Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

alik12
1. lis 2010

@kocina7 Gratuluji a moc držím palce, aby bylo vše v pořádku.
@richt To je dobře, že už příští měsíc se bude něco dít. S tou váhou jsi mě docela vyděsila. Já měřím 177 cm a vážím 55 kg, taky od dětství bojuju s váhou, trvalo mi strašně dlouho než jsem se dostala nad 50 kg. Zatím se o váze nikdo nezmínil, tak uvidíme. Nejhorší je, že i kdyby mi to řekli, tak já bych ani nevěděla jak přibrat, jelikož se v jídle vůbec neomezuju - jim kdykoliv a cokoliv. Budu držet palce, aby se ti povedlo něco přibrat, i když z vlastní zkušenosti vím, že je to skoro nadlidský úkol.
@andara Já jsem byla na předoperačním vyšetření, když jsem měla MS. Měla jsem míň červených krvinek, tak se jenom ptali jestli jsem měla MS nebo jsem byla chvíli po MS. Když mě operovali, tak myslím, že by to nemělo ničemu vadit.

richt
1. lis 2010

@alik12 - tak s tou váhou to bude asi největší problém. Bylo mi řečeno, že tím, že je člověk chudý tak se mu netvoří hormony tak jak mají. Třeba anorektičkám zmizne MS uplně a tak prý ty co mají podváhu nebo jsou těsně tak je to skoro to samé. Takže prostě budu muset asi nějak změnit jídelníček.Mám si koupit pangamin a prý by to mohlo aspoň trochu pomoct. Tak uvidíme

berkana
1. lis 2010

@richt jestli chceš, tak já ti nějakou váhu pošlu, já jí mám až moc, já bojuju zase s opačným problémem, váhy se zbavit 🤐
@andara no nevadí to, jen je to dobrý jim to říct, že ji máš, já jsem byla na předoperačním a byla jsem těsně po, tak tam ještě troška krve byla, ale to nevadí, max. si tě pozvou na tu moč znovu, když se to bude stíhat.

richt
1. lis 2010

@berkana - no kdyby to tak šlo, už mi nabízelo hodně lidí, že se rozdělí.

caterina85
1. lis 2010

@kocina7 Tak to mám radost za Tebe. Moc držím pěsti, aby se to z krve potvrdilo. 😉

olive
1. lis 2010

@richt -tak se konecne neco zacne dit. Brali vam i krev na genetiku? No ja jsem na tom s vahou podobne, merim 173 a vazim 57kg, jim vse a taky se neomezuji. Zatim zadny doktor mi nerekl, ze vaha by byl problem. Ono se to lehce rekne pribrat, ale pokud je clovek prirozene stihly, tak horko tezko pribere. Ja jako dite byla 2 krat v ozdravovne abych pribrala, ale to se nepodarilo. Richt vzdyt ti delali hormonalni profil, tak vedi jak jsi na tom s hormonama. Anorektickam mizi ms, a maji celkove rozhozeny metabolismus. Moje svagrova je jeste hubenejsi jak ja a otehotnela bez problemu. Ja si spise myslim, ze za to muze endometrioza ktera nam brani otehotnet. Vzdyt mi to psal i Madar z imunologie, muze se zdat, ze jsi uplne ok, endoska muze byt prelecena a stejne brani otehotnet. Takze tak.

olive
1. lis 2010

@richt - jeste jsem zapomnela, do lazni se ti nechce? nebylo by to marne, takovy relax.

sichatka
2. lis 2010

@richt - s váhou problém je. Ideální je mít nad 50 kg a je jedno jak jsi vysoká. Prý se dobře přibírá po tvrdém alkoholu a pivu 🙂 zase to nejde dohromady s přáním otěhotnět. Zkusila bych IUI a pak lázně, po nich by se to mohlo povést i přirozeně, kdo ví 🙂

@alik12 @olive - vaše váhy jsou OK,jak jsem psala richt, důležité je mít nad 50 kg.

richt
2. lis 2010

@olive - s lázněmi sse počítá tam prý bych mohla taky něco nabral. Musím zajít za obvoďačkou ať mi n apíše žádost. Dostat bych je měla už díky tomu slepáku. Tak snad tam by se to mohlo změnit. Já mám z váhou problémy taky od dětství. Mamka se mnou pořád jezdila po doktorech že nechci přibírat a všichni ji řekli, že ona je taky hubená tak to máme prostě v rodině. Chodila jsem na B12, abych měla větší chuť k jídlu, jedla pangamin ale kg stejně nahoru nešla.Hormonální profil mi brali, mám zvýšený FSH a to prý může souvyset s mojí váhou.Prý díky váze nemusím mít ovulaci a proto je vyšší ten FSH.Jinak mám nížší progesteron.To se dá upravit lékama.Jinak já jsem před 3 lety taky otěhotněla přirozeně. Sice to trvalo delší dobu, ale podařilo se. Pak jsem bohužel potratila a od té doby se nedaří. Nevím jesstli jsem měla endošku už před tím nebo až pak. A teď by tam endoška být neměla aspoň to říkal dr. při operaci slepáku se dívali tak snad je to v pohodě.

@sichatka - v CARu mi dr řekl, že mám brát ten pangamin. Prý jsou to pivní kvasnice a po nich se přibírá tak si je dnes musím koupit.Tvrdý alkohol moc nemusím spíš si dám vínko, ale protože dělám v hospodě a vidím ty opilce tak na pití moc chuť nemám.No uvidíme jak to dopadne s tím IUI. Můj se na to moc netváří. Prý to nemá cenu, prý by šel hned raději do toho IVF tak snad ho nějak přesvědčím.

sichatka
2. lis 2010

@richt - toho svého přesvědčíš. U něj to vyjde nastejno, on pod narkozu nemusí, ty při IVF ano. No a když se nazadaří při IUI, tak budete mít více pokusů na IVF. Pangamin znám, brala jsem ho jako malá. Teď mi před IVF píchali Milgamu - taky vitamín B.

olive
2. lis 2010

@richt - neboj chlapa presvedcis, iui je setrnejsi nez Ivf a co kdyz se ti zrovna zadari 🙂 .tri kila urcite priberes, skoda, ze ti nedal nebo nedoporucil co mas jist. Tvrdemu alkoholu bych se vyhla, je sice plny kalorii, ale nic moc. Pivo a vino k jidlu je ok.
@sichatka - ja si myslim, ze vaha je dana i vyskou. Samozrejme vychrtle holky maji problem s otehotnenim. U richt se mi nezda, ze by byla tak krute pod normou. A kdo ti rikal, ze by zena mela vazit 50kg?

sichatka
2. lis 2010

@olive - můj gynďák mi to říkal, že ženy pod 50kg mají problémy otěhotnět a je jedno, jak jsou vysoké nebo malé. Richt není pod normou podle BMI, ale je pod 50 kg. Některým se zadaří a jedno, kolik váží, některé musí skutečně přibrat.

veverka.dada
2. lis 2010

nazdárek děvčata, hlásím návrat ztracené veverky 😵
probíhalo teď u nás pár měsíců domácí snažení...první měsíc byl naprosto příšerný...samozřejmě jsem na sobě pozorvala všechny těhotenské příznaky, nemohla spát, jak jsem na to intenzivně myslela a při ms jsem se totálně zhroutila...bylo to taky způsobené tím, že s ms přišla neskutečná bolest, nemohla jsem se hýbat a jen ležela v křeči 😒
další měsíce už byly o moc lepší...tolik jsem se na to nesoustředila a šlo to...tenhle poslední měsíc byl ale zas horší 😒 strašně jsem věřila, že to vyšlo...byla jsem náhodou u dr zrovna okolo ovulace a ona povídal, že tam mám krásnýho velkýho folíka, takže se mám hezky snažit 🙂 snažila jsem se...pár dnů po ovulaci jsem začla trochu špinit, tak jsem si pořád namlouvala, že by to mohlo být zahnizďování...ale bohužel předevčírem opět přišla ms 😒
takže v nejbližší době zajdu do CARu a objednám se aby mi řekli co dál...asi mezitím ještě jedno domácí snažení stihneme, ale už tomu ani trochu nevěřím...páč endoška se zase trochu šíří...
jediné pozitivní je, že poprvé od léčby mám skoro úplně nebolestivou ms...jen první den mě břicho trochu bolelo, ale i na to zabral jeden ibalgin...ty příšerné křeče, kdy jsme se svíjela a nebyla schopná fungovat vůbec nepřišli 😵

jinak @kocina7 držím palce ať // zůstanou a krev je potvrdí!!! 😉
a i vám všem ostatním, co vás v nejbližší době něco čeká přeju ať se to vydaří podle vašich představ 😉

veverka.dada
2. lis 2010

jooo a @richt zkus ovesné vločky 😉 já si je vždy večer naložím do mléka a ráno si k nim přidám jogurt, ovoce a med....je to moc dobré, hezky to pročistí a já po nich mám vždy děsně velký hlad 😀 jednu dobu jsem je snídala skoro každý den a přibrala jsem celkem dost...a taky mi pomohlo to, co jiným pomáhá na zhubnutí...vždycky jsem totiž jedla dost nepravidelně a jedla jsem si co jsem chtěla, sladký, smažený, chipsy....ale když manžel chtěl schodit, tak jsme začli spolu jíst pravidelně, snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře, ovoce/zelenina...a najednou jsem měla za chvíli ze 45 kil celých 51 kilo 🙂 tak vysoko jsem se nikdy nedostala 😵 a pangamin taky rozhodně zkus 😉

richt
2. lis 2010

@veverka.dada - můj problém je ten, že vlastně nesnídám. Nějak se ráno nemůžu donutit něco sníst a jím až oběd. To asi taky není dobré. S těma ovesnýma vločkama to musím zkusit mám ráda musli tak snad to nebude problém.Jinak taky jím na co mám chuť a hlavně všichni kolem mi říkají, že je to děsné, kdyby prý snědli to co já tak už dávno nabrali a já stále nic.Tak to máš dobré, že ti nepřišli při MS křeče to já vždy umírám a to mám za sebou už 2 laparky a říkali, že by to mělo být v pohodě.Poslední MS jsem jedla jen ibalginy a trčela na záchodě. Možná by mi ani MS tolik nevadila kdyby probíhala normálně.

@olive @sichatka - no snad se mi ho vážně podaří přesvědčit. On si totiž myslí, že se nebude muset tak trápit. Ideální by bylo kdyby mi mohl sperma doma předát a o nic víc se starat. Včera byl z toho uplně na prášky, navíc v Hulíně byla děsná zácpa a mi čekali snad půl hodiny bez hnutí a to on těžce nese.a to naštěstí neřídí.
Jinak dnes jsem se dozvěděla že se pangamin už nevyrábí takže se bude muset vymyslet něco jiného.V pondělí pujdu na kontrolu kvůli folikuměření. Tak uvidíme jestli jsou asoň vajíčka jak mají být.

sichatka
2. lis 2010

@richt - kdo řekl, že se Pangamin nevyrábí? Já ho v pohodě našla na netu v lékárnách.

veverka.dada
2. lis 2010

@richt tak to jsme na tom úplně stejně...taky mi všichni říkají, že nechápou co všechno jsem schopná sníst 😀
taky mám ráno problém něco sníst...mám pocit, že kdybych něco polkla, tak se asi pozvracím...ale naučila jsem se to tak, že jsem zkoušela nejdříve jogurtové nápoje...je to skoro jako pití, takže jsem to ranní nechutenství možná ošálila 😀 nejradši mám aktivii s vlákninou...pak jsem zkoušela různé přesnídávky, jogurty, a právě ty vločky s ovocem...a dneska už si dám i koblihu, nebo koláč 🙂 tak to schválně taky zkus tímhle postupem a uvidíš, že až si zvykneš trochu snídat, chuť na jídlo po ránu se bude zvětšovat...já teď vstávám mezi 6-7 a mezi 8-9 už jsem v práci schopná snídat...no a už v 11 mám zase obrovskej hlad a chystám svačinu 😵

podle mě by se taky pangamin měl normálka vyrábět...možná zkus jinou lékárnu a nebo ať ti dají něco, co je tomu podobné...

zazy
2. lis 2010

Ahojky děvčata
Koči,já si myslela,že to výjde,jak jsi psala,že tě pálí ta žáha,já to tak taky měla.Moc moc gratuluji a at sílí.Pak dej fotečku,ju
Jinak zdravím i Vás ostatní a zdravím Veverku,dlouho jsi tu nebyla.
Jinak já mám dneska po kontrole,vše v pořádku malá má skoro 2kg

richt
2. lis 2010

@sichatka @veverka.dada - dnes mi to řekl doktor na gyndě. Prý už je to hodně dlouho co se to nedělá.Tak nevím zatím jsem se nikde neptala. Jinak dík za radu veverko budu to muset zkusit a třeba se mi povede taky snídat. Já stávám většinou kolem 8:30 a jím až na oběd. Teď teda co marodím někdy dokážu spát až do 10 hodin.

olive
2. lis 2010

@veverka.dada - ahoj, veverko 😉 . neboj v caru uz si s tebou poradi.
@richt - to snidani, je blbe, ze vynechavas ale jak pise Veverka dalo by se to ze zacatku osalit bud jogurtem nebo necim lehcim. Muj manzel taky nesnida, a vydrzi az do obeda, to ja uz bych byla mrtava. Richt prosim te cim by bylo pro tveho pritele lepsi Ivf nez iui? On musi odevzdat vzorek tak jak tak. Asi ivfko vidi jako vetsi jistotu, ze se zadari, jinak si to nedokazu predstavit. hele nenapadne ho priprav, vim ze to neni lehke ale to zvladnes 😉 .
@sichatka - dekuji za vysvetleni.

veverka.dada
3. lis 2010

@zazy taky tě zdravím 😵 jsem ráda že je s malou vše v pořádku!!!
@richt určitě se ale musí vyrábět něco na ten způsob 😉 nebo zkus zapátrat po netu a nahradit to prostě nějakou stravou, která má stejné účinky...jinak s tím snídáním to určitě zkus, víš, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne!!! 😵
@olive ahoj 😵 já právě ale do caru děsně nechtěla 😀 a ani tam mi nemůžou slíbit úspěch...

jinak jsem se zase nedávno doléčila se streptokokem (kupodivu opět na gyndě a ne na krčním) a dnes jsem si volala pro kontrolní výsledky a mám ho tam pořád ☹ a ještě k tomu je tam nějaká escherichia coli...nevím přesně co to je, ale jestli jsem to dobře pochopila z toho co jsem našla na netu, tak to způsobuje záněty....aaach joooo 😒

sichatka
3. lis 2010

@veverka.dada - musí tě přeléčit i na močový měchýř. Právě tyto potvůrky se tam pak schovají, když je léčíš gynďácky. Chce to jak tablet dolů tak i polykací. Možná i proto jsou problémy s otěhotněním. Do CARu se neboj, v Praze jich je spousty, některá dobrá, některá lepší a řekla bych, že se snaží pomoc jak nejlépe umí.

@richt - nauč se snídat, až budeš mít malé, tak kůli mléku je potřeba pravidelná strava a dostatek vody.

@zazy - tak to už je malá kus pořádné ženské. Hlavně, že je vše OK

richt
3. lis 2010

@olive - no on si myslí, že IVF výjde a nebude muset víc dávat vzorek. Když měl jít na spermograf tak týden do předu trpěl. No je to jen chlap
@veverka.dada - Tak jsem byla dnes v lekarně a normálně jsem pangamin sehnala, dělají více druhů a tak byl problém vybrat ten pravý tak uvidíme jestli jsme se strefili. To prý dělá jiná firma tak proto to dr nemohl najít.Jinak jsem koupila ovesné vločky tak to zkusím.
@sichatka - jinak dnes jsem se přemohla a asi hodinu po tom co jsem se vzbudila sem snědla jogurt ten 500ml

sichatka
3. lis 2010

@richt vidíš jak jsi šikovnáý holka. 500ml jogurtu bych k snídani nesnědla ani já. Ale 2 rohlíky v pohodě.

richt
3. lis 2010

@sichatka - tak to já bych nedala zas ten rohlík. Zrovna hledám na netu recept na musli.

olive
3. lis 2010

@veverka.dada - jistotu ti neda nikdo, ale doktori se snazi pomoci. Komu by se chtelo do Caru, ale kdyz se nedari tak se neda nic delat, vem si, ze drive zenske o takovych moznostech si mohly nechat jen zdat. Takze holka ted prelecis zase zanety a bakterie a hura do snazeni. 😉 .
@richt - vidis jak jsi sikovna holka, kdyz se chce tak jde vsechno. Mas pravdu je to jen chlap, ale rekni mu, ze ani pri IVF nema jistotu ( bohuzel).

kocina7
4. lis 2010

ahoj holky tak zítra jedem na krev. Dnes je to 13 den po ET a poslední 4 testíky mají vždy dvě // tak doufám že se zadaří a zítra mi doktor poví že krevní testy ukazují těhotenství.Už to chci mít za sebou takže ráno v 10 už budu vedět jestli ano či ne.Moc všem držím palečky a přeju štěstíčko 🙂

misanda
4. lis 2010

@kocina7 neuvěřitelný!!!! gratulujuuuu!!!!

berkana
4. lis 2010

@richt to jsi na tom s chlapem jako já, ty by si mohli podat ruce🙂 No vidíš, to jsi snědla teda velkej jogurt, to já bych taky nedala, dva rohlíky jo, ale tenhe jogurt ne. Já si občas dávám k snídani dobrou vlákninu s bílým jogurtem, to co tam píšou to množství, vypadá to, že toho moc neni, ale je toho dost🙂 S těma vločkama je toho spoustu, pamatuji si, že když jsem byla malá, tak nám babička je dávala k snídani a mě to chutnalo. Večer je namočila do vody nebo do mléka, aby "nabobtnaly" a ráno jsme si je míchali s rozinkami, jablkami, banánami, oříšky a tak podobně, co bylo po ruce za ovoce.

@kocina7 Tak zítra čekám potvrzení od dr🙂 Já se chystám v pondělí na utz abychom mohli nasadit ten dlouhý protokol🙂

richt
4. lis 2010

@kocina7 - tak to opravdu gratuluji a zítra ti to jen potvrdí.
@berkana tak to jsem ráda, že nejsem sama kdo má takového chlapa. Včera jsem si udělala musli ( vločky, med, ovoce, oříšky a čokoládu) Mám toho hromadu takže budu každý den snídal musli. Snad to pujde. Já mám raději jogurt, ten mi příjde míň sitý než rohlík. Koupila jsem si ty větší takže se snažím aspoň takto no snad to k něčemu bude. Na pondělí budu držet pěsti ať vše dopadne dobře a můžeš na ten dlouhý protokol.