Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

berkana
30. kvě 2010

olive: jj, zítra už tam pošupajdím, doufám, že mě ve čt pustí, že to bude ok🙂

misando: tak když už jsi doma, se šetři a pěkně pokračuj v úspěšné cestě 😉

olive
30. kvě 2010

Misando - no mne doktor rikal, po mereni foliku co 48hod. musim mit sex, mela jsem i pregnyl, takze graf si podle me muze delat co chce, teplotu po ovulce jsem mela stale vysokou a teprve vcera sla dolu o dva stupne a ndes zas o jedn vylezla. Trochu i spinim, tak si nedelam iluze. Krev to rozhodne.

misanda
30. kvě 2010

berkana : moc moc držim a nepustim!!!!

olive, a třeba to zrovna vyjde, nikdy nevíš...a určitě měření folíků a pregnyl není od věci 😉 tomu já věřim víc než BT 🙂

mišanda se zase bojí, aby měla vůbec nějaký folíčky...chjo...ale zase mě bolí břicho o dost víc než posledně, kdy mě nebolelo skoro vůbec, tak budu doufat...

olive
30. kvě 2010

Misando - to je dobre, ze citis bricho, to jsou folici jak rostou. Vsadim se, ze budes ve stredu mile prekvapena 🙂 .

misanda
30. kvě 2010

olive, kéž bys měla pravdu!!!! 😉

olive
30. kvě 2010

Ver tomu 😵 .

misanda
30. kvě 2010

no dobrá 🙂 budu se snažit..naštěstí zítra je pondělí a budu mít zase plno práce, takže zaměstnám mozek 🙂

olive
30. kvě 2010

jj nejlepsi je mit hodne prace. Na me to taky zabira 🙂 .

richt
30. kvě 2010

Holky dělala jsem si ovulační test a asi 4 dny po sobě mi vyšel pozitivně. Nějak to nechápu. Přece nemůžu mít ovulaci 4 dny.

jowana
30. kvě 2010

Ahoj holky, je to 9dní, co jsem po laparoskopii a cca 2 dny zas cítím podbřišek a píchání jako nad konečníkem ( za dělohou a ještě nějakých místech mi odstraňovali endometriozu a srůsty). Myslíte, že to je normální? CCa 2dny po operaci jsem břicho cítila, pak to bylo lepší a teď už zas 2 den cítím, že se bolest zvyšuje 😒 Měla jste to po operaci taky některá tak? Říkám si, aby tam nezačínal třeba zánět, nebo nevim..Zas nechci plašit a někde lítat, v bolestech se nesvíjím, jen to tam zas popíchává ☹

richt
30. kvě 2010

jowano, já jsem po operaci byla v pohodě. Ale když jsem byla na potratu, chytla jsem silný zánět. První mě jen píchalo v břiše a pak mě začalo bolet břichoa myslela jsem si, že mě chytil slepák, ale byl to zánět a já skončila na kapačkách. Takže bych to asi nepodceňovala a zašla k doktorovi.

olive
30. kvě 2010

Jowano - ja po operaci nic takoveho nemela. Richt ma pravdu radsi si zajdi k doktorovi. Je lepsi plasit a mit to ok nez si hrat na hrdinu. Ja kdyz neco tak aspon volam doktorovi.

olive
30. kvě 2010

Richt - s ovulacnim testem neporadim, nikdy jsem si ho nedelala. Ja merim Bt.

anit.xx
30. kvě 2010

Olive- tak to já jsem teď z tebe víc nervozni než sama ze sebe!!!! tyjo, to teď prostě vyjde!!!!!!!!!!!! Zítra budu na tebe myslet a držet palce ať to fakt už konečně vyjde!!!!!! Jinak já bych na ten ket šla,ale jaksi teď nevím jestli se na to cítím.... Zítra poslední prednison a tak ani nevím jestli to brát dál nebo co vlastně mám dělat, kontrolu udělají asi jenom v té Praze,teď nevím jestli si to jenom nenechat napsat a brát to dál...

misanda-jak dlouho ty bereš ten prednison? snažili jste se při tom normálně? V Praze nám vyloženě řekli, že jenom s ochranou, tak teď nevím...

sichatka
31. kvě 2010

@anitxx- Prednison ti napíše i obvodní gynekolog, ale kontrolu ti skutečně udělají až v Praze. Prednison se bere třeba více než rok a pokud vám řekli s ochranou, tak vědí co dělají. Náhodou se vám povede mimi a oni ti pak po testech řeknou, že je třeba postižené. Já bych to neriskovala.

olive
31. kvě 2010

Anit - ja uz jsem se zase uklidnila, bazalka mi skace jeden den mam teplotu nahore druhy den dole, takze podle ni se ridit nemuzu. Dnes rano jsem byla na krvi a zitra kolem obeda budu znat vysledek. Bricho me boli a mam pocit, ze to kazdou chvili dostanu, tak litam na zachod se kontrolovat.
Co kdyby jsi se sla poradit za gyndarem co by ti navrhoval, jaky postup? V praze ti doporucili kontrolu? Zase je lepsi vedet, ze jsi v poradku na 100procent, uz jsi dosla daleko, tak se nevzdavej 🙂 .

sichatka
31. kvě 2010

Olive- držím palečky, ať to vyjde. Zítra nám dej vědět, jak jsi dopadla. Bříško může bolet - mimi hledá nejlepší koutek, kam se uhnízdí.

@jowano - Já žádné problémy po laparce neměla, naopak den ode dne to bylo lepší. Jdi radějik doktorovi, lepší 3 x jít než jednou ne a mít problémy.

Richt - s ovulačním testem neporadím. Měřila jsem si pouze bazalku. Jednou jsem ho sice zkoušela, podle teploty jsem měla mít ovulaci podle testu ne, tak se v tom vyznej.

Misanda - držím palečky ať folikulky hezky rostou a hlavně ať jsou v nich vajíčka.

olive
31. kvě 2010

Tak jsem nevydrzela a udelala si test je negativni, takze asi zitra mi to potvrdi i z krve. Mam jen strach at tam nemam cystu to by me ranilo. Jinak s tim jaksi pocitam takze zadne nervove hrouceni nebude, a uz se tesim na dalsi snazeni 🙂 .

anit.xx
31. kvě 2010

sichatka- no vidíš a já si říkala, že doberu co mám a huráá na snažení... Nechám si to ještě napsát tak na měsíc a pak se objednám na ten KET.... ale faktem je, že ten prednison mám na receptu na léky před ket, tak to asi též budu brát dlouhodobě, jedna tabletka sem jedna tam ... to už ani neřeším....

Olive- nezoufej, nevyšlo teď vyjde příště!!!! nervové hroucení v našem případě nemá význam, takže to bereš hodně statečně což je dobře!!! Hlavně zítra pisni co a jak.... ať nedržím celý den palce abych též v té práci vůbec něco udělala 😀

paja23
31. kvě 2010

Díky všem ještě jednou za podporu, brouzdám teď po netu a hledám co nejvíce info k potratům , imunologii, začala jsem uvažovat i o té Mojžíšové. No už mám trošku bojovnou náladu, do dalšího snažení. Mrzí mě, že jste mnohé ty potraty taky zažily ☹

Kdo jste byl na revizi, jak dlouho jste krváceli?

Anit- máš pravdu, člověk se těší, já už studovala literaturu aby se mimčo u mě mělo co nejlépe, vybírala přípravné kurzy a pak takový šok. Jakpak dlouho máš ty po IvF? Já už mám z ketu taky dopředu hrůzu, zase to čekání li to vyjde a teď k tomu připadnou i obavy z každého utz.. Taky mě utěšovali, že když už jsem se dostala tak daleko, tak jsou dobré šance do budoucna. Musíme hold myslet pozitivně, jednou to vyjít musí.

Richt-já jdu na tu genetiku 11.6., tak jsem zvědavá jaké budeme mít výsledky. Hlavně, když se něco děje, že.

Olive-třeba tam ještě malinká naděje je, do zítřejších výsledků krve. Při nejhorším bude další tuleníčko, lepší než nějaká ivf-ka.

Misando-tak ať je ve středu úrodička. Mě taky bolelo břicho, jak jsem měla vaječníky plné folikulů 🙂

Jowana-mně tedy po první laparce bolelo břicho a všechny části, kde řezali a vypalovali alespoň 3 týdny. Ale v kuse. Tak si raději doktorovi zavolej.

sichatka
31. kvě 2010

Olive - nezoufej, test to ještě třeba neumí vyhodnotit. Prý je nejlepší ranní moč a tu ty jsi neměla. Uvidíš zítra no a pokud to nevyšlo teď, tak příště. Ale jak jsem ti psala, mimi se chce narodit do tepla a ne do zimy, proto si dává na čas. 😅

Anit.xx - máš už docela dobrý přístup k tomu, aby to vyšlo. Prednison si nech napsat na delší dobu. Je to s ním jako s alergií.
Když máš léky, jsi Jura a myslíš si, že je nepotřebuješ. Pak je vysadíš a ejhle - senná rýma, astmatické záchvaty apod. Takže žádné flákání s Prednisonem a hurá na KET.

jowana
31. kvě 2010

No, mě překvapilo, že už přestalo bolet a po 3 dnech zas bolest je, trochu tupá, chvílema tam píchne, prostě divný. Teplotu ani výtok nemám. Volala jsem Dr. a říkala, že mám hodně pít, odpočívat a pokud se to nezklidní, tak přijít na kontrolu, takže zatím tak..

olive
31. kvě 2010

Holky diky, vsak to nejakak dopadne. Sichatko, ja jsem si vzdycky prala mimi v teplych mesicich 🙂.
Anit - tak vidis, uz jsi se nejak rozhodla a to je dobre. Hlavne to nevzdavat, kdo vydrzi vyhraje 🙂 . Mas pravdu, my si to nemuzeme dovolit se nervove hroutit, to by jsme se hroutily kazdy mesic 😀 .

Paji - to je dobre, ze uz planujes co dal, mam z tebe radost. Ja po revizi krvacela cca 3dny.

Jowano - udelala jsi dobre, ze jsi zavolala doktorce, je lepsi kdyz se te k tomu vyjadri odbornik. Moc ti preji at te bolesti co nejdrive prejdou.

zazy
31. kvě 2010

Ahojky bambulky,
Olive nevzdávej to já 9 den po ET taky nic neměla,ještě není nic ztraceno,uvidíš zítra.
Páji,ty se moc moc drž,nevím,jak bych reagovala já,kdyby mě to potkalo,je to prostě strašně nespravdlivý.
Jowano,co já si pamatuji,tak mě po laparo taky tak bolelo v podbříšku.
Jinak mě čeká zítra kontrola a těhu průkajda,tak doufám,že bude vše ok.
Jinak na všechny co jsem zapoměla taky myslím.
Misando a co ty,jak jde stimulka,co folici,kdy jdeš na utz??

olive
31. kvě 2010

Zazy - dekuji. Neboj, kontrola dopadne dobre 🙂 Misanda jde na utz ve stredu.

alenta10
31. kvě 2010

Ahoj holčičky.....mám dotaz,jsem po prvním a bohužel,nepovedeném ivf a chci se zeptat!!!!Co si myslíte kdy jít na další????Myslím,jít hned v dalším cyklu(páč je to dobré)nebo počkat půl roku(ať si tělo odpočine)????Děkuji za radu papa Aju

olive
31. kvě 2010

Alenta - vetsinou se doporuceje 3mesice pauza a pak muzes jit na dalsi stimulku. V nekterych centrech to delaji i v dalsim cykle, ale to bych rekla, ze je pro organizmus masakr.

anit.xx
1. čer 2010

paja23- já na prvním ivf byla před 8 měsící, vše vypadalo opravdu dobře dokonce se nějakou dobu drželi 2 mimisci, no a pak jeden se jaksi vstřebal a druhý bojoval. Jej kdybys věděla jak já jsem zmatkovala, doma jsem jenom ležela a pořád si měřila teplotu, pořád jsem se kontrolovala a prohlížela, nikdo o tom nesměl mluvit aby to nezakřiknul..... To byl docela zahul měsíc, teď vím, že nic takového dělat nebudu. Budu chodit normálně do práce a buď to vyjde nebo ne .... Ale vím jak jsem byla šťastná, když mi řekli, že jsem těhotná, no vyzkoušela jsem si to a teď budu vědět do čeho přibližně jdu. Ty to též tak ber, docela se ti uleví....

sichatka-no já mám každý den jiný přístup 😀 , ale ten poslední mi vydržel i dnes, takže si zavolám pro recept, budu to brát tak 2 měsíce a pak půjdu na ten KET,

olive- myslím na tebe, bude to dobré a když ne tak to bude ještě lepší, snaženíčko je docela fajn a příště to určitě vyjde!!!!!!! 😀 . Nedávno jsem četla takový článek o těhotenství a od 25 let se ženám, které ještě nemají děti říká staréprvorodičky, docela mě to pobavilo 😉. pak pisni co ti řekli a zatím tfu tfu tfu ať to vyjde!!!!!!!!!!!!!!!!!!

olive
1. čer 2010

Ahoj holky, vysledky jeste nemam, ale dorazila mrcha 😠 . Jaksi uz jsem s tim pocitala, takze me to moc nezaskocilo. Jen se pak zeptam doktora jestli opravdu ty leky mne mrchu oddalili nebo co to bylo. Chudak mazel byl, byl vic zklamany nez ja, ale rekla jsem mu at se tesi na dalsi snazeni 😀 .

Anit - tak to me taky pobavilo stare rodicky ve 25. Takze ja ve svych 37 letech bych se uz mela jit bodnout 😀 . A to teda nepujdu ani nahodou ja pevne verim , ze driv nebo pozdeji otehotnim. Hold kazda jsme jina a nekomu to trva proste dyl, i kdyz je jasne , ze od 35 let plodnost klesa, na druhou stranu mame moderni medicinu, ktera nam napomaha.

misanda
1. čer 2010

holky, moc to s tim prednisonem nelámejte 🙂 já beru prednison měsíc před ET a ptala jsem se na to mudry a řekla mi, že u mě je nejdůležitější mít krásný embrya...a že imuno se zvládne že se nemám vůbec bát. navíc že prý co doktor, to jiný názor..jinde prednison nedoporučujou vůbec. takže já jsem v klidu 🙂

a jinak teda my při sexu ochranu...jistota je jistota 🙂 a určitě si mysl, že z imuno problémů nebude postižený dítě - toť můj názor, už se v tom víc rejpat nechci.

olive, to je mi líto, bobe ☹ ..hlavní je, že mrcha dorazila a můžete se zase začít snažit!!!! a nezkoušeli jste to i přes MS? 😝

alenta : já bych teda násldující cyklus nešla, ono je lepší si počkat...jenomže mě než se tělo srovnalo, tk to prostě trvalo, no. to je zase asi individuální.

zazy, zlatouchu...!!!! stimulka jde fajn, furt jsem někde rozcouraná 🙂, ale dneska začínám mít bobky, no 😅 😕 už aby byl zítřek!!!!