Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

misanda
15. kvě 2011

@wendeaa to moc nepomůžu...já nejsem moc typická endometriačka 🙂 já neměla bolesti nikdy žádný 😉 a i přesto, endo třetího stupně...

zvalentova
16. kvě 2011

@wendeaa @misanda tak to já jsem klasická, bolesti jako prase. Moje bývalá gyndařka mi řekla, že to je holt úděl ženy a že si musím prostě zvyknout. Při každé návštěvě mi napsala balení Algifenu a bylo po bolesti.
Jenže já si fakt zvykla, že mě nenapadlo to dál někým konzultovat. Mohla jsem si ušetřit roky čekání a řešit endo mnohem dřív.

hannu
17. kvě 2011

Ahoj holky, tak mám měsíc po druhé operaci, vzali mi téměř celý levý vaječník s cystou, odstranili ložiska endo před a za dělohou a taky srůsty. Kontrola proběhla minulý týden, zatím vše v pořádku, bolesti téměž žádné, pokud nepočítám pocity tlaku v místech jizev. Ale páni doktoři říkali, že v tuto chvíli je to normální. No a ve čtvrtek frčím do Brna pro Synarel a zahajuji další fázi léčby, tak jsem na to zvědavá, jak to budu snášet. Jinak tahle operace byla pro horší, protože vzali kus ze mě ven, pořád mám pocit, že ten vaječník cítím, že tam je, ale to je prej taky normál, někdo cítí slepák i 10 let po vyndání 🙂 V úterý mě pustili a další pondělí už jsem šla do práce. Nebylo to teda uplně ideální, ploužila jsem se sem a tam, ale jinak to nešlo. Takže teď vzhůru do umělého přechodu 🙂

hannu
17. kvě 2011

@wendeaa já jsem taky klasická, ibalgin to bylo jako kdybych slupla tic tac..měla jsem předepsaný Tralgit a byla jsem za něj ráda, protože bolesti to byly dost nepříjemné. Doufám, že se mi už nevrátí.

wendeaa
17. kvě 2011

@hannu tak věřím, že budeš ok, mě asi teprve operace čeká, mám prý silnou endometriozu, a poslední tři měsíce ty stálé bolesti. už se těším na operaci..

misanda
18. kvě 2011

@hannu tak to držím palce aby ten Synarel zabral. Podle mě je o dost lepší injekční aplikace, třeba ten Zoladex. Jak dlouho bys ho měla stříkat???

hannu
19. kvě 2011

@misanda No já se ptala, jestli by nebyly lepší injekce, ale pan doktor říkal, že má dobré zkušenosti právě se Synarelem. Objednával mi myslím 4 balení. Zkusíme, uvidíme. Já jsem původně myslela, že bysme to ještě aplikovat nemusely, když se jakože aktivně o miminko zatím nepokouším, ale řekl mi, že je nutné podstoupit to už teďm abych neměla bolesti a abych se jednou opravdu mohla o to miminko snažit. No jsem vážně zvědavá na vedlejší účinky, letos jsem si to se zdravím tedy opravdu vybrala, za měsíc mě ještě čeká trhání osmiček, pomoc 🙂

wendeaa
31. kvě 2011

tak za 14 dní jdu na operaci☹ budou mě brát celé vejcovody, že je mám celé prolezlé endometriózou, ach jo☹ tak přirozené otěhotnění už nepřichází v úvahu

mirabela
1. čer 2011

Ahoj holky, dneska jsem na endometriózu dostala lék Visanne, je to nějaká novinka, docela drahá, neužíváte to také některá? Jak jste spokojené a nemáte nějaké vedlejší účinky? Díky za informace a hezký večer.

misanda
3. čer 2011

@wendeaa jéé, to je mi líto ☹ mě je endoška taky zanesla, ale nakonec mi je zachránili...no, stejně jsem neotěhulila normálka ☹

wendeaa
5. čer 2011

@misanda třeba se stane zázrak a taky mě je zachrání

wendeaa
10. čer 2011

tak jsem měla jít 17 na tu operaci, a bohužel mám negativní výsledky z krve, prý mám nějakej zánět v těle. ach jo, já se snad té operace nedočkám a bolesti nezbavím, už mě to nebaví☹ 😒

berkana
12. čer 2011

@wendeaa ach jo, to je škoda, že máš takovéhle problémy, tak ať se ti ten zánět prokáže kde je a vyléčíš to. Je totakový divný totakhle psát, ale jinak nevim jak.

wendeaa
12. čer 2011

@berkana děkuji, ale při představě že mě zase čekají měsíčky, se mě dělá špatně 😕 no jo, co naděláme,musíme brát život takový jaký je

berkana
12. čer 2011

@wendeaa to ti věřím 😕 jj, život musíme brát takový jaký je...

wendeaa
15. čer 2011

tak nakonec zítra nastupuji do nemocnice, a budou mě operovat, výsledky se mě zlepšili. ozvu se, až budu doma. mějte se všichni moc pěkně a držte mě palečky. pápá

piskle89
18. čer 2011

Ahoj holky, tak u mě je vysoká pravděpodobnost tohoto onemocnění:/ v polovině července jdu na vyšetření k dr. a uvidíme co dál. Mamka má endometriozu a kvůli ní 4x potratila než zjistili, co ji je. Pak ji udělali laparoskopii a chvíli na to otěhotněla a teď už mám velkou ségru. U mě máme strach kvůli neustálým bolestem v podbříšku, někdy se to vráží do zad nebo zadku. A taky bolestmi při sexu. Ne nijak hroznými, ale jsou tam :/ Jinak co se týče MS tak ji mám díky HA cca 3 dny a téměř bez bolesti, je velice slabá. Tak nevím :/ říkala jsem si, že si raději nechám vyšetření udělat, příští rok bychom chtěli vysadit HA tak abych byla v pořádku

berkana
19. čer 2011

@piskle89 Ahoj, uvidíš co ti řekne dr. Ale pokud bereš antikoncepci, tak bys jí mít neměla, pač když jsou holčiny léčeny při endometrioze, tak dr. nasadí HA třeba na půl roku v kuse. Tak uvidíš co ti řeknou po vyšetření, doufám, že jí mít nebudeš. S tím, že se ti to vráží ale do zad či zadku to nevím 🙄 Já měla bolesti při sexu už od začátku, ale nebylo to kvůli endometrioze, pač ta tam ještě nebyla, ale mám otočenou dělohu dozadu, takže pak může být sex bolestivý.

@wendeaa Tak doufám, že už jsi po operaci a máš to vše odstraněné, co tam nemá co dělat a s těma vejcovodama že ti je nemuseli brát celý nebo oba. Tak dej vědět🙂

piskle89
19. čer 2011

@berkana Děkuji, taky doufám, že to bude vše v pořádku. No s tím zadkem..mamce na to totiž přišli tak, že vláčela svoji levou nohu za sebou, protože na ni bolestí už nemohla chodit :/ no nechci být hned pesimistka, tak snad to dobře dopadne. Nevím sice co na mě dr. uvidí, ale snad si s tím poradí :D otočenou dělohu dozadu? téda, a to máš k tomu ještě endometriozu? je to nějakým způsobem spojený?

berkana
20. čer 2011

@piskle89 No já mám tu endošku asi taky v koleni a vypadá to, že se mi roztáhla i do druhého, pač při ms mě bolí koleno, ted už obě taky pěkně. Je to do st nepříjemné při chození. No uvidíš co ti řeknou. Otočená děloha a endoška nemá nic společného, ta děloha je už asi od narození tak daná, že roste.

wendeaa
20. čer 2011

@berkana ahojky, jojo už jsem doma, zatím mě udělali jen jeden vpich do pupíku a dívali se co ve mě je, teď mě nasadí na 3 měsíce gnRh analoga a pak půjdu na tu horší operaci. co ve mě přesně našli se dozvím až ve čtvrtek od doktora. V nemocnici mě strašili i tím, že mám prorostlou i dělohu, ale snad to nebude tak hrozný, po operaci mě řekli, že po té druhé operaci musím otěhotnět.
to je teda něco mít endometriozu i v koleni, to ti nezávidím, a s tím se nic nedá dělat??

zvalentova
20. čer 2011

@wendeaa a jakou endo ty máš? http://www.endometrioza.cz/co-to-je-endometrioz...
Mám tu třetí, prorostlou kde se dá.

berkana
20. čer 2011

@wendeaa ahoj, tak budu držet palečky, ať ti gnRh analog pomůže a pak při té druhé operaci ti to odstraní bez problémů. No asi se to taky nechá odstranit nevím, to bych si musela nechat asi udělat rtg a tam by mi řekli jestli je tam opravdu nebo ne. Ale bolí mě to fakt jen při ms a jako ty bolesti v podbříšku, když jsem jí tam měla mrchu rozlezlou, takže bych předpokládala že tam je.

@zvalentova já ji měla taky všude, měla jsem srostlé všechny ty střeva s dělohou. V papírech mám endometrioza 3.stupně ☹ No jo, co naděláme že.

wendeaa
21. čer 2011

@zvalentova asi na tom budu stejně jako ty, mám ji taky všude, na vejcovodech, střeva prorostá s dělohou a asi i v zadku, protože mě pořád bolí a s tím i levá noha. ale ve čtvrtek dostanu analoga, tak bolesti bude snad konec a ibalginu taky🙂 😉 a tobě zachránili dělohu a můžeš mít děti přirozeně?asi ne, že?já se strašně bála, že přijdu i o dělohu.

maggie4
22. čer 2011

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Taky mám zkušenosti s endometrózou. Mám rok po léčbě a zatím se nic neděje, ani nevím, v jakém jsem teď stavu, jestli ložiska zmizely nebo ne. Každopádně mimi furt ne a ne přijít. ☹ Překvapila mě zpráva od berkany - myslíš, že může být endometrióza i v koleni? Taky mě bolí kolena hlavně při MS (to ani nemůžu skoro jít do schodů). Jenže bolí mě už 12 let, vrže mi v nich. Někde jsem slyšela, že kolena mají spojitost s ledivnama i ženským ústrojím. Ale že by tam mohla být endometrióza, to mě nenapadlo.

zvalentova
22. čer 2011

@maggie4 a jakou léčbu ti navrhli, cos podstoupila?

maggie4
22. čer 2011

@zvalentova Podstoupila jsem laparoskopii - to byla jen diagnostická. A pak mi nasadili na půl roku hormonální léčbu - Dipherelin. Od té doby nic. Takže nevím, jak se to zhojilo nebo ne. Měla jsem na vaječníku cystu a ta tam podle ultrazvuku už není. Jinak srostlý vejcovod, srůsty na střevech, ložiska všude možně v břiše i konečníku. Ale jsem bez bolestí, přišli mi na ni vlastně náhodou.

berkana
22. čer 2011

@maggie4 skr tu endošku, já šla ke svému obvodákovi před první laparkou na to předoperační vyšetření a on s čím že jdu na operaci, a když slyšel že s endometriozou, tak řikal sestře, že ta může být kdekoliv v těle, třeba i v rameni. A jedna holčina tu psala, že i v nose, tak ona je to teda strašná mrcha, která nás trápí....

wendeaa
23. čer 2011

dneska jsem dostala injekci Zoladexu, budou mě ji dávkovat 3 měsíce a pak půjdu na operaci na řes břichem, protože laparoskopicky se tam nedostanou, ach jo. prý mě ani nemůžou zaručit, že někdy budu mít vlastní děti. ☹ a já mám zrovna tak děti ráda. Máte někdo zkušenosti se Zoladexem?

wendeaa
23. čer 2011

@maggie4 ahoj, a budou ti ty srůsty odstraňovat?? nebo ještě nevíš?? jsem na tom asi jako ty, mám celou pánevní oblast srostlou mezi sebou. endometrioza 4 stupně