Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

kay
26. únor 2008

campi, jo máš pravdu, taky záleží na jejím uložení a tak.. Já to měla na vaječníku, takže tam by to doktorka viděla, kdyby se dělala znova..

campi
26. únor 2008

Ty cysty pry moc rady praskaji, tak to je fajn, ze uz zadnou nemas.

luccii
26. únor 2008

jenze prasknuti cysty vyhra neni, ne?

kay
27. únor 2008

no lucii, já myslím, že když ta cysta praskne tak je to v pořádku a nic se neděje.. jenže endometria nepraskají. to dělají jen ty vodové cysty.. (ale je to jen můj názor, co jsem tak pochopila od doktorů).

campi: cystu prý žádnou nemám, ale mám tam nějaký malý zbytek po té operaci, nějaký vak či co a tenamě asi bolí.. navíc prý ten vaječník nefunguje. takže žádná výhra ☹ ale druhý je snad v pořádku.

campi
27. únor 2008

Mate pravdu - praska normalni cysta, muze to byt pry fakt silena bolest, ale taky nemusi. Nebo se vstrebavaji.
Endometrialni maji takovy tvrdy obal, takze se odstranuji chirurgicky, jinak nezmizi.

luccii
27. únor 2008

holky tak ja jdu na laparku za 3 tydny, ale spis to endometrioza neni...

kay
27. únor 2008

lucii, no tak tak to bude dobrý... 🙂 diagnostická laparka není tak hrozná.. drž se a klidně pak napiš jak jsi dopadla..

campi
27. únor 2008

Lucii: to bude dobry. Nakonec budes fakt rada, ze to mas za sebou. Jinak je tu dost detailni tema laparoskopie, trochu pohledej🙂

jasie
28. únor 2008

AHOJ všem můžu se přidat do řad... sice nejsem z Prahy, Brna, ale ze Severní Moravy a také mám endošku 😝
V srpnu 2006 poslední laparo, odstranění cyst a zjištěno ložisko endometriózy. Na to máme za sebou 1. IVF - neúspěšně. Od té doby sledována UTZ do toho lázně, rozhozený cyklus... tabletky Duphaston.. pořád UTZ.

Už delší dobu při menses první 2 dny šílené křeče, ale už to nějak beru automaticky, že to k "jahodovým dnům" patří. Naposledy tento měsíc zjištěná zase cysta, a dr. se něco nelíbí na ultrazvuku...Snad příští týden nebude cysta a praskne si.... ☹ Když né, tak budeme sledovat.... a kontrolovat, když tak LAPARO, do kterého se mi dvakrát nechce.

Luccii, drž se a hlavně nepropadej špatným myšlenkám. O endošce jsem taky toho plno četla a už nečtu a hlavně se snažím na to nemyslet... ale vím, že se to dobře doporučuje, ale špatně praktikuje..... Zaměř se na plánování svatby a užij si přípravy, šíleně ten čas letí 😕

Od února cvičím Mojžíšku a říkám si..... třeba se to povede i přirozeně....

Držte se a ať brzy se nám podaří zmírnit Endošku a nejlepší způsob na ní je, jak ji zahnat ¨těhu stav 😀

Ať máme brzy a všechny pozitivní testíky a vidíme //

kay
29. únor 2008

ahoj jasie, tak budu moc držet pěsti, být Tebou bych zkusila i Femigard, holky psaly že jim pomohl i od cyst.. 🙂

dadulam
29. únor 2008

Holky, mě doktor řekl, že mám možná endometriozu. Teď se máme snažit a když to nepůjde, následuje laparoskopie atd. A podle mé zkušenosti je lepší o endometrioze vůbec nečíst. Doktor mi to řekl asi před 2 lety a já z toho byla na prášky. Dítě jsme zatím nechtěli (chodili jsme s teď už manželem docela krátce) a tak mě cpal antikoncepcí. Ta mi sice pomohla od bolestí břicha, ale jinak mě úplně rozhodila. Vydržela jsem to 1/2 roku a pak jsem se na to vykašlala. Bolesti se sice ukazují, ale ne v takový intenzitě a zjistila jsem, že mě pomáhá pupalkový olej. Byla jsem i na operaci - slepák + prasklá cysta. Hrozný bolesti. Teď je to celkem dobrý. Tak moc vám držím palečky. A jedna dobrá zpráva nakonec, znám pár holek co taky měly endometriozu a mají krásný dětičky. A to nebyly ani na umělým. Určitě to vyjde. 🙂

sisi71
30. bře 2008

Ahojte babenky, a co tak malo pisete? Ked citam niektore stranky na nete tak ma pocit, ze strasne vela zien ma endometriozu, a vy tu nic nepisete. Mate niektora skusenosti s endometriozou a otehotnenim? Mna caka IVF ale mam teraz end.cystu a tak neviem ci to ma vyznam. Lekar vravi ze oper. teraz asi nie velmi dobra, lebo zrasty a rozhadzany organizmus a ja ma zasa pocit, ze naco ist na IVF ked telo vytvara protilatky na otehnotnenie - lebo endometrioza vraj vytvara protilatky a aj ked sa embryjko uchyti, tak sa neudrzi. Nemate skusenosti? A ake mate vysoke Ca 125?

kay
30. bře 2008

ahoj sisi, no jeto asi tím, že jsme rozprostřené do různých témat jako IUI, IVF, metoda podle mojžíšové a tak.. 🙂

já myslím, že IVF s endometriozoumá cenu, protože jednak by se ti stejně nemuselo jinak povéstotěhotnět a jednak prý těhotenství endometriozu a cysty všeobecně léčí.. ty všechny hormony a tak.. jinak myjdeme teprve po 2 apůl letech od operace endom. nakonzultaci do CARu, takže nemlžu víc říct, co a jak nám nabídnou nebo doporučí.. 😅

ninule
30. bře 2008

Sisi, ja amm endometriozu a jsem tehotna po IVF, takze to urcite smysl ma!!!
To, ze vyvolava endo protilatky proti embryjkum, jsem tede jeste neslysela-byla jsem na IVF 2x, pokazde otehotnela(2x jsme o mimi prisli,ve 3. mesici, ale urcite to nemelo nic s endo spolecneho....)..Cele dva pokusy jsme absolvovala s endom. cystou-jeden vajecnik uz kvuli ni nemam a ikdyz mi z toho druheho zbylo jen 4 mm bez poskozeni tou potvorou, tak se zadarilo!!!!Stjejne jako tobe mi doporucili radeji vs enechat tak, jak je a pripadne odstraneni az pozdeji, pac to muze mit fatalni nasledky...
Preju moooooc stesticka da vaseho boje!!!! 😉

kay
31. bře 2008

holky, já teď všude čtu, že s endometriozou poslaly všechny na IVF... Myslíte že se dá otěhotnět i třeba jen s IUI? nebo všechny hned tlačí do IVF?

luccii
1. dub 2008

ahoj holky, tak uz jsem zase tady - dobre zpravy ale nemam - tu endometriozu asi mam, mam na deloze par cernych tecek, coz je pry asi ona, cekam na vysledky histologie, ktere budou tento tyden...jsem z toho spatna, ale smirena... ted zjistuji, jake jsou moznosti a aspon se tesim na svatbu, jak doporucila jasie 😉 (te preju moc moc stesticka)

jo a jinak laparkou mi zjistili stejne jako dadulam slepak! divim se, ze to nezjistili driv... navic mam neco jako krecove zily na deloze... ted jsem doma na neschopence, aby toho nebylo malo, tak mam zanet mocovych cest (v dusledku cevkovani pri operaci pry)

kay
1. dub 2008

lucii, no tak to máš teda pěkně naloženo, hlavně ten močák.. ale ono se to prý po laparce opravdu stává, to cévkování může zavést nějakou infekci.. jinak nezoufej, uvidíš, jak Ti ještě vyjdou ty výsledky... a hlavně že už budou vědět co a jak.. na svatbu se těš, je to pak pěknej šrumec. a odpočívej, to je teď nejvíc potřeba.

kvak63
1. dub 2008

Ahoj

Chcem sa opýtať tie čo mate endiometriouz, Vás aj lečili alebo Vám povedali aby ste čo najrychlejšie otehotneli? A ak vás lečili ako?

slunickooo
1. dub 2008

Hoj holky

mě před 10 lety zjistili malou endometr., ložiška vyjmuli a ani nemuseli doporučovat otěhotnění, protože jsem na laparku šla protože jsem nemohla nějak otěhotnět, při laparce mě ještě zrpůchodnili ucpaný vejcovody, přesně měsíc po laparce mě chytil slepák, takže jsem šla na další operaci a za dašlí 3 měsíce jsem byla těhu 😉 😉

moji ségře taky ppřed lety zjistili endometr. ¨, nasadili ji antikoncepci a pak doporučili otěhotnění a povedlo se jim to,,, taky do pár měsíců otěhotněla...

věřím žě se to brzo podaří i vám všem

grej
1. dub 2008

Kvak - mě taky našli lehkou endometriozu 1. stupně. Odstranili mi v prosinci ložiska. Doporučili mi samozřejmě otěhotnět, ale taky mě upozornili, že to spíš nepůjde ani pomocí, že budu muset podstoupit hormonální léčbu. To mi řekli v nemocnici. V CAR mi naopak řekli, že to je blbost, že právě při zjištěné endometrioze se doporučuje IVF. A že hormony nemají zaručený účinek a jen je to tělo z toho vyřízený. Takže jsme se rozhodli, že půjdeme na IVF a teprve pokud se nepovede, tak to kdyžtak budem řešit jinak.

JO - druhý cyklus po laparce se zadařilo přirozeně, MS meškala, byl pozitivní testík, ale nakonec se mimi neudrželo.

simulin
1. dub 2008

Ahoj holky,
tak i mně byla zjištěna endometrioza, ale v močovém měchýři. Každou menstruaci jsem měla neskutečné bolesti hlavně při čurání a pořád mě ostře píchalo na levé straně v podbříšku.
Před třemi týdny mi endometriozu, pomocí cystoskopu z moč. měchýře odstranili a teď s obavami čekám jak dopadne moje první MS bez endometriozy - aspoň teda v moč. měchýři. ☹
Jelikož se snažíme s manželem o mimi, gynekolog mi řekl, že se máme tři měsíce snažit a pokud se nezadaří, budu muset jít na laparoskopii, aby se zjistilo, zda endometrioza není i někde jinde. 😖

luccii
1. dub 2008

slunicko: to jsou dobre zpravy!!! 🙂 tech neni nikdy dost! divim se, ze jste se mohli snazit hned po slepaku... mne rekli aspon 4 mesice pockat... ted ale cekam na ortel, zda skutecne tu mrchu endometriozu mam... s ni se to mozna jeste protahne...

grej, cetla jsem kus diskuze Idiopaticka neplodnost, takze o tom tesiku vim... 😢 kdy planujes IVF?

simulin: tak to drzim palce! boze kdyz te ctu, tak doufam, ze se mi to nerozsirilo uz i jinam... budu radeji doufat, ze je to jen zanet mocovych cest, co mam...

luccii
2. dub 2008

hmmm tak vysledky histopatologickeho vysetreni uz maji, ale po telefonu mi je sestricka nerekla - budu se trapit az do patku, kdy si jdu pro propousteci zpravu

kay
2. dub 2008

no tak už vydržíš luci, já musím vydržet ještě do úterka do CARu 🙂 určitě to bude v pořádku..a kdyby ne.. tak všechno se dá řešit.. a halvně se soustřeď na svatbu.. kdy ji vlastně máte?

grej
2. dub 2008

Lucii ahoj, já už na IVF stimuluju. Příští čtvrtek by mi měli odebrat vajíčka, tak dofuám, že se mi jich hodně urodí a že budou kvalitní... A taky že se zadaří!!

Držím moc palce, ať jsou výsledky v pořádku!!

luccii
2. dub 2008

grej moc moc drzim palecky!!! pak nas informuj, ju?

kay: kveten 🙂
a v CARu uz se na necem dohodnete? jsem zvedava, co vam reknou a doporuci a na cem se dohodnete... kam te poslali?

grej
2. dub 2008

Lucii, jojo, dám vám vědět🙂 TeĎ na tématu IVF byla holčina, které taky zjistili endoemtriozu, tak šli na IVF a hned na poprvé se zadařilo 😉

Užijte si svatbu, já bych si to hned zopákla 😉

kay
2. dub 2008

grej tak moc držím poěsti.. jsi na PN? já jsme začla trochu mít z IVF dstrach, ty hyperstimulační syndromy a tak.. ale je fakt, že jsme se o tom ještě moc nezajímala do hloubky.

lucii, no do CARu jdeme na první ávštěvu, takže předpokládám, že se maximálně domluvíme, co budeme dělat za testy další měsíc.. a pak teprve se možná bude něco dít.. Já mám teď těsně po MS, takže budu muset čekat ještě tak 30dní s mýma cyklama.. ☹

kay
2. dub 2008

jo a jdeme do Repromedy v Brně, nevím odkud jsi, jestli to tu znáš?

grej
2. dub 2008

Kay - na nemocenský nejsem. Zatím mám v sobě 5 stimulačních injekcí a je mi úplně dobře. Doufám, že mi to vydrží co nejdýl... Každopádně si stejně asi nemocenskou brát nebudu. Asi si spíš vezmu dovču, protože se obávám, že ty peníze z nemocenský budou stejně směšný. ALe uvidím. Možná na těch pár dní po OPU a ET...
Každá holka to snáší jinak, ale mě je zatím dobře, takže se IVF neboj 😉