Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

petriska
2. kvě 2007

Ahoj Ammalko,
já to nevěděla do té doby než jsem si přes břicho našahala bouli!!!
a se strachem z rakoviny jsem šupajdila k doktorovi.
Byla to 10 cm cysta...Fujtajbl...

Jinak měla jsem nesnesitelné bolesti před menstruací i při ní...
šílené bolesti břicha, zad, pocit na zvracení...
mega křeče a až 7-8 denní MS
V ty dny jsem nebyla schopná fungovat- tak tak jsem si došla na záchod...teď po operacích a horm. léčbě je to mnohem lepší...

I když nesu si už i následky, tím , že mám endometriózu víc jak 5 let (úplně zničené vejcovody atd...)

Jedna velká dobrá rada:
běž k doktorovi!

já se bála, připadala jsem si jako hpochondr a takto jsem dopadla!

ammalka
3. kvě 2007

Petrisko, mě bolelo v podbřišku, měla jsem slabý výtok a tak jsem šla k doktorovi, dal mi vkládačky, po 10 dnech žádné zlepšení, zajela jsem s manželem na pohotovst a už jsem zůstala v nemocnici na gynekologickém odd., tak snad by v případě podezření na endometriozu udělali vyšetření???? 😕

petriska
3. kvě 2007

Ammalko, mně endometriozu potvrdili až při laparoskopii...
I když některé holky tady psaly, že se to dá zjistit i z krve...ale s tím já zkušenost nemám...
být tebou raději se zeptám doktora, jestli u tebe endometriozu vyloučil!!!

pavlaneu
3. kvě 2007

Ammalko-najdi si tady stránku-Endometrioza,zakládala jsem ji já,počteš si více osudů,neboj nic,já mám dnes 2krásné děti,a to,mi říkali,že to díky endometrioze nepůjde-drž se a věř si,ok??? 🙂 😉 😉 😉

petriska
3. kvě 2007

Pavlaneu?
prosím a jak jsi otěhotněla?
Byla jsi na IVF?

theresa
autor
16. kvě 2007

Ahoj holky, nemáte některá zkušenost s léčbou endometriozy na Oblilňáku v Brně?
A jak léčba probíhá?

theresa
autor
22. čer 2007

Prosím chtěla bych se zeptat, kdy jste po poslední injekci hormonů dostali menstruaci? Někde jsem četla, že by to mělo být po 70.dnech pd poslední injekce, je to pravda?

luccii
26. únor 2008

je tu nekdo, kdo ma tuto nemoc? ja jdu na vysetreni zitra a moc se bojim...

kay
26. únor 2008

ahoj Lucii, já měla endometriozu na levém vaječníku, v říjnu 2006 jsem byla na operaci.. a co Ti říkal doktor, na jaké vyšetření jdeš?

luccii
26. únor 2008

kay: jdu do Motola v Praze na oddeleni, kde to vysetruji (poslala me tam s podezrenim na tuto nemoc moje gynekolozka, protoze mam uz 3 mesice nevysvetlitelne bolesti v podbrisku - 1. mesic po vysazeni HA jsem mela cystu, ta praskla, 2. mesic jsem mela 10 DC 2x2 cm utvar) - zitra jdu na obycejne vysetreni, ale hadam, ze me asi poslou na laparku ☹ mam pred svatbou a navic jsem doufala, ze brzy otehotnim

muzu se te zeptat, jak dlouho trva rekonvalescence po operaci, resp. kdy uz bych mohla byt plne schopna (i tancovat 😉 )? a jak dlouho se na operaci ceka? jak dlouho jsi byla v nemocnici? mam hodne dotazu, protoze o tom vim zatim jen malo (vycteno z netu)... dekuju

luccii
26. únor 2008

ted jsem na www endometrioza precetla: 50 % neplodných žen má endometriózu a 50 % žen s endometriózou je neplodných 😢 ☹

kay
26. únor 2008

lucii, nic takového nečti, taky jsme to četla a byla z toho špatná, ale život není o procentech.
Já to měla tak, že jsem měla blbého doktora, kteý mi dával hormony aby se to zlepšilo, ale ani mi nechtělk udělat kontrolní UV, takže jsme šla na jaře 2006 jinam.. doktorka mi říkala, že tyhle operace neakutní se dělají většinou na podzim, a já kromě bolesti v podbřišku nic neměla a kromě teda problémů s močákem, takže jsem počkala. 20. října jsme byla na operaci. V nemocnici jsme byla asi 3 dny. Domy jsem pak byla asi měsíc a půl, ale bylo to i díky citlivému přístupu doktorky, nějak jsem špatně reagovala na ty plyny co do tebe pustí při laparce, takže jsem měla tu rekonvalescenci delší.. Ale zase jsem si říkala, že když chci pak těhotnět, tak není potřeba nic uspěchat. Od ledna 2007 jsme se chtěli začít snažit, ale měla jsem pak pořád nějaké zdravotní komplikace - pořád jsem krvácela, tak mi mudr dala HA a od července mě stimulovala 2x clostilbegytem.. Pak mě začla bolet kostrč a v listopadu 2007 jsem začala cvičit Mojžu s tím, že jsem prý všechny ty problémy měla díky staženému dnu pánevním, takže cvičím a cvičím 🙂 a snažíme se těhotnět víceméně reálně až tak od prosince 2007. Ale každý má svůj příběh jiný a Ty můžeš být těhu i s endometriozou.. oni naopak doporučují otěhotnět, a tím se většinou ta endometrioza ztratí.. BTW v říjnu 2007 jsme měli svatbu 🙂

luccii
26. únor 2008

kay: takze jsi cekala pul roku na operaci? ja mam bolesti skoro porad, nekdy maly, nekdy vetsi, zit se s tim da, ale bojim se neco zanedbat... my se snazime taky od prosince 07... jen doufam, ze v nemocnici mi nebudou tvrdit jako moje gynekolozka, ze mi nic neni - protoze neco mi je, kdyz mam ty bolesti 😒

kay
26. únor 2008

no a dělala ti Tvoje dr. UV? a nemůžou to být ovulační bolesti? no čekala jsme půl roku, ale jak říkám nebylo to akutní.. taky tam byla se mnou paní, která byla do dvou týdnů na operaci.. Já měla cystu velkou asi 5x5cm a ona 12x 7cm.. a nemohla chodit ani na záchod..
To už je na domluvě s doktorem.. a třeba je to v Praze jiné.. to teď neřeš.. Až budeš vědět na čem jsi, tak pak vymýšlej co s tím.. Třeba to nebude vůbec endometrioza ale něco jiného.. neboj.

luccii
26. únor 2008

kay: diky! UV mi delala moje gynekolozka nekolikrat - ale endometrioza nejde prece na UV poznat... jak jsem psala, mela jsem cystu, ktera praskla, dalsi mesic to melo 2x2 cm, dalsi mesic bez cysty... bolest neni kolem ovulace, ale nezavisle na ni... skoro porad (treba min. mesic bez pauzy)

grej
26. únor 2008

Holky já když jsem nastupovala do nemocnice na laparku (neplodnost a podezření na endometriozu), tak mě prohlížel primář ultrazvukem a taky říkal, že dle ultrazvuku to na endometriozu nevypadá...
Taky nechápu, co tam můžou vidět.
Nakonec jsem jí teda měla. ALe jen malou, nějak 1. stupně. Měla jsem asi 4 ložiska mezi dělohou a močákem... Mě břicho bolí jen před MS a při MS, ale to teda lezu po zdi.
Navíc mám v době MS krev ve stolici, což prý může být taky tou endometriozou...

luccii
26. únor 2008

grej: jako ty to nemam - me podbrisek boli porad - nekdy vic a nekdy min, nekdy par dni ne... MS mam po vysazeni HA bolestivejsi, ale jde to... jenze ja nevim, jak mam MS bolet - po vysazeni HA je to vlastne moje prvni prirozena MS, predtim mi ji vyvolavali hormonama
a jaka byla tvoje operace? kdy jsi byla bez bolesti po zakroku? diky

grej
26. únor 2008

Mě takhle bolel podbřišek pořád když jsem měla cystu. Ale to bylo naštěstí jen jednou a ta s MS odešla.
Moje operace byla supr, jestli se to tak dá o operaci říct. Neměla jsem vůbec žádné komplikace, ani po narkoze mi nebylo blbě... Nastupovala jsem v úterý, zákrok dělali ve středu a pustili mě domů v neděli. S tím, že od pátku už nás nutili chodit, takže jsem s návštěvama chodila na kávičku a dortík do kavárny. Bolelo mě to samozřejmě dýl, ještě v neděli když jsem jela domů, tak to v tom autě nebylo moc příjemný, ale jinak fakt pohoda. Už od soboty se mi dobře kejchalo a kašlalo, což před tím moc nešlo 😉 V pondělí už jsem šla na chvíli do práce, ale byla jsem dost unavená, takže na plný režim jsem najela až to další pondělí. Pak byly Vánoce, tak to jsem taky ještě moc nepracovala /neluxovala a žádný těžký práce/, ale do práce už jsem chodila normálně (dělám v kanceláři).

Když to shrnu, tak nejhorší na celý operaci bylo asi to vyndavání stehů 😉 Tak neboj!!

luccii
26. únor 2008

grej: takze bolestive jsi to mela jak dlouho? mesic? ja se ptam kvuli tomu, ze se v kvetnu vdavam a nechci, aby mi to zkazilo svatbu

grej
26. únor 2008

Ne, tak dlouho ani ne... Cítila jsem to asi tak dva dny po vyndání stehů a pak už to bylo dobrý... A stehy mi myslím vyndavali týden po operaci... Jako musíš dávat bacha, abys třeba kalhoty neměla přímo na jizvě, ale i to už jsem pak skoro necítila... Mazala jsem si jizvy měsíčkovou mastí a bylo to...

luccii
26. únor 2008

grej tak to jsi me uklidnila - diky!!! 🙂 takze mesic po operaci by uz asi svatba sla, vid?

grej
26. únor 2008

já myslím že v pohodě...
Já to teda zvládala fakt dobře, ale myslím, že to zvládneš taky🙂

campi
26. únor 2008

S rekonvalescenci po laparoskopii je to strasne rozdilny.

Ja sla druhy den po zakroku domu, jeste tyz den jsme odjeli do Spindlu na vikend, tam jsem odpocivala na hotelu, byla nejaka mala prochazka, ale celkem jsem to snasela. Po vikendu jsem hned zacala pracovat - delam na sebe, takze zadna neschopenka. Podle toho, jak jsem to citila ja, tak bych se nechala zneschopnit na 1 tyden, kdybych musela dochazet nekam do prace. Asi tak tyden jsem nemohla nosit obtazene kalhoty, stehy mi nevytahovali, jenom je odstrihovali. Milovali jsme se 9 dni po zakroku. Menstruaci prisla o 2 dny drive...

Mela jsem izolovany loziska endometriozy v male panvi, ty vypalili. Na laparo jsem byla koncem listopadu 2007 a tehotenstvi porad nikde...

kyri
26. únor 2008

hojda, holky, náhodou jsem viděla tohle témátko na homepage, tak jsem sem přišla juknout - mám kámoše, co se snažili asi rok o mimi, nic, pak kámošce zjistili end, tak jí to vyhubili hormonama (i vejcovody se jí zprůchodnily), stimulovali jí vaječníky, hnedle otěhu, jenže díky tý stimulaci se jí jeden hodně zvětšený vaječník "uškrtil", bylo to moc brzy, ještě nefungovala správně placenta, takže o mimi přišli - i o vaječník - pak si říkali, že tomu nechají volný průběh, buď dítě přijde, nebo ne, a ono přišlo 🙂 mají krásnýho mímíska, tak tohle mívá i dobrý konec! 😉
(akorát nevím, jestli se end vrátila nebo ne, a jestli to bylo asistovaný anebo přirozený, ale každopádně se dočkali 🙂)
držím moc palečky 😵

luccii
26. únor 2008

campi: moc ti preju, aby to brzo vyslo!

kyri: diky za pozitivni zpravicku - tu jsem opravdu potrebovala slyset, protoze jinak na tom psychicky kvuli tomu moc dobre nejsem

kyri
26. únor 2008

jj, oni byli taky v pr*eli, dost to zkoušelo jejich vztah, ale vydrželi oni i jejich manželství a stálo to za to 😉
dělejte si, holčiny, hodě dobře, užívejte si dobroty, cestování, lidi, hlavně, ať vás život baví, snažilkování vám uteče ani nebudete vědět jak, a pak už vás čeká jenom cca rok a půl ponocování a kojení a plínkování, až z toho budete mít jazyk na vestě 😉 😀

campi
26. únor 2008

Lucii: diky, po 5 letech bez antiko by to byl teda spis zazrak.
Uvidis, jak rychle te na tu laparku objednaji, asi bych pockala az po svatbe, pokud nemas tedy SILENE bolesti. Planovani svatby je krasny, tak si to uzivej.

kay
26. únor 2008

ahoj holky, tak jsem byla dneska na kontrolním UV u doky a furt jí říkám, že mám strach aby se mi ta endometrioza nevrátila a ona mě zkoukla a vysvětlila mi, že tam žádnou nemám, že se to naUV pozná, že je to takový bílý, ne jako vodová cysta, která je ohraničená a tmavá.. Ale dělala to vnitřním UV, ne tím na břicho 🙂

luccii
26. únor 2008

campi: no jo, ale jinyho nam zbyva nez doufat 😅 kdyz ja ti nevim, jestli bych tu svatbu nemela zkazenou tim strachovanim se z blizici se operace a taky bych nerada neco zanedbala... mam ty bolesti jen 3 mesice, nevim, zda nejake odkladani operace je celkem v pohode ci ne... silene bolesti nemam, ale dost velke sem tam jo...

kay: no ja nevim, vsude na netu pisou, ze ultrazvukem nejde vetsinou endometrioza poznat... jestli nemas bolesti, tak se bat nemusis...

kyri: radsi plinkovani a vsechno ostatni nez nemoci mit miminko!

campi
26. únor 2008

Kay: endometrialni cysta se skutecne na UTZ pozna, ale ta mrcha endometrioza nemusi mit vzdy podobu cysty a v tomto pripade videt neni.