Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

richt
1. črc 2010

sichatko, zadek naštěstí nebolí. Švagrová je šikovná. Já vím že to není jen o výrobě dětí, člověk si to musí užít 😀

richt
1. črc 2010

olive, měla jsem si nechat dnes píchnout 2 ampulky. Pro zatím je to asi všechno a pak mám brát ten duphaston

olive
1. črc 2010

@richt - Aha, a mas prijit zase na kontrolu a nebo se mate nejakou dobu snazit a pokud se nebude nic dit ,tak prijit k dr.?

sichatka
2. črc 2010

@olive - mě píchali Agolutin 2 x za týden, aby mi nastartovali menses + ovulku. No a pak doktor přidal k Agolutinu ještě Agofollin abych konečně dostala mrchu. Zkoušejte to s Clostíkem a na konci září budeš hlásit 2 čárečky. 🙂

misanda
2. črc 2010

holky, dneska jdu k mudře...pro ukončení neschopenky, pro potvrzení atd...

chci se ještě zeptat, my můžeme domácí snažení něčím podpořit? aby byl ve folikulu oocyt, nebo ne? pač mě se fakt začaly vytvářet oocyty až při těch vyšších dávkách hormonů...

richt
2. črc 2010

olive, měla jsem si nechat vřera píchnout ten Agolutin a 17 - 25 den cyklu mám brát duphaston. Pak nám řekl že v dalším cyklu možná uzv kontrola 12-13 den cyklu. Tak právě nevím. Budu si tam muset zavolat. Na kontrole na mě vysyal spoustu informací a jak jsem je postupně vstřebávala tak nějak teď nevím jestli přijet už příští měsíc nebo ne. No a jinak když se nezadaří tak bych šla na to IUI.
sichatko, já jsem dostala ještě clostilbegyt a to mám brát 3-7 den cyklu, ale asi až kdybych šla na to IUI. Teda pokud jsem to dobře pochopila

berkana
2. črc 2010

@richt já ten duphaston taky brala, na urovnání ms, jelikož jsem mezi špinila, tak aby se mi to srovnalo. 2x mi to pomohlo, třetí cyklus už ne, pak jsem brala nějak notherston jestli si to dobře pamatuju a to jen jeden cyklus, od každého mám ještě balení doma pač mi dr řekl že se to může brát i v zčátku těhotenství a je to tam dokonce i psané (teda nejsem si jistá u toho duphastonu)
to si mu zavolej, ono na tebe vychrlí spoustu info a ty si to máš chudák pamatovat co 😀

@misanda já ti neporadím, jak domácí snaženíčko podpořit, ale hlavně na to pořád nemyslet že je to jen kvůli tomu🙂 to je potom horší jak lepší ☹ se zaobírejte těma info co všechno je třeba s tou adopccí a ono se to povede ani nebudeš vědět jak 😀

Jinak mě ms ještě nedorazila, ale posílá poslíčky ....kapičky krve na kalhotkách (nevím jak to jinak ne tak nasilně napsat) používám starší co mám na ms radši. Tak už to vidím, že mi přijde v neděli 😠 a překazí mi jít kamarádce na obřad ☹ akorát jak jsou ty svátky, tak mi do toho zahrávají s tím objednáním, že to pude až ve středu...

misanda
2. črc 2010

berkana, já už stejně v zázrak dávno nevěřím...bohužel....

jinak MS v tomhle vedru je fakt pocuc, zvlášť když máš mezi nohama vložku 😀 jsem ráda, že už mi to skončilo,ale třeba včera jsem zase špinila...to je opět tím IVF cyklem...čekám, že někdy v polovině cyklu ze mě ještě bude krásně lítat sliznice, jak posledně ☹

sichatka
2. črc 2010

@richt - kdo si má všechno zapomatovat, když to na něj doktoři vyrchlí viď. No já bych to viděla 3-7 den clostík a od 17-25 duphaston - ten je třeba i na udržení těhotenství, já ho s holkama brala do 12 tt. Clostík před IUI nevím - olive ho bere třeba už teď, já ho brala také při domácím snaženíčku. Na IUI by ti měli zkusti něco píchnout předem, ale každé centrumto dělá jinak.

@berkana - mě mrcha dorazí zítra, právě na ty parna užasná věc 😠
Jinak duphaston se bere klidně i v těhotenství, mám osobní zkušensot, že je lepší než Utrogestan.

@misanda - neporadím, jestli jde po domacku podpořit oocyty. Tam bych spíše předpokládala hormonální léčbu, ale kdo ví.

berkana
2. črc 2010

@misanda jo to mi povídej v tomhle vedru je to super s vložkou mezi nohama 😀 A my máme vpondělí hasičskou soutěž a měla bych pomáhat na jednom stánku s občerstvením, takže super, hlavně se budu muset kdyžtak dohodnout, abych byla na nějakém co bude v budově 🙂 tam přeci jen hic nebude takovej jako na sluníčku 🙂

@sichatka no to ti taky nezávidím....já čekám kdy....přes léto je to fakt super věc 🙄

olive
2. črc 2010

Ahoj holky, tak to je opravdu zuzo vedro a menstruace, tady se parim uz pekne dlouho 😠 .
Dnes jsem volala memu gyndarovi abych se objednala na ctvrtek na UTZ, a rikal mi, ze jsem velice odolna na lecbu, tak jsem moc zvedava co mi ve ctvrtek rekne. No ja kazdopadne na nej vyrukuji s imunologii, at se mi k tomu vyjadri.
@richt - to mas pravdu, kdyz na tebe zacnou chrlit vsechny informace tak je to maso si to zapamatovat. Urcite bych zavolala dr. a zeptala se ho na clostil, at zbytecne nepromrhavas cas. Ja ho taky beru 3 -7 den, 11 den chodim na utz pak picham pregnyl na prasknuti foliku, a minuly mesic jsem pichala pregnyl i 19 den.
Pokud zacnes brat clostil, tak aspon doktor uvidi jak reagujes a dle toho se zaridi na pripadnou IUI.
@berkana - zakon schvalnosti, ze se ta mrcha nekde toula 😠 .
@misanda - taky ti neporadim, asi fakt jen hormony ti pomuzou na rust foliku.

richt
2. črc 2010

berkano, duphastonu se dá brát taky v těhotenstní prý na podporu. Aspoň mi to teda dr tvrdil.
tak jsem tam dnes volala a řekli mi, že prozatím mám brát jen ten duphastonu a pokud mi 12-13 den výjde na všední den tak mám dojet na UTZ. Tam prý uvidí jak to všechno vypadá a až pak bych začala brát clostil. No tak uvidíme.

olive
3. črc 2010

@richt - jj duphaston nebo utrogestan se bere i v tehotenstvi na udrzeni. Preji ti hodne stesti, prisnazeni a at nepotrebujes zadne leky 😉.

Dnes mam migrenu jak hrom 😠.

berkana
4. črc 2010

@olive tak mi ms dorazila včera před polednem, jsme byly se skorošvagrovou na jahodách a v půl jedenácté jsme odtamtud jely domu a jak jsem řídila, tak jsem začla cejtit nohu, že mě, bolí jako při ms a taky takový ten pocit v podbříšku, že se spouští 🙂 jsem z toho vedra nějaká přistydlá, takže mě bolí zádíčka v kříži a trošku občas pálí podbříšku, takže super ☹ a ještě kašel a krk trochu, no je toho nějak moc, mám celé tělo takové vysílené.... 😅 jinak mi to vychází ten 10.den na pondělí, takže svatbu bych měla zvládat v pohodě celou 😀 to jsem ráda, že to tak vyšlo🙂
jo mě brala migréna trochu v pátek dva ibalginiy zabraly😀, tak doufám, že už jí máš pryč i ty🙂

No nevím, jestli nezacházejí teď ty svátky, pač bych nejradši zavooala v pondělí už tý dr, abych se objednala do toho CaRu na utz ale takhle musím čekat až do středy zase, to je taky pořád jen čekat a čekat 😀 😝 No možná zkusím kamarádku 🙂

tak krásný zbytek prodlouženého víkendu 🙂 já ješě dneska musím udělat z těch jahod džemík 😀

Jinak jsme tyaky koukal,y že už pěkně rostou borůvky, ale švagrová se mnou nechce jít....loni měla chudák asi 5 klíšťat z těch borůvek a ještě se jich štítí, takže se mi ji nedaří přemluvit 😲

richt
4. črc 2010

Olive, díky moc. Dnes dorazila ms tak jak zkončí tak začnem sse snažením.Migréma je pěkná mrcha. Mamka na ni trpí už několik let a tak vím co to je. Naštěstí mě se vyhla takže aspoň stímto nemám problém.
Holky jsem uplně grogy. Už jsem týden v práce a další týden předemnou. Kolegině marodí a já to musím táhnout sama. Dělám v hospodě jako servírka takže dělám denně od 10 do 22. Je to fakt hnus.
Jo klíšťata jsou svině, ale boruvky bych si dala

olive
4. črc 2010

Ahoj holky, migrena je uz nastesti pryc, jen jak jsem mohla tak jsem si sla lehnout a ona mi skoro ustoupila, i kdyz po zbytek dne jsem se citila jak priblbla 😀 .
@berkana - super, ze na svatbu uz nebudes mit mrchu, je to fakt otrava se porad kontrolovat 😠 . Neboj do stredy to utece 🙂 . S tema klistatama je to des, i tady jich je dost a nikdy nemas jistotu jestli neni infikovane.
@richt - tak to mas v praci pekny zahul. ja neco podobneho mam ted v lete. Delam v obchode a stojim za pultem od 7.30 - 13.30 a pak od 17.15 - 21.00. nohy mam vzdycky nad odpadnuti. Na druhou stranu nemam vubec cas se sama sebou zabyvat a to je dobre.

richt
4. črc 2010

olive, přesně to je na tom aspoň pozitivní. Člověk se nezabyva svýma problémama, i když u nás je to teď když je vedro o ničem. Všichni asi leží u vody a příjdou až večer. Takže celý den se nudím a večer nevím co první, Ale dnes jsem to zapíchla brzy. Nikdo tam nebyl a tak jsem si řekla, že to zavřu dřív.

berkana
5. črc 2010

holky ty šichty vám teda nezávidím. Já jsem ted celej tejden jak blbá, v pondělí mě v noci začalo bolet v krku, tak jsem si udělala v noci obklad a stříkla si orofar, pač to fakt nešlo a si i teplota byla,až se mi chtělo brečet (že ze mně chtěla ta voda pryč - potit sem se nějak nemohla, to bylo suché pocení, tak to chtělo jít očima🙂 ale to by mě zase bolela ještě hlava. Sem od tý edoby jak praštěná a eště jak mi v sobotu začla ta ms, tak včera jsem myslela, že snad padnu, se mi motalal chvílema hlava, krev ze mě tekla jako divá, a ještě horko, takže všechno najednou super..... 😖 ☹ dneska se naštěstí trochu ochladilo, je tu pod mrakem, ale doufaám, že nebude pršet, pač máme hasičskou soutěž, tak nesmí....je příjemných 20 stupňů, tak by to tak moho zůstat🙂

richt: tak ať ti mrcha uteče rychle a bereš ten duphaston atd. 🙂

richt
5. črc 2010

berkano, díky. Dnes mě šíleně bolel pravý vaječník a podbříšek, ale to je tou mrchou. Jsem vždy dva dny uplně neschopná. Musela jsem se nacpat bráškama abych to v práci vůbec vydržela. No fakt hrůza

berkana
7. črc 2010

ahoj holky,

tak jsem se objednala na pondělí na utz🙂 tak jsem zvědavá, co mi dr řekne.

richt: tak to ti nezávidím, já tentokrát byla bez bolestí kromě toho, teda že mě bolela záda takovou tou palčivou bolestí a trošku podbřišek, ale z toho nachlazení. A teda druhý den jsem krvácela pěkně, ale jinak dobrý.

richt
7. črc 2010

berkano, já měla sice bolesti, ale krvácela jsem jen malinko. To se mi už dlouho nestalo. Tak držím pěsti ať utz dobře dopadne

veverka.dada
7. črc 2010

Ahooooooj...zdravím vás všechny po hodně dlouhé době a tentokrát už s novým příjmením 😵
ještě jsem vás nestihla pročíst, takže veškeré gratulace, držení palců atd. zahájím až to přelouskám 😵
ale hned si drze dovolím na vás vybalit dotázek 😀
6.května jsem dostala poslední injekci dipherelinu, cyklus trvá 28 dní...to znamená, že působení injekcí mělo přestat 4.června a měla by následovat ms, je to tak? no a už je 7. červenec a furt nic...ale já se vás chci zeptat, myslíte, že je možné, že by u mě před týdnem proběhla ovulace? jsem totiž na pondělí objednaná k dr a chci se jí zeptat na tu vyvolávací injekci, ale nevím jestli by nebyla zbytečná...podle mě logicky, kdyby byla před tím týdnem ovulka, tak by měla ms dorazit tak do týdne, ne?
takže myslíte, že ta ovulace je možná? díky 😉

olive
7. črc 2010

Ahoj Holky,

@berkana - na pondeli drzim palce at se dovis jen dobre zpravy.
@veverka.dada - ahoj mlada pani. Tak co svatba? Urcite jste si to uzili 🙂. Veverko ja si myslim, ze cyklus muzes mit rozhozeny po decapeptylu, a vajecniky jeste nenaskocily. Samozrejme se muzu plest. Mrchu po ovulaci muzes cekat cca za 14 dni, pri cyklu 28 dnu.

Holky dnes jsem byla na utz, doktor si me pozval uz na 10dc protoze mam ovulaci vzdycky drive a mam dva foliky 17mm. Rikal mi ,ze mi dava jeste dva mesice na to abych otehotnela a pak bych mela uvazovat o IVF, hlavne kvuli veku. Mam vse ok na leky reaguji dobre a stejne je mi to prd platne. V srpnu se budeme domlouvat na genetiku a hematologii v Italii tohle vysetreni vyzaduji pred IVF. Ptala jsem se ho i na imunologii, a tak mi rikal, ze by u me problem byt nemel kdyz uz jsem jednou otehotnela, ale pokud budu chtit tak mi muze udelat vysetreni jestli nemam protilatky proti spermijim. Takze mam hlavu jako balon a jsem uplne bez elanu. Nebojte zase me to prejde a ja budu bojovat.

sichatka
8. črc 2010

ahojky všem

@olive - dva folíky, super. Tak šup na snaženíčko a zase zpátky do práce, ať na to vyrábění dětátka tolik nemyslíš 😀 Myslela jsem, že genetiku už máte za sebou, ale je lepší, když vám jí udělají ještě jednou. Já tvrdím, že ti to v září vyjde, ale kdyby jsi náhodou musela na IVF, tak jsem zvědavá, kolik folíků budeš mít, když už ted reaguješ dobře na Clostík. Abyste pak neměli 4 děti 😀 To by bylo najednou radosti.

@veverka.dada - gratuluji mladá paní, popiš svatbu, jsme zvědavá 🙂JInak mrchu můžeš čekat po ovluce cca za 14 dní, při cyklu 28 dní, přesně jak píše olive. A nebo jsi těhulka . Svatební noc může dělat divy 😀

@berkana - držím palečky ať máš dobrý ultrazvuk. Bolesti zadk při mrše znám, nejlépe mi pomáhlalo dát na chvíli nohy za hlavu.

@richt - ty šichty ti holka vůbec nezávidím a s mrchou už vůbec ne. Paknapiš,jak dopadl utz.

veverka.dada
8. črc 2010

Olive, Sichatka: děkuji za rady! 😉
chaaa chaaa...to mi říkala máma taky, že už jsem třeba těhotná 😀 je sice pravda, že jestli to byla ovulace, tak proběhla na svatební cestě 😵 ale zase to by byl opravdu zázrak, kdyby se to podařilo hned při první ovulaci po dipherelinu, pokud je to vůbec možné...

holky, svatba byla fantastická!!!počasí vyšlo dost slušně...sice bylo během obřadu zataženo a já tak trochu klepala kosu, ale na focení nám hezky vykouklo sluníčko 😵 a i ostatní věci se povedli na jedničku 😵 já si báječně užila ten pocit být nejkrásnější ze všech 😀 chystám se tady na "beremese" dát brzy fotky, tak vám sem pak hodím odkaz, když budete chtít 😉

berkana
8. črc 2010

@olive díky, uvidíme co mi řekne🙂 budu ti držet palečky ať to vyjde tak či tak🙂
@sichatka no nohy za záda bych tentokrát nedala, pač mě docela bolely...mě pomáhá, když mám na záda teploučko a můžu se zbalit do klubíčka. Ono to bylo fakt z nachlazení, pač mi odešla ta rýma atd a bolesti taky 🙂 musím si na to dávat pozor, abych před ms neprochladla, jinak pak to takhle dopadá 😀
@veverka.dada no nikdy nevíš🙂 dějou se i divy 🙂 hlavně že jste si svatbu užili 😀 tak určitě až dáš fotečky, tak dej vědět, ráda se podívám 🙂 a myslím že všechny 😀

richt
8. črc 2010

veverka.dada, jasně proč bys nemohla být těhotná. Zázra ky se dějí tak proč né třeba zrovna tobě. Na fotečky se už moc těším.
olive, určitě se zadaří přirozeně. Počasí přeje takže si pěkně udělejte přeba krásný víkend a určitě se zadaří.
sichatko, no není to nic moc v práci, ale vypadáto, že kolegině je už na tom líp takže budu lenošit. A mrcha už taky zkončila. Jen mě pobolívá pravý vaječník, ale to bude určitě v pohodě.

veverka.dada
8. črc 2010

holky, vy mi dáváte 😀 teď abych si snad radši dr. v pondělí řekla, aby to zkusila testnout 😉 uuuuuaaaaaa...hlavně na to moc nemyslet, nebo mi z toho šibne 😀 podle mě je to fakt hooodně nepravděpodobný, že by se to mohla stát...

koukám, vy jste snad ještě nikdy neviděli veverku zrzečku v šatech 😀 měla bych to tam stihnout nahrát o víkendu, tak vám sem hned šoupnu odkaz a budu se těšit na pochvalné připomínky 😝 😀

veverka.dada
8. črc 2010

hele jak děláte to, že vám jméno toho komu píšete zmodrá? 😵

sichatka
8. črc 2010

@veverka.dada - když dáš před jméno komu píšeš zavináč @ (alt V) tak ti jméno zmodrá + se ti nahoře objeví poznámka zmínky o mě - měla bys to tam mít také.