Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

veverka.dada
23. kvě 2010

berkano a ty budeš mít taky svatbu v blízké době? 😵
hele já okolo ovulace mám taky s posledníma dvěma injekcema pěkný bolesti...minule jsem sebou málem švihla na chodníku, jak mě to chytlo...je to vážně děs...jako by nestačil ten fakt, že se snažíme otěhotnět, ale ještě u toho musíme trpět 😠
ale včera mi povídala mamka, že jedna její kamarádka má taky endo, ale co je horší, nemá přítele...a to si já teda nedovedu představit 😒

berkana
23. kvě 2010

oups....koukám a hledám můj příspěvek a on se neodeslal a přitom mi to ukázalo že jo 😨

veverko: jo s tou svatbou to tak kámoška bere, jako že to budou mít na jeho počest. To určitě nějak zvládnete, možná nějaká slzička ukápne, ale tomu by se nebylo co divit.
s tim dneškem to je asi divný fakt...mě to nikdy takhle nezlobilo při ovu a ted jo, už aby bylo po laparce a snad to i přešlo. Ale mě posledních pár dní bolí i záda, vždycky kdy se ráno probudím, tak jje to nejhorší to cejtim celá záda, přes den se to uklidní a jen trošku občas.

no tenhle týden mi uteče rychle, pač pořád něco. Zítra jdu dopoledne na alergologii, v úterý budu doma, ve středu jedu k mamce, ve čtvrtek na up a možná s kamarádkou vyzvednout oznámení, Pak už bude klid a budu se moct připravit na pondělek 🙂 hlavně si vzít vše a nezapomenout nic doma, hlavně ty výsledky vyšetření, to by bylo pěkně blbé....

berkana
23. kvě 2010

jeje tak ono to tam bylo, mi nějak blbnul internet 😕

v blízké době ne, zatím se na ní nechystáme 🙂) nebo spíš nejsou ani penízky, prvně potřebujem vyřešit bydlení, současně taky řešíme mimčo 🙂 a svatba bude asi až poslední 😅 Ale zasnoubená jsem již přes 4 roky 😅
jej, to ti nezávidím, no hlavně aby ti ty bolesti odešly a bylo to zase v pohodě,bez bolestí 😉 no mě taky občas ty bolesti poslaly až do kolen, ale musím říct že od tý laparky už takový nejsou. i když mi tam nic vlastně neudělali....
jo to si taky neumím představit, jak píšeš o tý mamčiný kamarádce...

sichatka
23. kvě 2010

Berkano, držím palečky při laparce. Já nastupovala dne předem už v 7 ráno. takže 12 je OK. Po práškách na spaní se mi naopak vůbec spát nechtělo a špunty jsou fakt super, bez nich teď už nejsem schopná spát - manžel strašně chrápe. 😀
Dobrou knížku si určitě vem,oddychové romány jsou vážně super.

sichatka
23. kvě 2010

Jowano, já měla endošku pouze na močovém měchýři a také jsem nemohla otěhotnět. Doktor mi dával clostík, ale nezabral, 1 IVF se nepodařilo - možná v tom byly i nervy. 2 IVF OK, ale velkým soupeřem jsou i nervy, proto si myslím,že 1 IVF nevyšlo.

Kocino - nezoufej, v nejhorším bude druhý pokus, budeš už vědět, co tě čeká. Nevím, jestli to bylo ono, ale při 1 pokusu jsem ležele i na břiše. Při druhém jsem si už dávala celých 14 dní pozor, abych si nato břicho nelehla. Samozřejmě, že v noci jsem to moc neovlivnila, ale neusínala jsem na břiše. Možná je to blbost, ale já se sutředila právě na to a nemyslela jsem, jestli se embrya chytla nebo ne..

sichatka
23. kvě 2010

Kociono- souhlasím s Olive, pokud nemáš imunologii, nech si jí udělat. Protilátky jsou mrchy. 😀

berkana
24. kvě 2010

sichatko, díky, no to jsi nastupovala teda brzy, já ani nevim, jestli na mě ty prášky na spaní zapůsobily, pač jsem nějak to nepoznala. Špunty jsou fakt dobrý 🙂 já je používala i chvíli po tom, co jsem přišla z nemocnice, pač přítel měl rýmu a chrápal, jinak si nemůžu stěžovat🙂

holky, jak píšete s tou imunologií, tak si řikám, že až pak pudu k Fantovi, tak se na ní taky zeptám. Zachvíli razím na tu alergologii,jem zvědavá, co mi řekne, musím jí taky říct, že jdu na tu laparku....

richt
24. kvě 2010

Ahojky holky
Olive, za sebou toho moc nemám jen laparaskopii a nějaké to vyšetření.
Berkano, s tím spermiografem to nemusí být přeba taky tak zlé. Zrovna v pátek jsem si psala z jednou holkou co měla taky nějaké problémy a hlavně ten jeji měl uplně špatný spermograf a proto měla jít na IVF, ale čekala kdy to dostane ať může začít stimulovat a ona zjistila, že je v těhule. Takže zázraky se dějí.
Veverko, je mi moc líto co se stalo. Jste na to, ale dva takže podržíte jeden druhého. Já mám sestřenku která měla před svatbou a jeji přitel zahynul při výbuchu v garáži. Možná jste to viděli v televizi. Takže svatba se nekoná a mi teď vymýšlíme čím ji odvést od těch myšlenek ať se tolik netrápí. Takže se držte.
Kocino dnes jsi měla jet na krev, že. Tak dej vědět, ale vážně nezoufej. Jestli ne teď tak druhý pokus výjde. A stou imunologii taky souhlasím.

richt
24. kvě 2010

Olive do Olomouce jdu do Fakultní nemocnice

olive
24. kvě 2010

Ahoj holky,

Veverko -jj, taky si myslim, ze v posledni dobe jsi tech prasku mela vice nez dost, tak se telo asi brani, a vse te boli ,vsak uvidis na kontrole jo a dle CA 125 se zjistuje carcinom na vajecnikach, ale i kdyz ho mas zvyseny jeste to neznamena, za mas rakovinu, ale s nejvetsi pravdepodobnosti se tam neco deje( myslim endomrcha)

Richt - ve fakultce si myslim ,ze budes v dobrych rukach, vsak pak nam musis poreferovat jak jsi poridila. Jinak tam chodi i Anit.
Berkano - me k oltari vedl bracha, nasi jsou rozvedeni.

Sichatko - tak jak dopadla oslava narozenin?

Kocino - jak si dopadla v caru?

olive
24. kvě 2010

Sichatko -ty jsi na clostik vubec nereagovala?

richt
24. kvě 2010

olive, taky si myslím, že je to jedna z těch lepších. Aspoň co jsem četla tak je to vážně o péči a ne o penězích. Tak jsem zvědavá

kocina7
25. kvě 2010

Ahoj holky tak jsem dopadla tak jak jsem říkala krev negativní ☹ ☹ a aby toho nebylo málo tak mi narostla opět cysta no prostě je to děs. Takže ted mě čeká ta imunologie v Praze ve Fakultní nemocnici dr. Malíčková a to mi doktor říkal obrnte se trpělivostí protože tam prej se dovolat je teda umění tak jsem zvědavá kdy mě se to poštěstí aby mi to vzala.No a za 3 měsíce druhej pokus. S tou cystou mi nic dělat nebudou ted mi přeruší MS antikoncepcí a mám ji na 3 měsíce protože doktor říkal že čím více zasahů do břicha tím horší by to bylo.Takže náš boj budem muset zkusit znova ☹ ☹ . Holky kdo má zkušenost s tou imunologií. Doktor mi dal kelímek pro partnera na vzorek spermatu a já nevím jestli se to odebírá až tam nebo jestli bude moci ten den doma no jsem z toho jelen. ☹ ☹

richt
25. kvě 2010

kocino, tak to je mi moc líto. Bohužel na imunologii jsem nebyla takže ti neporadím.

kocina7
25. kvě 2010

mě to taky moc mrzí ale dnes jsem asi měla štěstí a dovolala jsem se hned na poprvé tak aspon něco a jedu tam už příští uterý v 9 ráno tak uvidíme co z toho bude doufám že to bude v poho jsem ráda že nás vezme tak brzo.

sichatka
25. kvě 2010

Ahoj Kocino, mrzí mět o, ale neboj napodruhé to vyjde. Kam vás poslali na imunolgii? Jak už jsem psala Mishande, jediná imunologie na reprodukci (tu co vy potřebujete ) je v Podolí Dr. Madár - jiná nemá smysl! Co se týká sperimogramu, je lepší,když se odebírá až na místě, protože nesmí být starší než 1 hodinu. Bez imunologie ten druhý pokus odložte, zbytečně se budete trápit, kdybyste náhodou měli nějaký problém. Překvapuje me, že chtějí u partnera spermiogram. To mu ho před tím nedělali?

Vau, teď jsem si přečetla, že vás u Malíčkové vzali hned - tak tam jeďte a pobavte se s ní, co a jak, ale spermiogram až na místě!

sichatka
25. kvě 2010

olive- oslava narozek proběhla celkem v pohodě, až na babičky a dědy, pořád se jim něco nelíbilo - klasika. Holky dostaly každá svůj dort se svíčkou ( pekla jsem jim je v pátek do půlnoci), chvíli na ně divně koukaly,pak si každá umazala obě ruce od pařížské šlehačky a kdybysme je nezastavily, tak už byla na sedačce i koberci. 🙂 Jinak dostaly spoustu hraček, ale největší úspěch měla klouzačka - manžel jí tedy musí ještě přidělat na pevno, teď jsme jí jen opřeli o terasu a holky jezdily o sto šest - samozřejmě že nás zaměstnaly všechny. 🙂

sichatka
25. kvě 2010

@olive - na clostík jsem nereagovala, ale to neznamená, že u tebe to nemůže vyjít. Po třech měsících braní clostíku jsem teprve šla na imunologii no a na Prednisonu jsem byla rok.

kocina7
25. kvě 2010

sichatko mě dr. Malíčková říkala že ten odběr máme udělat doma že ji nejde o spermie ale o ejakulát takže klidně to máme odebrat ráno před odjezdem.Takže tu nejde o klasický spermiogram.

sichatka
25. kvě 2010

Kocina, to je zajímavé, ale tím lépe pro tvého partnera. Přece jen doma je doma.

kocina7
25. kvě 2010

No jsem zvědavá jak nám to dopadne v uterý jedem a za 14 dní budem mít výsledky a pak až v září jdem na druhé IVF tak doufám že bude uspěšnější

richt
25. kvě 2010

kocino, jasně druhé určitě výjde. Tak to je vážně rychlovka s tou imunologii. Aspoň budete co nejdřív vědět jedtli je něco špatně a budeto moc s tím něco dělat.

zazy
25. kvě 2010

Ahojky děvčata,Koči je mi to líto,ale to druhé určitě výjde.Ono asi nemůžou být všechny miminka v zimě,a nějaké musí být i začátkem leta,tak to bude určo tvůj případ,hlavně hlavu vzhůru a odvahu.Nevím,jestli jsi četla můj případ,ael i přesto,že mám endo 4 stupně a přes cysty se mi na druhý pokus podařilo otěhotnět,takže vidíš,že to jde a že zázraky se dějí.Jinak zdravím všechny ostatní a Vám děvčata jesště jednou držím pěstičky na ty zákroky.

berkana
25. kvě 2010

ahoj holky,

tak dnesk od rána držím pěstičky pavelce, aby jí ta laparka dopadla dobře 🙂

kocino: je to škoda, ale uvidíš že na podruhý se to už povede, budeš klidnější, už si zažila ten protokol na IVF, takže víš co můžeš čekat. Hlavně ta imunologie vám řekne jestli tam neni něco co by tomu mohlo taky bránit . Máš dobrý, že jsi se dostala na ní takhle brzy, tak ať ti dopadne dobře, já na tebe v úterý myslet nebudu, budu pod narkozou a zbytek dne asi prospim 🙂

sichatka: no to musejí mít holky fakt radost, komu by se nelíbila klouzačka a konečně je i dobrý počasí, že se můžou klouzat o stošest 😀

olive: to já mám ještě dost času se rozhodnout...naši byli taky rozvedeni, ale zase to bylo v pohodě, že by na svatbě mohli být oba dva. Takhle to možná jednou připadne na bráchu, nebo si ještě řikám že by mohl strejda, no uvidím, zatím mám dost času na to si to rozmyslet, když nemáme ani termín 🙂)

sichatka
25. kvě 2010

Berkano - s klouzačkou to není tak jednoduché, Potřebujeme být 3, jeden nahoře, druhý dole chytá a třetí hlídá tu druhou potvůrku 🙂 Dvojčata jsou holt specifická, ale to holky poznáte brzy samy.

Kocino - výsledky imunologie za 14 dní,, to se mi nezdá, ale asi budou nejdřívě dělat základní testy a kdyby tam náhodou něco bylo, tak půjdou do hloubky. Jinak pokusy IVF máš stejné jako já 🙂 , v květnu nevyšlo, dopřála jsem si s manželem pěknou dovču v Krkonoších, kde jsem si zničila kolena, takže místo na IVF jsem myslela na kolena, abych mohla alespoň trochu chodit, no a v září se to povedlo. Květnová miminka jsou lepší, uvidíš. 😅

chanel
25. kvě 2010

Ahoj holky, prosím o radu, když se stimuluje s endometriozou je zapotřebí k Puregonu(nebo jiných lécích), Decapeptyl? Mám stimulovat je s Puregonem a to se bojím, že to špatně dopadne,nikde jsem o tom neslyšela. prosím čím jste stimulovali a stimulujete? Děkuji moc a všechny moc zdravím!!

kocina7
25. kvě 2010

sichatka- to s těma vysledkama mi řekl doktor ale asi to bude trvat dele to jen aby jsme se na to tak nějak připravili.Jinak na další jdem v září tak snad se zadaří a věř že mi tvoje odpověd dosti dává naději že i nám by se mohlo zadařit. Ted to necháme vše odpočinout v létě jedem do Chorvatska hodit se do pohody a pak se uvidí.

sichatka
25. kvě 2010

@chanel - já stimulovala s Fostimonem, pak jsem si píchala do břicha 3 injekce Cetritide na oddálení ovulace a pak dva nebo tři dny před tím (už si to nepomatuji přesně - mateřská demence je hrozná 😀 ) Pregnyl. A po celou dobu jsem brala Prednison. Na co je Decapeptyl?

Kocino - dovolená - tak o tom si teď můžu jenom zdát. Sice Chorvaté se mi zprotivili svým jednáním, ale to moře je prostě úžasné. Žádné nervíčky, pohodička, sluníčko, odpočinek i ten ve dvou 😀 a v září hurá na druhý pokus - pokud ještě bude potřeba. 🙂 A jak jsem psala, třeba je to blbost, ale po druhém pokusu, žádné ležení na břichu, čtení na boku nebo v sedě a klídeček.

kocina7
25. kvě 2010

sichatka- no mi asi pojedem prostě si od všeho odpočinout a třeba pak vše pujde snáz i když to bude opět dlouhá cesta ale to se nedá nic dělat. Jo holka mi nemáme šanci na normální početí kvuli mé endometrioze už ted musím brát opět antikoncepci aby mi nerostla cysta napsal mi ji doktor na 3 měsíce a pak hurá do druhého pokusu tak snad už se i u nás zadaří. Přeju to moc moc všem kdo tu kvuli tomu je aby se nám všem zadařilo a mohli jsme si tu psát jen o těhotenství a o mimískách. Tak se drže bude lépe 🙂 🙂

chanel
25. kvě 2010

Sichatka, děkuji moc za odpověd. Decapeptyl je na utlumení vlastních hormonů.