Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

kocina7
25. kvě 2010

Holky má někdo zkušenost s tou imunologií byla jste nějaká na takovém vyšetření. Co vše to obnáší co nám budou dělat a jak to vše probíhá poradíte mi někdo 🙂

olive
25. kvě 2010

Ahoj holky,

Kocino to je mi moc lito, ze to nevyslo ☹ . Ted mas pred sebou imunologii a super dovcu. Takze by v tom byl cert aby se nezadarilo. Vetsinou se rika, ze prvni Ivf je takove testovaci aby se zjistilo jak reagujes na leky. No a na druhe uz jdes prece jen klidnejsi, vis co te bude cekat. S imunologii yi neporadim jeste ji nemam hotovou.

Sichatko -me zajimalo jestli jsi po clostiku mela nejakefoliky a nebo vubec nic. Ja jsem na nej reagovala dobre, ted zalezi aby foliky nebyly prazdne, ale opravdu prvne mesic je taky takovy zkusebni.
Super, ze jste si uzili oslavy narozenin. Na tu skluzavku, aby jsi mela 10 ruk 🙂 .

Chanel - takze uz zacinas stimulovat, drzim moc palecky at uz to konecne vyjde. Jinak ja jsem mela protokol s decapepthylem a puregonem a mela jsem 15 vajicek.

richt
25. kvě 2010

Ahojky holky, dnes jsem byla na gyndě pro doporučení do toho Olomouce a doktor mi dělal ultrazvuk, ale jen přes břicho. Nějak se mu to nezdálo. Říkal, že to tam mám zas nějaké zanesené. Tak uvidíme. Snad se mi tam zase ta endomrcha nerozlezla. Od včerejška špiním a pobolívá mě levý vaječník. Tak si myslím, že mě zas chytl nějaký zánět. Ale mám nějaké čípky co si mám zavádět preventivně tak snad to pomůžu než se to nějak víc rozběhne.

sichatka
25. kvě 2010

Olive - folikuly byly po clostíku pouze dva. Po stimulace na IVF jsem měla pouze 4 folikuly a 2 vajíčka. Takže také žádné sláva.

Kocino - co se týká imunologie, mě odebíraly pouze krev, nic jiného.

Richt - co si to zase vymýšlíš.Držím palečky, ať čípky zaberou.

richt
25. kvě 2010

sichatko, dík snad to zabere už mě to přestává bavit.

olive
25. kvě 2010

Richt - taky drzim palecky at se ti ten zanet ci co nerozjede. V patek budes chytrejsi.

Sichatko -promin, ze te porad stresuji. Nechapu proc dva foliky byly malo( byly male). Vim, ze kdyz jich mas zase moc tak to taky neni dobre ( nekteri doktori dokonce zakazuji sex v takovych pripadech).

anit.xx
26. kvě 2010

kocina7- mě také mrzí, že to nevyšlo. Já po 1 IVF otěhotněla ale nebylo srdíčko. Na tu imunologii se objednej co nejdřív, já čekala 2 měsíce než mě vzali. Podle toho jaké protilátky ti najdou tak pak i léčba trvá min. 3 měsíce. Mi našli protilátky proti spermiím a dostala jsem prednison na 2 měsíce, pokud bych chtěla na kontrolu, tak bych se musela objednat hned u vyšetření. Vyšetření probíhá normálně tobě vemou krev a manželovi sperma, pak se jde k lékaři na konzultaci a pak za 3 týdny zavoláš pro výsledky. Pokud máš nějaké výsledky z vyšetření která jsi absolvovala je to lepší je vzít. Hlavně nezoufej, bude líp.

chanel-já stimulovala s puregonem a měla jsem i decapeptyl, je to možná individuální co komu napíšou, zřejmě podle závažnosti nemoci....

veverka.dada
26. kvě 2010

nazdárek, děvčata...je to nějaké celé divné 😒 ty bolesti nepřestávají...naopak od včerejška jsou mnohem horší...jsou střídavě okolo obou vaječníků...k tomu se přidal ještě takový ten divný pocit, jako bych to měla každou chvíli dostat...a ještě k tomu svědění...fakt už nevím, co si mám myslet...zítra asi zajdu ke své obvodní gyn. dr., ale stejně se obávám, že ta nic nenajde a že to bude tou endo 😒 fakt se začínám bát, že ty injekce vůbec nezabraly, tak jak měly 😠 zažila jste to některá, mít bolesti při léčbě injekcema?

sichatka
26. kvě 2010

@olive- právě, že dr by jich chtěl víc, protože ty dva se mu zdály malé. A jak se potvrdilo při IVF- některé holky mají po stimulaci až 10 vajíček, já měla pouze 2 a i při druhém IVF to bylo stejné.

@kocina7 - je to citlivé, ale kolik se ti chytlo při prvním IVF vajíček?

kocina7
26. kvě 2010

sichatka- já měla při stimulaci 9 vajíček ale z toho jen 3 dobrá a když jsem šla na ET tak mi dr. říkal že zustali jen dvě takže toho taky moc nebylo takže jsme si nechali vrátit dvě vajíčka a stejně ani jedno se nechytlo bohužel. Takže ted jedem na tu imunologii a v září jdem na druhej pokus a snad už uspěšný.

olive
26. kvě 2010

Veverko - to jsi zitra radsi na tu gyndu zajdi at se na tebe dr. mrkne. Ja injekce nemela, ale i antiko mne dala pekne zabrat a vajecniky jsem taky citila. Takze ti moc preji at to nic neni.

Sichatko - ty jsi na prvni Ivf stimulovala clostikem? Je jasne, ze pri IVF je lepsi vice vajicek, ale taky zalezi na kvalite, takze pokud jsi mela pri druhem pokusu 4 vajicka a dve ti zavedly tak jsi byla uspesna kdyz mas ted dve deti. Zbyla dve ti zamrazili nebo to vzdaly?

Kocino - druhy pokus bude uspesny s tim pocitej. Budes mit po imunologii, a pokud je tam nejaky problem tak ho do druheho pokusu prelecis.

veverka.dada
26. kvě 2010

olive, já si tak nějak zkouším vnutit tu možnost, že je to tím, že už dlouho nemám ms a to tělo si jí nějak vyžaduje či co, tak mi to dává takhle najevo...páč tyhle bolesti mám s posledníma dvěma injekcema a vždycky to provází ten pocit, jako že ms každou chvíli přijde...nevím, jestli je to možný nebo plácám blbosti..ale aspoň se tím zkouším utěšovat 🙂 snad to fakt nic vážného nebude a můžem se v létě vrhnout na snažení 🙂

berkana
26. kvě 2010

veverko, s těma bolestma mi povídej, mě to dneska bere taky víc, včera večer se mi to střídalo jednou nalevo podruhý na pravo. Ráno to bylo taky jako před ms, mám ji dostat asi 7.6. nebo tak kolem, naštěstí po laparce, ale bojím se, abych nezačla špinit, to by mě pěkně nas.... 😠 Určitě si zítra dojdi ke gynd., ať se ti na to podívá a ať víš proč to tak je, proč tě to bere, ty bolesti.

sichatka
26. kvě 2010

@olive- clostíkem mi Dr. upravoval cyklus a ovulaci. On je trochu zvláštní, ale umí. Třeba prášky, kteří jiní doktoři dávají jen v nemocnici a musíš tam ležet, jsem dostala normálně domů. Jinak bych celé těhotenství byla v nemocnici, popř. bych holky ani nedonosila. Při obou IVF jsem měla 4 folikuly, ale pouze dvě zralá vajíčka v nich, takže kdyby to nevyšlo, tak ještě třetí pokus a pak adopce.

@kocino7 - já měla jen dvě zralá vajíčka, při prvním pokusu jsme je ještě nechali propíchnout, aby se lépe chytla a také nic. Před druhým pokusem jseem manželovi nasadila selen a zinek, aby ty spermijky byly ještě lepší - i když spermiogram vyšel v pohodě. Opětovně pouze dvě vajíčka a když jsem tam volala, tak mi sdělili, že se chytlo pouze jedno. Až při transféru mi řekli, že mi dají obě, ale nezaručují, že bude to druhé růst.. ( ještě je embryolog nazval ošklivkami- prý, když to řekne, tak se chytnou) No a vidíš, mám dvě roční holčičky. Na podruhé to vyjde a příští rok ti budu moc porati, jaký si máš kopit kočárek a pod. 😉

sichatka
26. kvě 2010

Teď jsem mluvila se švagrovou. Měla od mládí hrozné bolesti břicha před menstruací a někdy musela zůstat i doma. V pohodě otěhotněla a až po deseti letech od produ už musela jít s břichem na operaci. Odstranili jí srůsty ve střevech, snad jí i kus museli odebrat a výsledek je endometrioza. A pak, že se s tou mrchou nedá otěhotnět normálně. 🙂

chanel
26. kvě 2010

Olive a Anit, děkuji moc za odpověd, já se ptala proto, že jsem taky 3x měla Puregon a Decapeptyl,ale ted jsem změnila Car, tam mi dají jen Puregon, bez D., a já se bojím, že D. bude chybět, proto se ptám jestli náhodou některá z vás, s tím nemá zkušenost. Olive: tak to jsi dobrá 15vaj, já měla při dávkách 225 4vajíčka ☹ Sichytka: dr. mi taky říkal, že bolesti u ms způsobují kolikrát srůsty ve střevech, zdálo se mi to divný,ale jak vidím, podle Tvé švagrové,je to pravda. Kocina: imunologie se dělá z krve a výsledky jsou do 3 týdnů, možná by Ti mohli udělat i genetiku, rovněž z krve.Já mám za sebou 3ivf 😖 , a holky prý moc pomáhá mojžíšová metoda. Olive: já jdu stimulovat až v srpnu, čekám na shválení posledních léků, musím odpočívat po ivf. Sichatka: Ty máš dvojčátka? Tak to moc gratuluji!!! Já měla hezká embrya a nic 😒

alenta10
26. kvě 2010

Ahoj holky....chtěla bych se k vám přidat,jestli můžu???!mám endomrchu a jsem po porvním nezdařeném IVF a jsem úplně strašněnejvícneštastná....že se nám to nepovedlo!Máte,prosím nějakou radu nebo jestli smím doufat,že se mi to podaří i s tou endomrchou???děkuji za vaši odpověd Alenta

alenta10
26. kvě 2010

Jo a jestě jeden dotaz na co a k čemu slouží imunilogie?Mě tam teda neposlali??!jen na genetiku!Děkuji vám Alenta

olive
26. kvě 2010

Alenta - vitej mezi nama. To me mrzi, ze ti Ivko nevyslo. Vzdycky je nadeje, ze se to podari jen nekdy to trva dyl a nam pak dochazi sily. Pokud nemas imunologicke vysetreni udelane, tak jsi o nej zazadej, chtej ale jen prahu dr. Madara, nabo Plzen dr. Ulcovou - Gallovou. Tohle vysetreni ti ukaze jestli nemas v tale nejake protilatky ktere by mohly branit v otehotneni. Bohuzel vetsina holek s endometriozou tam neco mely, ale pokud se to preleci tak pak je to ok.

Chanel - vajec jsem mela hodne ,ale k nicemu mi to nebylo. Mojziskou urcite nic nezkazis, a telo si pekne protahnes. Jdes do normalno IVF nebo do Nativu? Neboj do srpna to utece.

Sichatko - uz zacinam magorit den MS se blizi.

veverka.dada
26. kvě 2010

Berkano, k dr. určitě půjdu...zítra nebo pozítří...podle tho jak se mi bude chtít vstávat 😀 musím to totiž stihnout ještě před prací...

Olive, hlavně žádnou paniku 😉 zkus od toho odpoutat pozornost...snaž se na to, že se ti ms blíží myslet co nejméně...psala jsi tu, že jsi měla úplně super ovulku, jestli se nepletu, takže se to možná povedlo 😉 a jestli ne, tak to ber jako trénink na další...ale hlavně z toho nesmíš stresovat...víš, že psychika je nejdůležitější 😉 DRŽÍÍÍÍÍM!!!

chanel
26. kvě 2010

Olive, Veverka má pravdu, to chce klid a bude dobře. Musí být!! Říkají tomu minimálka,ale mě připadá, že je to klasické ivf 😅 .Já měla všechna vyšetření v pořádku, včetně imunologie a stejně nic 😔 Alenta: taky mě to mrzí, ono je to vždycky k vzteku, ale zase bude dobře, rada na tu endometriozu není, je to svinstvo největší ☹ ,bohužel. Ale neboj, odpočineš si,nabereš sílu, doplníš všechna vyšetření, a hurá do dalšího pokusu, ono to vyjde, zlomí se to! Chce to jen trpělivost někdo ji potřebuje víc někdo mín!

olive
26. kvě 2010

Veverko, Chanel, no ja se snazim na to moc nemyslet, ale cervik ve me porad je. Uplne citim bricho na mrchu, takze asi tak. Nebojte ja to zvladnu a tohle beru jako zahrivaci kolo 🙂 .

Chanel - tech leku mas stejne jako u klasickeho IVF? Ja myslela, ze kdyz je to minimalka, tak tech leku je min.

Veverko - na gyndu si radsi skoc, ona jistota je jistota.

alenta10
26. kvě 2010

Ahoj Olive...dííííííííííííík za radu,ale to je pro mš daleko!A co Ostrava????

sichatka
26. kvě 2010

Olive - nepanikař, i při MS můžeš být těhotná, jen to tvétělo ještě neví 😉

berkana
26. kvě 2010

veverka: tak se přesvědč a ráno vstaň 🙂

jak jste tu psaly ohledně tý endomrchy ve střevech, tak já mám endomrchu i mezi střevy, všechno slepené, takže mě ted berou
zase křeče kolem tlustýho střeva, je to teda pěkně nepříjemný, se člověku chce na záchod ale ono to z něj vytlačit není možné, jak to bolí, vždycky přetrpět ty bolesti, aby to vyšlo to je hrůza, ale pak se zase uleví( musím to napsat takhle, napsat to citlivěji snad ani nejde) už se fakt těším na tu laparku, pač mě to ted fakt zlobí, až mi to odstraní a doufám, že mi tam pude dát ten gel, aby hned nevznikaly zase srůsty.

olive: přesně nepanikař, uvidíš jak to dopadne 🙂 a jak píše sichatka tělo to hned poznat nemusí že jsi těhu🙂

olive
26. kvě 2010

holky diky moc, jste zlate. proste se musim z toho vypsat a vy jste jidine komu se muzu takhle otevrene vyzpovidat .

Alenta - vim, ze z Ostravy do Prahy je to dalka, ale jedna se zase o jeden den, tak proc ho neobetovat a mit pak ciste svedomi, ze jsi k ceste za miminkem udelala vse. Pracoviste kde delaji imunologii je vice, ale pan doktor Madar se zabyva reprodukcni imunologii a ta nas zajima. Objednavaci doba je tam dlouha cca 2mesice. Pokud budes chtit telefon tak ti ho pisnu, mne nedavno ho psala Sichatka.

Holky ty bolesti to je teda hnus, uprimne vas lituji a preji at se jich co nejdrive zbavite.

sichatka
27. kvě 2010

Tak se mi rozbil notebook ☹ Manžel se v něm nějak hrabal a už nejde. Musím psát z jiného počítače, takže se omlouvám, pokud nebudu stíhat, reagovat, protože nemůžu nechat holky dlouho samotné.

Berkano- držím palečky, ať už máš operaci za sebou. Překvapuje mě, že ti jí dělají těsně před menstruací, ale ty už máš diagnozu stanovenou, tak to asi nevadí. Ty srůsty a bolesti jsou hrozné, vůbec ti to nezávidím.

@chanel- díky moc za gratulaci.. Hezká embryjka ještě nic neznamenají. Teď se hoď do klidu, zkus si dát nějaké vitamínky a v srpnu budu držet palečky, ať to vyjde. Nemáš náhodou doma zvířata? Ovce, slepice apod?

Olive - nervy jsou potvory viď. Přestaň se soustředit na MS. Já měla opačný problém, mě furt nedhtěla přijít klidně i 2,3 měsíce. , takže falešné naděje a po testech ejhle nic nic. Nereagovala jsem ani na injekce až po laparce se to zlepšilo, Takže, co je lepší- pravidelná MS, kdy tedy nemáš nadějě nebo žádná menstruace, naděje a vše zhatí až doktor? Jo a zkus ten Femigard, nestojí tolik a třeba pomůže.

chanel
27. kvě 2010

Olive: drž a vydrž!!!! 😉 Sichatka: já jsem si všimla,že hezká embrya nic neznamenají ☹ . Ne, nemám ,ani ovce ani slepice 😀 . Jenom psa. Proč se ptáš 😀 ? Jo v klidu jsem,aby ne, jinak by to nešlo. Půjdu cvičit tu mojžíšku,před dalším pokusem. Olive: ještě jsem chtěla k té minimálce, my neštastné se silnou endoškou, ani nemůžeme mít jen lehkou stimulku,to bych nic neměla, já musím mít injekce a větší dávky,ale dr. říkal, píšešm to jako minimálka, asi kvůli penězům, to bych se nedoplatila. 😅 Ber: kdy nastupuješ do špitálu? Budu na Tebe myslet!!! Já mám právě taky srůsty v břichu a bohužel to co popisuješ, to velmi ale velmi dobře znám, k tomu mám průjem, vždycky,takže tak 5x denně při prvních dvou dnech ms lítám,omlouvám se,že jsem to tak napsala 😔 .Hodně mě pomáhá suché teplo a čaj ze sušených borůvek,vyzkoušek,klidně i po operaci, nic tím nezkazíš. Holka, at už to máš za sebou a je dobře!!!!!!!

chanel
27. kvě 2010

Olve: co kdyby jsi tu mojžíšovku zkusila taky??

chanel
27. kvě 2010

Sichatka: prosím, jak se cítíš s tou endometriozou po porodu? Je stav lepší? Tak jak říkají doktoři?? Máš slabší ms?