menopauzy a zhojení? Mě to dali a pak mi řekli, že stejně nemám ovulaci, díky endometr. a tak ted probíhá u mě ivf.To bych Ti vřele doporučila,bez čekání kdy se to povede!! Držím pěsti

kocina7
12. kvě 2009

Ahoj chanel mě před tou operací dali na dva měsíce antikoncepci na přerušení menstruace.Při té operaci mi vypálili nějaká ložiska a na kontrolu do Sanusu kam chodím jdu začátkem června.Tak uvidím co mě ještě čeká bude to nejspíš dlouhá cesta za vysněným cílem.Zatím žádné léky neberu ale to nejspíš přijde je to děs ale snad tonějak zvládnu. 🙂

olive
27. kvě 2009

Ahoj Chanel, ted jsem se divala do tveho pasu, a ctu, ze je to negativni. Nevim jestli zatim test, nebo jestli to mas potvrzene i z krve. Holka drz se. V koutku duse budu doufat ze snad to bude ok.

alca26
27. kvě 2009

ahoj holky, dnes jsem se vratila z laparky, odstranili mi endometriozu 3. stupne... a rovnou jsem se objednala na amublaci,která se zabírá právě endometiozou....

markusko
27. kvě 2009

Holky ☹ ☹
Moje známá se snaží o mimčo čtvrtým rokem, podstoupila všemožná vyšetření a teď jí před ivf řekli, že má taky endometriózu ☹ V tu chvíli jsem si poprvé uvědomila, jakéže to mám vlastně štěstí... doteď jsem si pořád nebyla jistá, jestli není moc brzo, jestli nejsem moc mladá, a trápila jsem se tím, že přijdu o mou supr práci (mám smlouvu na dobu určitou)... ale teď už na to kašlu. Asi jsem si to potřebovala uvědomit... 🙂

držte se holky, a neztrácejte naději 😉

chanel
28. kvě 2009

olive: špatný, ýž třetí den mám hnusnoua bolestivou ms ☹ ,takže můj třetí pokus o miminko,opět nevyšel,zítra jdu do Caru se domluvit co dál....ta endometrioza mě fakt totálně zničí a zatím se jí to vesele daří!! Alčo, jak u Tebe proběhla laparka? Všechno jinak v pohodě? Já mám endometr.4 stupně a na některých místech mě to oddělat nešlo ☹ ,tak mě daly analoga,ale moc mi nepomohla, ted se děsím,že mě zase laparka nemine 😒

chanel
28. kvě 2009

Markusko: To teda štestí je!!! To bud ráda!!! Protože je to zázrak takhle optěhotnět, to mě se stát nemůže,já už jsem chvílemi fakt na dně 😖

olive
28. kvě 2009

Chanel: tak to me moc mrzi, ach jo. Vsak uvidis co ti zitra reknou v Caru. Ja jsem zatim na zacatku sve lecby antikoncepci, tak jsem moc zvedava sama na sebe jak to vsechno bude, mam malou dusicku, a strach ze cesta za mimiskem bude opravdu trnita.
Markusko: ja ti tise zavidim, ze ti to tak krasne vyslo. Samozrejme ti preji pohodove tehotenstvi a zdrave miminko.
Alco: pak nam dej vedet co ti rekli, a dali za lecbu. Preji ti brzske zotaveni po laparce. Ja do 14 dni po laparce skoro nevedela ze jsem na ni byla.

alca26
29. kvě 2009

ahojky,,, tak já jsem 3 den po operaci, a musim říct, že je mi o dost lépe...jen nevydržím dlouho sedět, jinak to ujde.... laparka proběhla v pohodě... vse mi odstranili, prý to šlo z lehka... tak jím věřím 🙂))Určitě dám vědět jakou léčbu mi nasadí, ale říkali mi předběžne, že bud antikoncepci, nebo neco na vysazení menstuace na pul roku, aby se to vsechno vyhojilo.

olive
2. čer 2009

Chanel: drzim ti palce 🙂 .

olive
2. čer 2009

Holky, zacala jsem brat antikoncepci, jeste nemam vybrano ani jedno platicko a porad spinim. neni to nic hrozneho, ale bez intimky bych se neobesla, a po milovani spinim vice. Myslela jsem si, ze to spineni budu mit jen v dobe ocekavane menstruace, kdyz ji mam bloklou hormonama. To takle budu spinit celych 6.mesicu? Mela jste nektera stejny problem. Jinak musim rict, ze milovani si uzivam jak nikdy predtim.

alca26
3. čer 2009

Ahojky
chtěla jsem se zeptat máte nekdo zkušenosti s tou léčbou??? myslím tím vysazení menstruace na půl roku?? jako co se bere nebo tak????

olive
3. čer 2009

Alco, ja jsem na samem zacatku s lecbou tak ti moc neporadim. Vim jen tolik ,ze se dava antikoncepce nebo ti pichnou injekci na zastaveni menstruace, tato lecba je asi i lepsi, ale mne ji muj gyndar nechtel dat. Uz jsem prestala spinittak si telo uz asi zvyka.
Holky brala jste nektera i nejake bylinky?

alca26
3. čer 2009

olive... takze za chvili na tom budem asi stejne , také budu na začátku

zelvik
10. čer 2009

Ahoj všechny, už jsem sem nakukovala dříve, pak jsem vás zase opustila, protože jsem vás nestíhala. ALe ráda se zase přidám... Já byla na laparce 25.5. v Praze v Gyncentru. Šla jsem tam JEN na diagnostickou laparku, zjistit, zda mám průchodné vejcovody, protože se 2 roky marně snažíme o mimi. Vejcovody průchodné mám, ale zato jsem měla v břiše netušený bordel (že to tak s prominutím musím napsat). Spousta srůstů, zakloněná děloha - taky ve srůstech, endometrióza, cysta na vaječníku, která do toho vaječníku začla prorůstat. Takže endom. vypálili, srůsty snad odstranili, dělohu mi uvolnili a "přešili" do obvyklé polohy, cystu odstranili, ale s ní i 2/3 vaječníku...
Teď jsem třetí týden doma, je to den ode dne lepší, to je fakt. Jen mám tvrdé jizvy, občas to bolí míň, občas víc, hlavně pokaždé něco jiného.
Ale teď už třetí den marně čekám na MS a ta nikde. A to jsem ji mívala pravidelnou jako hodinky.
Máte někdo podobné zkušenosti? Je obvyklé, že se MS opozdí?

A myslíte, že se s tímhle vším dá otěhotnět spontánně? Odmítám hormony a do IVF se mi taky dvakrát nechce ☹

chanel
10. čer 2009

Zelvíku: to, že se ms, zpozdila je normální po laparce, takže trpělivost! A s Tvými problémy asi normálně neotěhotníš,ale zkus to!! Měla jsem také stejné problémy jako Ty a musela jsem na hormonální léčbu, tomu se nebran!! A stejně už mám za sebou i ivf a neuspěšně a normálně to nejde!!! Takže se ničeho neboj a běž do Car a tam Ti určitě pomůžou!!! Držím pěstičky!!

zelvik
10. čer 2009

Ahoj Chanel - no to jsi mě moc nepotěšila... Já jsem jen nešťastná z toho, že právě ani to IVF není nic zaručeného, že ani to se nemusí podařit.Chjoooo. A co tebe čeká dál?

chanel
10. čer 2009

Zelvíku: ale to nikdy nevíš, třeba Ti to vyjde na poprvé!!! Jsi ted po operaci, očištěná,má daleko větší šanci,že uspěješ!!!!!Já jsem šla do Car až skoro rok po léčbě,tak si myslím,že kdybych šla dřív,udělala bych líp! A dr. Ti nabídl nějakou doléčovací hormonální léčbu ?Cokoliv nebudeš vědět napiš, poradím co budu vědět!

zelvik
10. čer 2009

Díky🙂 No ode mě dala moje gyndařka ruce pryč po 3/4 roce snažení a poslala mě do CARu. Tam zjistili, že manža je OK, mně probíhá pravidelně ovulace, sliznice narůstá jak má...Jens e nedaří. Tak jsem si řekla, že v tomhle případězatím do IVF nejdu, když vlastně fungujeme OK. A že zkusím laparku na tu průchodnost. Před vánocema mi objevili na utz tu cystu.Z CARu mě na tu laparku poslali jinam (že oni to tam nedělají). Takže mě operovali jinde (ale dokonalá péče a nemůžu si na nic stěžovat)a ten Dr. po vizitě řekl, že buď se mám snažit otěhotnět, nebo pokud na to nespěchám (no, ve 31 letech už docela spěchám), tak by nasadil na 1/2 roku antikoncepci a pak udělal znova kontrolní laparku (a to mi řekl pár hodin po operaci, když to všechno bylo živý a bolelo jak čert🙂 )Za týden jdu teprve na kontrolu, taks e poptám, co a jak. A nejradši bych u toho Dr. zůstala. K mé gyndařce jsem šla teď po operaci akorátna vyndání stehů, protože se mi nechtělo kvůli těm pár provázkům jet do Prahy (bydlím 40km od Prahy). Ona na to brejlila, docela ot bolelo, pak povídá - No snad jsem tam nic nenechala (to znělo přesvědčivě)....No co myslíš? V pupíku mi kousek nechala, já na to přišla doma, když jsem ty jizvy mazala a už odpadly stroupky, že se mi to nějak nezdá, že tam je něco modrýho. Tak manža vzal jehlu a vytáhnul cca 1/2 cm provázek....Slepoňka ta DR. to ti povím 🙂

chanel
10. čer 2009

To Tě chápu,že není na co čekat,je mi stejně jako Tobě! Hrůza,jak to letí...a někteří doktoři, to je fakt na zabití.Ale to nejhorší už máš za sebou!!! Ted ví co a jak a podle toho se všechno zařídí!! Však uvidíš,jak se domluvíš a co Ti nabídnou, fakt se toho ivf neboj,nic to není 14 dnů,píchání injekcí a pak odběr a za pár dnů Ti to dají zpět..pak už jen čekáš na výsledek a to by v tom byl čert,aby se nezadařilo!!!!!