Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

alca26
2. říj 2009

Veria.... zkusime normalne... nikdo mi i IVF ani nerekl ☹

veria
2. říj 2009

Alco, tak uvidíš. Mně tahle léčba nezabrala, ale já mám endometriozu rozsahlou, hodně malých ložisek, která se nedají vyndat. Jestli jsi měla jen jedno velké, které vybrali, tak by se to mohlo povést.

alca26
2. říj 2009

Veria... me to vyndali vsechno..... chodim na pravdilne ULT a vse je OK..... 🙂 doktor mi zatim nerekl o IVF... urcite to chceme zkusit prirozeně...

alca26
2. říj 2009

ale je to asi vec nazoru.. a abych řekla pravdu tak me ani IVF zatim nenapadlo... a to mam kamaradku, ktera to podstupuje

veria
2. říj 2009

Říkám, uvidíš, myslím, že máš šanci na přirozený. A kdyby to náhodou ani potom nešlo, tak tě na to IVF pošlou.

alca26
2. říj 2009

jo jo, take si myslim...

roby
3. říj 2009

Veria, dík za povzbuzení 🙂 Alca, když ti to vyndali všechno, tak je velká šance, mně tam spoustu malých ložisek zůstalo, jako Verie, prostě nešla odstranit, byla blízko orgánů.

olive
3. říj 2009

Anit- jeje hyperstimulak je velice neprijemny ja ho sice nemela, ale dost jsem o tom cetla. Rika se ,ze pri nem je velka sance na otehotneni . Ty mas velkou sanci ,jsi procistena po laparce, pak jsi mela antiko, takze endomrcha nemela cas se sirit. Moc ti drzim palce na stredu. Testujes celkem brzy. Ja mohla testovat az 17den, samo, ze jsem to nevydrzela a testovala driv.

Alco- taky si myslim , ze mas sanci na prirozene otehotneni a pokud ne tak je tady IVF.

anit6
3. říj 2009

Olive- no já moc pročištěná nejsem, já měla jenom diagnostickou laparku, endomrchu mi neodstranili! Antiko také moc nezabralo, tak uvidíme co z toho bude. Vaječníky bolí jako kráva a břicho pořád tak divně na vodě. No moc tomu jaksi nevěřím.

olive
4. říj 2009

Anit- tak to jsem byla presvedcena , ze ti endomrchu vzali. Nechapu kdyz uz te maji ma stole, ze to nemuzou udelat. Ja puvodne mela taky diagnostickou laparku, ale pak presli na operativni. V tomto pripade uz chapu, ze ti doktorka vysadila antiko. Vajecniky, ze te boli je po punkci normalni. Moc ti preju aby to vyslo, hodne stesti.

roby
5. říj 2009

Ahoj holky, tak jsem dneska byla na kontrole po laparce u své doktorky a domluvily jsme se, že nejlepší s mou diagnozou (endometrioza-kolem močových cest) by bylo na nic nečekat a jít do IVF. Takže jsem se dneska objednala do CARU a na první schůzku jdeme 3.11. Tak jsem zvědavá, jak to půjde.

dasule
5. říj 2009

Ahoj holky,tak jsem už začla krvácet po nezdařelém 2 IVF a biochemickém těhu,MS je krutá,dost to bolelo,ještě dnes mám v sobě Paraleny a Brufeny.A za měsíc KET.

blazenkaa
5. říj 2009

ahojky Dasule .
Holky omlouvám se že sem lezu jen se chci optat dasule když se nepovede ET tak KETmůže být další měsíc hned

roby
5. říj 2009

Ahoj holky, prosím Vás povedlo se Vám některé IVF, i když trpíte endometriozou? V nejbližší době mě to čeká, tak mě zajímá, jakou to má šanci.

dasule
5. říj 2009

ahoj blaži,myslím,že určitě,já jdu hned v dalším cyklu.Můžeš klidně i počkat,ale myslím si,že není důvod.Dej se trošku dokupy,hodně pij,papej zeleninu a ovoce,citrusy jdou dobré na sliznici,ob den jeden,růžový.
roby,já mám endošku.První ET mi nevyšel,ale asi jen díky tomu,že jsem dva dny před ET postala chřipku a neměla jsem nic na imunitu a teď jsem po 2 ivf to ale skončili biochemických těhu.Šanci určitě máš,každý to má jinak a každá jsme jiná,takže bych se tím neřídila.IVF je ale velká pomoc k těhotenství.

roby
5. říj 2009

Dasule a co je to biochemické těhu?

dasule
5. říj 2009

biochemické těhotenství je těhotenství, které vznikne, ale embryjko bohužel v ranném stádiu nevydrží, testíky bývají pozitivní, ale HCG postupně slábne a ani na ultrazvuku už není nic vidět...
Prý během života tohle prožije skoro každá žena, jenže většinou to ani nezjistí, protože MS normálně přijde.

roby
7. říj 2009

Holky, tak dneska mi není zrovna nic moc, včera to bylo 14 dní, co jsem po laparoskopii a hysteroskopii, takže jsem ještě doma na neschopence. Endometrioza mi nikdy nepůsobila žádnou bolest při menzes, i když ji mívám prakticky jen po Agolutinu, ale i tak, ale dneska ráno mám dole v břiše takové pálení (asi u močového měchýře) a ani při čurání to není nic moc, takže to asi dělá ta endomrcha, protože jsem ložiska měla a mám kolem močových cest.

Jo a holky ještě jeden dotaz: v nemocnici mi řekli, že s manželem máme začít sexíkovat co nejdřív, co kdyby se to náhodou povedlo 🙂 , a moje doktorka říkala, že by bylo lepší dodržet šestinedělí. Tak jsem z toho nějaká zmatená.

w_h
7. říj 2009

roby:
me v nemocnici (po laparoskopii a chromopertubaci) pri propusteni rekli, ze mam dodrzet sestinedeli, ale pak mi doktor rekl, ze pokud nedelali kyretaz, tak muzem zkouset hned

roby
7. říj 2009

w_h: když to já nevím, jestli mi dělali kyretáž??? Měla jsem laparoskopii, hysteroskopii a chromopertubaci. Dr. říkal, že kouknou na průchodnost, kouknou do dělohy,... pak mi řekli, že průchodnost je vpořádku, děloha taky, takže mi asi kyretáž nedělali, tam jsem žádná ložiska neměla. Ložiska endometriozy jsem měla kolem močových cest.

olive
7. říj 2009

Roby - rekla bych, ze hlavne zalezi na tobe jak se citis a pokod mas chut se milovat. Ja o endosce taky nevedela,zadne bolesti jsem nemela jen takove normalni. Mc mi chodi nastesti celkem pravidelne + - nejaky ten den.

Anit - holka jak je?

w_h
8. říj 2009

roby:
no melo by to byt napsano v propousteci zprave, na hysteroskopii se ale musi delozni hrdlo malinko roztahnout, aby se tam hysteroskop vesel, kyretaz - pokud to bylo ok asi nedelali. hrdlem muze vniknout do delohy infekce, zeptej se doktora na kontrole, ten zkoukne, jestli je hrdlo uzavrene

roby
13. říj 2009

Ahoj holky, kde jste všechny? Nějak to tu vázne! Co je u vás nového?

w_h
13. říj 2009

roby:
tak co, uz se snazite? drzim palce, at se brzo zadari
to vis, tady se to hejbne jednou za cas..

anit6
13. říj 2009

Olive - no já nevím zda to tady už můžu psát, bojím se, že něco zakřiknu a to bych asi už nezvládla. Včera jsem byla v Olomouci a potvrdili z krve, že jsem těhu! Pořád tomu nemůžu uvěřit! Pořád polehávám, bříško mě též trochu pobolívá, spíše vaječníky a včera mě bolela dokonce celá kostra. Jinak 29 jedu zase na kontrolu, takže do té doby musím být v klidu. Zatím se těhotenstvím nedokážu vůbec těšit, pořád se pozoruju a je to k zbláznění!!
A co u tebe zlato, jak pokračuješ? Tobě by už též mělo teď vše začít! Moc zdravím.

w_h
14. říj 2009

anit:
ja myslim, ze to muzes napsat, jeste to zatukej 😉
to je skvely, hlavne at miminka rostou, drzim palce

olive
14. říj 2009

Ahoj Anit, zatim ti tichounce gratuluji. Uplne te chapu, ze mas strach aby jsi to nezakrikla. Myslim,ze na techto strankach ti kazdy bude jen prat aby bylo vse v poradku. Po kontrole se urcite ozvi a nenech nas napinat. Muzu se zeptat v jakem jsi byla centru?
Ja mam posledni 2platicka antika a pak domaci snazeni.
Tak holka drzim ti palce, mas skvele nakroceno, hodne stesti 🙂 .

anit6
14. říj 2009

Olive-děkuji za gratulace. Jinak já jezdila do Fakultní Nemocnice v Olomouci. Vybrala jsem raději nemocnici, protože takovým těm soukromým zařízením moc neveřím. Navíc nemocnice je vždy lépe vybavená než nejaké centrum a tak kdyby se cokoli dělo, tak je o tebe dobře postaráno.
Jinka 2 plátička nic nejsou. My jsme šli hned na IVF ani jsme se nesnažili, nedali nám prostor a možná je to tak lepší. Až bude něco nového pisnu! Pa moc zdravím

roby
14. říj 2009

Anit, moc gratululuju, to je super, držím palečky, ať je všechno O.K.

Olive, to uteče jako voda, a pak se budete moct začít snažit 🙂

W_h, už se snažíme, ale šance na otěhotnění přirozenou cestou téměř nulová, takže se těším až bude 3.11. a my pojedeme na první konzultaci do CARU.

olive
14. říj 2009

Anit- po me zkusenosti uz bych take volila statni nemocnici. No uvidim jak to vse bude 3.mesice se chci snazit a pak to proberu s mym gyndarem na dalsim postupu. Ziji v zahranici tak je to trosku slozitejsi. Pro samoplatce je to sila ty penize.

Roby- vsak uvidis jak to pujde a kdyz tak v CARU ti pomuzou, mame tady krasny priklad Anit.