Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

trubicka00
31. kvě 2012

ahoj holky operovaly me pred tydnem slepe strevo nemohla jsme si nevsimnout ze mam steh i u pohlavniho organu trochu me to vystrasilo cetla jsem ze vajecniky a slepak jsou blizko sebe ted mam obavy ze me nevzali jen slepaka ale i treba neco vic a v budoucnu nebudu moct mit deti..mate stim nejakou zkusenost nebo vase znama dekuji za odpoved

magdabaez
31. kvě 2012

@trubicka00 Neměla by ses na to spíš zeptat lékaře, co tě operoval??? Jinak mám dojem, že u laparoskopického zákroku máš pak dvě jizvičky. Něco navíc ti jen tak vzít nemohou, a pokud by se tak stalo, musel by k tomu být vážný důvod a samozřejmě by tě o tom museli informovat. No na internetu se píše spousta věcí, jenOmže už se asi nepíše, že apendix má také více poloh, kde se může nacházet. Každopádně pokud máš strach z toho, cos napsala, tak skutečně nechápu, proč se nezeptáš lékařů, protoże oni to vědí, my tady ti asi neporadíme.

berkana
31. kvě 2012

@trubicka00 přesně tak jak píše magdabaez, zeptaj se lékaře co tě operoval, proč máš steh taky tam. Normálně ti mají říct všechno po operaci, když tě seznamuje s průběhem atd.

kvetinka84
31. kvě 2012

@trubicka00 Já mám za sebou 4 laparoskopie, jednu diagnostickou, další dvě operace endometriozní cysty a čtvrtá slepák a pokaždé jsem měla jizvy v pupíku a na břiše, ale tam dole nikdy. Takže mi to přijde zvláštní, ale jak píší holky, vše ti měli vysvětlit po operaci

wendeaa
1. čer 2012

dostala jsem měsíčky a trpím už druhý den strašnou bolestí, nic mě na to nepomáhá, už jsem byla dvakrát na injekci od bolesti a ta pomůže jen na 3 hodiny. ach jo, co vám na to pomáhá??už jsem dva dny nespala..

berkana
1. čer 2012

@wendeaa ahoj, to tě teda lituji ☹ a zkoušela jsi si dát na podbříško teplé a nebo chladné, jestli by ti to taky trochu nepomohlo? Vím, že to radí, že to někomu pomáhá.

wendeaa
1. čer 2012

@berkana no nejvíce mě pomáhá teplá sprcha, ale jen když jsem v ní. teď jsem obložená termofonem, tak je to trošku lepší. myslíš, že by mohla pomoct i studená voda?? já zatím zkoušela jen teplou.

berkana
1. čer 2012

@wendeaa vím že to řikala nějaká sestra asi v nemocnici, že někomu pomáhá teplo a někomu studené obklady. Tak to můžeš zkusit, uvidíš.

ifus
8. čer 2012

@wendeaa ahojky, mne urcite pomaha teplo a algifen🙂)

hanka60
8. čer 2012

Ahoj holky,chci Vám poradit s mojí zkušeností.Mám už asi 8 let problémy s endom.,2 laparoskopie,3 IVF.Mám krásného klučíka 3roky 🙂 v červenci jdu na další IVF.Nechtěli mi ho udělat až po laparce,plný břicho endometriozi,levá strana 5cm cysta,pravá 3cm cysta.Začla jsem pít ALOE VERA o LR Health beauty systems.Je to zázrak!!!!!!!!!!!po 3 měsících jsem šla na kontrolu do ivf centra a doktorka byla v šoku!!!!!!!!!!!!Cysty jsou pryč a endom. zklidněná.Holky fakt jsem toho zkusila hodně a nic nezabralo léčitelé.horm.přechod.čínský čaje a nic.Věřte jsem hrozně štastná,že něco funguje na tu mrchu co způsobuje tolik bolestí. ☹
Mějte se hezky 🙂

wendeaa
9. čer 2012

@hanka60 opravdu?? to není možný.. že bych zkusila taky?? a to je normálně to aloe vera nápoj jak se prodává v obchodech?? 😕

hanka60
9. čer 2012

Ahoj,je to něco jinýho je to čistý aloe trochu hnusný ale dá se to.
Koukni na stránky:www.Lr-czech.com
Jsou to větší lahve třeba s příchutí medu nebo broskve,1 lahev stojí 700,-já jich měla 5 😉
+ jsem k tomu jedla také od nich COLOSTRUM compact také dobrá věc obnovuje ženské bunky a je to na imunitu.
A ještě jedna rada 3 měsíce před ivf začněte pít čaj kontryhel z lékárny na je to dobré na uhnízdnění vajíčka. 🙂 Pila jsem každý den třeba 1,5 l toho čaje.
Nepijte aloe ani kontryhel když jste těhotné!!!!potrácí se!!!!
pa

ili08
9. čer 2012

Ahoj holky,jdu vám napsat taky svou zkušenost s touhle mrchou-před 4 lety mi byla diagnostikována,byla jsem na laparoskopii a pak jedla půl roku léky,které potlačili MS.Pak jsem se znovu vrátila k HA,protože mimčo jsme ještě neplánovali-netrvalo dlouho a endoška se vrátila,šílené bolesti při MS,ale na další laparku jsem už nechtěla.Loni v září jsem vysadila HA s tím,že se začínáme snažit-první dva měsíce totálně zničená sliznice,MS přišla jen z vyvolávčkou,k endošce navíc zjištěné PCO-tak to už jsem se pomalu vzdávala naděje na přirozené otěhotnění.Nicméně zázraky se dějí,po druhém cyklu na stimulce(brala jsem clostil na ovu) jsem v únoru našla pozitivní těhotenský test.
Moc vám všem tady držím palečky ať se nevzdáváte a stou mrchou bojujete,protože není nic hezčího než když každý den cítíte toho malého drobka v bříšku 😉 Věřím,že se tady všechny jednou dočkáte 😵

berkana
9. čer 2012

@hanka60 ahoj, tak to je zajímavý s tou aloe, ale potom pít kontryhel? nevím, pač ten kontryhel zase tu endošku podporuje v růstu 😖 Ale s tou aloe to zní dobře 🙂
@ili08 zázraky se opravdu někdy dějí🙂 tak krásný zbytek těhotenství 🙂

sedmitecka
9. čer 2012

troufám si tvrdit, že kontryhel s endometriozou rozhodně NE!!!!! to vám spíš ublíží ☹

berkana
10. čer 2012

@sedmitecka jj, to jsem též psala, kontryhel jí pomáhá se rozrůstat 😠 😖

miluse
11. čer 2012

@berkana
@sedmitecka

no vida holky to s tím kontryhelem je pro mne novinka, já ho tedy pila v době snaženíčka, u nás to bylo k prdu, ale docela mi chutnal, tak už možná vím,proč ani těhu mi nezabránilo v růstu endošky. No ikdyž doktoři se docela shodli, že to možná bylo i tím, jak jsem byla nastimulovaná a měla OHSS 4., stupně, no kdo ví.

To s tím aloe je také zajímavé. Pročtu to a uvidíme 😉

consti
12. čer 2012

Ahoj holky. U mě je to trochu složitější, měla jsem myom, odstraněn klasickým řezem a za půl roku kontrolní laparka. Ve zprávě z nemocnice pak byla zmínka i o malém ložisku endometriozy. Když jsem se pak ptala mého doktora, tak mi řekl, že to nic neznamená 😅 . No a dva roky na to se mi udělala endometrická cysta. Jsem pár dní po jejím laparo odstranění a opět ve zprávě zmínka o tom, že rozrušovali nějaké srůsty a o endometrioze 1-2 stupně. Má doktorka mi řekla opět, že to nic není, ale když jsem se ptala, jestli s tím nemůže souviset to, že nemůžu už 3 roky otěhotnět, tak mi řekla, že je to indikace k IVF. Na to chceme jít na podzim. Chci se zeptat, kolik stupňů endo má? A jak je možné, že mi již dva doktroři řekli, že to nic není? Tato doktorka mi navíc řekla, že endo podbřišnice je zcela běžná... 😅

consti
12. čer 2012

A ještě chci dodat, že nemám žádné příznaky endometriozy. Respektive ms mám bolestivou, ale kdo nemá 😅 ? A většinou mě bolí podbřišek jen první nebo druhý den a dá se to vydržet, neberu žádné prášky na bolest nebo tak 😎 . Bolestivý sex taky není, tak teda nevím... 😅

wendeaa
12. čer 2012

to jsem taky nevěděla o tom kontryhelu, trhám si ho na zahradě a piju ho skoro každý den, co už.... ode dneška už ani kapka, díky holky za info 😎

consti
12. čer 2012

@wendeaa Já kontryhel zkoušela jednou, ale cyklus mám pravidelný a kontryhel mi cyklus totálně rozhodil, krvácela jsem i mimo ms atd. Takže asi to pravda bude! 😅

ifus
13. čer 2012

@consti Jsou 4 stupne, ja mam 3.-4. 😒

consti
13. čer 2012

@ifus Díky za odpověď. A co vše máš za sebou? Byla jsi na umělém? 😉 Ale koukám, že ty jsi ještě mlaďoučká 😉 .

berkana
13. čer 2012

@consti ahoj, přesně jak píše ifus, jsou 4 stupně, já mám 4. 😖 😠 Nechápu, že ti dvadoktoři řekli, že endoška nic neni. Já ji mám rozlezlou v celé malé pánvi, cysty se mi taky dělaj. Jsem byla ted v únoru na druhé lpsk, kdy mi ji odstraňovali, tka snad zase budu mít chvilku pokoj, minule jsem měla pokoj rok. Já jsem byla už na třech IVF, a zatím nic, teď se chystám ještě na jedno, ale jelikož mám tou endoškou pěkně poničený vaječníky, tak to vypadá na darovaná vajíčka. Je to mrcha, ta endometrioza, ale někomu se může zadařit i normální cestou mimi, ale jsou to jak každá tady píše takovej zázrak 🙂 S tou bolestivou ms, tak normálně je bezbolestná, já ji mám ted po laparce zase bezbolestnou, jen když má přijít ten přvní den cítím takový ten jakoby tlak v podbříšku, že se chystá. Ale jinak bolesti nejsou. Při těch srůstech endometriozy bolesti mívám, na prášky to neni, ale ty první dva dny to bývá bolestivý - takový hoodně nepříjemný a křeče.

consti
14. čer 2012

Holky a jak je to s cvičením podle Mojžíšové? Může se vůbec při endo cvičit? Já cvičila od prosince a v květnu se mi udělala ta cysta. Tak si říkám, jestli to nemělo souvislost. U těch cviků se přece prokrvuje hodně děloha, tak nevím. Ráda bych se k tomu cvičení vrátila, až budu ok po operaci. Když nic jiného, tak postavu jsem po tom měla super 😀 😉.

elliem
15. čer 2012

@hanka60 ahoj, taky popíjím aloe vera od LR, koupila jsem si ji teprve nedávno, tak ještě nemůžu posoudit vliv, ale doufám, že mi pomůže stejně jako tobě🙂 měla jsi jaký druh? já piju aloe s broskví...

ifus
18. čer 2012

@consti Pred tydnem jsem byla na druhe laparo...o umelym budem uvazovat asi co nejdrive, jelikoz to vypada stale hur a hur..na konci leta mam jit opet na konzultaci, co se podnikne dale 😖

ifus
18. čer 2012

@berkana to je mi moc lito, ze uz mas 4ku, ja se k ni taky postupne blizim...fuj fuj🙂 A jinak se mas, ze nemas bolesti..ja pred posledni laparo mela takovy bolesti, ze celou noc jsem z bolesti prozvracela a omdlivala..no nebylo to fakt prijemny a uz to nechci nikdy zazit, ale vim, ze zaziju 😢

olusenka
18. čer 2012

@consti Já myslím, že při endometrióze se Mojžíšová normálně cvičit může. Já ji cvičila (no, cvičila, flákala jsem to děsně) a moje známá taky, půl roku a fest cvičila.

wendeaa
19. čer 2012

@ifus radím, jít na umělý co nejdřív, mě říkali, že mám otěhotnět do 25, pak že budu mít problémy, jenže jsme s přítelem neměli kde bydlet a on ještě nechtěl dítě, tak jsme to neřešili a teď to mám čím dál horší. jak jsem vysadila antikoncepci po třech letech, tak to bylo ok a za půl roku se mě to vrátilo v horším rozsahu, takže radím, co nejdřív otěhotnět