Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

tera87
10. srp 2014

@radus_2011 Kočky moc děkuju za označení ale já už jsem nad tou mrchou vyhrála a mám už i druhý mimi :-* podezření dr. nemám doted potvrzené protože těsně před laparkou jsem zjistila že jsem těhu.
všem vám držim pěstičky a co nejkratší cestu k miminku :-*

simkaaac
10. srp 2014

Ahoj, přidávám se do dlouhého seznamu. Budou to v listopadu 3 roky co jsem byla na laparoskopii..před tím jsem tak rok trpěla příšernými bolestmi. Zjistilo se, že za bolestmi se skrývá zánět v místech srůstů vaječníku se střevem. Byly to takové bolesti, které mě budily ze spaní ...to už jsem se modlila za co nejrychlejší operaci. Po operaci mi bylo řečeno, že na vaječníku krom ložisek byly cca 5cm cysta apod. Po operaci přišla hormonální léčba,kdy mi pozastavili menstruaci nejprve Proverou v prášcích. To bylo na 3 měsíce. Hned po vysazení to vypadalo docela v pohodě...po první menstruaci zase vše špatně...takže přišla Depo Provera (injekce) Tu jsem měla tak 3/4 roku. Dokonce se mluvilo o další operaci. Po této léčbě byl zase problém...že mi nefungovaly vaječníky...takže další hormony na obnovu cyklu. Teď mám už půl roku cyklus v pohodě, ale cca dva týdny dozadu mi bylo na kontrole řečeno, že se tam zase objevují cystičky, které by ale zatím nemuseli bránit otěhotnění. Takže teď to zkusíme přirozenou cestou a uvidíme....Zatím nevím, jestli si to jen namlouvám...ale jsem ještě stále pozitivní 🙂

lena101
13. srp 2014

Ahojky holky, zdravim Vas po dlouhe dobe....... Chtela jsem se zeptat...., jsem po pulrocnim uzivani Vissane, konecne.... Kdo jste bral pul roku Vissane a po jak dlouhe dobe se Vam vratil cyklus? Ted v nedeli to bude tri tydny co jsem jej prestala uzivat a zatim stale nic..... Je ale fakt, ze uz pobolivaji prsa. Na 15. rijna jsem objednana do Prahy k docentovi Kucerovi. Nekdo nejaka zkusenost s nim? Mela bych jit na druhou laparku, ale vubec nvm co od toho cekat zase. Je mi 22 let a na miminko se moc tesime i s pritelem. Byla bych nejradeji, kdyby se nam podarilo tehotnet jeste nez bych sla na druhou laparku..... :'( Uz jsem psychicky hrozne vycerpana..... :-\ . Ja vim nejsem sama..... Diky za odpovedi 😉

maggie4
14. srp 2014

@lena101 ahojky, já jsem teda nebrala vissane, ale měla jsem na půl roku umělý přechod dipherelinem, ale cyklus se mi obnovil až po 2 měsících (takže celkově 8 měsíců bez). Myslím, že to může být u vissane podobné. Nebo se taky může stát, že už ms nepřijde 😉 Kamarádka to tak měla - čekala na obnovení cyklu a když furt nic, zjistila, že je těhotná!

lena101
14. srp 2014

@maggie4 : No za to bych byla nejšťastnější.... 🙂 , ale pri mem stesti..... 😒 jinak, ale dekuji za odpoved 🙂

bernicka
15. srp 2014

@lena101 Ahoj, já brala Visanne půl roku. Slabá menstruace došla 3. den po vysazení...ale u každé je to jinak.

lena101
15. srp 2014

Kéž by se ms nedostavila:-\ , byli by jsme tak šťastní..... :'(

miluse
16. srp 2014

@lena101
@bernicka
@maggie4

ahoj holky přidejte se k nám do skupiny "endometrioza", jsou tam zajímavé postřehy ostatních holek, které zápasí s touto nemocí. Jinak já po visane dostala MS až jakoby další cyklus, takže někdy po měsíci po vysazení. Na Vinohrady nás také pár chodí, některé chodí k Apolináři a některé holky do jiných center po republice.
odkaz na skupinku https://www.modrykonik.cz/group/6724/

hankamisa
16. srp 2014

@suzief - ahoj. četla jsem tvuj příspěvek ohledně tablet. jak dlouho jsi je brala než se ti povedlo otěhotnět? pocitovala jsi po nich na sobě nějakou změnu- mimo těhu ? 🙂 taky nad nimi přemýšlím.

bernicka
16. srp 2014

@miluse já už tam dávno jsem a na sk jsem moderátorkou skupiny pro endometriózu 😎

suzief
17. srp 2014

@hankamisa Ahoj, brala jsem je poctivě snad jen tři měsíce a do toho pila hodně bylinkové čaje, změny byli znát asi po tak stejné době, hlavně jsem se cítila lépe normálně i při sexu, už mě nic moc nebolelo a celkově se mi zlepšilo i zažívání, které jsem v té době měla dost špatně, celý den hladovění a večer jsem se přecpala, takže doporučuji pravidelnou stravu, jakoukoliv. Nic moc jsem si od toho neslibovala ale fakt to pomohlo.

hankamisa
17. srp 2014

@suzief -díky za info.

kvetinkas
5. říj 2014

Ahoj holky, doktor mě napsal Visanne kvůl podezření na endometriozu... Začala jsem léky brát 13.9. - vše ok, ale pátek, sobota jsem špinila a dnes krvácím.. Doktor mě řekl, že MS v žádném případě nedostanu.. Měla jste to taky takhle některá? MS bych měla dostat až 11.10. Moc děkuju!

lena101
9. říj 2014

@kvetinkas Zdravím, já jsem brala Visanne taky a první dva měsíce užívání jsem to ještě normálně dostala a také jsem špinila a až třetí měsíc užívání se cyklus nedostavil. No a pak 6tý měsíc užívání jsem zase špinila, ale to bylo podle mě z námahy z práce.

miluse
9. říj 2014

@kvetinkas ze začátku můžeš určitě špinit a může to chvíli trvat, než si na něj tělo zvykne....

lena101
9. říj 2014

Jinak holky chtěla jsem se Vás optat.... Co je to když si zmáčknu bradavku a je tam něco nepatrného jako voda, či co je to...... Jsem z toho v šoku... 😒 . Menses jsem měla 22září ale je fakt, že je mi poslední dobou stále divně, mám nafouklé břicho, divné tlaky v podbřišku a bolí mě prsa..... Myslíte že by to mohlo být těhotenství? 15. října jedu do Vynohrad na vyšetření a pravděpodobně i pro termín druhé operace, kvůli té mrše Endošce. Páč mé doktorce se nelíbí, že mě břicho stále bolí....Zas je mi ale divné, že když jsem byla teď v úterý na gyndě a prohlížela mě ultrazvukem, že by tam nic neviděla. Bo jestli by to mohlo být brzo....? Díky za odpovědi 🙂

kvetinkas
9. říj 2014

@lena101
@miluse Děkuji holky ;) jako nadšená nejsem, doktor mě řekl, že mám vydržet a uvidíme co bude... ale když léky zabraly - bolest žádná tak asi endometrioza je jasná, že.. :(

miluse
9. říj 2014

@lena101 to je ještě brzo na potvrzení těhu. Uvidíš co ti řekne Kučera.Třeba tě pošle na utz nebo na krev. Já u něj byla včera a odvezla jsem si také termín operace :-/, ale bohužel ho budu muset kvůli práci posunout, tak snad nebudou nějaké komplikace

lena101
10. říj 2014

@miluse za jak dlouho tě objednal, jestli se mužu zeptat.? Ja bych to kdyžtak chtěla mít za sebou co nejdříve. A jestli teď nepůjde o těhotenstvi. Ták bych to chtěla zkoušet po operaci až to bude možné. Po druhé operaci už nechci znovu brát hormony a čekat, zda Vissane zabere bo ne e....

miluse
10. říj 2014

@lena101 já si rovnou řekla, že chci až po novém roce, takže mi dal termín na konec ledna.... ale bohužel u mě to z pracovních důvodů nepůjde.... tak asi ze mě bude mít radost ☹, ale říkal, že listopad snad budou dělat nějakou rekonstrukci, takže mají omezené operace, ale třeba se tam nějaké místo pro tebe najde.

No já až nerada, tak asi budu muset na tu přechodnou dobu jít do hormonů, neb musím hlavně fungovat v práci a to bez HA asi mmt nepůjde.... ☹

dvoranna
10. říj 2014

Ahoj, tak nám se po 2 IVF a 5 KETech zadarilo prirozene po 3 a půl letech. Ted uz jsem v pátém měsící a zatím je vše ok, tak snad tak vse zůstane. Už jsem ani nedoufala

maggie4
19. říj 2014

@dvoranna To je krásné! Moc blahopřeju. Jak se vám to podařilo? 🙂

dvoranna
19. říj 2014

@maggie4 Díky. Já ti ani nevím, prostě si říkám, že to tak mělo být. Žádná léčba v tu dobu neprobíhala, jen jsem jedla listovku no a povedlo se 😀

maggie4
20. říj 2014

@dvoranna To je super! A můžu se zeptat, jak dlouho po všech těch IVF a KETech to bylo?

dvoranna
20. říj 2014

@maggie4 bylo to cca po 3 měsících od ketu

maggie4
20. říj 2014

@dvoranna je fajn, že je pořád nějaká naděje... Myslím, že za všechny tady ti můžu poděkovat za příběh se šťastným koncem... Tak to zdárně dotáhněte až k porodu a dál! 🙂

kijokena
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lena101
29. říj 2014

Ahoj holky tak po dnešní návštěvě u ,,docenta" Kučery mám dost!! Takový způsob jednání, jakým se mnou jednal..... To pro mě není člověk, který má pomáhat ženám s gyn. problémy! Nezlobte se na mě holky, ale aby se mě doktor ptal co bych chtěla aby se mnou dělal?! Káral mě tam za to že Vissane se má brát minimálně rok a ne jen půl roku jako mně bylo predepsano a doporučeno mou gyn. lékařkou. Ani si nepřečtl mé zprávy z vyšetření a operace. Stále se mě ptal co chci aby se mnou dělal..... Pak už jsem se rozbrecela a řekla jsem mu, že jsem si myslela, ze mě alespoň vyšetří. Prej chcete vyšetřit? No ták tedy pojďte ja vás vysetrim.... Prohmatal mi břicho a řekl mi ze je vše ok. Mám si přečíst o endometrioze ma netu a jestli mi nejde těhotnet mají mi pomoct v centru kde se dělá Umělé opl. No a ve finále se mě zeptal jestli chci nějakou zprávu. Tak říkám že ano, ze potrebuju zprávu pro svou Lekarku. Takže za mě rozhodně palec dolů!!! To zklamání pro mě je o obrovské! Vkladala jsem
do toho takovou naději, ze když to tedy má být odbornik na Endometriozu, že mi pomůže

lena101
29. říj 2014

@lena101 nepomohl s ničím ba na opak ještě víc mi ublížil! Psychicky jsem od tam tud jela úplně na dně. A ani teď mi není do zpěvu.... A myslím, ze i ma doktorka bude zklamaná až jí řeknu jak se pražská ,,kapacita" hezky chovala. Doktorka me tam posilala s tim ze doufala ze mi dají co nejdříve termín další operace aby zjiatli zda mám opravdu u pravého vaječníků ložisko endo. A co mám na levé straně u vaječníků, ptž to jsou příšerné bolesti! A bohužel je to při styku, ale i normálně když jsem v klidu. Jsou to bolesti, které mě kolikrát vzbudí..... Ale ne vše je podle docenta v pořádku! To pro mě tedy není v pořádku!!! :'( :'( :'(

gittynka
29. říj 2014

@lena101 jezis to je desny ☹ mel asi spatny den... Necetla jsem diskuzi zpet, ale zkousela jsi Fantu u Apolinare? Mne hodne pomohl