Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

paja23
3. dub 2010

olive-a ani jedno ze tri se neuchytlo:( No take už nejsem nejmladší, člověk to odkládá a pak zjistí, že existuje nějaká mrcha, endomrcha 😠

berkano-to máš pravdu, jsem dnes viděla na youtube video s nedonošeným mimčem a byla to hrůza, napojený na ty všechny hadičky. Já se přiznám, že těch případných dvojčátek i trochu bojím, ale když se chce, že. 🙂

misando-taky si říkám, li nějaké mimčo mít mám, tak příroda už nějak rozhodne, li jedno či dvě.

Kdoví, li se vůbec uchytnou, no jdeme to ještě probírat s manžílkem 🙂

Hezký večer holky a moc děkuji za názory 🙂

zazy
3. dub 2010

Páji ,držím ti palečky.Já osobně si tam také nechám zavést dvě,jistota je jistota,ikdyž určité riziko tu je.Víte holky je to paradox,já vždycky chtěla dvojčátka,a to jsem nevěděla,že budu muset na úmělé, ted se to možná splní.Miši já až ty budeš stimulovat a další věci,tak to budu prožívat stebou,protože máme skoro stejný osud,všem moc moc moc držím pěstičky,ale tobě obzvlášt.

fiallinka
3. dub 2010

misando, sorry, že tu lezu, ale nějak mne zaujal poslední příspěvek, tak jsem pročetla i předchozí stránku - jen chci říct, že já bohužel znám (jen jednu osobně, zbytek z netu) asi pět holek, které o dvojčata přišly před 25. týdnem - a pak asi dalších pět, které přišly o jedno dítě ze dvou (včetně mne), ale jen někdy to bylo nezralostí dětí, většinou to byly jiné problémy - přesto u všech (možná snad kromě mne), to souviselo s dvojčaty.

Přesto - pokud nemáš nějaký problém, proč bys dvojčata nemohla mít nebo nechtěla, tak asi má cenu jít do dvou embryí - šance na dvojčata je okolo 20%, ani to možná ne - a to není zas tolik, a naprostá většina dvojčat se sice narodí předčasně, ale v pořádku...je to fakt hodně o štěstí.

Držím palce 🙂

olive
4. dub 2010

Paji - bohuzel se nechytlo ani jedno. Hele snaz se moc nezabyvat tim, ze by jsi mimca nedonosila to je priroda a tu bohuzel nemuzeme ovlivnit. Proste tomu musis verit, ze bude vse jak ma byt. Rozhodnuti zalezi jen na tobe a manzelovi kolik si jich nechas zavest. Hodne stesti a pevne nervy.

Berkano - dekuji za koledniky uz jsem nebyla vymrskana ani nepamatuju.

Zazy - stale drzim palce, jen to jde.

paja23
5. dub 2010

Velikonoční ráno mám smutné, jedu na transfer, ale jen jedno embryo je hezké a jedno ucházející z deseti! Zatím ani nic na mrazáček, to mám volat zítra. Tak ty dvě nechám zavést,achjo ☹

veverka.dada
5. dub 2010

Ahojky děvčata...tak naštěstí můj zadek zatím neutrpěl žádnou ujmu 🙂 co ten váš?
Paji..nesmíš kvůli tomu věšet hlavu!!!! vždyť přeci víš, že jeden bojovníček stačí!!!!a jestliže máš dva, tak je to dobré ne? držím všechny palce které potkám!!!!!!!!!!!!!!!!!

tak nás holky čeká zítra to spermio...jsem z toho celá nějaká nervozní...ani ne, kvůli výsledkům, pevně doufám, že budou dobré 🙂 ale spíš, že je to taková dost intimní záležitost...no přítel naštěstí neprotestuje a na ty testy chce jít, ale s podmínkou, že tam půjdu s ním...ptala jsem se sestřičky (po teefonu a i tak jsem byla rudá jako rak 😀 ) jestli je to vůbec možné a ona, že to teda není zrovna obvyklé, ale že to záleží na nás...no holky, budu se asi stydět, jako ještě nikdy 😒 😵

misanda
5. dub 2010

krásné Velikonoce holky moje!!!!

paji, držím ti palce!!!! snad to nakonec bude ještě dobrý??? dej hned vědět až budeš moc!!!

veveruš, já mám taky zadek bílej jak vápno, a taky tak zůstane!!!! 😝 za chvíli razíme ke tchánovcům na obídek...přesně takhle se nabírají shozená kila 😀 😀 😀 takže příští týden a hladovka to jistí 😀 😀 😀 no a pak se asi budem válet doma, venku teda hnusnějc být asi nemohlo ☹

jinak veveruš, zvláštní, že ten tvůj tě potřebuje s sebou, to já jsem měla zákaz...i když si to dělal doma, tak jsem se musela jít někam schovat a neposlouchat 😀 😀 😀 😝

veverka.dada
5. dub 2010

misando....kéž by to u nás taky šlo "připravit" doma 😀 nejde o to tam třeba zažádat? nebo to má každý car jinak?nevíš?
já taky nevím, proč tam musím...jako by nestačilo, že se stydí jeden...takhle se budem stydět dva :D

berkana
5. dub 2010

ahoj holky, já dostala jen trošičku od přítele 🙂 a od neteřinek 🙂

paji: držím taktéž pořád palečky a drž se, hlavně nesmýš být skleslá....

veverko: s tím spermiogramem, tak přítel ho podstupoval u dr, který je na to specialozovaný (ted nevím, jak se nazývá to odbornost). Tam jsme šli oba dva, jelikož se nás ptal obou, ale každýho zvlášt, na nějaké otázky. Přítele se předtím zeptal, jestli bude chtít, abych byla s nim, až bude odebírat vzorek 🙂 nebo jestli chce být sám. Tak chtěl být sám. Taky co jsem slyšela, tak je to normální, jestli u toho bude i pratnerka, to záleží na vás dvou 🙂 Odběr doma jde, ale to vám musí dát na to nádobku a měli by vás poučit. Ta nádobka by měla mít pokojvou teplotu, než se bude používat 🙂 a měla by se doporučit na to místo max. do hodiny a to ještě v teplotě těla, takže např. u nás žen mezi prsy, když jsou na to dostatečné🙂. Ono v létě to není asi takový problém, pač je přeci jen teplo, ale na podzim a v zimě je to horší. 🙂)

veverka.dada
5. dub 2010

berkano, díky za info 😵 tak koukám, že dopravit vzorek není vůbec legrace...no asi se na to radši vyprdnem abychom to ještě nějak nezkonili...normálka zítra půjdu s ním a nechám to na něm a rozmluvě s dr. nebo sestrou...buď mě bude chtít vzít sebou nebo ne...bude to lepší, než se stresovat jestli to dovezem včas a ve správné teplotě 😵 ale myslím, že od rána do večera budu rudá jako rak 😀

berkana
5. dub 2010

veverko, tak to si piš, to budeš 😀

misanda
5. dub 2010

holky, já jsem přežraná 😀 😀 takže od zítřka fakt zahajuju hladovku a hotovo!!!! 😝

veveruš, nebooj, ten odběr nic nejni...to zvládnete i v CARu 😉 a rozhodně bych řekla, že je tolepší na místě, než to prapodivně přepravovat atd 🙂

fumaran
5. dub 2010

Ahojte, píchala jste si některá Gonal? Jak dlouho? Dali mi jen jedno pero. Dnes je to čtvrtý den (225IU), zítra jdu na UZ, tak uvidím. Už jsem z toho všeho nervózní, je fajn, že se tady dočtu, jak to mají druzí 🙂

paja23
5. dub 2010

Ahoj holky, tak se hlásím se dvěma bojovníčkama v pupíku. Nakonec mi i v caru doporučili zavést 2, že se jim trošku rozpouští placenta či co ☹ Ale samo, že se snažili uklidnit, že by to měli zvládnout a prý většinou zůstává tak těch 40%. Tak na mrazáček snad ještě něco bude.. Jo Misando a tu cystu mi prý při opu vysáli.

všem vám děkuji za palečky.

paja23
5. dub 2010

veverko-my mámev možnost v caru si vybrat, li s partnerkou či bez na místě, nebo jej přivézt ve speciálním kelímku. Poprvé tam manža byl sám, další dva vzorky jsme odebírali společně doma 🙂 A myslím, že byl tak nejspokojenější. Museli jsme to pak doručit do jedné hodiny a kelímek si hřál na těle, protože teplota nesmí klesnout pod 20C. Ale každýmu může vyhovovat něco jiného. Ať to zvládnete v pohodě a hlavně přeji hezký výsledek 🙂

paja23
5. dub 2010

misando-žádný diety, musíš být plná sil na stimulaci a hlavně na ten pozitivní výsledek 😉

berkana
5. dub 2010

paji: tak ať ti tam vydrží🙂 Držím palečky a šetři se🙂

jinak holky, tdy dávám jeden odkaz na článek, co mi poslala segra, je to zajímavé, na co vše vědci nepřjdou: http://www.novinky.cz/zena/deti/194409-snidane-...

veverka.dada
5. dub 2010

holky, tak moc děkuji za bveškerá info a i za přání zdaru 😵 prostě pro mimi to určo zvládnem a aspoň budem mít pro klidné večery něco pro zasmátí 😀

paji, tak hezky odpočívej a rozmazluj pupíček!!!jeeee....já se těšim až tu uvidíme fotky, jak se bude pupíček zvětšovat 😵 držím držím!!!!!

misando, přesně tak...ať tě nějaká hladovka ani nenapadne!!! že tam na tebe vlítnu? 😀 😝 energie je potřeba 😉

veverka.dada
6. dub 2010

jeeee...tak to je jasný....já budu mít kluky jako buky 😀 super článek 😉

misanda
6. dub 2010

brý den,

furaman, gonal jsem měla já...

a hladovka bude a hotovo...mám za ty dva dny plus kilo a to teda neeeee...když holky, já mám pak zdravotní problémy, bolí mě pak hodně záda atd...a s tím bych teda ve stimulce moc šťastná nebyla.

včera jsem zase večer chytla depku a bulela...ach jo...je to těžkej boj...když včera to byly třetí narozeniny co jsem bez miminka...tak mi to přišlo hrozně líto ☹ 😢

misanda
6. dub 2010

paji, tobě gratuluju k mimískům..hlavně v bříšku se jim daří vždycky líp, oni zabojujou, já tomu věřim 😉

veverka.dada
6. dub 2010

jeeee, misando, tys měla vlastně narozky, co? všecko nejvíc nejlepčejší !!! ty příští narozky už budou určo o moc veselejší uvidíš 😉 já to prostě cejtim ve vzduchu, tak mi věř 😵

holky, tak už máme za sebou spermio...řeknu vám, že to byla příšerná zkušenost...místnost asi dva krát dva metry, možná i míň, křeslo, telka s dvdčkem, nějaký děsný časáky a starej kalendář s nahejma holkama...sice protihlukové dveře, nebo jak se tomu nadává, ale hned za nimi pobíhaly sestřičky...navíc fakt koukaly dost divně, že tam jdem oba...no prvních pár minut jsme nedělali nic jinýho, než že jsme se snažili uklidnit ze záchvatu smíchu, rudí až na zadku 😀
ale do půlhoďky jsme si šli pro výsledky...sestra vyšla do chodby, kde sedělo dalších asi 6 párů a dívajíce se na přítele prohlásila dost hlasitě: super, prostě super! stačí vám to? 😵 tak jsme se opět celý zrudlý otočili na podpatku a odešli...a až po pár metrech nám došlo, že je to vlastně super 😀 takže teď už jen ty moje vejcovody...snad bude výsledek stejný 😵

misanda
6. dub 2010

Veveruš, takže super, jo? 😀 tak to gratuluju, to je moooooc dobrá zpráva 😉 já bych si z toho že tam jdete oba nic nedělala...na to tam musej být zvyklý, ne? 🙂

a děkuju za přání 😉

veverka.dada
6. dub 2010

misando, nemáš zač 😉
no právě že do telefonu mi sestra povídala, že tam spíš choděj pánové sami...no ale naštěstí už to máme za sebou a nejspíš to bylo poprvé a naposledy 😵 a z výsledku jsem nadšená 🙂 za poslední dobu konečně taky nějaká dobrá zpráva 😵

misanda
6. dub 2010

veveruš a kolik jich teda máte, jestli to nejni tajný? 😝)

a jak to teda budete mít, vy teda IVF neplánujete...budete se po tý léčbě pokoušet doma???

veverka.dada
6. dub 2010

no ona nám řekla jen to SUPER a čísla atd. se dozvíme až 13.4. jak tam jdu na ten profuk...taky jsme na to zvědavý 😵
no pokud to půjde, tak se určitě chceme nejdřív pokusit doma...ale kdyby to nešlo, tak zas nechci čekat moc dlouho, aby se ta potvora nerozjela...proto už jsme v tom caru radši teď dřív, aby nás měli pod kontrolou a kdyby se nedařilo tak hned vlítnem na nějakou jinou metodu z pomocí lékařů

veverka.dada
6. dub 2010

tam mělo být "za pomoci"...a teď to vypadá jako bych neznala pád s kým s čím 😀

misanda
6. dub 2010

veveruš, tak snad se zadaří a budeš těhulka cobydup!!!!!

my měli prvně 132mil což je prý hoooooodně moooooc 🙂 a po pár měsících jsme měli cca 85mil a to máme i teď....asi holt stresy jestli to mímo bude nebo ne...nebo nevim...ale tak furt je to hodně dobrý 😉

veverka.dada
6. dub 2010

misando, tak to je jasný, že stresy se prostě promítnou na všem 😒 ale je dobré vědět, že alespoň jedna polovička je oukej, že? 😵 ale teda musim říct, že jsem na ty čísla zvědavá. no a hlavně na ten můj profuk...ale zas si říkám, že když jsem třetí měsíc pod dipherelinem, tak by to mohlo být ok,ne? nebo to na to nemá vliv?

misanda
6. dub 2010

nj, super vědět, že je ok..ale ani nevíš co bych dala za to, aby to bylo opačně...ona je přece jeno pak ta šance na otěhu větší...i on by prý měnil, hned 😉

já si myslim, že to budeš mít po tom diphereline ok...však to je to samý jako zoladex a mě se to fkat krásně stáhlo. jsem zvědavá, co mi zjistí teď po tom IVF..jestli to budu mít ok...furt...no, za týden začínám se Zoladexem 😒