Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

ifus
15. led 2013

@klami Mozna by ses mela spis zeptat lekaru.... I kdyz,co jsem tak koukala ruzne tady na MK a jeho ruznych diskuzich, tak si rikam, jestli nektere damy by isto tech doktoru nemely ordinovat 😀

klami
15. led 2013

@ifus 😀 pravda 🙂 Žel, to moc k smíchu není. Někteří doktoři si jdou odkroutit svou osmihodinovku a všechno jim je jedno, hlavně když přijde výplata na účet. Dneska aby se člověk opravdu kolikrát i bál k tomu doktorovi jít.

radus_2011
15. led 2013

klami: a máš i jiné příznaky? Takhle z fleku říct je dost těžké, každopádně co vím, tak u endometriózy je spíš problém vůbec otěhotnět, jelikož způsobuje srůsty apod., takže je většinou nějaký fyzický problém s vaječníky nebo vejcovody. Ale člověk nikdy neví, u každého je to trochu jinak.

kaijko
15. led 2013

@klami Endiometrioza nemá vliv na potraty! Spíš je příčinou neplodnosti. A nechápu, že po 3potratech Ti k tomuu dr neřekl jaká je příčina a nebo by mohla být..

polasmartina
16. led 2013

@klami Taky si myslím,že endo nemá vliv na potraty. Jak píše @kaijko u endo je problém otěhotnět......

klami
16. led 2013

@radus_2011 Radus, občas mě bolívávalo břicho i mimo menses..ted poslední třeba tři měsíce to mám pořád.. chvílemi (tak nárazově, chvilku jo a chvilku ne) prostě menstruační bolesti, začně to hned po menses a končí.. vlastně ani nevim kdy protože pak přijdou první dva dny menses, kdy jsou bolesti intenzivní.. ale namám žádné omdlívací stavy a urputné křeče, jako některé holky tady. Doktorka řekla, že jde asi o ovulační bolesti. Jestli je u endometriozy těžké otěhotnět, tak to asi nebude můj problém.
kaijko doktorka mi řekla, že se to dnes stává hodně často.. chápu to, dříve ženy zjistily, že jsou těhotné až když začlo růst břicho, nesledovalo se to od první vteřiny jako dneska.. ale přecejen po roce a třech neúspěšných pokusech už je to na pováženou myslím. Při druhém mi řekla, že kdybych si neudělala test, nebudu to ani vědět a budu si myslet, že přišla potvora se zpožděním. Ale já to věděla aniž bych si dělala test! Moje tělo reaguje tak, že to prostě poznám skoro hned. Navíc čtrnácti denní zpoždění jsem nikdy neměla. A potřetí se to stalo teď v lednu, krvácet jsem začala na Silvestra a k doktorce jsem ani nesla..ale jdu tam v pondělí jen na kontrolu a pro to doporučení. Nabídla mi ještě přeléčení toxoplasmozy, kterou mám pozitivní, ale nákaza je hodně stará a toxo není aktivní. Mám kontakt na jinou doktorku, která je profík na toxo a řekla, že je blbost léčit zapouzdřenou toxo antibiotikama, tak mi jen potvrdila mou domněnku a antibiotika jsem odmítla.
Řekla jsem si, že už nemám sílu to s ní řešit když mě nechala dva roky s potížemi s menstruací a pak tohle a neudělá mi ani hormonální profil a o všechno abych si říkala a celé dny přemýšlela, čím by to mohlo být. Spadl mi velký kámen ze srdce po tom, co jsme se s manželem rozhodli pro to car.

radus_2011
16. led 2013

@klami No s endometriózou je těžké otěhotnět, ale taky být nemusí, takže se vyloučit nedá, dokud nepodstoupíš laparoskopii. Bolesti mimo menses jsem mívala taky, teď naštěstí ne. Měla jsem to tak nějak že skončila ms, ale bolesti trvali, malinko mírnější, ale vlastně pořád, až přišla zase další ms, bylo to úděsný.
Myslim, že v CARu stejně budou chtít provést laparku, pokud jsi na ní nebyla, takže jestli je to endometrióza, tak se to dozvíš. Ale taky si myslím, jako holky, že vliv na potraty nemá.

klami
16. led 2013

@radus_2011 a čím to bylo, že jsi mívala bolesti mimo menses.. zkoumal to někdo?

radus_2011
16. led 2013

@klami No myslim si že endometriozou, ale potvrzené to vlastně není. Problém je, že jsem byla na dvou laparo v naší okresní nemocnici, kde mi vždycky po operaci řekli, že je to endometrióza a po histolce, že se to nepotvrdilo, doteď to nechápu, v Praze na Vinohradech mi při poslední laparce řekl, že je to endometrióza jak vyšitá a dost rozšířená :/ Ty bolesti v podstatě celý měsíc jsem měla mezi první a druhou operací u nás (prosinec 2009 - srpen 2011), takže to mohly být i srůsty po té první operaci řekla bych. Po té druhé jsem začla jezdit do Prahy a brala HA bez přestávek a bolesti už jsem neměla v podstatě žádné.

klami
16. led 2013

@radus_2011 no pěkný :(

brsh
6. únor 2013

@kaijko Ahoj, chci se zeptat, kde jsi byla na IVF? Jinak gratulace, takhle na první dobrou 🙂

brsh
6. únor 2013

@klami Endo by určitě neměla být příčinou potratu, ale domluv se s dr, ať Tě pošle na krevní testy, jestli nemáš trombofilii (poruchu srážlivosti krve)....to mám totiž já a v těhotenství si budu muset píchat injekce do břicha na ředění. Hrozí totiž ucpání pupečníku trombem a z toho následný potrat...

kaijko
6. únor 2013

@brsh Děkuji 🙂
Byla jsem v Iscare a spokojenost..🙂
Taky jdeš na IVF? kam?

brsh
6. únor 2013

@kaijko Tak to je prima, že má člověk další tip 🙂 Já jdu do Gennetu, ale ještě jsem nedokončila tu hormonální léčbu. Pak musím na revizi (takže zase šestinedělí :( ) a poté teprve IVF. A jak dlouho sis píchala hormony, než Tě vzali na odběr? Díky za info 🙂

kaijko
6. únor 2013

@brsh Nedokončila hormonální léčbu a pak musíš na revizi? To nechápu..
Já stimulovala 9 dní..pak OPU

klami
6. únor 2013

@brsh To je teedy pěkný :(.. ale snad to pomůže k malému uzlíčku štěstí 🙂 M+ brala doktorka krev na trombogen.. zřejmě to bude to samý. Dělá se genetické vyšetření kdy hledají a identifikujou vlohu pro nadměrné srážení, které brání výživě plodu a dojde tak k potratu. Já to mám negativní, takže v pořádku.

brsh
7. únor 2013

@kaijko co je OPU? Já jsem v těch termínech trochu ztracená 🙂) Mám endo, která se nedá odoperovat, takže beru Vissane a až bude dobráno, jdu na laparku, aby mi zkontroloval břicho, jestli léčba zabrala. Byla jsem ještě v létě na odstranění přepážky mezi dvěma dělohama...mám vše, nač si vzpomeneš 🙂) Až po tý laparce půjdu do Gennetu...

brsh
7. únor 2013

@klami To by mělo být ono, taky mi to našli na genetice... tak nevím :( I když buď ráda, že to není trombofilie 🙂

klami
8. únor 2013

@brsh taky ti to našli na genetice? jsi pozitivní? Já jsem ráda, že to není trombofilie, ale na druhou stranu bych byla radši, kdybych věděla příčinu, pčor se to děje. V pondělí nám volali z Gennetu, tak jsme objednaní, ale až na duben :( trochu mě to zkolilo, doufala jsem, že to bude dřív :(

ifus
9. únor 2013

@brsh odebrani vajicek (punkce)

brsh
9. únor 2013

@klami Taková čekačka? No teda :( to se na to IVF dohrabu tak na podzim tímhle tempem..... nevěs hlavu, určitě vše dobře dopadne 🙂

klami
9. únor 2013

@brsh Ale ne, od března to zas pojede jak po másle :D teď prej řešej páry, co si návštěvu v gennetu dali k vánocům. Neěsi hlavu.. už ji tahnu kdesi za sebou 🤐

brsh
10. únor 2013

@klami to je hezkej dárek pod stromeček 🙂) Já jdu na gyn příští čtvrtek, tak uvidím, co na mě vybalí :D

yumy
19. únor 2013

Holky, tak já se musím po dlouhé době zahlásit...na operaci jsme byla 13. prosince, diagnoza endiometrioza vaječníku, odstranili mi kus tkáně, srůsty a 8cm velkou cystu....no...a 29. prosince jsem otěhotněla 🙂
Držím palce všem co bojují, my jsme měli velké štěstí 🙂

miluse
23. únor 2013

@yumy
tak to je super. Moc gratuluju a přeji příjemné těhulkování

adelka_apolenka
25. únor 2013

Ahoj holky,
ráda bych se zeptala na Vaše zkušenosti s VISANNE. Jak dlouho se tyto hormony mají brát? Nebo spíše jak dlouho jste je braly? Nedávno jsem s hrůzou zjistila, že mě gynekolog nechal zobat tyto hormony skoro dva roky, ale léčba by měla trvat max. 8 měsíců. Budu ráda za odpověď.

terezka69
26. únor 2013

Ahoj holky už mame 2 roky problem otehotnet,nejhorší je to že muj gynekolog me cpal hormonama a nic nepomohlo ted jdu 7.2.2013 na laparoskopiji protože me na ct zjistili endometriozu strašne se boji a chtela bych se zeptat co je to IVF a ten car koli stoji to IVF vim že se blbe ptam ale tak mc se bojim že nikdy nebudu mit svoje vlastni deti až jsem stoho uplne v haji nejhorší to je pro me ale take když vydite svoji druhou polovičku ktera se trapí už opravdu nevim co mam delat je to stres velikej jsem bezmocna momentalne prosim kdo ma skošenosti mužete me nejak poradit dekuji moc

jankajanika
26. únor 2013

@terezka69 Ahoj, aj my sa viac ako 2 roky snažilkujeme a minulý týždeň som mala laparoskopiu kvôli endometrióze. Teraz budem na 3 mesiace hormonálne blokovaná, aby sa endometrióza nevrátila a potom nás čaká IVF - in vitro fertilizácia, čiže teda umelé oplodnenie - neviem, ako je to v čechách, ale na slovensku väčšinu prepláca poisťovňa a nás to bude stáť cca 800 euro. CAR je centrum asistovanej reprodukcie, prvá návšteva je informatívna, vyšetria ťa, pozrú doterajšie výsledky a rozhodnú ako ďalej.
Hlavne musíš myslieť viac pozitívne... endometrióza je liečiteľná a nádej na otehotnenie je tu vždy. Nevzdávaj sa... viem, že máš strach, je to normálne, sú to všetko nepríjemné a psychicky aj fyzicky náročné veci, ale dá sa to zvládnuť...
Držím palce, aby všetko dobre dopadlo a keď ešte máš nejaké otázky, kľudne sa pýtaj 🙂

miluse
1. bře 2013

@adelka_apolenka
já beru visane poprvé a dr. mi řekl, že zatím na půl roku, v dubnu jdu na kontrolu, tak uvidím co mi řekne. Ale už je moc brát nechci, neb se mi po nich šíleně zhoršila pleť, padaj mi vlasy a jsem dost náladová. Tak uvidím co mi doporučí a zda to u mě zabralo. Neb při sexu mi to přijde furt stejný 😒 žádná velká změna. Ale v příbalovým letáku jsem četla, že by se to mělo brát právě snad ten půl rok nebo 8 měsíců a že nejsou snad známy výsledky u toho, pokud to někdo bere déle.

A ty chodíš někam do centra specializovaný na endošku?

adelka_apolenka
2. bře 2013

Ne, to nechodím. Já jsem vysazovala Visanne po lázních - tedy v říjnu. Když se ohlédnu do doby, kdy jsem tenhle preparát brala...No hrůza, libido na nule, deprese a nálady byly šílený, vlasy mi naštěstí nepadaly, ale pleť jsem měla ještě horší, než v pubertě (to mě trápí do dnes a od kosmetičky vím, že nemám aknózní pokožku, že příčina bude někde uvnitř). Dělají se mi boláky jako blázen. Myslím, že to není nic dobrého. A když jsem potom ještě zjistila, že by se tenhle typ hormonu neměl brát dlouhodobě, bylo mi z toho úplně nanic. Způsobuje mimo jiné ostoroporozu a dává vznikat ovariálním cystám, které mě trápí. Momentálně mám 4 cm velkou u vaječníku. Opět se mi jen potrvdilo, že dokud se neodstaní příčiny, důsledky nezmizí jen kvůli nějakým pilulkám.