Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

sichatka
11. únor 2011

@bubanek - tak jsem ti našla půjčovnu, dovezou ti to až domů zdarma.
http://www.pujcovna-kojeneckych-potreb.cz/

bubanek
11. únor 2011

@sichatka dekuju,my jsme se dohodli ze asi pristi tyden koupime,protoze fakt ta mechanicka je na houby..vyhozeny penize teda..

sichatka
11. únor 2011

@bubanek - já bych si jí zkusila nejdříve půjčit. Po tom, jaké jsem měla problémy já s elektrickou (Farline), tak bych se bála, že vyhodím peníze za něco, co nefunguje. Já nedám dopustit na ruční Aventku - i když jsem vždy odsávala půl hodiny, ale odsála. S Medelou zkušenosti nemám

bubanek
11. únor 2011

@sichatka no tak jo,mrknu na to,jen mi neni moc k duhu,ze to bude uz pouzity po nekom no 😒 no ta rucni to je fakt na dlouho kdyz to vidim ten pitomej Nuk,nevim proc jsme koupili Nuk,kdyz jinak dudlik,ohrivac atd mam Avent..no netusim uz...tak dekuju hezky vecer..

sichatka
11. únor 2011

@bubanek - kup si v DM drogérii sterilizační tablety Milton- sterilizuje se to za studena a pak máš jistotu, že je to sterilní, používala jsem to ze začátku na lahvičky, než jsem si koupila sterilizátor.

bubanek
11. únor 2011

@sichatka dekuju moc za rady,clovek vubec nevi..a nemam cas to ted vyhledavat na netu jak driv 😉 tak ja na tu pujcovnu jeste teda radsi mrknu,mas pravdu zas kupovat neco za dalsi tisice an epouzit jak tuhle co mam je blbost..

zazy
11. únor 2011

Ahojky děvčata
Tak já tedy musím říct,že patřím mezi ty,které kojení vůbec nebolí,snad jen po nástřelu v porodnici a pak už ne.
Bubánku natírej bepant,jo a kamarádka,keré ty bradavky taky bolely,pomohlo,že prostě doma chodila naostro bez podprdy,sice musela častěji měnit tričko,ale rychleji se ji zhojili.Jo a pokud budeš mít dost mléčka,tak pak to ricinum neber každý den,ale třeba jednou za dva dny 3 tabletky,tak jsem to brala i já.Ted beru tak jednou někdy dvakrát za týden.A hlídej si šestinedělí,to trochu mléčko slabne,tak to si ho vezmi častěji.

bubanek
13. únor 2011

@zazy tak to se mas..zavidim..jako uz citim ,ze je to lepsi nez pred tydnem..ale porad nic moc..v noci sem vyrizena vstravat kazdou chvili a jeste se hned tou bolesti proberu 😉 ja taky chodim doma naostro,rikam ze budu mi budou viset jak pytle,ale v podprde mi to vadi..takze porad vetram a mazu a kazdou chvili koukam na hodiny,kdy se mi upirek zas probudi..no mlicka mam asi dost,tak sem si taky rikala,ze ho zas nebudu hrotit,me v porodce jeste rikaly,ze to je i na kvalitnejsi mlicko,proto sem to chtela brat..uvidim jak mala pribere za tyden,ale je videt,ze ji chutna a i pribirala dle vazeni v porodce a u obvodni..no kamaradka prave kojila v pohode prvni tyden a pak krmila a krmila jak blazen a vlastne mlicko jak voda a mala vubec nepribirala,je ji ted 6 tydnu a mala ji pribrala od porodu 500 gramu coz je dost malo,takze musi uz davat prikrmy na noc a mezi kojenim stridat..

zazy
14. únor 2011

Bubánku
Ale to by jsi poznala,že to malé nestačí,protože by chtěla papat hodně často.Co pomáhá na tvorbu mléčka je melta a ananas,ten mi poradila kamarádka.Dobré jsou i mandle,ale jen trochu,protože jsou to alergeny,malé teda nevadí,to je dobře,mám je totiž ráda.Ale neboj ono se to kojení upraví,chce to vydržet.Četla jsem,že nejhorší období pro kojení je 6 týden,3 měsíc a 6 měsíc,to může mléčko slábnout,tak na tyto období je dobré si pro jistotu vzít ricinum.
Já dneska řešila jinou věc,udělal se mi opar,někde jsem četla,že to je pro kojence nebezpečné,tak jsem radši hned jela do lékárny pro náplast na opary,mě z té ceny málem hráblo 230kč,ale pro zdraví malé,dám cokoliv.

sichatka
14. únor 2011

@zazy - no mě se po té náplasti opary ještě více rozjely. Co mi funguje 100% je potřít ho zubní pastou nechat zatvrdnout, umýt a pak dát francovku. Malou nelíbat, aby to nechytla.

bubanek
14. únor 2011

@zazy no mala prave papat porad chce,ale to mi fakt bylo receno,ze ji naopak podle vahy jak nabrala rychle prekrmuju..spis je dudava..a nechce se ji moc spinkat..takze dnesni noc masakr,jsem bilozelena a chodim jak mrtvolka..ale to proste asi k tomu patri no..no uz se tesim az se to upravi..sice mame prumer 3 hodiny mezi kojenim,ale mala se mezitim probudi treba 3x abreci a breci,pak zas zabere,je neklidna..ale rikam,muzu za to treba i ja,nemela sem klidny tehotenstvi,porad sem se necim stresovala,brecela,sama jinak hysterka sem taky spis takze tak..no ricinum mam doma,brala sem ho,ale ty prsa se mi tak nalejvaly,ze uz to taky omezuju a je mi dneska lip co se tyce prsou..
No s tim oparem to je pravda,je to nebezpecny,hlavne pro miminko v sestinedeli,to sem cetla clanek,ze takhle dedecek mel opar fouknul to na malou a ta z toho mela nejak zanet mozkovych blan a je postizena.zadna sranda..a urco i pozdeji u malyho mimi to nebezpecny bude..ja ted treba nechci ani navstevy doma v sestinedeli a kdyz nekdo z rodiny tak sem jak magor,ale proste nesmi nikdo olibavat ,s chripkou,desinfekce na ruce v koupelne a pro jistotu koupeny rousky ve skrini..ale cekala sem na ni dost dlouho ,abych ji ted nejak vystavovala necemu kdyz je jeste chripkovy obdobi...

zazy
14. únor 2011

Bubanku
No já jsem začla malé dáva pak doma dudel,takže se nám to trochu vynahradilo.Sice všude píší,jak ho nedávat,ale já na to kašlu.Za prvé ji uklidní,a za druhé píši taky,že dětem co mívají dudlík,nehrozí náhlé umrtí kojenců.Tím jsem tě nechtěla strašit nebo navádět na dudlík,to si musíš ty sama,že jo.To nemusí být tím,že ty jsi sse stresovala.Já měla klidné těhu a malá taky knourala,ale to se do šestinedělí upraví neboj.Akorát co teda trpíme tak na prdiky,naše doba je od 17-20.Dneska teda řvala řádně,jednu chvíli až mě za ní taky vyhrkla slza,je to hrozný,když tomu dítěti člověk nemůže pomoct.
Stěma navštěvama se ti nedivím,já měla v porodnici nadstandatr schválně,aby jsem tam měla návštěvy a pak doma měla chvilku klid.No ono se říká,že kojený děti jen tak neonemocní,ale bohužel naše malá tu chřipku chytla od tříleté neteře.Jsem taky měla strach tak malá a už nemocná,ale vypořádala se stím dobře.A ted u té epidemie se ti nedivím,že nechceš návštěvy.No náplast jsem koupila a stojí to za prd,nedrží,mám oparek vice do pusy,ale naštěstí to vypadá,že se nerozjede,něčím jsem to asi zarazila,možná tou mou mastičkou,ikdyž né vždycky zabere.
Malá je vážně moc hezoučká

sichatka
15. únor 2011

@bubanek - 3 hodiny jsou OK, dudlík bych nasadila, alespoň se vyspíš a já se taky trápila, že holky brečí, ale ony prostě jinak mluvit neumí, takže prostě brečí a třeba ti jen něco vypráví a nebo už začínáte trpět na prdíky, viz zazy

@zazy - s prdíkama jí naopak pomoci můžeš - Sab Simplex - nám se moc neosvědičl, BabyCalm -super zabral, nahřívání bříška a cvičit - přitlačit kolínka k pupíku cca 10 x a pak jsme ještě tlačili na bříško jakoby do čtverce, začali jsme z prava, pak rovně u pupíku a pak dolů k levé kyčli - kupodivu to pomáhalo nejvíce. A na noc jsme nahřívali gelové polštářky a když jsme šli s manžou spát, dali jsme jim je na bříško přes overálky.

bubanek
15. únor 2011

Diky holky za rady,no dudanka ji davam uz,protoze tobych nevydrzela vubec,je proste moc mala abych ji ted neco zakazovala a nebo ji trapila..a kdyz vim,ze to nenahrazuju a echam ji papat casto,dneska v noci kazdy dve hodiny dokonce se budila,tak dostala mlicko..uvidim zitra co u doktorky a jak jsem pribraly,snad jen nekojim a aspon pribira jak v porodce....jinak jeste mam dotaz,co mi poradite se skytavkou,ma ji snad 4x denne a spis prave po kojeni a treba 20 min,cetla sem,ze naopak ji dat zas napit a zapit to,ale to nam moc nepomaha... jinak s prdikama mi taky bylo receno tyhle cviky a nahrivani polstarku,prodavaj v DMku pytlicek s tresnovymi peckami asi za 70 korun v tom detskym regale a to se nahraje 5 min a dava na brisko,mam to doma..

olusenka
15. únor 2011

Prosím prosím, nechcete se s rozhovory ohledně dětí, kojení apod. přesunout do jiné diskuze? My méně šťastné, co děti ještě nemáme a hledáme tu něco o endometrióze, se tu špatně pátrá. 😉 Díky.

sichatka
15. únor 2011

@olusenka - tak se ptej, co chceš vědět? Toto je už dlouholetá diskuze. Z některých holek s endometriozou se staly maminky a ty se chtějí podělit o své štěstí s holkami, kterým se to i přes endošku podařilo nebo ještě na ten zárzak čekají. A zároveň prosí o rady, aby nemusely pátrat jinde. Rády uvítáme každou novou dušičku a budeme se jí snažit poradit.

Anebo holky, nechcete si raději vytvořit soukromou skupinku, když vidím, že nás čte hodně lidí a pak dostáváme prosby o přesunutí diskuze jinam? 😀

zvalentova
16. únor 2011

ahoj holky, mám dotazy (z té praktické stránky) k endom. Diagnotikovali mi jí loni v listopadu ale od té doby s tím nic nedělám.
Poradil Vám lékař odstranění, léčbu prášky nebo něco jiného? Dík

sichatka
16. únor 2011

@zvalentova - jak ti jí diagnostikovali? Laparoskopicky nebo jen z krve?

zvalentova
16. únor 2011

@sichatka klasicky laparoskopí, odstranili myomy a v protokolu je rozsáhlá ložiska endometriozy

berkana
16. únor 2011

@zvalentova Ahoj, mě endošku dr zjistil při utz. vzal mi krev, ta ji ale nepotvrdila, ale byla tam. Poslal mě na laparku, první jsem měla neúspěšnou, pač jim při tom cysta a endoškou praskla a když jsem byla loni v lednu na druhé, tak mi odstranili jak endom. cystu, tak i všechna ložiska. Měla jsem je skoro všude i srůsty. Mě dr řekl, abych pak přišla v září na kontrolu, ale já šla rovnou do CARu, takže jsem ted v CARu, a chodim pravidelně na utz a zatím v pohodě. Jinak léčí se tím, že většinou holkám co tu psaly, napsali prášky na umělej přecchod, nebo se bere antikoncepce či se doporučuje otěhotnět, ale většinou to nejde, tak se to bohužel řeší přes CAR. Taky po odstranění endošky posílají do lázní, viz tady např richt, ta tam byla tuhle.

sichatka
16. únor 2011

@zvalentova - tak to mě překvapuje, že ti rovnou nic nenasadili. Někomu sice doporučují hned se snažit, ale jestli ložiska byla rozsáhla - odstranili je vůbec? Jak se na to tváří v Gennetu?

zazy
16. únor 2011

Ahojky,Sichatko i já bych asi byla pro,že by jsme si udělali soukromou diskuzy,akorát vymyslet název.
Ono asi postupem času by to vadilo více holkám,že si tady řešíme maminkovský problémy 😉 Tak něco navrhni,já také popřemýšlím.

zvalentova
16. únor 2011

@sichatka právě že nic neodstranili, jen ji potvrdili 😠
V Gennetu mi řekli, abych byla co nejdříce těhotná, ovšem už neřekli jak když nejsem schopná embryo udržet a při prvním IVF nám z 12 zralých vajíček zbylo k tranferu jediné, do třech dnů všechno "pochcípalo.
Teď jsem byla na mobilizaci páteře a cvičím mojžíšku, zároveň mi baba důrazně sdělila že 3 měsíce nesmím (haha) být těhotná.
Jsem tak trošku, trošku hodně rozladěná protože nic nevím. Co doktor to názor a zatím ani jeden použitelný.

sichatka
16. únor 2011

@zvalentova - tak nejdříve je nutné ji odstranit, i když jsou případy, které otěhotněly i s endoškou, ale je vidět, že u tebe je menší problém. Předpokládám, že testy na imunologii máš za sebou. Do IP jsem ti poslala odkaz na mého doktora, pokud bys měla zájem, nebo zkus vymámit z berkany telefon na Apolináře, kde jí odoperovali endometriozu a poradili co a jak.
Zase je vidět, že na stimulaci reaguješ super, já měla jen 3 embrya. Mojížška je také dobrá, máš velké problémy s páteří nebo jen zkoušíš další léčbu?

bubanek
17. únor 2011

@sichatka jo muzem se klidne nekam presunout...jen nevim jak se to zaklada..ja vubec nejak moc ted nesithala holky..

@olusenka jo chapu te,ze si asi nechces cist nase debaty,ale zrovna mi tu endosku meli ja tady psala pred dvouma rokama vepredu na strankach s touhle diagnozou hotova a jsem dalsi z tech co se i pres vysoky stupne povedlo po operacich a laznich otehtonet a prirozene a je nas tu vic..tak sice ty dve stranky jsme ted resili mimca,protoze jsem potrebovala poradit,ale jinak zkusenosti mame dost si myslim s endoskou..

bubanek
17. únor 2011

@zvalentova ty jo to je divny,ze ti tu endosku neodstranili a zbytecne ti delali jen diagnostickou laparku,vetsinou se hned odreze..proc znovu zasahovat zbytecne do tela..nebo minimalne hormonalni lecba a pokusit se tehotnet..
Ja sem po dvou operacich a pak po ty druhy sem sla taky na mobilku patere pres konecnik,cvicila mojzisku a jela do lazni a povedlo se...dupni si na lazne s touhle diagnozou kdyz uz i zkousite IVF..nenech se odbyt nebo jen tak si nechat endosku v brise ,protoze ona jen tak sama nezmizi a naopak muze delat vetsi neplechu bohuzel..
Ja chodim do poradny do Podoli na endometriozu,mam vybornyho doktora ,ktery me ted i rodil malou..muzu taky poslat kontakt do IP kdyz budes chtit..sice ma delsi cekaci lhuty,ale nejak se k nemu dostanes,kdyz reknes koho primo chces.. takhle si budes platit zbytecne IVF kdyz mas v tele neco co ti k tomu brani..nechapu doktory tvoje ..ja ji mela kvuli pitomy doktorce v sobe roky a kdyz sem si stezovala na bolesti,tak mi rekla,ze nemam bejt tak divoka v sexu..uz sem to tady nekde psala..a pri menstruaci ze je to normalni,ze se nemuzu vlastne ani hnout..a az pak sem se dostala do Podoli a uz to jelo a diky nim,operacim,lecbe,mojzisce,mobilce,laznim mam ted 14denni holcicku..jasny,ze nekdy clovek musi na IVF nebo vetsinou to nejde normalne,ale jde spis o to aby s tebou neco delali..

zvalentova
18. únor 2011

holky děkuji za informace.

Dostala jsem doporučení na lélaře z Apolináře, objednala jsem se na konzultaci ohledně endošky a dalšího postupu. maximálně to bude debil a půjdu jinam 😀

zvalentova
18. únor 2011

@bubanek taky to máš pěkné a vlastně stejné. Já si stěžovala u své bývalé lékařky, že mám při MS mega bolesti a často jsem 1-2 doma, že se nemohu vzdálit z bytu a jen ležím. Místo vysvětlení mi napsala Algifen a řekla, že je to holt ženský úděl a na bolest si musím zvyknout. Tak jsem si zvykla, pravidelně "piju" Algifenové kapičky a je mi hej. ☹

olusenka
18. únor 2011

Bubanek. jasně, tak jo. V poho.

bubanek
18. únor 2011

@zvalentova hlavne si to nenech libit to jednani doktoru a at s tebou neco delaj...fakt je to des,nekteri doktori..alfgifen neni reseni na endometriozu a otehotneni..maji reci,ze clovek musi co nejdriv otehotnet ,ale s endoskou to fakt lehky neni...drzim moc palecky vsem tady..