Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

caterina85
15. kvě 2010

Čaute ženy, jestli neva, ráda bych se přidala do této diskuze. 😉 ne,že bych byla ráda, že tak moc holek má dnes endometriozu, ale když si člověk může pokecat s někým, kdo má podobné problémy, či zkušenosti, je to fajn. Já vlastně ještě ani nevím, jestli tu potvoru mám. Laparka mě "konečně" čeká příští týden. Už mi ji jednou odložili kvůli špatnému předoperačníku vyšetření. Ale těším se, už bych celkem ráda věděla, co mi vlastně je. A snad i doufám,že mám endometriozu vzhledem ke zvýšeným nádorovým makrerům na vaj. Na horší variantu nechci ani pomyslet. Ještě mě při tom čeká konizace. Příznaky na endo jsem měla jen pár týdnů v lednu, teď nic. Jen mě bolí konečník, takže mě po laparce čeká ještě kolonoskopie. Prima vyhlídky... 😒 ale lepší než jen čekat a nevědět...jinak já teda doufám,že ta endo nebude tak hrozná, páč jestli mi páni doktoři sdělí, že by bylo nejlepší,kdybych otěhotněla, tak se picnu. Vzhledem k tomu, že nemám přítele......
Jinak všem snažícím se o mimi přeji hodně štěstí..ono to dopadne....držím pěsti 😵

berkana
15. kvě 2010

olive: díky za odhánění 🙂 no jo, vyžírám si to s nima pěkně, až mě to pěkně štve 😠

caterina: neva, vítej tu. Tak at ti ta laparka dopadne dobře, na kolonoskopii jsem byla a vůbec ti nezávidím, už je to pár let, ale pořád si to pamatuju 😖

caterina85
15. kvě 2010

Berkana: no, buď mě čeká kolonka nebo rektoskopie. Ono si asi nevyberu,co? Ale, jak píšu. Opravdu lepší podstoupit nějaká nepříjemná vyšetření než jen pořád čekat. To je pro mě nejhorší. Vlastně od začátku roku se mi to tak kupí. Nejprve,že teda půjdu na tu konizaci děl.čípku, pak mi objevili cystu, tak se pro jistotu udělaly ty testy krevní. Vyšly špatně, takže mě objednali na laparku a konizaci v jednom. Teď zase blbé předoperko. Tím se to opět posunulo. No, ale teď už snad nastoupím. Sice na mě v nemocce koukali zvláštně, když jsem řekla, že se těším, ale co 😀

olive
15. kvě 2010

Caterino85 - vitej mezi nama. Mas toho vice nez dost, ale jak pises je lepsi podstoupit ruzna vysetreni a predejit tak pripadnym vaznym nemocim. Pokud ti potvrdi endometriozu a zatim neplanujes rodinu, tak ti urcite daji hormony na pozastaveni ms. Proc ti musi delat konizaci? Ja se na laparku taky tesila, protoze po dlouhe dobe se zacalo neco dit a ja se konecne dozvedela proc nemuzu otehotnet..
Preji ti at laparka a potom kolonskopie dopadne dobre.

caterina85
15. kvě 2010

Olive: no konizaci mi musí udělat, páč mám nález CIN III na děložním čípku.Což je ten nejhorší předrakovinový stav. Ale to není nějak hrozný zákrok. Oproti laparce to nic není. Tak to budu mít vše při jedné narkoze alespoň. Nebojím se zákroků, ale spíš narkozy, no. Ale to je asi normoš. Do těch hormonů se mi moc nechce, ale tak ještě to neřeším. Na to je ještě brzy. 😉

olive
15. kvě 2010

Caterino - beres to sportovne a to je dobre. Urcite je fajn, ze to budes mit pod jednou narkouzou. S tema hormonama uvidis co ti pak rekne doktor, takze je fajn, ze to ted nehrotis.

caterina85
15. kvě 2010

Ono mi nic jiného nezbývá, než to brát trochu sportovně. jinak bych se z toho zbláznila, totiž....ale to asi znáš 😉 To jsou pořád nějaké testy dělané "pro jistotu" a všechny vycházejí blbě. To je pak na budku, takže se s tím člověk musí trochu poprat, aby z toho nezblbnul. 😠

olive
15. kvě 2010

To mas pravdu, clovek s problemama v sobe najde silu a diva se na veci uplne jinyma ocima.

caterina85
15. kvě 2010

To je fakt. Dost věcí jsem přehodnotila. Nejdřív jsem se hrozně bála, jak to zvládnu se školou. Mám teď zkouškové, státnice za dveřmi. Dost mě to stresovalo. Teď si prostě říkám,že se když tak nestane nic horšího,než že tu školu dodělám v září nebo jindy. Kdyby to teď náhodou nevyšlo. Jsou horší věci. Hlavně to zdraví aby bylo. Člověk to bere jako samozřejmost do té doby, než mu něco je. 😖

berkana
15. kvě 2010

caterin: já se taky bála narkozy, pač jsem pod ní šla poprvé, ale můžu říct, že byla bezva😀 jsem se pěkně vyspala🙂 Je pravda, že člověk je rád, že se aspon něco děje, než pořád jen čekat a nevědět. To je nejhorší. Kam jdeš na tu laparku? já jdu za cca 14 dní na druhou, která už bude za něco stát, že s tím už něco budou dělat, při první zjistili, jak to tam vypadá a lekli se, tak mě potom můj gynekolog poslal na specializovaný pracoviště, tam už vědí co můžou 🙂 Já se taky těším na laparku, pač vim, že pak se to bude posouvat už jen dál dopředu a bude se něco dít 😀

caterina85
15. kvě 2010

Berkana: Já jsem měla narkozu někdy v 16. Ale víš jak to je. V těch letech jsem to vůbec neřešila. Ale snášela jsem jí taky dobře,co si pamatuju. Já jdu na Homolku v Pze. Právě mě sem můj gynekolog poslal, že je tu dobré, že tu neudělají pouze diagnostickou laparku, ale případné nálezy rovnou odoperují, páč udělají histologii rovnou při operaci. Takže si třeba případně ušetřím další narkozu díky tomu. Za což jsem ráda. A Ty jdeš kam? Lekli se,jo? To pak asi vylekali i dost Tebe, když Ti sdělili diagnozu, ne? 😨

kocina7
16. kvě 2010

Ahoj holky tak dnes je to 7 den po ET a dnes jsem začala špinit mám z toho obavy. Na noc si zavádím gely Crinone a doktorka říkala že po nich mohu mít hnedavý výtok tak at se nelekám a to se dnes právě stalo a já mám obavy že to nebude jen z toho gelu ☹ bolí mě břicho jo při MS. No nevím co si myslet mám strach že to není na dobré cestě ☹ ☹ ☹

fumaran
16. kvě 2010

Kocino, já jsem začla špinit a pak mi začla MS, takže mimi nikde, ale prý asi 40% žen po IVF špiní a dopadne to dobře. takže jen čekat, čekat a čekat 😉 Držím palce.

richt
16. kvě 2010

kocino, to ještě nemusí nic znamenat. Navíc když si zavádíš ten gel a byla jsi varovaná. Třeba je to vážně jen z toho. Moc držím pěsti ať to dopadne dobře.

kocina7
16. kvě 2010

Hrozně mě to vyděsilo celou dobu nic a dnes tohle no prostě je to děs. Koukám že u nás prostě nic nemůže probíhat normálně. Modlím se aby to bylo pouze z toho gelu. ☹

kocina7
16. kvě 2010

když jsem byla na posledním ultrazvuku před IVF tak mi doktor řekl že už tam zase vyrostla malá cystička kvůli té mé endometriozé 😠 ale že to ted nebudem řešit a šla jsem na IVF ale ted mám obavy že když to nedopadne tak jak si moc přeju tak je předemnou opět dlouhý běh. Už jsem byla 3x na odstranění cyst jsem halt člověk kterému se neztrácejí ale spíš rostou takže mám za sebou 3 laparoskopie a vím že bych musela opět na další než bych zase mohla začít se stimulací atd. Jen nevím jestli na to všechno budu mít ještě sílu ale zatím budu doufat že to všechno dobře dopadne a nebude to potřeba řešit ale víte jak to je tam někde v zadu v hlavě mě to moc hlodá a člověk musí přemýšlet nad vším kolem toho. No dnes prostě není dobrý den ☹ ☹

berkana
16. kvě 2010

caterin: no na tý první jsem byla v Hořovících, to víš, že pak když mi to došlo, tak jsem byla docela skleslá, ale když mi to řikal v tý nemocnici ještě doktor, tak jsem byla asi ještě pod vlivem té narkozy a oblbováků, takže mi to nějak vůbec nedocházelo, nebo spíš jsem to brala jako hotovou věc. Ted jdu k Apolináři. Tam mi taky udělaj rovnou co bude třeba, když už tam budou, ještě jim musím říct, aby mi koukly na průchodnost vejcovodů nebo vaječníků (už nevim co mi to řikal můj dr), prej je tam s nima dobrá domluva, že když jim řeknu, tak to udělaj taky. Tak jsem na výsledky zvědavá, jak ta celá laparka dopadne.

kocino: neměj strach, ono je to normální, že můžeš zašpinit, zdá se mi, že to tu holky taky psaly, že zašpinily a jsou těhu, a některým se to bohužel nepodařilo, ale ono prý na to první IVF se to povede menší části žen. Jistější je prý až to druhé, co jsem vyčetla. Ale držím palečky, ať to dobře dopadne. Ono i dkyž otěhotníš normální cestou a nemáš tu endošku, tak můžeš normálně krvácet asi první dva-tři měsíce a nemusíš poznat že jsi těhu, takže to ber s rezervou to špinění a ty bolesti a šetři se,ať se to povede🙂

berkana
16. kvě 2010

kocino: a počasí nepřidá na pozitivním myšlení co, když je takhle hnusně.

misanda
16. kvě 2010

ahoj holky, koukám tady se zase kecá o sto šest...

misanda
16. kvě 2010

koci, nezoufej!!! podívej na mě, jak já si plánovala laparo a odsátí cysty a nakonc je to jinak...cysta už tam neni a já si pojedu pro miminko 🙂

navíc si myslím, že špinění fakt nic neznamená...

kathuska
16. kvě 2010

berkana - s migrénama s tebou cítím, taky je sem tam mám, jeste jsem nevypozorovala zda se pravidelne opakuji, nebo chodi nahodně.. ale myslim ze u me je to stresem nebo kdyz blbe sedim a jdou mi od krční páteře, snad to nesouvisí s cyklem, párkrát jsem je měla první den MS, ale to je človeku tak celkově na prd.

caterina85
16. kvě 2010

Berkana: Tak budu držet pěsti, aby laparka dopadla co nejlépe... 😉 a průchodnost se zjišťuje u vejcovodů. U vaječníků spíš jejich funkčnost. Si myslím,teda... 😵 Hodně štěstí

olive
16. kvě 2010

Kocino - nezoufej, to spineni opravdu jeste nic nemusi znamenat, ze te boli bricho jako na ms muze byt klidne jak se ti roztahuje deloha. Vim, ze je to o nervy, ale snaz se byt v pohode. Drzim palec at to klapne.

Holky me boli bricho jako cert, citim vajecniky i delohu. Vcerejsi snazeni, bylo pro me utrpeni ☹ . Veverko hned jsem si na tebe vzpomnela.

zazy
16. kvě 2010

Ahojky děvčata všechny Vás zdravím i nově příchozí.,koči špinění je normální abývá hlavně kolem sedmého,osmého dne,bývá to,že se zahnízdují mimíšci.A s tou cystou,já byla na operaci v říjnu a v prosinci,se mi udělala znovu,1IVF se nezadařilo,ale ted to druhé ano a cystu mi neodstranili,mám ji tam pořád a vidíš zadařilo se i sní.Takže nestrácej naději a ani vy ostatní děvčata.

kocina7
16. kvě 2010

ahoj Zazy moc gratuluji k miminku opravdu moc. Já jsem začala trošku krvácet tak si myslím že se na poprvé nezadařilo a je mi moc smutno. Zítra si budu dělat test ale nevím jestli to má vubec cenu ale jak říkám naděje umírá poslední.Je to zvláštní ale můj chlap to nese lépe než já a povzbuzuje mě a to mi pomáhá jsem ráda že ho mám. No nějak to dopadne zítra budu vedět možná víc.24 jdu na krev a ultrazvuk a tam se ortel dovím na jisto ☹

anit.xx
17. kvě 2010

Ahoj holky, dlouho jsem tady nebyla a tím větší bylo moje překvapení, že mezi námi máme konečně někoho těhu!!!! Velké gratulace!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

Olive- tak vidím, že se i u Tebe něco pohlo, doufejme, že bude dobře. Ty vaječníky mě taky docela pobolívaly, ale je to asi dobré znamení, že se tam něco děje. U mne zase samé novinky, potvrdili mi nějaké trombofilní mutace a k tomu z imunologie mi příšly výsledky a nebyla jsem moc nadšená. Zjistili mi protilátky proti spermiím a ne jenom proti manželovým ale asi proti všem. Tak teď baštím prednison. Jinak jsem začala pít čaje z té čínské medicíny a musím říct, že mě opravdu vůbec nic nebolí!!!!! Pořád jsem cítila vaječníky a břicho ale asi po týdnu pití čajíku nemám žádné potíže dokonce i menzes zcela bez problémů. Je to sice docela náročné na peněženku, ale když to pomáhá!

kocina7- nebuď smutná,to že krvácíš nic neznamená, důležitý je klid a pohoda a hlavně nic předem nevzdávej,třeba to vyjde! 🙂

olive
17. kvě 2010

Anit - ahooooj, hrozne rada te tady vidim. Vidis, ze bylo dobre, ze jsi sla na tu imunologii, bez ni by jsi jen mrhala pokusy. Na jak dlouho mas ten prednison? Po preleceni ti to urcite vyjde. Vsak i tvuj prvni pokus byl pozitivni a ted uz mas i odpoved proc to nepokracovalo dal. Preji ti at ti to rychle utece a muzes jit zase do snazeni. Mej se moc, moc pekne. Hele nebudes mit brzo prvni vyroci svatby?
Jinak holka pokracuju jak se da, brezen byl pro me des stihala me depka a beznadej, ale ted uz je mi lip a citim se vyrovnana snad mi to vydrzi a ja nezacnu blaznit. Jak jsem psala o bolesti bricha i pri sexu, tak to byla pravdepodobne ovulace, takovou bolestivou jsem ji nikdy nemela. Dnes uz se citim lepe.

olive
17. kvě 2010

Kocino - vcera jsi psala, ze chces testovat, ale pokud jsi teprve 8 den, tak je to moc brzy, pukud jsi si pichala pregnyl, tak ho muzes mit v tele a muze ti vyjit test falesne pozitivni. Zkus to jeste chvili vydrzet netestovat, at se zbytecne nenervujes. Hodne stesti.

kocina7
17. kvě 2010

Ahoj olive to víš že jsem to odložila asi až na pátek nemá to cenu dělat ted po tom co přišlo včera že jsem začala krvácet. Volala jsem si do Sanusu a tam mi řekl doktor že se to stává at vysadím ten gel co si zavadím na noc a začnu brát utrogestan a že se uvidí jak to vše dopadne. Jdu 24 května na krev a ultrazvuk tak tam se dovím jestli aspon jedno embryo vydrželo nebo jestli obě dvě jsou pryč ☹

misanda
17. kvě 2010

ahoj holky 🙂

koci...tak ještě počkej a neplaš...třeba to ještě nemusí nic znamenat...??? gel už je doufám vysazenej? 🙂

mišanda se zase rozmýšlí jak s nemocenskou...ach jo...to je fakt dilema...