Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

paja23
11. bře 2010

jojo tak mi to nějak říkala, když se to nepovede.tak se udělá genetika před 2 IVF. A dle rad tady, si dupnu i na tu imunologii. Ale moooooc doufám, že to nebue potřeba ☹

Ale máš Misando pravdu, že mě do toho IVF docela hnali.

Jsem rádá, že takové diskuse jsou, aby jsme ty doktory společně trochu kontrolovali 🙂

olive
11. bře 2010

Veverko - prijedes s Misandou jako jeji a asistentka a nacpes se take temi gnocchi 🙂 .
Svatebni saty nam pak musis ukazat, ja si klidne pockam a muzes nam pak sem hodit fotecku ze svatby.

Holky ja uplne souhlasim s Misandou, ze Cary honi prachy a moc se jim nechce posilat na vysetreni. Je pravda, ze asi pred prvnim IVF vas nikam neposlou. Jako primo nehorazne povazuji kdyz vas tam poslou az po x pokusech a pak se treba zjisti neco cemu by se dalo predejit. Dalsi vec je ta, ze opravdu nejsme doktori a o nekterych vysetreni nemame paru. Diky, ale diskuzim, se da zjistit celkem hodne a holky co sem prispivaji tak pomahaji vsem interesovanym. Imunologii a genetiku povazuji za velice dulezite vysetreni na ktere mate urcite narok po nezdarilem Ivf.

Paji - moc ti preji at ti to vyjde a nemusis uz nic resit.

Jinak ja injekce do bricha jsem si zvladala pichat sama, potrebovala jsem az sestru na pregnyl a agolutin. Pichani do zadku bych nezvladla a do stehna mi to sestra rozmlouvala, ze je to bolestive.

misanda
12. bře 2010

ahoj holky,

tak já začnu ráno takovou nic moc zprávou...včera jsem dorazila domů a krev jsem měla snad až na kotníkách ☹ takže prádlo jsem naházela do pračky a šla se koupat...no, lítaly ze mě takový ty sraženiny a krev ☹ takže vůbec nevim...dneska ráno jsem šla na záchod a krev...teď už zase nic..jsem teprve uprostřed cyklu ☹ doufám, že to neni moc velikej strašák a že se to tělo jenom upravuje po tom přechodu a IVF...??? nic mě nebolí...budu každopádně ale volat mudře...bojim bojim...

misanda
12. bře 2010

olive a přesně takovou mám jednu známou, že jí poslali na genetiku až po třetím pokusu a samozřejmě tam něco našli...já bych si dupla... 🙄 🙄 🙄

veverka.dada
12. bře 2010

olive, to si pište, že vám fotky vnutim abyste viděly, jak to vfeverušce sluší 😀 včera jsme dokoupili poslední věci potřebné na ušití a v úterý jdu na první zkoušku 😵 už se nemůžu dočkat!!!
jeeeeeee...já budu asistentka 😵 mňam mňam mňaaaaaaam 😀 taková nabídka se neodmítá!!!

misando, tak to určitě volej...určitě to nebude nic vážného, ale pro klid v duši...držím palce!!!!a dej vědět, co ti řekla 😉

pajo, mám stejný názor...tahle diskuze je naprosto supeeer...bez ní bych byla asi ztracená, páč mě ty doktoři ze začátku vůbec nevysvětlili co mi je, jen mi po probrání z narkozy řekli, že mám endometriozu a že se mám snažit rychle otěhotnět...nic víc...takže díky za koníka 🙂

olive
12. bře 2010

Misando - je, je co to ctu. Honem volej mudre co se deje. Hele uz mas nasazenou tu antikoncepci? Mela jsem dojem, ze tento mesic jsi mela byt bez leku. Urcite hned napis co ti rekla. Drzim palec at je to jen nejaka kravina.

Veverko - no to ja se na fotky uz moc tesim.

misanda
12. bře 2010

Tak holky, volala jsem mudře a prý se nemám bát, že se to někdy stává a že jsem měla hodně vysokou sliznici, tak asi to bude ještě k tomu. ale kdybych prý furt krvácela, mám odpolko zavolat a půjdu na utz akdyby se mi to rozjelo až o víkendu zase, tak půjdu v pondělí. Tak aspoň že tak...

Veveruš a jaký budeš mít šaty...naznač..dělej 😀 barvu, střih 🙂

olive
12. bře 2010

Misando - no aspon, ze te uklidnila. Snad se ti to uz srovna.

misanda
12. bře 2010

olive, no, tak trošku mno... 😀

jaký máte u vás počásko?? tady zase sněží ☹

veverka.dada
12. bře 2010

tak jsem před chvílí dostala včeličku do zadečku, ale sestřička mi ani nedala obrázek, že jsem neplakala 😒 ale za to mi dala receptík na kouzelný tabletky 😵 tak držte palce!

misando, ještě že tak!!!!hlavně aby už to bylo dobrý!!!! držím všechny palce 😉

tak tady je náčrt těch šatů (snad sem smím dát odkaz z beremese, když je to dohromady s koníkem 🙂 )

http://www.beremese.cz/album/view.php?vImageID=...

jen teď momentálně je tam změna, že budou s rukávkama...a stužka pod prsama a na šněrovačce vzadu bude jemně fialková 🙂 ale holky, kdybyste viděly tu látku, co jsme včera vybrali...no romantika neskutečná 😀

misanda
12. bře 2010

veveruš, a ty dostáváš ten zoladex do zadku?? mě to píchali vžycky do břuchu...

misanda
12. bře 2010

jééééééééééééé, to snad neeeeeeeeeeeeeee!!! tenhle střich naprosto miluju, udělá to nádhernou postavu a je to úúúažsnýý!!! min.rok jsem do nich přesvědčovala sestřenku, ale nakonec si vzala takový ty princeznovský...takže za mišandu máš plný počet bodou 10 😀

veverka.dada
12. bře 2010

já dostávám dipherelin...do zadku...nevim jestli je v tom nějakej rozdíl...
teda ale ještě že do zadku...do břicha by se mi to asi nelíbilo 😒

děkuji za pochvalu 😵 já si je takhle navrhla, právě proto, že ty princeznovský vůůůůůůůůbec neci...tyhle jsou takový moje vysněný už někdy od puberty 😵

berkana
12. bře 2010

ahoj holky, ohledně pleti kolem měsíčků, tak to mám docela dobrý, se m udělá pár pupínků jednou za čas, ale mám spíš chutě nebo mě přepadaj nálady...no jednou, když jsem byla ještě na střední, tak jsem se pěkně pohádala s mamkou, jak mě to rozhodilo, pak druhý den jsme si to vysvětlily.

veverka: pěkný návrh, to budou šatičky jak z pohádky 🙂 i když nejsou princeznovské, fakt pěknej střih a až budou hotové, tak to bude ještě lepší 😀

no já nejenže mám teď ms, ale ještě mě trápí nějaká viroza a bolení v krku, takže super. Ležím v posteli a snažím se z toho dostat...

misanda: no tk hlavně, aby to bylo jen tak a nenastalo něco víc. tak určitě držím palečky, aby už to bylo v poho 😉

dneska jsem četla v příloze novin skrz umělé otěhotnění, je to k novému seriálu, který budou dávat od pondělka na primě - Zázraky života (má to 13 dílů, asi se budu koukat), že umělé oplodnění se povede na porvné asi 30-40% párů, dalším až po dalších 2 až 4 pokusech. Sem říkala příteli, že když jsem ve většině případů v tom malém procentu lidí, kteří mají to či to (např. že se mi nedělají opary a to je prej jen asi 5 či 9% lidí, kterří na to trpí, pak že je třeba menší procento žen, které mají obráceně dělohu atd), tak že bych mohla být taky v tomhle menším procentu, kterýmu se to podaří na poprvé 🙂 🙂 no nebylo by to super🙂)) nesmí se člověk moc trápit a taky když to jde udělat si z něčeho srandu 😀
Tak vám přeji krásný víkend a užijte si ho..... 😎

veverka.dada
14. bře 2010

teda děvčata, tady to vypadá, jako by byl víkend 😀

berkano: děkuji za pochvalu 😵
doufám, že jsi hezky celý víkend ležela a pila horký čaj a teď už je viroza na ústupu 😉

jinak já taky většinou zapadám do té menšiny...například s tou obrácenou dělohou jak píšeš 😵 tak třeba se to pravidlo potvrdí 😉

no a snad sem zas někdy někdo něco napíše, páč sama se sebou si moc nerozumim 😵

berkana
14. bře 2010

veverka: nemáš zač 😉
jj, tady to vypadá jako by byl víkend, to máš pravdu 😀

ležim, ležim, čajík piju, krk mám zabalenej a ustupuje to, nebo to teda ustoupilo docela jen přes noc se mi to tršku vrátí, ale po probuzení je to do dvou hodin zase pryč 🙂

no bylo by to fajn, kdyby to tak bylo🙂

jj, taky se mi blbě mluví sama se sebou 😖 jen zítra se na net nedostanu, tak asi budu v úterý zase číst a číst, jestli se to tu zase strhne🙂

tak v úterý ahojky 🙂 a držme se 😀

paja23
14. bře 2010

ahojte děvčátka, tak já se taky potím co to jde, ale pořád to nachlazení neustupuje. A to mám jít v po nebo stř na krev a domluvit se na píchání druhých injekcí-merionalu.

misando: já mě la taky takhle hroznou ms, myslím, že to byla první ms po laparaskopii a léčbě analogy. Pak už to bylo dobrý. Tak at je to u tebe také ok!!

veverka: taky jsem koukla na šatky a jsi talent, máš krásný návrh. Kdy že máš termín svatby?

veverka.dada
14. bře 2010

tak holky, žádný vycházky, dvě peřiny, teplý fusky a horkej čaj s čerstvým citronem!!! a běda jak vás nachytám, že něco z toho nedodržujete 😀

pajo, také děkuji za pochvalu 🙂 to mě velmi těší 😉 termín mám 19.6.

berkano: já tu taky zřejmě zítra nebudu, nebo jen chvilku...takže doufám, že nám tu holky připraví pěkné počteníčko 🙂

misanda
15. bře 2010

ahoj nádhery 🙂

zdravím po víkendu, byla jsem lemra líná a neonlajnovala jsem se! takže dneska musim teda dočítat, no 😀

tale teď jdu na chvíli pracovat 🙂 😝

jak se máte? a jak jste si užili víkend? u nás je zase plno novýho sněhu ☹ ale prý to je poslední záchvěv a bude jarooooo, o víkendu 8st. !!!! 😵 😵 😵

misanda
16. bře 2010

holkyýýýýýý 😀 kde se flákáte?? tady to žije jak na vesnický zábavě 😀 😝 😝 😝

veverka.dada
16. bře 2010

teda ale misanda má čistou pravdu...tady je normálka mrtvo...člověk se těší na počteníčko a vy nikde!!! 😝
jinak teda holky já beru už asi 5 dnů ty prášky na ty návaly a zatim žádná změna 😒 furt se potim jak vrata od chlíva ☹
a ohledně počasí...včera jsme se vzbudili a bylo náááádherné sluníčko, tak jsme se těšili jak konečně vypadnem někam ven...no jen co jsme vytáhli paty, tak se zatáhlo a do půl hodiny začal zas padat sníh...prostě vopruz...ale tenhletýden by se měly teplotky zvedat....tak snad 😵

misanda
16. bře 2010

ahoj veverko!!

takže léky zatim na prd, jo? no tak mě informuj jak to budeš mít dál..nebo nebudeš. já si řeknu mudře teda hlavně ještě i o prášky na spaní..nevim jestli mi je ona může napsat????

jinak teplotky budou zvedány už od čtvrtka tuším 🙂 a na velikonoce prej bude nějaká mega teplá vlna a bude 18!!!!! 😵 😵 😵 to bude mít Mišanda krásný narozeniny 😵 😵 😵

zazy
16. bře 2010

MIšando a kdy budou narozeninky??????

berkana
16. bře 2010

ahoj, to je pravda, že je tu teda nějak rmrtvo, taky jsem myslela, že zase nebudu zvládat číst, ale jak tak koukám, tak zvládám 😀

misnda: no pokud jim to vyjde, tak to budeš mít snad krásně 🙂 Už by se teda mohlo konečně oteplit, stálo by to za to.

veverka: tk to je teda škoda, že zatm nezabírají, tak držim palečky, aby už zabraly 😉

Mě skončila včera MS, ale byla tentokrát nějaká slabá, tak doufám, že toho moc ty cysty nepochytily, aby nebyly moc velké, ach jo. už aby bylo toho 19.4. abych věděla co a jak dál, je to vopurz takhle čekat.

veverka.dada
17. bře 2010

misando...tyhle prášky mají prý zabrat jak na návaly, tak na nespavost a i na výkyvy nálad...prostě na všechny příznaky přechodu...no a já se pořád neuvěřitelně potim...včera jsem jen vyšla 10 schůdků a myslela jsem, že sebou švihnu, jak se mi nahrnulo horko do hlavy 😒 navíc poslední dobou strašně špatně usínám, trvá mi to i víc než hodinu a to jsem dřív nemívala...no a v noci se několikrát vzbudim...někdy vedrem a někdy jentak...takže jsem každý ráno příšerně nevyspalá ☹ jsem zvědavá, kdy ty prášky začnou působit, jestli vůbec...každopádně až to příjde, dám hned echo 😵

berkano, děkuji za palečky 😵
to teda nechápu, že všichni máte MS po laparce i po léčbě slabou...teda ne že bych vám to nepřála, jsem za vás ráda 😵 ale já jí měla příšernou...tak snad po těch injekcích se zklidn 😵
jinak tě plně chápu...to čekání je snad úplně nejhorší věc...přeju pevné nervy a ať ti to do toho 19. bleskurychle uteče!!! 😉 😵

berkana
17. bře 2010

veverka: no hned po laparce jsem jí měla teda takovou divokou, 8 dní a ze začátku slabou, a pak silnější. Ted druhá ms byla slabá, ale bojím se, aby se to tam neusazovalo, pač jsem jí vždycky mívala tak normální i silnější krvácení jeden dva dny a tentokrát nic, no uvidím příště, to bych ji měla mít ještě než půjdu do toho centra, tak uvidím, jaká buda ta.
s těma návalama, tak doufám, že se ti to fakt brzy srovná, pač je to fakt na nic, jsem měla návaly trochu po tý laparce a to jen asi 4 dny, a byla jsem z toho taky tumpachová🙂 tak držim držim palečky 😉 🙂

mě ta viroza sedla na hlasivky, takže je to super, si připadám, jako když neumím mluvit 🤐

já se tu ukážu až v neděli, tak asi budu mít co číst, jestli se teda rozepíšete 🙂 zda budete mít už nějaký novinky... tak zatím se tu mějte 🙂

misanda
17. bře 2010

ahoj holky,

tak mišanda dneska zalehla, a potí se...tak jsem jenom načouhla..jestli něco novýho 🙂

a musím se pochlubit, dneska mi přišel od kamarádky balíček a v něm byl jelen 😀 z www.jelenisperky.cz a jmenuje se Rozárka - Rozárku bych ráda měla jako holčičku jednou já 🙂 takže snad mi přinese štěstí a půjde do dalšího IVF boje se mnou...a vezmu si ho s sebou i na OPU, pač tam toho štěstí budu asi potřebovat nejvíc 😝 😀 😅

jinak mišanda má narozeniny na letošní velikonoční pondělí 😀

berkana - ono to něco u nás endometriozaček znamená, když je slabší MS???? jakože se to uchycuje uvnitř????

veveruš, je mi to moc líto, že tyhle stavy musíš taky zažívat ☹ já se taky v noci budila, a to pravidelně a celá spocená ☹ a rozhicovaná ☹ ach jo. a taky se mi špatně spalo ☹ ale tak ještě jednu dostaneš a pak konec, ne?? musíme vydržet, já v tom od dubna jedu zase s tebou!!!

jo a jinak já jsem měla po laparo MS naprosto neskutečnou...silnou jak kráva s prominutím...jako byla to síla. a po těch zoladexech taková klasika, ani slabá, ale ani tak hodně silná jako po laparu. sliznice šla krásně ven, tak snad to bude v pohodě...

berkana
17. bře 2010

mišanda: to ti nezávidím, tak se vypoť pořádně 🙂

no nevim, jestli to něco znamená, ale když mi dr řikal, po ty laparoskopii, že ta endom. je že ta krev neodtéká kam má, ale zůstává tam, tak si myslím, aby to nebylo blbý, když je slabá ms, ale třeba to vůbec nic neznamená, to asi jen to podvědomí....

já se k vám třeb taky v dubnu přidám🙂 uvidím, co mi řeknou, že. tak ahoj, já za chvíli jedu 🙂

veverka.dada
17. bře 2010

berkano, nebooooj...já myslim, že slabá ms je dobře 😉 já po dobu co jsem měla cystu, dvakrát za sebou, tak jsem ba naopak měla ms naprosto šílenou...tak silnou, že jsem přemýšlela, že si koupim "pemprsky" 😀

misando, jeeee ty jeleni jsou fakt boží 😵 určo si rozárku vem sebou!!! v takových chvílích je talisman rozhodně potřeba a určitě přinese štěstí 😵

no nejlepš je, holky, že na těch práškách je napsáno, že když nezaberou do třech měsíců, mám to oznámit lékaři...ale za tři měsíce už mi to bude prd platný, páč to už budu po přechodu 😵

misanda
17. bře 2010

holky, jsme na facebooku 😀 😀 normálně jsem napsala do vyhledávače endometrioza, přidala jsem si to do oblíbených a je tam odkaz i na naší stránku na koňovi 😀 jsme slavnýýý 😀 😀 😝 😀