Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

zvalentova
19. čer 2012

@consti ahoj Zuzi, začla jsem cvičit právě po com co mi ji diagnostikovali. Měla jsem 3.stupně. Všichni doktoři se shodli, že IVF dřív než později. Mojžíšku jsem cvičila cca půl roku a potom příprava na IVF.

consti
19. čer 2012

@olusenka @zvalentova díky holky. No tak já uvidím, asi ji cvičit teda budu dál. Jinak jsem byla na další kontrole po operaci a doktorka, která mi posledně řekla, že ta endo je běžná, na mě najednou vyrukovala s tím, že máme jít co nejdříve na IVF(což na podzim chceme jít) a že by mi navrhovala do té doby stopnout menses, že mi napíše Norethisteron. Tak jsem se jí teda ptala, jestli by nebylo lepší, že bychom se ještě těch pár měsíců před IVF snažili přirozeně, že snad je aspoň malinká šance, že by to mohlo po té operaci jít...a že snad za těch pár měsíců nemůže ta endo zase tak narůst. No tak to hned otočila, že pokud se teda budeme snažit, tak že mi nic psát nebude a že ta šance tam je a že endo za těch pár měsíců se tolik nezhorší 😅 . Tak teda nevím, kdybych se nebránila, tak do mě snad bude rvát Norethisteron, což asi není nic moc 🙄 . Já se v těch doktorech už nevyznám teda 😝 .

ifus
19. čer 2012

@wendeaa ja vim no :( mne se to vraci zhruba po 3/4 roce, takze myslim si, ze to co nejdriv budem resit s Dr. sam mi rekl po operaci, ze to prirozene stejne pravdepodobne nepujde...akorat me stve, ze te to takhle nuti, pritom jsme jeste chteli par let pockat...ale pritel chce uz ted, zmenil na to nazor hned, jak zjistil, co mi hrozi..
mne se to ukazalo i pres antikoncepci...a jak jste na tom ted vy? Chodis nekam do nejakyho centra?

zvalentova
19. čer 2012

@consti pokud mohu radit, tak bych si Noretisteron nebrala. Obě moje doktorky (na IVF i OG) nechtěli dávat další léky. i tak jsem měla hodně hormonů před stimulací, léky z imunologie....

monfeb
19. čer 2012

Ahojte všichni,píši svůj příběh.Zjistili mi endometriozu při laparoskopii,do půl roku 1.IVF - neuspěšně.Za rok 2.IVF - máme již 6-letou dcerku.Pak se nám za tři roky narodil syn po 1 KET. Za dva roky jsem šla na operaci - kde mi odstarnovali myom a pan Dr.říkal,že žádnou endom.již neviděl a ouhle po operaci jsem otěhotněla přirozeně.....
Takže nezoufejte i s tímhle onem,to jde bud tak či tak......Hodně štěstí a brzy těhulkování.Monika

wendeaa
19. čer 2012

@ifus před měsícem jsem byla na prvním pokusu s darovanými a nevyšlo to, doktoři chtěli abych šla hned na další pokus, ale já to přes bolesti vzdala. Brala jsem ženské hormony a ty endometriozu živý. tak mám teď na tři měsíce přeléčení endo a v září na to půjdeme znovu.

consti
19. čer 2012

@monfeb Děkujeme za příběh! Určitě potěší tohle slyšet!! 😉
@zvalentova Zuzi, kašlu na to, brát ho nebudu. Ona naštěstí pak sama naznala, že když se budeme snažit, tak nic zastavovat nebudeme. Ale kdybych se neozvala, tak mi to asi nasadí 😝 .

olusenka
19. čer 2012

@consti Po operaci je první 3 měsíce docela dobrá šance počít, já bych se jí rozhodně nevzdávala a zkusila to.
Jo, Norethisteron je docela sajrajt, když se bere delší dobu. Ale běžní gynekologové nemají takový rozpočet, aby si mohli dovolit psát jiné lepší dražší léky. Mě gynekolog poslaldo Prahy na Homolku, velká nemocnice, kde mi napsali nosní sprej Synarel.Můj gynekolog by mi taky přesně napsal Norethisteron.
Mě stopli menses před operací, po operaci je to škoda.

ifus
20. čer 2012

@wendeaa To me mrzi, drzim palce, at to vyjde!!! Je to nemoc hrozna a zbytecne otravuje zivot....

consti
20. čer 2012

@olusenka Děkuji, jsem ráda, že mi to nenutila a uvidíme. Naděje umírá poslední a myslím, že je zbytečné se 3 měsíce před IVF ládovat jakýmkoliv sajrajtem 😉.

consti
20. čer 2012

@wendeaa tak držím pěsti, my se chystáme na říjen 😉 .

wendeaa
20. čer 2012

@consti @ifus děkuji holky, taky vám a všem držím pěsti

veruliii
27. čer 2012

Ahoj holky, tak tady je můj příběh: Několik let mě trápily neustálé bolesti v podbřišku, pocity na zvracení, bolestivá menstruace.. Několikrát mi doktoři léčili záněty močových cest (antibiotika, kapačky,..), ale bolest se pořád vracela. V prosinci minulého roku jsem měla tak velkou bolest v podbřišku, že jsem musela do nemocnice s tím, že to bude nejspíš zánět slepáku (ptž na ultrazvuku nic neviděli).. Tak jsem šla na laparoskopii, slepák mi vzali a histologie ukázala, že mám endometriozu. Tak jsem musela brát v kuse HA, abych neměla měsíčky, ale působilo to na mě opačně, měla jsem místo toho krvácení pořád, tak jsem musela vysadit a cca po dvou měsícíh zase příšerný bolesti - tak jsem šla k doktorce - no a na ultrazvuku, že tam mám nějakou tekutinu (byla to ta volná tekutina od endo.) a že musím zase na laparo. Teď mám po druhé laparo, kde mi odsáli tekutinu a odstranili endom. uzlík no a samozřejmě poradili co nejdříve otěhotnět.. Doktor mi napsal nějaké hormony - Visanne se to jmenuje - je to prý docela dobře snášené (ale asi dražší), ale když se to bere, tak nejde otěhotnět.. A já bych se chtěla snažit o mimi, ale zároveň se bojím, že během toho snažení se mi ta endo. bude ještě víc rozšiřovat.. Ale zase sem četla, že je nejlepší zkusit to se snažit co nejdřív po té laparo.. Nemáte s tím někdo zkušenosti prosím? Jinak všem, co také bojují s endom. přeji hodně štěstí a hlavně pevné nervy!!

saskinka
28. čer 2012

Ahojte,

minuly utorok som dostala neskutocne bolesti, bolo to hrozne a tak sme s priatelom v noci cestovali do nemocnice, kde ma vo stvrtok operovali (laparoskopia) a v nedelu pustili domov... Doteraz som ani nevedela, ze mam cystu (mala som bolesti, ale myslela som, ze to su normalne menstr. bolesti i ked boli dost silne)... A tak teda po operacii by som nemala mat v tele endometriozu, ale lekarka povedala, ze je mozne, ze sa to vrati, ze teraz je najlepsi cas otehotniet, resp. zacat uzivat antikoncepciu... Otehotniet by som i mohla, lenze nemam odpracovany 1 rok a v septembri sa s priatelom stahujeme do ineho mesta, kde si budem musiet hladat pracu, takze hned ako si pracu najdem, tak by sme planovali otehotniet.... Lenze dovtedy to bude trvat este chvilku a teda nechcem sa dat na antikoncepciu ked viem, ze o par mesiacov chceme babo.. Na nete som citala, ze Vitex jahnaci (Vitex agnus castus) je proti endometrioze, mate s tym niekto skusenosti? Pomaha to? Vy uzivate antikoncepciu alebo nejake ine lieky, aby ste endometrioze zabranili????? Dakujem za odpovede.

kvetinka84
28. čer 2012

@saskinka Taky jsem nechtěla po první operaci, kdy mi byla diagnostikována endometrioza a odstraněna cysta brát antikoncepci. Rezolutně jsem jí odmítla s tím, že chci otěhotnět a nebrala na rady lékaře, brát ji aspoň 3 měsíce, ohledy. No a výsledek? Za 4 měsíce se mi endometrioza vrátila v plné síle a napáchala v břiše pěknou paseku. Dneska už bych nebyla bez antiko ani jeden jediný cyklus

miluse
1. črc 2012

ahojky holky, kdo chodíte k apolimu, myslíte, že má cenu tam ještě příští týden zkoušet volat? zkoušela jsem to tenhle týden, ale bez úspěchu a potřebuju se objednat na konzultačku k Fantovi 😒, ale dovolat se tam je dle všeho asi hodně velký umění 😠

hanicinka
1. črc 2012

zdarec holky, jsem čtvrtý měsíc po laparoskopii kde mi také našli endometriozu,po operaci jsme se měli taky pokusit o otěhotnění a bohužel to samo nejde,také mám bolesti při menstruaci, zvracím a to jsem myslela že mi vše vyndali a bude líp, bohužel. Ted´ nás čeká insiminace a pak když to nevyjde ivf. Tak opravdu všem snažilkám pevné nervy 😎

ifus
1. črc 2012

@miluse Fanta je mam takovy dojem na kongresu v Atenach🙂 Musis to zkouset porad🙂

miluse
2. črc 2012

@ifus
díky, tak to holt budu zkoušet, jednou se tam určo dovolám 😀

ifus
13. črc 2012

@miluse Tak Fanta ma cely leto dovolenou, bude tam az v zari a cely zari ma obsazeny🙂)) ja se tam dneska teda kupodivu dovolala, ptze sestra neco v ordinaci delala a objednala me na posledni pondeli v zari...Sestra tam jinak taky cely leto neni, takze si zavolej az po lete🙂

miluse
13. črc 2012

@ifus
to jsem právě tušila, oni přes léto nedělaj, to je u apoliho klasika, proto jsem se tam chtěla dovolat v červnu, ovšem bezvýsledně, tak holt až v září 😒

díky za info

kaijko
26. srp 2012

Ahoj holky, mě endometriózu objevili už v 15ti letech, dnes v 25. letech mám po 3.operaci..Při poslední operaci jsem měla velký myom prorostlý do dělohy. Půl roku beru HA bez přestávky, uff, už dobírám poslední plato a v září mě čeká první ivf.. Břicho a záda mě nepřestali bolet, endo mám snad všude, na močáku, vaječníkách a i na střevech.Prý by se to mělo zlepšit po porodu, ale endo se zase za x let ukáže znovu. Ze své zkušenosti vím, HA endo zmírní, ale úplně nevymizí. Před třetí operací jsem měla neuvěřitelně silnou menstruaci a ty bolesti se nedali vydržet. Teď jsem dostala synarel a pak to vše začne. Dr co mě operoval hned řekl, že sami se snažit nemá cenu a hned doporučil IVF. Jdu na ivf do Iscaru, primář je současně i můj gynekolog. Myslím na to už teď každý den a co potom těch 14dní po zákroku?

ifus
2. zář 2012

@kaijko Drzim pesti, at vse vyjde tak, jak ma..me ceka konzultace pripadneho IVF za tri tydny...uvidime ☹

kaijko
2. zář 2012

@ifus Jéé, děkuji.. koukám, že jsi taky mlaďoučká (24 jestli to pořád platí).. Dostala jsem teď angínu, ale dr mi na to řekl, že naštěstí na to ještě nemá vliv, že začneme stimulovat až budu zdravá. Klidně to posunu, hlavně ať je vše v pohodě. Zatím mi to dr vysvětlil jen narychlo a vlastně taky ještě úplně nevím co mám čekat... Všechno mě taky čeká možná nastejno jak Tebe.. Máš taky endom? Docela mi pomáhá si číst některé komentáře na této stránce. Je tu hodně témat týkajících se IVF a některý holky i poradí nebo podrží, to je hezký a pomůže to po psychické stránce, hlavně slyšet něco hezkýho a že se to někomu povedlo 🙂

ivaanka
2. zář 2012

Ja vas snad taky potesim,ja s tim zkusenost nemam,ale kamaradka ano. Mela asi rok bolesti, choodila s tim za gynekologem a ten ji lecil na vsechny mozne blbosti, az se nastvala a SAMA si na internetu stanovila diagnozu, se kterou sla za jinym doktorem, ktery potvrdil endometriozu. Bohuzel uz byla v takovem stavu, ze ji museli vzit vejcovod a vajecnik. Pak nekolik mesicu brala antiko, pak meli pul roku na prirozene otehotneni a pak rovnou na IVF a hned napoprve krasna holcicka. Jedno vajicko si nechali a ted znovu napoprve ceka chlapecka🙂

ifus
2. zář 2012

@kaijko Presne tak mam endo 3-4. stupne, takze neni nac cekat... Snad to holky vyjde, jinak ja uz z toho zesilim..kolem sebe neslysim nic jineho, nez: Tak uz jsi tehotna..? Otravuje to zivot a ti lide si snad mysli, ze to je vtipne 😒

@ivaanka Tak to je super, snad to vyjde i nam🙂

kaijko
2. zář 2012

@ifus Kdyz mi pred pul rokem rekli,ze musim na IVF,tak jsem to s brekem rekla vsem blizkym..Byl to pro me sok a potrebovala jsem se i vykecat...Tech pul roku snad nepochopili,ze vazne otehotnet nemuzeme ( nastesti ne vsichni ;) ),i kdyz beru HA vkuse a porad se me ptali jak na tom jsme..Ted kdyz se to "pohnulo" ze nas to ceka "uz" v zari,tak jsem priteli zakazala,aby to vsem rikal. Vi to moje 2kamaradky,ktery chapou,ze "zbytecne" otazky spis boli..Ted,jsem vsem rekla,ze musime pockat az se z HA vzpamatuji vajecniky..Ty jo a je "klid" ;) Resim i neschopenku,pry tam je razitko caruba i IVF,v praci je drbarna a nechci,aby to tam vedeli...Neboj se toho,kocko ;) Pomaha mi i ze pritel (z kelimku..) a kamosky (jedna nechape ten proces a rika,ze budeme mit robutky..) si z toho obcas udelaji "srandu" Zlehcuju to,to mi pomaha,ale kdyz jsem sama doma a kord ted po tech hormonech,tak si i zabulim..Ale musime myslet na to,ze tobdopadne dobre a budeme mit maly mrnousky ;)))

kaijko
2. zář 2012

@ivaanka To je jako v "pohadce" Diky!!!

miluse
6. zář 2012

ahojky holky, tak jsem se konečně dovolala k apolimu a jsem objednaná na začátek října. A když jsem byla na preventivce u mého doktora, tak mi říkal, ať se Fanty zeptám na Vissane. Máte s ním některá zkušenosti?

ifus
9. zář 2012

@kaijko No ja uz na ty jejich dotazy radeji nereaguji...a proste rkam, ze to nechavame nahode. \Strasne moc vam drzim pesti, at to vyjde...uz aby to bylo za nami 🙂