Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

veverka.dada
8. dub 2010

paji, já si taky myslím, že na dovolené by se to určo krásně pracovalo na mimi 😵 ale vzhledem k tomu, že nevim, jestli ms dostanu po vysazení za týden nebo za dva měsíce, tak přesunování dovči asi nebude...navíc já věřím, že jestli se to má povést, tak to vyjde ať na dovolený tak v běžném režimu 😉 😵
super holky...bojovné nálady se držte...my tady všechny ve vás věříme 😉 vy to tady prolomíte a pak to půjde jako po másle nám všem 😀

olive
8. dub 2010

Ahoj kocky, tak dnes jsem skoro cely den prolezela, pila caje a potila se. No citim se uz trochu lepe, ale porad jak prastena po palici.
Zitra vas budu urcite informovat a dekuji vsem za drzeni palcu.

Uz se tesim jak nas holky budou infikovat tehu bacily ty ja prijmu velice rada.

Misando - ty jsi to v praci rekla, ze jdes na IVF? Pokud ano, tak se te nedivim, ze vracet se potom tam je zahul, vyptavani no proste psycho. Jestli zustat doma, zalezi jak se budes citit, jak moc mas narocnou praci.

Veverko - super tak uz jdete do finale. Moc ti preji aby se vam hned zadarilo.

zazy
8. dub 2010

Páji,já taky, vylezli mi normálně asi 3 bedary,tak to máme nějak tak na stejno.No jsem zvědavá,tak děvčata dobrou noc přeji

veverka.dada
9. dub 2010

Olive, já proležela takhle předevčírem...a teď mám dva dny práce za sebou a dva před sebou...každý den piju horké čaje, aspoň litr vody s vymačkanými čerstvými citrony, na noc dělám obklady na krk...ale nic z toho vůbec nezabírá 😒 pořád je mi děsně a nejhorší je že zaměstnání mám více méně manuální, takže je to při nemoci dost fyzicky náročné 😒
a co výsledky??? už jsou???

jinak holky, jaro už je opravdu tady...k nám zavítali první mravenečkové...mám jich plnou kuchyň a mají cestičku přez zábradlí schodiště až do předsíně...dnes až přijdu z práce, zahajuji likvidační akci 😝 😀 ale nechápu, loni se nám většinou vyrojili, když jsme třeba dva dny neumyli nádobí, ale teď mám kuchyň naklizenou a nablejskanou, takže by mě zajímalo, kvůli čemu tam jsou....

berkana
9. dub 2010

veverko: asi se vydali hledat cukr 😀 Tady dneska sluníčko nesvítí, ráno byla taková mlha, že by se dal krájet 🙂 Zmizela, ale obloha je šedivá, jako kdyby chtěl zase napadnout sníh jako minulý týden 😒 doufejme že ne 🙂
zkus čaj se zázvorem, vyrábí ho třeba jemča, není drahej do 20,- ten nám trochu pomohl. nebo pomáhá nastrouhat zázvor a přelejt ho horkou vodou, vylouhuješ ho jako čaj a pak můžeš pít. To jsem zatím já nevyzkoušela, ale skorošvagrová jo a pomohlo jí to. to je rada i pro olive a ostatní nachlazené 😀

abych řekla pravdu, tak mě zase zlobí ms, pobolívá mě břicho, záda....teče to ze mně dost, takže se držím tedko v teploučku, abych nepřistydla a mám zabalená zádíčka i bříško🙂 Sem měla ted zase pít čaj s citronem, aby se mi tolik nespustila 😀 To mám od sestřenky, když nám bylo asi 15 tak jsme jely s prarodiči na dovču a ona měla dostat ms, tak jedla citron, že prej to zmírňuje krvácení a oddaluje (už ani nevim kde to vzala), a ani jestli je to pravda, ale na druhou stranu, před minulou ms jsem byla nachlazená, pila jsem na litry čaj s citronem a ms byla slabší 🙂

Víkend před námi, tak ani nevim, co budu dělat, uvidim podle počaska. Možná zajedou kámošky v so na pokec a když ne, tak zajedu já k jiné na zahrádku🙂 se podívat, jakou má si pronajala letos a dovézt jí tam stáleplodící maliny🙂

olive
9. dub 2010

Ahoj holky, tak dneska uz se citim mnohem lip. Ja mela takovy hektak, ze jsem myslela, ze vyplivnu dusi. Vysledky uz mam, ale k dr. jdu az v pondeli vecer bohuzel( jak ja chci sveho stareho doktora, ten byl strasne ochotnej a nikdy jem nemela pocit, ze bych ho otravovala). No podle meho skromneho posudku bych rekla, ze snad mi operace nehrozi, ale jistotu budu mit az mi to dr. potvrdi.

Veverko - tak az budes mit volno se snaz byt v klidu a odpocivat. I kdyz mozna zase ve svem volnu zarizujes kolem svatby.

Berkano - ja to taky vcera dostala, bolesti nemam, ale tento mesic to mam silnejsi nez minule to bylo spise spineni nez ms.

misanda
9. dub 2010

ahoj holky, dávám vědět, že žiju, ale je mi blbě, takže dneska jsem měla leháro doma..nemůžu polykat, mám teplotu...ach jo...

na olive jsem myslela, proto nakukuju 😉...takže zase až v pondělí...no dobrá...ale myslim, že se nemáš čeho bát, beru 😉

večer se naonlajnuju a písnu 😉 teď se jdu ještě natáhnou, požrat paralen a tak...

olive
9. dub 2010

Holky to je sila co to jaro s nama dela, hned jsme na hromade. Clovek se trochu min oblece a hned je nachcipany. Misando tak se pekne pot 😉 .

berkana
9. dub 2010

olive: tak teda v pondělí dej vědět co a jak...a ať už tam máš toho svýho doktora zase 😉

holky já vás lituji....kamarádka mi taky ted psala, že jí bolí v krku, mě se to naštěstí zatím vyhlo. Tak se pěkně vypoťte a ať je vám do pondělka lépe.

Paji a zazy, vy se držte, ať to dobře dopadne 😉

olive
9. dub 2010

Berkano - spis dam vedet az v utery protoze jdu az v 19.30 hod. Muj doktor se uz nevrati ☹ . Opatruj se at nejsi nemocna.

Paji a zazy - vy tez budte na sebe opatrne.

berkana
9. dub 2010

olive: aha, tak to je mi líto 😒 . tak určitě teda v úterý 🙂

zazy
10. dub 2010

Ahojky děvčata,jak se všechny máte??
Já stejně,nic mi není,jen bolejí prsa a to je vše.Posledně jsem to měla taky tak ,tak si říkám,kdyby mě aspon občas to bříško zabolelo,že by to bylo trošku jiný,no uvidíme,musím tu mrchu endomrchu porazit.

olive
10. dub 2010

Zazy - nepanikar ono te nic bolet nemusi. Ber to tak, kdyby jsi otehotnela prirozene tak o tom ani nevis az v den kdy mas dostat ms. Vim je to na palici. Moc ti preji aby to vyslo.

Paji - tobe to take preji, to je jasne.

Holky myslela jsem ,ze uz nachlazeni je za mnou, ale opak je pravda, nos je ucpany a krk pali jak hrom, takze se prolivam hektolitry caje.

veverka.dada
11. dub 2010

olive, to jsme na tom uplně stejně...mě je čím dál hůř...v krku mě bolí už nejen při polykání, ale i při mluvení, smíchu, zívání...prostě pořád 😒 navíc se začíná přidávat rýma a takový hnusný dávivý kašel 😒 to je tim hnusným počasím...je docela zima a každou chvíli prší ☹ už se těším až přijedu z práce až si zalezu do pelechu a taky až půjdu zítra konečně k dr. a dá mi nějaký léky, když babské recepty mi nezabírají 😉

zazy, paji, holky držte se!!!!!!! myslíme na vás!!!!

zazy
11. dub 2010

Berunky jste moc moc hodné.Doufám,že budeme pokračovat ve vlně těhu.

paja23
11. dub 2010

Ahoj děvčátka, děkuji moc, že na mě myslíte.

Všem nachlazeným marodkům přeji ať se z toho co nejdříve z toho dostanete. Asi nej je zalehnout a pořádně to vypotit. Veverko je dobře , že jdeš k doktorovi, lepší než to přechodit. Jo a s mravenci jsme bojovali taky, zkoušeli jsme rozsypat po jejich cestičkách hřebíček, ale nakonec nejvíc zabrala chemie. Tedy vystříkat sprejem proti mtavencům. Drastické ale účinné.

Olive- tak zítra budu zase držet pěstičky 🙂

Já měla strašnou noc, v noci mě probudila hrozná bolest a křeč v břiše a ještě mi bylo celý den na zvraceni. Do rána jsem hrůzou nespala, že přichází mrcha. Včera mi celý den bolely vaječníky. Tak se bojím, že to přijde, místo nějakého miminka. ☹

zazy-myslím na Tebe spolubojovnice 🙂

misanda
11. dub 2010

ahoj holky,

hlásim, že ještě žiju, ale moc valný to zatim neni 🙂

paji a zazy, držím, myslím...co nejvíc to jde!!! kdy testujete???

holky, já už se těšim tak zítra do práce!!!! ty tři dny doma to je fakt na budku!!! ale příští víkend snad bude fajn...budu dělat oslavičku, ještě dodatečně...a pojedeme se sestřenkama nakupovat a dělat útoky na Orsay 😝

jo a dneska papá mišanda poslední HA 🙂 už to mám za pár 😀 za měsíc rozjíždim dlouhý prokol..neuvěřitelný...

olive, tobě ať to zítra dopadne co nejdřív, budu se klepat na výsledky...tfuj tfuj tfuj..posílám kemříka pro štěstí 🙂

veveruš, jak jsi na tom s chřipkou??? už lepší??

berkana
11. dub 2010

ahoj holky,

všem marodkám ať se brzy uzdravíte 🙂

paji a zazy: Držím palečky ať je vše vpořádku 😉

veverka: ty jdeš zítra k tomu dr. že? tak ať jde vše ok.

misando: tak ať ti ten měsíc taky rychle uteče a pak ještě rychleji ten dlouhý protokol 🙂

jinak mě včera brala celý den migréna, dneska dopoledne taky....takže nic moc 🙄 ale ted už to vypadá, že je pryč, tak snad se ráno ještě neobjeví.....MS mám dneska třetí den a je taková slabá, jako poslední den. Mě se to taky pomalu krátí, už jen týden a jedu do tý Prahy 🙂

zazy
11. dub 2010

Je Paji tak to je mi líto,že tě to bolelo.A kolikátý jsi den po ET,kdy ti má dorazit mrcha,mě v pátek a zítra budu 6 den po ET.Jinak všem ostatním držím pěstičky,Mišando vidíš to to utíká,za chvíli už budeš takky píchat včeličky a mi budeme držet pěstičky toběěěě.

paja23
12. dub 2010

zazy-já mám dnes sedmý den, tedy s tím, že mi řekli, že den ET je nultý.JO mrchu čekám pátek až příští pondělí. Nemám ji moc přesnou. Ve čtvrtek mám jít do caru na krev, tak asi zkusím ráno před tím testnout. Připadá mi, že před tou bolestí, jsem alespoň trochu cítila břicho, teď nic maximálně zase endomrchu. Nějak mě opustilo pozitivní myšlení ☹ Kdy ty budeš testovat a kdy jdeš do caru?

zazy
12. dub 2010

Ahojky,Paji zase říkají ,že když zabolí bříško je to známka toho že se mimi zavrtává.Ale zase je to u každé ženské jinak.J8 to tedy taky nemívám přesně po 28 dnech spíše,tak 26,což by vycházelo na středu,ale v pátek mám ofiko 28 den.Jinak pokud nedojde MS,tak zkusím testnout taky ve čtvrtek,naposeldy jsem chtěla úplně přesně tak jak se má,ale už jsem to nestihla,ted mě to teda láká,je to asi tím,že je člověk více nervozní.Mě teda kromě prsou a pálení žáhy nic není.Do caru se mám objednat až podle toho jak dopadne test..Paji tentikrát to prostě výjde 🙂

olive
12. dub 2010

Ahoj holky, takze nedeli jsem celou prolezela, ach jo uz me to nebavi 😠 . Mela jsem uz plany jak vyrazim za kamoskama a zase nic, no snad uz se toh zbavim.
Diky moc za drzeni palcu, jsem moc zvedava co mi dr, rekne. Minule jsme se domlouvali pokud vysledky budou ok, ze me zacne stimulovat + domaci snazene max 5.mesicu a pokud se nebude nic dit tak me pozane na laparku. Zase se opakuje co minule, ze jsem 5-ty den cyklu tak pokud mi bude delat utz snad uz se mi vajecniky objevi.
Holky taky se vam stava , ze to co nechcte se vam splni a co si preji z celeho srdce ne a ne se vyplni.

Veverko - no snad uz te ta chripajzna opusti a kdyz ne tak rychle k doktorce pro leky, ja si asi zitra taky skocim pro neco pokud teda se mi to vyrazne nezlepsi. Nevim jestli dnes nebo zitra jdes na ty vejcovody, kazdopadne ti moc preji at te to moc neboli a vysledek je ok. Aby co nevidet mohl pelmenny hrebecek zapracovat 😀 😵 😵 😵

Misando - taky ti preji brzke uzdraveni. Covece uz to mas za par. Zitra jdes na bodanec a pekne se vnut na ten utz, klidne mudre rekni, ze mas strach jestli tam nahodou neni opet ta cysta, mela by ti vyhovet. No a coby dub zacinas stimulovat jupi uz to nabere zase spad.

Brekano - mikgrena fuj, fuj, fuj moc dobre znam snad uz je pryc. Holka pristi pondeli uz konecne jdes do centra a zacne se neco dit zaplat panbuh. Nechali te pekne cekat, ale jak se rika kdo si pocka ten se docka.

Paji a Zazy - zakazuji negativni myslenky,my vsechny s vama bojujeme az do posledni chvile a verime ve viteztvi. Paji ve ctvrtek si budu extreme mackat palec. Zazy a kdy ty jdes do caru? At vim kdy mam zacit taky mackat palec.

zazy
12. dub 2010

Olive,mě řekli,že se mám do caru objednat,až podle toho,jak dopadne test.Jinak moc mo c děkuji,za ty pozitivní myšlenky.Jo jo máš pravdu,že to co nechceš se stane a to co chceš se nestane,moc dobře to znám.To je zákon schválnosti

olive
12. dub 2010

Zazy - aha a kdy mas teda testovat? Ja si , ale myslim ,ze krev je stejne nejlepsi co se vysledku tyce. Testy z moci ti nemusi nic ukazat a muzes byt klido tehotna.

zazy
12. dub 2010

Mám v rodině gynekoložku,takže jsem si říkala,že bych šla na ultrazvuk k ní a na krev než půjdu do caru.No testovat bych mohla asi v pátek,tak uvidíme,mám to akorát v pátek dostat.

olive
12. dub 2010

Zazy - takze konec tohoto tydne budu jako nazhavena a budu drzet palec 🙂 .

berkana
12. dub 2010

paji a zazy: držím palečky, ať jsou na testíkách dálničky🙂
zazy: no to bolení prsou a pálení žáhy by mohlo stačit🙂 ono to prej taky při těhotenství bývá. Já se tuhle balila se skorotchyní a tu pálila žáha, tak jsem jí dávala nějaký prášek, co jsem tu měla, i když já je nepotřebuji, pač mě žáha nepálí. A ten předminulý víkend (velikonoční🙂 ) mě v pátek začla pálit žáha, ale spíš už jakoby od žaludku a byli jsem v neděli potom v hospodě, byla tady muzika, tak jsem přemýšlela, co si dám k pití, aby mi jí to nedráždilo, tak jsem si dala kofču. Bylo to dobrý, ale občas mě to zlobilo pěkně, taky až jsem myslela že budu zvracet....jsem si řikala, že je to skoro jako kdybych byla těhu, akorát, že s tou mojí endoškou, co mám pěkně rozlezlou to není možné, v úterý se mi to naštěstí uklidnilo a taky přišla MS a s ní pak v pátek zase migrena, takže to byl taky takový super týden. 😝
holky, držím palečky a pěstičky, jak jen můžu, rozjeďte pěkně tu naší cestičku ke štěstí, ať jste první 🙂 😉

pavelka
12. dub 2010

Ahojky všem,
zas po nějaké době si jdu k vám pro radu 😉 Začla jsem chodit do poradny pro Endom. k Apolináři. Už mám zasebou i laparku, která prokázala endošku 3. stupně. Teď jsem měla 1. MS po té operaci tak jsem čekala nějaké aspoň malé zlepšení. Ale nic takového se nekonalo. Bolest je furt stejně hrozná a trvá snad ještě dýl než před operací 🙄
Za 14 dní jdu k panu doktorovi na konzultaci tak se s ním o tom poradím, ale chtěla bych vědět jestli se to někomu stalo, že po operaci (kdy odstranily skoro všechna ložiska) se nic nezlepšilo?
Jsem z toho mírně řečeno dost rozladěná. Fakt jsem moc doufala, že ta operace zabere ☹
Díky.

zazy
12. dub 2010

Ahojky Pavelka,musíš tomu nechat chvíli než se to zhojí.Já mám endošku 4 stupně a došlo to až tak daleko ,že mi byly ted v říjnu odebrány vejcovody a jeden vaječník,mám za sebou 3 laparoskopie a 1 laparotomii,tím tě nechci samozřejmě strašit,nebo j ono se to trochu zlepší úplně super by ted byly dobré lázně,zeptej se dr.měli by ti je napsat,pokud by jsi chtěla.

misanda
13. dub 2010

ahoj holkíííí,

olive, tak jak???

Pavelko, neporadím...já po operaci měla MS ani jsem o ní skoro nevěděla, až na to, že mi furt protejkala vlóža bóža, ale bolesti jsem neměla vůbec...

holky, dneska jdu na zoladex 😝