Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

adelka_apolenka
2. bře 2013

@miluse
Ne, to nechodím. Já jsem vysazovala Visanne po lázních - tedy v říjnu. Když se ohlédnu do doby, kdy jsem tenhle preparát brala...No hrůza, libido na nule, deprese a nálady byly šílený, vlasy mi naštěstí nepadaly, ale pleť jsem měla ještě horší, než v pubertě (to mě trápí do dnes a od kosmetičky vím, že nemám aknózní pokožku, že příčina bude někde uvnitř). Dělají se mi boláky jako blázen. Myslím, že to není nic dobrého. A když jsem potom ještě zjistila, že by se tenhle typ hormonu neměl brát dlouhodobě, bylo mi z toho úplně nanic. Způsobuje mimo jiné ostoroporozu a dává vznikat ovariálním cystám, které mě trápí. Momentálně mám 4 cm velkou u vaječníku. Opět se mi jen potrvdilo, že dokud se neodstaní příčiny, důsledky nezmizí jen kvůli nějakým pilulkám.

miluse
4. bře 2013

@adelka_apolenka
no tak o libidu ani nemluvím, to je fakt na bodu mrazu a někdy si fakt připadám už jako frigida. Manža to sice na jednu stranu chápe, ale na druhou mu to moc příjemné taky není. Jo tak ty cysty to je taky prekérka, já naposledy měla na každém vaječníku cca 10 cm velkou, hrozily, že mi vezmou i vaječník, no naštěstí ho zachránily, ale mám taky pocit, že tedky během těch půl roku se mi nějaká udělala, ale na kontrole jsem nebyla.

Ono nejhorší je u endošky, že ikdyž se občas příčina odstraní, tak se bohužel docela ráda vrací 😒

adelka_apolenka
4. bře 2013

@miluse
I já mám naštěstí chápavého přítele, ale co si budeme povídat, vztah bez sexu... Já se nechtěla jít ani pomazlit, jakýkoliv fyzický kontakt mi vadil. Až teď se vše vrací do normálu - po skoro víc jak dvou letech. Říkám si, že copa ty chlapy, ale to jak si připadáme my - jako ženy ve svém těle, to je potom na prd. 😒 Ještě, že Ti nevzali ty vaječníky..., pověz a ty už děti máš nebo se s manželem snažíte?
Zkoušela jsi třeba alternativní medicínu? Máš s ní nějaké zkušenosti? 🙂

miluse
4. bře 2013

@adelka_apolenka
Máme 3letý kluky dvojčata po IVF a tím to i všechno tak nějak vypuklo, všechny ty problémy, ale nelituju. Sice bych kluky občas přerazila, ale to k tomu patří 😀 stejně to jsou zlatíčka.

Alternativní léčbu moc ne. Doktoři o ní neradi slyší 😀, ale možná se začnu trošku pídit. Po porodu jsem nechtěla nic brát a skoro 2 roky nic nebrala a to mi taky udělala pěknou paseku v břiše, ale cítila jsem se dobře. Pak se mi právě udělali ty obr cysty a bylo 😒 Mě vlastně při porodu, neb jsem rodila císařem, odstraňovali ložiška endošky a za dva roky jsem byla na sále znovu a nemohly to ani dělat laparoskopicky, šly jizvou po císaři jak to tam bylo prorostlý 😖

adelka_apolenka
5. bře 2013

@miluse Tak to je krásný, musí to být raubíři, viď. 🙂 Jen ať děti zlobí, to je zdravý.
Jinak s tou alternativní medicínou - to taky nemusíš doktorům říkat. 🙂 Já mám s východní medicínou zatím velmi dobré zkušenosti - jezdím do Prahy na akupunkturu, mimojiné se mi krásně se srovnala psychika, což potřebuju nejvíc - to je základ. 🙂 Mám celkem bloky, protože mi od 18 let pořád nějakej doktor cpal, že se mi může stát, že budu neplodná a že mám rakovinu a bla, bla, bla. No, prostě debilové, nemůžu si pomoct. Dneska bych nějakýmu camrálkovi řekla, ať mě nestraší dopředu, že jsem mladá a pokud to nepůjde přirozeně, tak samozřejmě umělý oplodnění vyzkouším, ale ať to nechají být, že se to tělo s tím popere samo.
Když si čtu, jak velký problémy mají jiné holky, jsem vlastně celkem zdravá.
O Gynexu jsi slyšela?

petriska
5. bře 2013

@adelka_apolenka Ahoj kočko, já se s endometriózou peru od svých 22 let. Doktoři mě děsili takovými závěry, až to možné nebylo. Už tehdy jsem si připadala strašně stará!!! :D A že mi život končí. Letos mi bude třicet, jsem těhotná po IVF (po poslední operaci nemám vejcovody). Ale navíc díky józe, životnímu stylu, pozitivnímu myšlení po endometrióze ani památky. ;) Žádné hrůzné nálezy jako před pár lety. A to mám za sebou 4 operace. A perlička na závěr. Pokaždé když navštívím nějakého doktora, říká, že jsem ještě mladá!!! :D Takže jak píšeš, psychika v tom hraje óóóbr roli! Na závěr: holka nedej se. Všechno bude tak, jak budeš chtít ty!

terezka69
6. bře 2013

@jankajanika no tak dik moc za zodpovezene otazky zitra me to čeka tak se uvidi vic strašne moc ti dekuji a taky držim palečky snad se to podaří

lucik1986
6. bře 2013

@terezka69 Ahoj, my chodíme do CAR už 6 měsíců, teď jsme se domluvili s dr na IVF. Endometrioza není zase až tak nepřekonatelný problém (dle dr) Cena za IVF je různá, záleží na léčbě. Nás bude stát cca 20tis. Určitě je dobré se do nějakého CARU objednat a tam se na všem domluvit. Udělají ti všechna možná vyšetření a podle toho se rozhodnete co dál. Hlavní je myslet pozitivně a neužírat se černými myšlenkami. 🙂

jankajanika
6. bře 2013

@terezka69 držím palce, nech to dobre dopadne 🙂

damilinka
6. bře 2013

Ahoj, mě zjistili endometriozu minulý rok v říjnu. Snažíme se o mimi cca 2,5 roku. Doktor po operaci navrhoval hned IVF, my jsme se přiklonili prozatím k IUI a k tomu jsem teď začala docházet na TČM (čínská medicína). IUI už jsem 2x absolvovala a ani jednou se nepovedlo. Teď to budeme ještě zkoušet a kdyby se nepovedlo tak na podzim jdeme do IVF. Do toho všeho mám ještě vysoký hormon FSH :(

brsh
7. bře 2013

Ahoj holky, Adelko_apolenko: určitě se nemají jíst tyhle tabletky tak dlouho. Mluvila jsem o tom s mým gynekologem. A) ta doba toho účinku je opravdu max 6 měsíců a b) proč si ničit tělo takovým hnusem.... Já jsem včera po půl roce dojedla svojí poslední tabletku 🙂 Hurá. Endometrioza mi odoperovat nejde, tak snad zabrala tahle hrůza. Včera jsem byla na hysteroskopii po plastice dělohy (měla jsem dvě, v srpnu mi dělali resekci přepážky) a zprávu z ope ještě nemám, tak snad budou pozitivní zprávy, že se podařila ta mrcha zaléčit. Jinak jsme byli na první konzultaci na IVF, tak už se to začíná všechno hejbat po těch letech 🙂 Příští týden mám první náběry hormonů, poté kontrolu u ivf dr a pak už se to spustí.

janicac
9. bře 2013

Ahoj, rada bych se pripojila do Vasi diskuze. Endometrioza se mi udelala v jizve po cisarskem rezu. V rijnu mi ji odstranili. Nastesti to nebylo velké. Jaká myslite, ze je sance na otehotneni?

radus_2011
11. bře 2013

@damilinka Ahoj, mě nejspíš taky čeká operace a pak CAR. Chci se zeptat, jestli jsi ještě mezi operací a CARem měla nějakou hormonální léčbu? Pořád přemýšlím, aby se mi to od operace a případného IVF zase nerozjelo, jestli ta různá vyšetření budou trvat dlouho.

adelka_apolenka
11. bře 2013

Moc děkuji za odpovědi a pozvbuzení. 🙂 Nedám se nedám, to si říkám pořád dokola. Myslím, že si mnoho dokážu vyléčit i sama, alespoň to zkouším. Já si s těmi cystami tak nějak povídám, hraju si s energiemi apod. Občas, jako třeba včera večer, si ale taky nad vším popláču, protože jsem už po těch pěti letech trochu unavná z toho, co se mi děje - ale to znáte všechny... No, jsem první měsíc na Gynexu a ráda bych si k němu vařila kontryhelový čaj, mám za to, že mám málo děložní sliznice. MS je sice pravidelná, ale už třetí den mi je na menstruaci, lehce špiním, ale to je všechno... Zajímalo by mne taky, jestli znáte, milé dámy, nějakého dobrého gynekologa v Praze. Už se mi nechce chodit k tomu mému, jsem z jeho péče čím dál víc rozlůaděná.

brsh
11. bře 2013

@janicac Ahoj, na tohle ti tady asi nikdo nedokáže odpovědět....
@adelka_apolenka Já chodím k MUDr. Kačerovi - nemůžu si ho vynachválit. Až s ním nabralo všechno na obrátkách. Už k němu chodí celá ženská část rodiny a nejbližší kamarádky 🙂 http://www.obgyn.cz/

damilinka
11. bře 2013

@radus_2011 léčbu jsem neměla, momentálně chodím na IUI, a pokud to nevýjde tak chceme po létě IVF. Lékař mi ani léčbu nenavrhoval. Ale teď jak chodím na čínskou medicínu, tak tam pomáhají i od endometriozy.

radus_2011
12. bře 2013

@adelka_apolenka Já jezdím za docentem Kučerou z FN Vinohrady. Má specializovanou poradnu pro léčbu endometriózy každou středu dopoledne. Stačí tam zavolat a objednat se. Vloni v květnu mě i operoval a maximální spokojenost, od té doby se potíže radikálně zmírnili. Čeká mě teda zřejmě další operace a pak CAR, ale když jsem v jeho rukách, vůbec nemám strach, že by to nedopadlo dobře 🙂 Člověk si občas připadá jak na běžícím páse, neboť má hodně pacientek, ale pan doktor je sympaťák a příjemný člověk. Takže za sebe určitě doporučuju.

@damilinka A můžu se ještě zeptat, jak dlouho to trvalo? Myslím od operace po první IUI, jak dlouho trvají vyšetření v CARu apod. Díky.

damilinka
12. bře 2013

@radus_2011 No od operace doporučovali cca 14 dní až 1 měsíc klid co se týče sexu. Jinak po 14 dnech jsem došla na kontrolu do CAR a tam mi doktor řekl, že na základě výsledků z operace doporučuje co nejdříve IVF. My jsme si to nechali cca 2 měsíce projít hlavou. Pak jsme se rozhodli, že zkusíme první několikrát IUI (doktor tomu moc nefandí, mám to bez stimulace, ale mám pocit, že je to i otázkou peněz - na IUI nic nevydělají, ale IVF jim sipe penízky). Jinak pokud by jsi chtěla do IVF, tak si myslím, že cca po měsíci od operace by jsi na to mohla.

adelka_apolenka
13. bře 2013

Děkuji za tip, chtěla jsem se na doporučení kamarádky odbjednat k panu Prokopenkovi, ale ten má stopstav. Na pana Kačera jsem byla odkázána sestřičkou, tak ho možná zkusím. U Kučery jsem byla minulý rok, taky mě operoval a je to fakt sympaťák, ale co mi trochu vadilo a to Raduš napsala - pan doktor má hodně pacientek a tím pádem velmi omezený čas. No, je to odborník, který je hodně vyhledáván. On ani můj gyndař není špatný, ale ráda bych zkusila někoho v Praze, mám to tam hodinku busem.

brsh
13. bře 2013

@adelka_apolenka Tak uvidíš - doktor Kačer jezdí i hodně po seminářích do Států atp. Pacientek má taky hodně, ale čas si na Tebe vždy najde a nic nezanedbává. Jak říkám, jen díky němu se věci posunuli a konečně se něco děje. Jsem u něj deset měsíců a má za sebou dvě operace, léčbu a už docházím do CARu 🙂 hodně štěstí!

adelka_apolenka
14. bře 2013

@brsh
Poradím se o tom s přítelem. Za týden jdu ke svému gynekologovi na ultrazvuk kvůli cystě, pokud mi potvora zmizela, tak to nechám být a třeba se podaří mimi. 🙂 Pokud tam ale je, nejspíš pana Kačera zkusím. Jsi hodná a já Ti děkuji za dobrou radu. 🙂

jborska
30. bře 2013

@bubanek
Pomohla vam nakonec MUDr. Biljakova v Praze s lecbou neplodnosti metodou SU JOK?
Diky.

janicac
6. dub 2013

Ahoj,můžete mi prosím poradit...Po jaké době neúspěchu o miminko se pristupuje k ivf?
V říjnu jsem podstoupila odstranění endo.Naštěstí to nebylo tak velké - 2 cm.
A jestli mi můžete také říct jaký je pak postup u ivf.Děkuji.

zvalentova
6. dub 2013

@janicac to ti řeknou v CARu. Někdo může jít skoro hned, někdo čeká i rok

janicac
6. dub 2013

@zvalentova A jak je to možné, že někdo jde hned a někdo čeká? Děkuju za reakci.

kaijko
6. dub 2013

@janicac Myslím po roce neúspěšného snažení už se můžeš do caru objednat. Každý car to má jinak s dobou čekání na první konzultaci. Pak taky záleží na tom co Ti zjistí kde je opravdu problém. Nění to tak že tam přijdeš a hned se jde na IVF 🙂 Čeká Tebe i partnera vyšetření..

zvalentova
6. dub 2013

@janicac záleží jak se dohodneš. Někdo má už všechno v CARu domluvené a jde hned. Někdo jde po operaci prvně a tak to není tak rychle. Hlavně čekání na prvni konzultaci je i na několik měsíců.

janicac
6. dub 2013

@kaijko u endometriozy se přeci nečeká rok... teda alespon jsme si to myslela.

janicac
6. dub 2013

@zvalentova jasně. vim, ze se na tu prvni konzultaci ceka delsi dobu a pak už to jde rychle?

kaijko
6. dub 2013

@janicac I přes endometriózu se dá přirozeně otěhotnět 🙂 Záleží jak rozsáhlou jí máš. Já šla po poslední 3.laparce,protože jí mám rozsáhlou a operatér IVF přímo doporučil. Ale jinak existují i jiné léčby než se k IVF přistoupí.