Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

olive
29. dub 2009

Dnes jdu vytahovat stehy tak se na to zeptam. Prave ,ze vim o lecbe injekcemi a taky se mi zda byt lepsi. No jsem zvedava. Chanel: drzim palce at ti to vyjde. Prirozene se nepokousis otehotnet? Ja bych to pak nejakou dobu chtela zkouset, vejcovody mam pruchodne.

dusice
29. dub 2009

Ahoj holky!
Jsem ráda, že to tady zase ožilo.
Olive, ty injekce jsou určitě lepší- už s tím mám zkušenosti. Myslím si, že ti je nechtějí dát jen kvůli tomu, že pojišťovnám se to moc nelíbí- je to pro ně nákladnější. Jinak tu léčbu bych určitě podstoupila, ale né na tak dlouhou dobu- jen aby se ti stihlo všechno vyhojit. Je super, že víš, že máš průchodné vejcovody. Doufám, že se nebudeš muset přidat ke mně a k Chanel.
Chanel, já mám taky hrozný strach a jsem i z toho pěkně nervózní + dost se mnou cloumají hormony. Už jsem začala dlouhý protokol a mám v sobě už druhou dávku dipherelinu. Jestli mi dopadnou ve čtvrtek dobře výsledky na herpes virus(teda hlavně jestli se vůbec dostanu k lékaři- nejsem totiž objednaná), tak začnu 18.5.se stimulací. Tak snad budeme bojovat spolu!! 😅

mufy
29. dub 2009

Ahojky holky,

Olive já jsem na tom stejně jako ty. Před měsícem jsem absolvovala laparku, kde mi odebraly end. cystu a endometriozu na moč.měchýři. Pak jsem se šla domluvit s dr. co bude dál. Takže mám v sobě už první injekci Diphereline a prý je tato léčba injekcemi nejlepší.Budu je mít 6 měsíců a pak se následně zahájím další cyklus IVF. Vyhází mi to na září.
Být tebou tak se spíš domluvím s dr. na těch injekcích a ne na antikoncepci. A já ty injekce mám zadarmo,takže se nic neplatí.

dusice
29. dub 2009

Holky, ty injekce jsou pro nás zdarma, ale pro pojišťovnu údajně vycházejí dráž. Když mě ještě léčila moje gynekoložka, tak mi říkala, že bude broblém se chválením od pojišťovny- no a v Pronatalu to problém vůbec nebyl.

alca26
29. dub 2009

AHojky. mam prosbičku jak uz jsem psala moje diagnoze je nejspis endom. Musím jít na laparku.... jak dlouho se asi čeká na termín v nemocnici???

dusice
29. dub 2009

Endometrioza se bohužel nedá jinak zjistit než laparoskopicky. Každá nemocnice má čekací dobu jinou- u nás (jsme menší město)jsou většinou čekací doby kolem a o prázdninách dost dlouhé. V Pardubicích, Brně, Hradci, Praze a jiných větších městech je to asi jiné.

olive
29. dub 2009

Ahoj holky, tak mam stehy venku a uplne jsem se u toho zapotila. Ptala jsem se dr. na ty injekce, ale bohuzel mi je nedal. Rikal ze vi, ze jsou mozna lepsi nez antikoncepce, ale ze taky maji mnoho vedlejsich ucinku. Ja mu verim, tak budu zobat antiko.
Alco: ja na laparku cekala mesic a pul, ale opravdu zalezi jak ktera nemocnice. Preji ti at dlouho nemusis cekat.
Holky co stimuluje drzim vam palce, at vse jde tak jak ma. Vim jak to s clovekem zamava, mam jedno ivf za sebou. Muj manzel byl hotovej ze vsech tech leku a injekci.

zabicka007
30. dub 2009

Zdravím všechny, mohla bych jednu otázečku k endometrióze? V lednu 2008 mi zjistili laparoskopicky mimo jiné endometriózu 4. stupně. Tu přeléčili vyvoláním přechodu na 3 měsíce + 3 měsíce antikoncepcí harmony. Navíc mám odstraněny oba vejcovody, takže jediná cesta k mimišku je IVF. To jsem podstoupila letos v dubnu, bohužel neúspěšně. Další IVF chci absolvovat v červenci a konečně se dostávám k jádru mého dotazu 😝 Je možné, že se mi ta endometrióza znovu do toho července rozvine? A pokud ano, může tato nemoc zapříčinit další neúspěšný pokus IVF? Neměla bych se domluvit s doktorkou na další laparku, aby mi zjistili, zda tam ta endometrióza je nebo není? Snad jsem to napsala srozumitelně... 😅 Děkuju moc za info

sonka.77
30. dub 2009

Ahoj holky, můžete mi poradit? Zjistili mi slabou endometriozu, asi teda není vhodné pít kontryhel, který je na podporu růstu děložní sliznice?

dusice
1. kvě 2009

Ahojky!
Zabicko, nejspíše ano. Většinou se uvádí, že endom. se rozšiřuje s každou další MS. Já jsem měla teď podobný problém. Hodně se mi zhoršila endom.(měla jsem čím dál tím větší bolesti)V Pronatalu jsme se domluvili na zastavení cyklu na delší dobu před IVF- prodloužili mi dlouhý protokol na dva měsíce. Zkus se poradit v centru kam chodíš. Tvé obavy dost chápu- jsem na tom stejně ☹
Sonka, těžko říct. Jestli nemáš přímo od doktora zjištěno, že ti neroste sliznice, tak bych to raději nezkoušela.Jestli chceš jen nějaké bylinky na podporu početí, tak bych spíše zkusila Femigard.

markusko
2. kvě 2009

olive: mně doktor nabídl taky injekci - myslím depo provera, ale když jsem si přečetla ty vedlejší účinky (možnost, že bych po jedné injekci neovulovala 3-30 měsíců!!!) tak jsem se na to radši vykašlala. Skoro nikdy jsem antikoncepci nebrala (kdysi před lety jen asi půl roku), tak jsem z toho měla strach. Ptala jsem se ho, jestli nemůžu brát prášky, třeba 3 měsíce v kuse, ale řekl mi, že by to bylo mnohem horší než injekce, že bych špinila a měla i ostatní vedlejší účinky... nakonec nebylo to ani to a příroda to vyřešila za nás 😀

alca26: Mně laparoskopii zařídil doktor během víkendu, asi kvůli mým potížím (už jsem nemohla bolestí ani spát), v pátek jsem u něj byla a v úterý jsem šla na laparku. Bydlím taky na malém městě.

sonka: tak to teda nevím...

olive
2. kvě 2009

Markusko: no ja tu antikoncepci brat budu a uvidim. Ted cekam na mc abych mohla zacit. Takze do listopadu mam utrum a pak budu doufat v zazrak. Tobe gratuluju, k tehotenstvi. Zadarilo se prirozene?

markusko
2. kvě 2009

olive: určitě to pak bude lepší, když nebudeš mít cyklus, endometrióza se nebude mít z čeho živit a ustoupí. Hlavně, aby se vám pak zadařilo co nejdříve, aby zase neměla šanci se rozjet.

Jinak nám se zadařilo "bez snažení" 😀, byl to tak trochu šok, ještě jsme chvilku chtěli počkat, ale stalo se... tak to tak asi mělo být. Hlavně, aby všechno bylo OK. Mám to popsané v albu, kdyby tě to zajímalo 😉

olive
2. kvě 2009

Markusko: prohledla jsem si tve album, je super ze to slo prirozene, dodava mi to silu. Taky ti preji aby jsi mela pohodove tehotenstvi, a vse bylo ok. Za chvilku se budes vdavat, tak to je taky krasne.
Vsak ja uz se tesim na listopad, i kdyz tento mesic nemam moc rada.

alca26
2. kvě 2009

Ahojky, tak v pondělí jdu na konzultaci k Apolináři, dohodnout se na termínu operace, doufám ze to bude co nejdřív, další bolesti při ☹ mens. si nedovedu představit....

ratatooy
2. kvě 2009

ahoj všem,přeji příjemny podvečer.můžete mi někdo vysvětlit jak se bez lékaře pozná endometrioza?

chanel
3. kvě 2009

ratatooy:moc Tě nepotěším,zjistí se to na 100% laparoskopií. Ale hlavní znak, je bolestivá menstruace,bolesti při styku, bolesti v podstatě kdykoliv v břiše a klidně může pacientka trpět zácpou nebo průjmem. Endometrioza může být i na moč.měchyři, střevě a hlavně bývá na vaječnících v podobě krvavých cyst(můj případ) a způsobuje neplodnost. Alco: děláš dobře, nenech pracovat čas a co nejdřív se nech operovat! Nic to není!!! Žabičko: endometrioza roste s každou další menstruací..mám ji taky a to 4.stupně,ted stimuluji na první ivf,ale strašně mě bolí vaječníky a záda!!

alca26
3. kvě 2009

chanel... o operaci jsem si vse pročetla , vim ze to nic neni, ale je to pro mě divné, jelikož jsem v nemocnici nikdy nemusela být, a ani na žádné operaci jsen nebyla. ale chci to mit co nejdriv za sebou.

chanel
3. kvě 2009

Alco: o tom vím své, taky jsem nemusela, až do té cysty a ted ivf.....co nás nezabije to nás posílí! Musím v to věřit.A taky bych už to ráda měla za sebou......a hlavně byla v pořádku. 🙂

dusice
3. kvě 2009

Alco, neboj, to zvládneš!! 😉
Kdybychom jsme u té endometriozy neměly alespoň takové bolesti... ☹
Chanel, ty už jsi začala se stimulací?

alca26
4. kvě 2009

přesně tak kdybychom u té endom. neměly takové bolesti, hned by bylo líp. nedovedu si predstavit dalsí menst. ale myslím ze me nemine, ale uvidim dnes co mi řekne doktor, kdy pujdu na tu laparku.
Povedlo se někomu příjít přiroz. cestou k těhulkování??

chanel
4. kvě 2009

Dusi: ano stimuluji dnes již třetí den krátký protokol, už mě pěkně bolí vaječníky a mám tlak na ledvinách, pro jistotu jsem byla dneska na ultrazvuku a vypadá to velmi dobře a zatím mi prý žádné komplikace nehrozí. Kdybys věděla, jak já se bojím, co bude.....a trošku i té narkozy,ale dr. říkala, že to rozhodně nic není. A jak jsi na tom Ty? Alčo: Někomu se to povedlo,ale spíš bez asistované reprodukce to nejde, záleží jak moc Tě endometr. pohltila.Přeji Ti,aby tam byla co nejmenší a oni Ti ji odstranili!!!!Uvidíš po laparce! Držím pěstičky,aby dopadla co nejlépe!!!

dusice
4. kvě 2009

Ahoj Chanel,
narkózy se neboj- je jen na chvilku. Já jsem se při ní pěkně prospala 🙂 .Ty vaječníky tě budou pobolívat- nejsou chudinky zvyklí na takovou produkci. Pij hlavně hodně tekutin( je to kvůli tomu, aby jsi neměla hyperstimulační syndrom)a taky by jsi měla jíst jídlo bohaté na bílkoviny(na podporu růstu vajíček). Už víš přibližný termín OPU? Chanal, doufám, že ti to dopadne na // 😉 Já už se hrozně těším až budu mít tohle za sebou- ty hormony jsou šílenýýýý! Když vše dobře dopadne, tak začnu se stimulací 18.6.
Alčo, doufám, že to budeš mít co nejdříve za sebou a že nebudeš mít moc času nad tím přemýšlet a zbytečně se toho bát.

chanel
4. kvě 2009

Dusi: takže Ty ted odpočíváš? Máš analoga? A nabíráš sílu? Tak jo,jsem klidná, věřím,že narkoza bude o.k., byla jsem na laparce a přes dvě hodiny jsem byla uspaná, já jsem pak spala a spala a klepala se zimou....to nebylo příjemné, proto se ptám.Ale je to jen na 15 min.Snažím se hodně pít, myslím na to!!! Opu nevím, já teprve dnes budu mít třetí injekci a ve čtvrtek jdu na krev, ultrazvuk a konzultaci, to asi budu vědět víc.

dusice
4. kvě 2009

Spíš mám pocit, že o všechnu sílu přicházím. Mám za sebou dvě injekce dipherelinu a nějak je snáším hůř než minule. Minule mi vůbec nic nebylo a teď si užívám přechod se vším všudy...Chanel, jak dlou vůbec trvá krátký protokol(cca)?

chanel
4. kvě 2009

Dusi: cca 14dní, pak odběr

dusice
4. kvě 2009

Chanel, ví o tom někdo u vás v rodině? Já pořád přemýšlím o tom, zda jim to mám říct. Budeš potom na neschopence nebo budeš chodit do práce?

alca26
4. kvě 2009

ahojky vsem, tak termin operace zatim nevim, dozvim se ho pristi stredu.... ale tipuji to na začátek června.... na laparku se chodí nejspiš po mens.???

alca26
4. kvě 2009

dusice . děkuji za oporu... 😉

chanel
4. kvě 2009

Dusi: Ví to rodiče a matka a sestra od přítele. Do práce nechodím, mám bolesti a dr. říkala, že je potřeba ke stimulaci, klid a hodně tekutin a tak jsem doma.Pokud se necítíš tak to doma neříkej a neschopenku si vem, potřebuješ klid!! Ale moje mamka ví, jaké mám při ms bolesti, že lezu po zdi a tak sama mi řekla at to ivf zkusím aspon jednou, budu se modlit aby to vyšlo, jinak na další ivf bych sbírala sílu rok a zatím by se ve mě veselila endometrioza..... Ali: tak fajn, na laparoskopii se chodí,týden po ms,aspon u mě to tak bylo,zavola jsem si první den ms a oni mě podle toho objednali.Je to potřeba podívají se do Tebe a hned Ti pomohou jak to jen půjde! Držím pěstičky!! 😀