Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

lllenkap
2. zář 2010

Ahoj holky, já sama mám endometriozu na vaječníku a chtěla jsem vás povzbudit 😉 .otěhotněla jsem po Nativu.Zatím jsem jen v 6tt a na Utz vylezla malá tečka.Teď čekám na srdíčko a doufám že bude vše ok..jde to!!!!!!

11112
2. zář 2010

@lllenkap ahoj píšeš že jsi otěhotněla v Nativu můžeš mě popsat copak to je .Je to lék a ten ti předepsal lékař?Díky

lllenkap
2. zář 2010

@11112 Ahoj. Nativ znamená IVF pri přirozeném cyklu s jedním vajíčkem , pokud tedy ovuluješ,nebo s minimální stimulací a tu mě nedělali,takže nevím jaké léky se berou.U mě v podstatě proběhlo úmělé oplodnění pouze jediného vajíčka, které mě vzali při mojí běžné ovulaci.Jediné co mě píchli byl 36 hodin před punkcí Pregnyl.
Někdy se také používají hormony(minimální stimulace vaječníků) ale velmi malé dávky a tak se vytvoří třeba 2-3 vajíčka.

olive
2. zář 2010

@richt - drzim palce, at mas tentokrat vysledky lepsi.

radullinka
2. zář 2010

Ahojky holky 🙂 Já jsem byla v říjnu loňského roku na laparoskopii s levým vaječníkem a tam mi zjistili,že mám endimetriózu ☹ Doktor mi pak říkal,že mám co nejdřív otěhotnět atd.Tak 4 měsíce po laparoskopii jsem musela brát vkuse antikoncepci,ale pak už jsem ji vysadila.Během měsíce a půl se mi pak podařilo otěhotnět 🙂

olive
2. zář 2010

Tak jsem mela toho napsane vice, ale jaksi to zmizelo. Chtela jsem vas informaovat, ze manza stery prezil, je to muj hrdina, sice rikal, ze to bylo neprijemne, ale uz to ma za sebou, snad v podeli bume znat vysledky, tak se zase hneme trochu z mista.
@lllenkap - gratuluji k tehotenstvi a preji at ti prospiva. Ja o Nativu taky uvazuji, tak snad se na nej brzy dostanu.
W-H - gratuluji take k druhemu tehotenstvi 🙂 . Jak se zadarilo, prorozene?
Veverko - jak pokracujete? vidim, ze polohy mas nastudovane 😀 .

lllenkap
2. zář 2010

@radullinka gratuluji🙂 😉

olive
2. zář 2010

holky dnes se to tady tehulkama jen hemzi, tak snad nas nakazi at je muzeme nasledovat.
@radullinka - take ti gratuluji 😉 .

radullinka
2. zář 2010

Jak čtu o těch polohách,tak já jsem po ....... 😀 si honem dala polštář pod zadek a nohy dala nahoru 😀

11112
2. zář 2010

@lllenkap děkuji ti za odpověd ještě vlastně nevím co mě čeká ale snad se to povede.Mám jednoho kluka ten má 16 a tak už mě moc nepotřebuje.

radullinka
2. zář 2010

@lllenkap
@olive Moc Vám děkuji!!!!!!!! 🙂

lllenkap
2. zář 2010

@11112 neboj ono to půjde.Doktor podle tvého stavu zvolí tu nejlepší variantu🙂Držim palečky 🙂

sichatka
2. zář 2010

@veverka.dada no a pak, že ty s obrácenou dělohou to mají těžší. 🙂 My musíme dělat stojku a vy si "jen v klidu" ležíte na břiše. 😀

chanel
2. zář 2010

@olive děkuji za povzbuzení!

veverka.dada
2. zář 2010

@olive zatím se mi o tom nechce moc mluvit 😉 ale kdyby se dělo něco důležitého, dám určo vědět!!! 😵

@sichatko lehké to je, jen o tom musí člověk vědět, aby nedělal svíčky jako blbec a přitom by to bylo k ničemu 😀

richt
2. zář 2010

@radullinka - tak to ti gratuluji kdyby bylo víc takových šťastlivců
@lllenkap - taky velká gratulace, tak ať mimišto pěkně a bez komplikací roste.
Holky já se ptala na tu svoji dělohu gyndaře, mám ji totiž při každém ultrazvuku jinak a ten mi řekl, že ji mám na delších vazech ( nebo co ji to drží) a tím se otáčí jak sama chce. Takže při různých pohybech nebo podle toho co dělám se různě otáčí. No jsem asi zvláštní.
Jinak jsem dnes byla u doktora, protože jsem měla podezdření na slepák a ten mě poslal na chiru, ale tam zjistili, že je vše ok a oznámili mi že mám zajít na gyndu. Prý mě zlobý srůsty a nebo to může být zase endoška takže mě vůbec nepotěšili. Takže to vypadá, že zítra jedu s papírama na gyndu. A navíc jsem rovnou dostala papíry z krve a mám zase zvýšený FSH hormon na 15,1. Tak už vážně nevím. Můj přemýšlí nad tím, že pujdem rovnou na IVF, prý IUI asi u nás ani nemá cenu. Tak uvidíme

zazy
2. zář 2010

Ahojky děvčata,věřím,že se nakonec všem z Vás podaří otěhotnět..Posílám Vám těhu bacilky.
Sichatka: tak to mám radost stěmi kyčli.Já mám od narození nedorostlou stříšku v kyčli,takže o to více mě to bolí,časem mě bude čekat operace.No myslím si,že na to že jsem v šesté měsíci jsem moc nepřibrala,asi tak 5 kilo.Ale přibrala jsem deset při těch dvou pokusech IVF.Tak snad už moc nepřiberu.Dostala jsem ted těhu pás,tak to docela pomáhá

w_h
2. zář 2010

@olive
ahojda, dekuju za gratulaci, jo jo, nastesti prirozene, doktor rikal, ze idealni az skoncime plne kojeni, takze za pul roku se zacit snazit, prvni cyklus se zadarilo, tim vas nechci drazdit, navic jak uz jsem psala sichatce, je jeste brzo, doufam, ze i tohle tehu dopadne dobre
vsem drzim palce, jde to i s endometriozou (ja mela 3. stupen), pri operaci laserem odstranena jen endometrioza z male panve a cysta, ostatni loziska v brise ponechana
ted jen doufam, ze to klapne a pak endosku pustim k vode

@11112
jestli mas problem se strevama nebo vajecnikama, tak u tebe asi CA125 nemusi byt ten pravy orechovy, protoze muze byt zvyseny i bez endometriozy

olive
3. zář 2010

@veverka.dada - respektuji Tve rozhodnuti i tak drzim moc palce.
@richt - holka, tuj, tfuj hodne stesti.

sichatka
3. zář 2010

@richt - to ty si tedy vymýšlíš holka. Manža (přítel?) má asi pravdu s IVF, ale zkusila bych se na to pořádně zeptat v centru. Držím palečky, ať je vše jak má.

@zazy - přibereš až tak 7,8 měsích, já měl nahoře 20 kg, shodila jsem je všechny - tak tobě se to také povede.

berkana
3. zář 2010

@zazy ahojky, to jo, utíká to strašně rychle, jsem si řikala, že jsi nám to tu napsala před nedávnem a už budeš zachvíli na konci cesty za mimi 😀 Mě teď čeká utz, tam se pak domluvíme jak budem pokračovat a kdy bude IUI. Tak uvidíme, jak to bude pokračovat dál 🙂
@veverka.dada no to jsem netušila, že lehnout po na břicho....já lehala na záda a zvedala zadek😀 tak jsem zase o něco chytřejší díky 😀D

zazy
3. zář 2010

Ani mi nemluv,strašně rychle to utíká.Příjde mi to jako by to bylo před měsícem,kdy jsem čekala na testík a už pujdu do poslední trojky,je to síla.Nedávno jsem nad tím přemýšlela a tak jsem si říkala,že doufám,že to všechno zvládnu a že budu dobrou mámou.
A moc se těším,až mi napíšeš ty,že budeš mít mimi ,moc ti to přeji

berkana
5. zář 2010

@zazy jj, každá pak řiká, že to uteklo jak voda. Takový myšlenky má asi každá, ale neboj, to zvládneš a budeš dobrá máma, ze začátku je to vždycky o strachu, co jak bude, jestli to zvládnem, ale nakonec jo, nic jiného nám ani nezbývá 😅 Díky, uvidíme jak to všechno dopadne 🙂

sichatka
5. zář 2010

@zazy - budeš dobrou mámou, neboj. Ono to nějak po porodu přijde samo. Hned budeš vědět,jak mimčo chytnou, přebalit tě ho naučí v porodnici a pak už to půjde hladce. Samozřejmě nastanou chvíle, kdy o sobě budeš pochybovat, jako všechny mamči, ale protože mimino je "vymodlené" budeš super máma, protože si budeš vážit toho, že je mezi vámi.

zazy
5. zář 2010

Ahojky děvčata,strašně mě ta vaše slova dojala,jste moc moc hodné. 🙂 Přeji Vám taky všechno nej nej,at se Vám taky všechno splní co si přejete

olive
7. zář 2010

Ahoj holky, tak konecne mame vysledky steru na chlamidie a ty nam nenasli. Mezi tim jsem psala panu doktorovi Madarovi o me situaci, a napsal mi, ze i po vylecene Endometrioze muze v tele pretrvavat aktivace imunity, zejmena bunecneho typu v pohlavnich organech. Takze endomrchy se asi neda zbavit jen tak, a clovek s ni musi bojovat. Zitra si jdu pro zadanku na genetiku a pak zkusim zavolat do Prahy na tu imunologii, myslim, ze bez ni nema smysl cokoli podnikat.

sichatka
8. zář 2010

@olive ahoj, zase jste se posunuli o kousek dále. Genetika dopadne dobře neboj no a k Madárovi budete muset nejspíše oba. Ještě se na to zeptej, ale u nás manžovi dělali spermiogram (nevím, jestli by neuznali teď z Itálie) a mě odebírali krev. Skutečně nemá smysl nic podnikat bez Madára. Držím palečky a pozor na šok - Madár vypadá neupraveně - hlavně vlasy - jako správný věděc 🙂

olive
8. zář 2010

@sichatka - vsak ja uz ho videla na fotce a vypada, tak vselijak, pro mne je ale dulezite, ze je odbornik. Takze tvemu manzelovi delali jen spermiogram? Kazdopadne se na to zeptam, ale jen skrz spermiogram mi pripada zbytecne aby tam jel. Stejne si myslim, ze problem je u me. Az budu vedet vice tak se zase ozvu.

caterina85
8. zář 2010

@olive Ahojda, tak to jsem ráda,že ty chlamky nemáte. Ještě tohle řešit, to už by vás asi kleplo,co? Tak hodně štěstí 😉

olive
8. zář 2010

@caterina85 - ahoj, diky moc. A jak ty jsi dopadla pri kontrolnich testech?

Takze uz mame termin genetiky 20/9. No a kdyz uz jsem byla v tom telefonovani, tak jsem nas objednala na imunologii a termin mame 10/11. Ja se snazim stale najit nejakou schoupnou imunologii tady v Italii, ale je to nadlidsky vykon, neco jsem objevila v Milane ale mam pochybnosti.
Sichatko - takze manzel musi se mnou, spermiogram z Italie jim k nicemu neni, potrebuji testovat na cerstvem vzorku.

caterina85
9. zář 2010

@olive Ahojda, no na kontrolních stěrech jsem byla teprve ve čtvrtek. Spolu s první cytologií po konizaci,tak doufám, že vše bude ok. Alespoň ta cytologie. Sice ta konizace nic není, ale že by se mi chtělo jít znova, to fakt ne teda. 😖 Výsledky až tak za tři týdny, klasika. Ale kdybych ta chlam.měla pozitivní, tak mi Dr. zavolá. Čoveče, já jsem věděla, že to italské zdravotnictví není moc valné, ale že až takhle. To teda čumím. I ten systém je zvláštní. Lidi, co nadávají na naše zdrav.by si měli jít zkusit na chvilku žít někam jinam, aby viděli, jak to jinde funguje a byli by rádi, jak to tu máme.