Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

berkana
16. zář 2010

aoj holky, s tím drenem, to bylo fakt strašný když ho vyndavali, taky znám brrr, jsem myslela, že nevstanu a ani ne za pět minut jsem musela k dr do ordinace na konzultaci, ještě že podruhý už jsem ho neměla.
D'No doufám, že ten polyp zmizí, už takhle je to zase odložené a zase pak další odklad to je naprd.- Uvidíme, co se bude dít.

@sichatka - ještě ne, vidím to asi až po zimě, přes týden bude přítel ted hodně pryč od rána do večera, takže bude moct dělat akorát o víkendu, já jsem taky pryč, jezdím do Prahy na brigošku, takže tímhle se to ted protahuje, ale zase budou penízky pak na zařizování 🙂

olusenka
21. zář 2010

@lennus : ahoj, kontryhel prý způsobuje růst děložní sliznice, což je to, co člověk u endomrchy právě vůbec nepotřebuje. naopak. Tak opatrně.

lennus
23. zář 2010

olusenka, když nepoju kontryhel, musím se dopovat Brufenem dvakrát víc. jsou jiné bylinky, které znáte na křeče při menses?
jinak já nevím, jestli mám či nemám endometriózu, jen mě to tak napadlo, když trpím na ty křeče, jinak jsem v pořádku a krom prvidelných gyn.prohlídek jsem k doktorce nikdy nemusela. mykózu jsem měla tak dvakrát v životě a prohlídky, včetně ultrazvuku byly vždy fajn. tak doufám, že jsem o.k.

alik12
23. zář 2010

Ahoj holky,
ráda bych se k Vám přidala. Před dvěma týdny jsem začala silně krvácet a v nemocnici mi řekli, že mám endometriózu. Včera mi dali termín operace - budou mi dělat laparoskopii a budou zkoušet průchodnost vejcovodů. Už máte někdo za sebou laparoskopii?

richt
24. zář 2010

@alik12 - ahojky, laparkou jsme tady už prošli v podstatě všichni. Endometrioza byla odstraněna, ale bohužel nikde není psáno že se zase neobjeví. Budu držet pěsti ať vše dopadne jak má

olive
24. zář 2010

@richt -ahoj, jakpak se citis?
@alik12 - ahoj a vitej mezi nas. Jak psala Richt laparkou jsem si tady prosly temer vsechny, je to jedina metoda jak se da zjistit jestli endometriozu opravdu mas. Buhuzel endometrioza se velmi rada vraci. Kazdopadne ti drzim palecky at laparka dopadne dobre a pak se nam ozvi jak jsi dopadla.

richt
24. zář 2010

@olive - ahojky, celkem je to v pohodě. Sice sem tam bříško pobolívá, ale to je tím, že jsem dostala chřibku a jak jsem neustále kašlala a pčikala, tak se bříško roztahovalo a stahovalo takže je takové trošku bolavé. Ale jedna známá mi na to poradila třezalkový olej a tak ráno a večer mažu. V pondělí jdu na kontrolu tak uvidíme co mi řekne dr.

olive
24. zář 2010

@richt -tak to je zakon schvalnosti ta chripka,kdyz potrebujes byt v klidu tak zase do toho vleze chripka. Jj o trezalkovem oleji jsem taky slysela, ze je velice dobry na hojeni jizev. Na pondeli ti drzim palce at je vse ok.
Ja taky chytla chripajznu 2 dny jsem byla uplne vyrizeni z provozu, dnes je prvni den co se citim jako clovek.

andara
26. zář 2010

Ahojky, mne ceka laparka.Mam na obou vajecnikach endometr.cysty ☹ Mela jsem zvysene CA 125 z krve a na utz jsou cysty videt.Tak snad vse dopadne dobre.

richt
27. zář 2010

@andara - ahojky, neboj vše bude v pohodě.Cysty odstraní a endometriozu můžou pak ještě vyléčit hormonama. Držím pěsti ať vše probíhá jak má

sichatka
27. zář 2010

@andara - ahoj.neboj, vše se zvládne. Jen se chci zeptat. Malá byla počata přirozeně?

andara
27. zář 2010

Dekuju holky.
Mala se povedla prirozene po 14mesicich snazeni. Ja nikdy nebrala HA a nemela problemy s MS nebo tak, tak sem myslela, ze to pujde celkem hned, ale omyl.Nakonec jsem ani nedoufala a na testu byly dve carky. Na zacatku tehotenstvi mi prave na utz zjistili tu cystu, nic se s tim nedelalo.Pak po porodu tam byla porad a doktorka myslela, ze praskne, tak me zvala porad na kontroly a ono nic, nabrala mi krev na markry a mela jsem je zvysene -hranice je do 35 a ja mela 42 a ted v srpnu uz 82, takze me poslala do Prahy at se na to mrknou, no a tam mi rekli, ze to mam na obou vajecnikach, jednu vetsi (3,5*5cm) a jednu mensi (2*3cm). 20.rijna jedu do indikacni poradny a daj mi termin na tu laparku.

richt
27. zář 2010

Ahojky, tak jsem byla na gyndě na kontrole. Tak podle ultrazvuju je vše v pořádku. Ale ještě mě nechal marodit. Prý mám odpočívat.Ptala jsem se jestli po zákroku nemůžu mít nějak rozhozenou MS. Měla jsem ji dostát v sobotu. Ale prý zákrokem by to být nemělo spíš tím, že jsem díky zákroku nebrala duphaston jak mám, to je od 17- 25 dc, ale až později. No tak uvidíme jak se to vyvrbí.

@andara - to bude v pohodě. Pokud se ti podařilo otěhotnět přirozeně a měla jsi tu cystu tak to jsi otěhotněla nejspíš i s endometriozou. To teda gratuluji. Ale jak říká můj doktor i zázraky se dějí. Tak sse ničeho neboj a věř, že to bude v pohodě

andara
27. zář 2010

@richt 😉 diky.
Prosim co me tedy ceka?Myslim to predopecni vysetreni atd? To asi budu muset k obvodacce ze?

sichatka
27. zář 2010

@andara - určitě předoperační vyšetření. ( rozbor krve, EKG + papír od obvoďačky o tvém zdravotním stavu - alergie apod.) Záleží na tom, kde tě budou operovat, protože některé nemocnice si ho chtějí dělat samy. Pak jeden den nástup do nemocnice, druhý dne operace a většinou 3 nebo 4 den domů, tam minimálně 14-ti denní odpočinek - někdo bude muset hlídat malou, alespoň ze začátku. No a pak kontrola na gyndě.

caterina85
27. zář 2010

@andara Ahojda, je to tak jak píše Sichatka. Co přesně chtějí, Ti řeknou na té indikaci. Neboj. 😉 Dají Ti pro obvoďáka papír, kde to bude napsané. Testy na HIV a ještě něco mi teda dělali v nemocnici. Ještě v den indikace mě tam poslali na odběr. Z těch markerů nevěš hlavu. Já jsem měla i 152 a teď mám pořád kolem 50, i když nemám cysty. Je to jen další indikace, aby mohli určit diagnozu. Samo o sobě to tolik neřekne. A do jaké nemocky že jdeš? Po laparce budeš vědět víc. A třeba do té doby cysty zmizí. U mě se taky nějak cysta lekla a na operaci jsem ji už neměla. Ale i tak lepší, když se do Tebe mrknou. 😉

andara
27. zář 2010

@sichatka diky, malou pohlida manzel a babicka s dedou-bydlime v jednom baraku, takze pohoda, ale bude se mi styskat☹

@caterina85 jdu k Apolinari 😉

caterina85
27. zář 2010

@andara Jo, já byla na Homolce, ale u Apolináře je to prý taky ok. 😉 Tak se ničeho neboj. Ani se nenaděješ a budeš po laparce. Uteče to jako voda. Ani mi nepřijde, že jsem na laparce byla před třemi měsíci. Hezky jsem si schrupla a bylo. 🙂

sichatka
28. zář 2010

@andara - pokud chceš vědět, jak to probíhá U Apolináře, zeptej se berkana. Ta tam byla nedavno.

w_h
28. zář 2010

@andara ahoj, ja byla taky u apolinare. myslim, ze to vsude probiha podobne. nejhorsi mi prislo prazdneni pred operaci a pak jsem skoro 5 dni nesmela jist. ale vedle me lezela pani, ktera sla v pondeli na operaci - mela cystu, v utery rano rohlik k snidani a pak hned domu - tech tam je vetsina. a operujou laserem, coz je super.

kosvancova
29. zář 2010

Ahoj holky, prosím vás o radu: minulý týden v pondělí mi laparoskopicky odstranili ložiska endometriozy na pobřišnici. Je normální, že mě ještě po víc jak týdnu bolí břicho - jakoby mě píchá na obou stranách břicha (jak jsou vejcovody)?

richt
29. zář 2010

@kosvancova - ahojky, no možné to je, ale asi bych si pro jistotu zavolala k doktorovi. Pokud to vyloženě píchá tak to může být s prochladnutí.

sichatka
29. zář 2010

@kosvancova - jak píše richt, možné to je, ale za zavolání doktorovi nic nedáš. Budeš mít jistotu. Mě bolelo celé břicho, někoho zase vůbec ne, každá jsme jiná. Jinak máte zkoušet otěhotnět přirozeně nebo vás rovnou nasměrovali do centra?

kosvancova
29. zář 2010

holky díky za reakce
já myslim, že jsem neprochladla, pořád se válim v posteli jak lazar... Začala jsem v neděli menstruovat, tak jsem myslela, že by to mohlo být od toho, ale už se mi to nezdá. V pondělí jsem byla na vyndání stehů na gyndě, tak jsem to dr. říkala, ale jak jsem menzesovala, tak mě neprohlížel ani nedělal utz. Jen mi šáhl na břicho a zdálo se mu v pořádku. Zítra se tam asi vydám..
Co bude dál nevim, o mimi se snažíme už 3 roky, tak se asi konečně zjistila příčina. Teda kromě snížené buněčné imunity, která s tím ale asi taky souvisí. Až budu mít zprávu, tak se vydám do caru, co dál...

sichatka
29. zář 2010

@kosvancova - snížení buněčné imunity? V tom případě doporučuji si ji nechat pořádně vyšetřit . Nevím od kud jsi, ale v Praze je specilistou MUDr. Madár a v Plzni Dr. Ulčová.

kosvancova
29. zář 2010

@sichatka jj k Madarovi jsme chodili, teď jsem přešla k mudr Malíčkový. Už jsem jí volala, prý necháme tělo 4-6 týdnů odpočinout a pak mi udělá znovu krevní testy... ale v caru se musim domluvit, co dál, nejradši bych tomu dala ještě nějakou dobu přirozeně

sichatka
29. zář 2010

@kosvancova - no do Caru bych zavolala, mezi tím,co to budete zkoušet přirozeně vám mohou udělat genetické testy, jestli ještě není problém tam. Ono je to skutečně běh na dlouhou trať 🙂 Mě Madár předepsal Prednison a brala jsem ho v kuse 1,5 roku.

kosvancova
29. zář 2010

@sichatka - my do caru chodíme už přes rok, genetiku máme v pořádku.. Prednison jsem brala vloni půl roku, bohužel mi ale nepomohl a zázrak se nekonal ☹ Teď se přišlo na tu endomrchu, tak by se mohlo zadařit teď.. Ale radši se na nic neupínám... A jak dlouho tě po laparce bolelo to břicho? Mě to dost trápí, nebolí jen když ležím a už je to od operace víc jak týden.. ☹

sichatka
30. zář 2010

@kosvancova - já se týden po operaci sotva ploužila po bytě. Břicho bolelo dost. Ono to přejde, u každé je to jiné, některá je za 14 dní fit, jiné to trvá 6 neděl. Já brala Prednison až po odstranění endomrchy. Je lepší se na nic neupínat, ale podvědomí a nervíčky bohužel pracují, i když si to nechceš připustit. Určitě se zadarží, ať už prirozeně nebo přes Car.

kosvancova
30. zář 2010

@sichatka - aha, tak to jsi mě uklidnila s tím břichem! já se nakonec objednala k dr na dnešek na 10 hodinu, tak se aspoň zklidním, že je vše v pořádku..
A jak je to se šestinedělím, musí se dodržovat? Zvažuju, že když břicho přestane trochu bolet, že bysme na to v době ovu hnedka vlítli... 😅