Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

sichatka
14. led 2011

@bruni - já měla imuno před IVF. Gynďák mi řekl, že bez toho mě na IVF nepošle. ale mám známou, která dostala Prednison od obvoďáka normálně.

hexelucka
14. led 2011

@sichatka jééé ty jsi zlatíčko díky mocinky zkusím ty diskuze oživit🙂

berkana
14. led 2011

@olive ahojky, ještě nebydlíme, to až zezačátku léta doufám, ted obkládáme svépomocí koupellnu a už půlku máme🙂 Jinak je zatím vše ok a přpravuji se pomalu na další cyklus ale ještě nevím kdy Uvidím, jak se domluvím v CARu.

bruni
14. led 2011

@sichatka nemuzu se dostat do sve IP posty, tak si nemuzu precist co jsi mi napsala. zitra rano odjizdim do nedele do Kutne Hory na vylet tak nebudu na koniku. pak to zkusim znovu 😉

olive
15. led 2011

@hexelucka - neboj v laznich se urcite neztratis. Ja byla v laznich v 15 -ti v Karlovych Varech. Tam mne odvezla mamka domu uz jsem se vracela sama. Lazne jsem si super uzila, velice rychle tam najdes spriznenou dusi. Jinak ja pochazim z Prostejova takze do Varu je to pekna dalka.
@berkana - aha, takze na leto se budete stehovat. Na stimulku ti moc drzim palce. Uz vis cim budes stimulovat? Vim, ze minule Ti to stopli, ze jsi nereagovala na Fostimon. Neboj pokud dostanes Gonal nebo Puregon na ten budes reagovat urcite dobre.

berkana
15. led 2011

@olive jj, snad na léto to vyjde🙂) uvidíme kolik taky bude mít přítel práce jako kšeftů, pokud dost, tak bude moct dělat zas jen o víkendech a to není ještě jisté, pč i o víkendu na podzim si to většinou připravovali.... ještě potřebujem ohodit jednu stěnu a dodělat dvě podlahy (betony) jen slabé, aby se mohlo pokračovat s podlahovými krytinami, malováním atd🙂) No vypadalo to, e mi zase dají ten fostimon, pač mi zůstal doma asi tři ampulky, a říkal MuDr že dostanu vyšší dávky a že nebudu pozastavena, takže pojedou i moje hormonky tak uvidíme🙂

veverka.dada
15. led 2011

ahoj holky, moc sem poslední dobou nechodím, páč se u mě neděje nic nového...pořád ještě zkouším domácí snažení...ale pokud během ledna/února nebudou žádné změny konečně se snad odhodlám zajít do caru a zkusit si nechat pomoc...
ale jinak vás stále pravidelně pročítám, aby mi nic neuteklo a stále vám všem držím palce!!! ;)

ale hlavní důvod proč sem teď zrovna píšu je, že chci moooooc poblahopřát @olive 😵 moc ti kočko držím palce, ať máš co nejvíce pohodový průběh těhotenství a hlavně na sebe dávej pozor, mamino...ale zase ne přehnaně 😉 teda, musim přiznat, že mě tahle zpráva vážně potěšila, protože jsem ti držela palce hrozně moc 😵 mám fakt radost!!! 😉

olive
15. led 2011

@berkana - tak to je jasne, ze se to tahne kdyz mate malo casu. Aha takze trochu zmena, kazdopadne drzim palce.
@veverka.dada - dekuji 😉 stal se zazrak i kdyz pomoci lekaru a ja jsem nesmirne stastna. Neboj davam na sebe pozor a hlavne manzel si me hlida. Jinak telo si presne rekne co potrebujes. Ja se citim nejlepe dopoledne a vecer uz jsem vyrizena jak zadost na byt. Holka zlata, drzim palce pri domacim snazeni a kdyz nahodou to nepujde tak jsou tady doktori kteri se snazi pomoci. Hodne stesti 🙂 .

berkana
16. led 2011

@olive to jo, ale koupelna už skoro obložená bude🙂 jen teda koupit někde dveře ale nejdřív to chce zase penízky, abchom koupili všechny najednou, aby byly stejné. 🙂 a pak ještě dlažba položit, máme světlounký obklad a dlažba bude tmavší🙂 ale hlavně tam máme podlahové topení tak tam bude příjemně 🙂)))
to máš skvělého manžílka, že si tě hlídá a dává na tebe pozor 🙂 tak to hlavně dobře překlepej do toho konce a všechny vyšetření co budeš podstupovat ať jsou v pořádku🙂)

bruni
17. led 2011

@sichatka IP 😉 konecne funguje moje posta

olive
17. led 2011

@berkana - podlahovene topeni je super. Ma ho moje mamka, a neni nad to mit teplo od noh, jinak ja jsem strasna zmrzlina vecne mam studeneho nohy a ruce.
To vis, tatka se snazi jen aby mu to vydrzelo 😀 .

berkana
18. led 2011

@olive jjod nohou je to super, když je teplo🙂 taky jsem taková zmrzlina, hlavně večer mám ledové nohy a zebou brrr 😖
Tak budu držet palce, ať mu to vydrží co nejdéle😀

sichatka
18. led 2011

@berkana - jen si to topení nesmíte pustit na plné pecky. My to jednou udělali a nemohli jsme půl dne do kuchyně, protože se na dlaždičky nedalo stoupnout 😀

berkana
18. led 2011

@sichatka 😀 😀 to jse se zasmála, když jsem si to přečetla, no mi to máme nastavené a hejbat s tím nebudem, takhle je to akorát🙂 Doufám, teda že i přes dlažbu, až tam bude to bude v poho🙂 A jak jinak se vede? Já jdu příští týden do CARu, tak jsem zvědavá jak dopadnu...

sichatka
19. led 2011

@berkana - alespoň tě něco pobavilo. My jsme už 14 dní nastydlé, nemůžeme se z toho pořád vyhrabat a Nicky vyfasovala antibiotika. Prostě úžasné. Venku krásně a udrž je doma a hlavně v klidu. Vůbec nevypadají jako nemocné, lítají na všechny strany, jen když je položíš do postele, tak se mohou ukašlat. No snad je to přejde. Já se kurýruji svépomocí - Paralen, grog. Nemám čas si sjet pro něco k doktorce do Berouna a ona stejně nechce předepisovat antibiotika jen tak. Manža má problémy v práci, sebrali jim skoro půlku platu a jen doufá, že bude mít práci. U nás nový rok začal skutečně na houby.
Držím palečky, ať to v Caru dobře dopadne a můžete to zkoušet znovu.

berkana
19. led 2011

@sichatka to vám nezávidím, ale ono se to ted bije po dětech a i dospělích, kamarádek děti taky postonávali (antibiotika a tak) takže to vidím....Jestli ti můžu poradit, tak si udělej čaj ze zázvoru, že si ho nastrouháš a zaliješ vroucí vodou, nebo si kup od jemči citron se zázvorem, je to dobrej čaj na nachlazení. Já ho letos piju docela pravidelně nepravidelně 🙂 a taky letos jsem se dala do vitamínků a musím zaťukat, že jsem zatím v pohodě a nic mě netrápí ani netrápilo. Manžel to má teda v práci naprd, ono je to ale všude stejné, kámošovi taky sebrali něco, sice ne půlku, ale řikal, že to bude mít akorát na to aby zaplatil nájem inkaso atd, to důležité. No u nás začal docela dobře, teda s tím, že koupelna je skoro obložená 🙂) přítel podniká a nakonec vyšlo i daňové přiznání dobře, takže je to fajn 😅 jsme si docela oddychli, pač to vypadalo nic moc.
Díky za palečky, necháme se překvapit 🙂

caterina85
19. led 2011

@sichatka Ahojda, jak píše berkana s tím zázvorem, tak je lepší ho nakrájet na kolečka, dát do hrnce s vodou, do toho ještě skořici, celý pepř. Ale nevařit, aby se Ti nespálily ty vitamínky. Těsně před tím varem to sundat z plotny. A pak přecedíš a můžeš do toho dát ještě citron a med. Je to ňaminka. Ten zázvor jakoby pálí a zahřeje, takže je to dobré na vypocení bacilů. ;) Manža dělá někde ve státní správě, že jim sebrali peníze? Tak snad to nějak přejdete. Bude to ok. ;)
@olive Ahojky, jsem byla v pátek a v sobotu v Itálii na horách,tak jsem si na Tebe vzpomněla. ;) Hned bych tam taky zůstala bydlet, kdyby mi tam nabídli práci. Asi bych neváhala. Tady mě stejně kromě školy nic nedrží. A hlavně tam bylo nádherně, sluníčko..to člověku hned zvedne náladu...co jsem se vrátila, zase se na mě začíná pást nějaký bacil...a do toho se učit...nic moc :(
PS: Tiše gratuluji a jsem za Tebe moc ráda...že to konečně vyšlo.... ;)

olive
20. led 2011

@sichatka - tak ti preji at se rostandy co nejrychleji uzdravi a ty at i taky fit. Jak koukam, tak s praci je to asi vsude stejne. Obyc lidi se maji stale co otacet. My si taky nemuzeme nejak vyskakovat protoze manzel nema stale praci, ale ja jsem momentalne v euforii. Co bych delala s prachama bez mimca.
@caterina85 - dekuji 😉 . Tak mas nostalgii na Italii 🙂 . Ja myslim, ze kdyby jsi tady pobyla zase delsi dobu, ze by jsi se rada vracela domu, i kdyz to clovek nikdy nevi 🙂 . Hele pocasi te vyslo suprove tenhle vikend ma byt skarede. A co studujes? Doufam, ze jsi po zdravotni strance ok.

caterina85
20. led 2011

@olive Jj, už když jsem byla v Itálii před pěti lety, jak jsem tam pracovala, tak jsem si říkala, že bych si dokázala představit, že bych tam žila, ale asi ne na stálo. Teď je to jiný. Nevím... Asi jen nějaký záchvat euforie, nebo co 😀 Počasí bylo super, to je pravda. Než jsme tam jeli, tak taky bylo ošklivo a včera se to zase začalo kazit. Studuju management cestovního ruchu v Pze na VŠO. Už se těším, až to dodělám. A zdravotně, až na to nachlazení, dobý. 😉 Od září jsem nebyla u doktora. Podívám se za ním asi až v květnu. Tak jsem na to celkem zvědavá na výsledky všeho (krve na ty markery, jestli jsem se zbavila HPV, na utz).Ale nic mě nebolí, takže je to ok. 😉

paja23
24. led 2011

Ahojte, ve čtvrtek jsem si byla pro mrazáčka, tak hnízdíme 🙂 Testuji v sobotu, je to zase dlouhé čekání, už teď jsem z toho nervozní....Prý se nemám pozorovat, to se mudrovi lehce řekne, už teď vše porovnávám s minulým jarem 😠

@olive-držím pěstičky, at miminko zdravě roste a prospívá 🙂

@sichatka - doufám, že už jste doma všichni vykurýrovaní

sichatka
24. led 2011

@paja23 - nesmíš "mrazáčka" porovnávat s minulým. Každý je individuální stejně jako mimi, které z něj vyroste. Držím palečky, ať se uchytí. Hlavně musíš věřit, to je nejdůležitější.

Jinak holky už jsou zdravé, jen mi s manželem ještě trochu posmrkávámé a kašleme.

bruni
24. led 2011

@paja23 ahoj, tak drzim pesti at se zadari 🙂

olive
24. led 2011

@caterina85 - je dobre, ze jsi po zdravotni strance ok. To vecne litani po doktorech je des, ted mas aspon do kvetna volno 🙂 . Cestovni ruch neni vubec spatny. Pres leto by jsi mohla delat delegata tak by jsi byla aspon chvili i Italii i kdyz je to prace o nervy.
@paja23 - dekuji. Tobe preji hrozne moc stesticka at se bobek poradne zahryzne. I kdyz se budes pozorovat tak asi nic moc nezjistis ja se citila do testu uplne normalne, tak uz jsem si rikala, ze zase nic a jake bylo me prekvapeni kdyz na me jukly dve carky.

paja23
24. led 2011

@sichatka @bruni-děkuji, určitě to pomůže🙂
@olive- to je nejlepší, nic nečekat a nechat se velmi příjemně překvapit . A jak se cítíš, už máš za sebou první utz?

olive
25. led 2011

@paja23 - ano mam za sebou uz dva utz. Citim se jak na houpacce chvili dobre a chvili hrozne, ale muzu rict, ze uz je to mnohem lepsi mela jsem jeden tyden co jsem byla uplne hyn.
Na sobotu ti drzim moc palce. Hele a to uz mas testovat ofiko? No ja taky testovala o dva dny drive.

sichatka
25. led 2011

@olive - to znám, já jsem ze začátku třeba za celý den snědla jeden jogurty a dva rohlíky. Počkej, až se bude blížit konec, to budeš jíst pořád 😀

bubanek
25. led 2011

@olive drzim palecky v tehu..ja zvracela do patyho mesice a byla jsem jak s kocovinou,motani hlavy,zvraceni ted cely leto takhle,ty vedra,no desny..ale co by clovek pro mimco nevytrpel..a ted 3 mesice jen sedim,jim a jim a jim a vyckavam kdyz porodim..nastesti ani moc nepribiram,ale proste jim bez problemu obed ve 12 hod,v jednu hod..ani nemam problemy,ze uz bych se citila plna ted ke konci jak nekdo ma,dam hranolky a maso v devet vecer a nemam problem..zatim mam porad hlad...a ze zacatku sem byla rada presne za bily jogurt s nastrouhanou okurkou nebo tak..a nebo sem se nafutrovala,ale vedela jsem,ze to pujde..treba jsem ani nedojela vytahem z prvniho patra do ctvryho a vrhla sem do novin,ktery sem mela v ruce..musela jsem jit na neschopenku i kvuli tomuhle,protoze sem nemohla proste jet do prace a nekde to nehodit 😝 ted na to rada vzpominam,ale bylo to krusny teda..nekdo to ma fakt v pohode a prejde to ze dne na den za par tydnu..hlavni,at se miminku u tebe dari 😵

olive
25. led 2011

@sichatka a @bubanek - no ja jsem zatim nezvracela ani jednou, ale jakmile citim jidlo tak letim na zachod zaludek se mi obrati a ja plyvam jen sliny. Pak citim ten zaludek no des, o pachuti v puse nebudu ani mluvit, dulezite je aby to miminko vydrzelo a ja uz to nejak preziju. Ted mam problem s moci, nasli mi tam proteiny a to by nemelo byt. Zitra mam sbirat cely den moc a pak ji musim zavest do laborky. Doktor ma podezreni, ze mi dobre nefunguji ledviny.

@bubanek - ty uz to mas za par a budes mit miminecko v naruci. V ten moment asi zapomenes na vsechny trable ktere jsi mela.

bubanek
25. led 2011

@olive jo ja taky mela stavy a spis pocit,ze se mi hrozne chce a hrozny migreny..a ne jen po ranu,ale treba i odpoledne nebo v noci ,pritel vzdycky bezel pro kybl a ja si jen odplivla sliny..a az pak pozdeji po nejakym jidle,ale rikam ja to mela az do patyho mesice,vetsinou to prejde jako kdyz utne..a byla sem jak po kocovine proste.. s moci si nedelej starosti,taky sem tam porad neco mela a mela sem dvoje antibiotika..proste v tom telicku se ti vse meni..ja si taky pockala na mimco a ted mi to tehotenstvi dalo pekne zabrat,zadny bez problemu,ale dotahla sem to a snad dotahnu do zdarnyho konce v poradku ataky sem tomu moc nedavala,neverila..bylo mi tak zle a porad nejaka infekce nebo nekde bakterie vysla,ze sem rikala gyndarce,ze uplne se mnou mala bojovala ty prvni mesice kdo z koho..mela sem pocit,ze me chce zabit..byla jsem vychrtla,bila jak stena ,vyrizena,vaha mi sla nahoru az e 28.tydnu tehu ,porad me neco bolelo,zanet mocaku a milion jinych veci,nema cenu ani psat..pak hrozil predcasny porod, s nohama nahore od 20.tydne a ted to vypada,ze div nebudu prenaset a asi pujdu na vyvolavacku kvuli prave ledvine pravy a jtatrum,protoze deloha mi tam tlaci a dela uz neplechu..
Takze neboj,mozna si par nemoci projdes,ale urco mimco vydrzi a ver svymu telicku..lhat nebudu ve stresu sem cely tehu,ale to je jasny,kdyz clovek na to nejakou dobu ceka.. a ted zpetne uz na to rada vzpominam a jsem rada,ze sem si to prosla a ze to vubec bylo 😀 😝 a je to tak,ze zacatku ma fakt clovek strach nepotratit,pak mimco donosit do 24.tydne,kdy uz zachranuji a pak se uz tesis v devatym mesici na porod at uz to je za tebou..to tak je 😅 uzivej si to..