Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

misanda
30. bře 2010

jinak ale v pronatalu jim cysta nevadila 🤐

misanda
30. bře 2010

doprčic, olive, teď jsi mi nasadila brouka...ty jo, ale než já budu mluvit s mudrou 🤐 tak to budu mít těsně před tim protokolem, ach joooo ☹ ☹

a může se endometrická cysta taky ztratit nebo ne???

misanda
30. bře 2010

holky, tak jsem napsala na www.endometrioza.cz, tak jsem zvědavá co mi o těch cystách napíšou..jsem se i ptala, jeslti bych měla žádat odstranění před IVF...zase si ale řikám, že moje mudra snad ví co dělá, ne? 😕

paja23
30. bře 2010

To mám taky obr brouka v hlavě. Já se na tu cystu zítra zeptám. Ale taky si říkám, že přece musejí vědět co dělají, doktoři jedni. Nebo jde vážně hlavně o ty prachy z IVF 😠

misanda
30. bře 2010

paja, tak u tebe jde vidět, že to to IVF neovlivňuje,když jsi taková nosnice 😉

zazy
30. bře 2010

Ahojky holky,mě taky říkali,že to nijak zvlášt neovlivnuje ta cysta tu stimulku,jen mi doky říkala,že u endošky bývají vajucha méně kvalitní.Ale je to prý u každé ženské individuální.Když jsme konzultovali neúspěch 1 IVF,tak říkala,že byla docela překvapená,že jsem měla 3 kvalitní a to mám jen jeden vaječník,ale holt se u mě mimiskům být nechtělo,ale proč to nevyšlo ví bůh.Tak jsem zvědavá,jak na tom budu ted.Každopádně já bych si tu cystu nenechala odstranit u IVF,ono je taky rozdíl jaká ta cysta je jestli normální nebo endometriozní a taky jaké je velikosti.Jinak děkuji všem za palečky.Já si píchala u obou IVF puregon,akorát u prvního večer jestě jednu injekci a ted si nevybavím,jak se jmenuje a ted si místo injekce večerní stříkám synarel do nosu ráno a večer.Tak uvidíme.

misanda
30. bře 2010

zazy, to jsem ani nevěděla, že máš jednom jeden vaječník 😨

ale neboj, víš že šance na otěhotnění se s druhým pokusem rapidně zvyšuje 😉

a ty jsi taky podstupovala IVF s cystou???

zazy
30. bře 2010

Jasan s cystou, byla jsem v říjnu na operaci,při které mě museli odstranit totálně slepené endoškou vejcovody alevý vaječník,prý tam zůstala jen slupka,tak neívm,jestli se z té slupky nějaké vajucho vytvořilo.Jenže zhruba v prosinci jsem tam tu cystu měla znovu a je pravda,že se mi od té doby pomalinku zvětšila.Ale to je tím,že já jak menstruuji,tak se mi začíná pomale plnit krví a to je ta hnusná endoška.A nejlepší na toto je právě bud těhu nebo nemít menzes vůbec,aby to tu mrchu nic nekrmilo.

misanda
30. bře 2010

no já jsem teď prolejzala různý endo témata a tam doktoři radí těn pacientkám, že se míjí účinkem furt podstupovat laparky...že to chce prostě prý sekat IVF aby se co nejdříve otěhotnělo...tak já měla zatim dvě menstruace od toho IVF...tak snad nebudu tak zastratá...doufám v to...no a teď se mi to snad bude stahovat zas po tom zoladexu, no...ale jestli nevyjde IVF ani to druhé, až půjdu k mudře, tak budu chtít okamžitě antiko a bez přestávky...

zazy
30. bře 2010

I já protože jsme se dohodli,že,pokud to nevýjde do třetího IVF půjdeme až po Novém roce,ted už bychom na to neměli jak po psychické stránce tak hlavně po finanční.Dohromady nás ty dvě výjdou na 64 000.Je to síla.Takže já bych brala antiko taky vtahu,ikdyž se mi moc nechce,ale je to lepší než laparo další,3 mám za ssebou a to stačí

misanda
30. bře 2010

zazy tak já mám teda za sebou "jenom" dvě, ale prostě stejně je to asi na houby, ta endo se bude rozjíždět prostě furt. mudra mi říkala, že až budu mít děti, tak že pak budu brát antiko třeba půl roku vkuse 😵 😵 😵 to bude bááááájo 😝 😀

jinak my taky asi letos to třetí IVF nedáme jestli druhý nevyjde. Finančně, ale hlavně psychicky se mi do toho nebude chtít už vůbec. A jakto, že za to dáváte tolik???? 😨 my teda kdybysme měli ICSI a PK a mrazáky atd, tak bysme dali 20tis za pokus...cca...jelikož jsme neměli nic, tak jsme nedali ani desítku...

zazy
30. bře 2010

Já doplácím je tak kolem 15 000 za injekce a léky.VZP hradí na jednu krabičku puregonu 2500 a stojí normálně 3500,takže já doplácím 1100.Ale jak vyčerpu co na to přispívají,tak už to musím hradit celou částku ataky mám vysoké dávky,píchám 300jednotek,a ICSI stojí 10 000a PK 7700..A doky mi řekla,že kvůli endošce,je lepší mít tyto věci,tak ji věřím.Zase si říkám,že bych si to pak vyčítala,kdyby to kvůli tomu,že jsme si nepřiplatili a ono to náhodou nevyšlo.Jenže to právě nikdo neví,jestli by to vyšlo i normálně,je to sázka do loterie

misanda
30. bře 2010

A do jakého caru chodíš? My máme třeba PK myslím levnější...a jinak já doplácím gonal 5tis a mám pět krabiček...už ani nevim kolik je v tom dávek. Já píchala taky docela vysoký...a teď budou asi i vyšší...

zazy
30. bře 2010

Do repromedy v Brně,říkají,že je sice trochu dražší,ale že je z těch klinik v Brně nejlepší.Samozřejmě bych byla ráda,kdyby to tolik nestálo.Nevím,jestli bych měla třeba ten třetí kdyžtak změnit car,no uvidíme,věřím,že nebudu muset,protože tentokrát to prostě výjde

zazy
30. bře 2010

NAM VŠEMMMMMMMM

misanda
30. bře 2010

zazy, to víš že ti to tentokrát vyjde..ti řikám, že s druhým IVF už se většinou jde pro jistotu 😉

no, já na třetí pokus asi kdyžtak měnit budu... 😅

zazy
30. bře 2010

Tak zatím ahojky děvčata,pádím vařit,zase se se ozvu zítra po kontrole

veverka.dada
30. bře 2010

nazdárek....tak jsem zas po dloooouhé pauze tady 😉 to máte radost, co? 😀
koukám, že jste tu opět rozjeli debatu ve velkém stylu 😵 bohužel na téma IVF asi nepřispěju páč vim sama pěknou prdlačku 😀 ale co můžu říct, že bych asi od tý stránky endometrioza.cz moc velký zázraky nečekala...já se tam jednou ptala a a to už je pěkně dávno...do teď mi nikdo tam ani mailem neodpověděl 😒 a co se týká mizení endo. cyst, tak se Misando stačí zeptat Veverky 😀 ta je na mizení čehokoli expert 😀 měla jsem jednu cystu, kterou mi odstranili laparem no a hned s první MS se mi udělala druhá a měla jsem jít na další laparo...jenže ta šikulka zmizela sama 😵 nevím, jestli praskla, nebo se nějak vstřebala či co...ale prostě neeeni...dr. říkal, že spíš praskaj ty neendo cysty...ale že i ty endo můžou, a záleží to na tom, kolik je tam tý tekutiny a tak....

no a já holky dnes byla na první konzultaci v CAR..byla jsem z toho pěkně nervozní a navíc jsem tam musela bez přítele, páč nám dali včera termín fakt zázrakem na dnešek, že jim někdo vypadl...jinak bych šla až v červenci 😵 no a přítel si nemohl udělat tak rychle volno 😒 no a dnes mi jen vzali nějakou krev a 13.4. jdu na průchodnost vejcovodů...moc se netěšim...řeknete mi některá jaký to je??? je to hodně nepříjemný??? 😒 do tý doby tam ještě musí přítel na spermio...a taky se moc netěší 😀

jinak jak říkám ohledně těch věcí, co jste tu za poslední dobu psaly moc nevím...ale rozhodně všem, co čekáte na nějaký vyšetření, výsledky nebo cokoli jinýho držím palec!!!! 😉 😉 😉

berkana
30. bře 2010

ahoj, po přečtení jedné stárnky jdu radši něco napsat, jinak bych na to zapomněla🙂

utz dopadl dobře, nic tam neni, jen to jsou prý tukový bulky, který se můžou měnit velikostně....udělala mi utz obou prs, tak aspon ted vím, že jsou v pořádku 😉

misando: s tou cystou nevim, ale kamarádka mi řikala, že byla těhotná a měla cystu, takže těhotenství ukončili ☹ , jelikož kdyby ta cysta praskla tak by mohla neblaze ovlivnit vajíčko 😒 a dítě by pak mohlo být nějak postižené....takže nechci strašit, ale s tou cystou nevim. Já doufám, že mě cysty odstraní, když mám dvě, tak by to šlo asi blbě stimulovat, když tam překáží na obou vaječníkách. Mě řekli po tý laparce, že ten vaječník, co jsem na něm měla tu první cystu je v pořádku, tak doufám, že to tak je stále.
je zajímavý, že ti řekli, že je nebezpečný ji teed vyndavat....kdy by to mělo být bezpečné ti neřekli?

berkana
30. bře 2010

veverka: tak to si měla teda štěstí, že ti to takhle vyšlo a jdeš tam už zítra. To budeš chodit do CARu u Apolináře? Se ptám, že si řikala, že tam jdeš 9. na poslení injekci, tak proto a taky, že bych pak měla předinfo, až tam pudu já🙂 Průchodnost vejcovodů nevim, jaký je vyšetření, ale z vyprávění pratety (bude jí letos 90), tak dřív to bylo něco dost nepříjemného, ale myslím, že s tím, kam postoupila zdravotní péče to v dnešní době nebude strašný. Dřív to prý dělali při plné vědomosti, žádný oblbovadlo, ani místní nic, to muselo být fakt brrr....
držím ti palce, a´t krev dopadne dobře a pak i s těma vaječníkama 🙂

veverka.dada
30. bře 2010

Berkano, ohledně toho, co píšeš Misandě, myslím, že to určitě zas bude záviset na spoustě faktorech...každá cysta je jiná...jinak velká, jinak naplněná tekutinou, na jiném místě...určitě u vás obou všechno zváží a pokud bude hrozit nebezpečí, cysty odstraní a pokud by bylo naopak nebezpečné je odstraňovat a nehrozilo nebezpečí při těhotenství, tak je radši nechají 😉

jinak máš pravdu...obrovské štěstí...docela jsem se lekla toho července, že to je za dost dlouho...ale nakonec si sestra vzpomněla, že jim někdo vypadl a šup tam se mnou 😀
9. tam jdu na injekci, ale na předposlední 😉 a do CARu chodím k apolináři...třeba se tam někdy potkáme 😵 nebo už jsme se třeba i v nemocnici viděli a ani o tom nevíme 😀 samo, že při každé návštěvě podám reference na přístup lékařů i na různá vyšetření! 😉 no a ohledně toho profuku, tak i teď se to prý dělá při plném vědomí, jestli jsem to dobře pochopila...a dr. i sestra říkali, že prý to nebolí, jen je to nepříjemné...tak snad to tak bude 😉

eleanthis
30. bře 2010

ahoj holky, chtela jsem se zeptat, to je nejak poznat, ze je cysta endometrialni a nebo normalni (vodova nebo krvava...)? mne diagnostikovali endometriozu pri laparce pri mimodeloznim tehu asi pred rokem... za tri mesice na to jsem normalne volne otehotnela (pokazde hned prvni mesic snazeni), endometriozu mam pry jen v jakysi dutine za delohou III. stupne. v 11. tydnu jsem mela zmlkly potrat a mesic na to krvavou cystu na vajecniku 6 cm. ta se teda zazracne vstrebala a od te doby (4 mesice) dikybohu nic. tak uvidime, jak to pujde dal. hormony jsem taky odmitla, tehu je samoze lepsi forma, jak se zbavit endo.. a nevite, jak je to s bylinama? slysela jsem, ze na endo se nic moc nesmi, zkousite nektera nejakou alt. lecbu? diky moc

eleanthis
30. bře 2010

jinak veverko - pruchodnost vejcovodu se dela vetsinou laparoskopicky ve spanku, mas 2-4 maly jizvy nakriz bricha (oba vajecniky, pupik a stydka kost), do vejcovodu se strikne zelena tekutina a ceka se, jestli vytece do delohy. jeslti ne, tak se to zkusi prostouchnout a hned po operaci ti reknou, jak jsi na tom. pokud to protece, tak budes jeste par dni spinit zelene, ale mas velkou sanci otehotnet dalsi 4 mesice, pak se stav pomalu vraci do predchozi formy (pokud byl vejcovod zacpanej nebo deformovanej). Pobyt v nemocnici je 2-3 dny - prvni den hladovka a YAL a vysetreni. Dalsi den operace. Vetsinou je to tak na 4 dny neschopenky, bricho boli, jsou tam jizvy, ale jinak se vsechno rychle hoji, pokud mas v praci klidek a sezeni zvladnes to bez vetsi absence, ale jestli mas moznost, dej si klidne delsi pauzu..

Driv se to delalo normalne spodkem, strkaly se tam draty, ale verim, ze takovy masakry uz se bezne nedelaji.

olive
30. bře 2010

Misando - vracim se jeste k te cyste, mne ji teda pichali spodkem a s minimalni aneatezii pred zahajenim ketu. Vim, ze tohle ale neni nejstastnejsi reseni protozre nikdy s jistotou nevi jaka ta cysta je. Prosim te ver sve mudre urcite vi co dela 😉 .

Veverko - nazdarek, ty jsi se na nas prisla podivat a hned pises, ze ti budou delat profuky. No ja mam zkusenosti z obouma postupama. Takze hysterosalpingografie( lidove profuky) se dela pri vedomi( nekde ti daji oblbovak) jsi na stole pod rentghenem a do delozniho hrdla ti strci trubicku kterou do tebe pousti tekutinu ktera pak je viditelna na rentghenovem snimku. Pro me to bylo snad nejhnusnejsi vysetreni ktere jsem podstoupila. Hele ale ty uz mas za sebou hysterku, tak si myslim, ze to zvladnes.
Druha varianta pri laparce je prijemnejsi o nicem nevis, ale zase je to operace. Mimochodem, ze me nic modreho neslo. Kocko vsak jsi byla uz na laparce, tak proc ti to neudelali.
Snad jsem te moc nevystrasila.

olive
30. bře 2010

Berkano - tak slava, ze je vse ok, ted muzes byt klidna.

Eleanthis- s bylinama zkusenosti nemam a myslim, ze na endomrchu ani zadne nejsou.
Preji ti hodne stesti pri snazeni a at se ti brzo zadari a dotahnes to az do zdarneho konce.

Holkam ktere maji zitra kontrolni utz preji hodne stesti tfuj, tfuj.

berkana
30. bře 2010

veverka: uvidíme, s těma cystama jak to bude že 🙂 já jen psala příklad, kterej znám.... ale je pravda, že je to asi různý.
no určitě jsme se neviděli, pač já u Apolináře ještě nebyla.....s tou endoškou mi to začlo až vloni v listopadu, kdy mi jí zjistil dr. a v lednu jsem byla na laparce v Hořovicích. Ale třeba se tam někdy potkáme 😀 člověk nikdy neví koho potká 😀
s těma profukama to koukám dobře popsala eleanthis....tak už víš, co a jak 🙂 Jo dřív to bylo fakt hustý, ještě že už jsme s tou medicínou pokročili 😉

olive: jj, to můžu bejt klidná🙂 aspoň s něčím 😀

misanda
31. bře 2010

holky, mišanda tady nadhodila cystu a jak se to tady rozjelo 😀 😀 😀

no, ale že by to ohrožovalo miminko, když je to na vaječníku to je nějaký prapodivný ne???? 😕 no uvidíme...optám se za těch 14dní sestry až tam půjdu...a zkusim vydupat ten utz a tak....ale tak snad mudra ví...řikám, že jí dávám ještě jednu šanci a když to IVF nevyjde a bude zase málo vajec, tak přecházim k jiný.

Veverko, tak to je super zpráva...mylsim, že ti tu průchodnost laparoskopicky dělat nebudou...to budou dělat tím druhým způsobem...už n eivm jak se to jmenuje, ale jenom tě nějak oblbnou, ale budeš při vědomí...prej to štípe, ale dá se vydržet...určitě je tady na to někde téma...

veverka.dada
31. bře 2010

tak holky, díky vám všem za rady ohledně toho profouknutí...laparoskopicky to stopro nebude...ale ani jedna ta varianta se mi vůbec nelíbí 😒 říkám si, kdy už konečně bude se všema těma nepříjemnýma zákrokama konec 😉

eleanthis, taky nemám zkušenosti s žádnou alt. léčbou...a dost pochybuju, že by něco takového bylo...ale jestli na něco přijdeš, dej nám to sem vědět 😉

olive, ty ale zapomínáš, že jsem tu hysterku měla zřejmě nějakou ošizenou...páč pochybuju, že jinak by to bylo naprosto bezbolestný...no a nebo jsem super hrdina 😀 ale sestra říkala, že kdyby to mělo být fakt hoooodně nepříjemný, tak že to utnou...a říkám si, že když to vydržej jiný, tak já přece musím taky 😵 ale ještě se chci zeptat, při týhle metodě, co dělali tobě, kdyby to bylo neprůchodný, tak to zprůchodní hned nebo budu muset na tu laparku???? teda já si nechci ani připustit, že by to dopadlo blbě, ale radši se ptám 😉

berkano, to máš recht...člověk nikdy neví 😉 já jsem tam docela často...už jsem tam byla snad v každý ordinaci i na spoustě lůžkových oddělení...tak si říkám, kdy už taky okouknu ten porodní sál 😀

misando, já myslím, že tohle IVF je určo poslední!!! přeci druhý pokus je mnohem pravděpodobnější 😉 a ty to dokážeš!!!

olive
31. bře 2010

Misando- musis verit, ze to vyjde, na druhy pokus je vzdycky vetsi sance. Ja ti verim 🙂 .

Veverko - neboj urcite to vydrzis, ja si to taky vzdycky rikam, kdyz to vydrzeli druzi tak ja to vydrzim taky. Moc ti drzim palecky a ty mela vejcovody pruchodne. Nemam zkusenost a ani nevim jestli se vejcovody snazi zpruchodnit tohle technikou. Myslim ,si ale pokud jsou jen malo slepene, ze se tim tlakem uvolni, pokud jsou vice asi ne. Dle meho nazoru by to bylo velice bolestive.
Urcite se mrkni , je na konikovi tohle tematko a tam se toho dovis vic.

misanda
31. bře 2010

Holky, kuju za podporu. Jenomže já už mám tak nějak v hlavě zataženo, že přestávám ve vlastní mimčo nějak věřit, no ☹ fakt si řikám, kéž by měl problém manžel, nebo kéž bych radši měla třeba ty PCO vaječníky...nebo něco...s tim se bojovat dá přece jenom o dost líp ☹
Veveruš, snad ty vejcovody budou v pořádku. To dáš...dalo to plno holčin a ty jsi bojovnice. Myslim, že kdybys měla ty vejcovody neprůchodný, tak by je chtěli vzít pomocí laparo...ale myslim, že to budeš mít v pohodě...zvlášť teď po těch injekcích...!!!
Holky já stejně nechpu, když jsem byla na laparo v září a ten doktor tvrdil, že vejcovody jsou průchodné...že v listopadu už byly zasratý...bůhví, co to bylo za doktora v tom září. Ani mi nezkontroloval ty vaječníky ☹.