Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

berkana
26. bře 2010

misanda: no já nevtipkuji....ale spíš jako že je to dobrý, že když to bolí, že to nemůže být rak. Aspon mi to říkala kámoška a je pravda, že už jsem to taky slyšela dřív. No teda aspon doufám, pač jsem se včera dozvěděla, že babička umřela loni na rakovinu, ale pořádně nevim jakou měla, pač prej jí měla nějak všude. Takže jsou obavy, do budoucna, abych taky nějakou neměla, když dědím po předcích takové samé radosti (starosti). Když od mamky jsou příbuzní dobří, tak na druhé straně od táty je to zase špatné....

suvenyrka: to bereš dobře. Já jsem jak misanda s tou dobou teda, snažíme se už teda přes 2,5 roku. Sice mi zbývá rok do třicítky, ale u nás je to takový, že mamka nemohla už mít po 35 dítě, její sestře se dlouho nevedlo otěhotnět, tak mám takový dispozice, tak to taky člověku nepřidá, že se stresuje, i když si to nepřipouští, že se stresuje. Ale zase teď se to už nějak začíná hýbat, tak jsem zvědavá. Já byla v lednu na laparce, v listopadu mi doktor zjistil cystu na vaječníku, při laparce jim cysta praskla, mám to všechno slepené. Takže mě můj dr. posílá do centra léčby endom. tam jdu 19.4. což jsem ráda, že už se blíží, pač tenhle termín už vím skoro tři neděle. Tak jsem zvědavá, jak to bude pokračovat, pač mi dr taky řekl, že nejspíš bude léčba práškami, operace, aby mi to tam "rozlepily" a pak asi ještě léčba práškami, s tím, že se s nima budu domlouvat rovnou taky jestli byto navedi na IVF, jelikož je cenrum na IVF v té nemocnici taky. Přítel má totiž líné spermie a nejsou moc kvalitní, takže ani to IUI by u nás asi nešlo, že by byla malá pravděpodobnost, že by se povedlo. Tak uvidíme jak to vše dopadne. Takže teď přečkávám tu dobu, do toho 19tého 😅

olive
27. bře 2010

Ahoj Kocenky, diky moc za prani.

Vy jste teda pekne spisovatelky.

Suvenyrko - ahoj, ja si te pamatuji, ze jsi sem uz psala a pak jsi se nejak odmlcela. Libi se mi tvuj pristup jak to beres, to mne se moc v posledni dobe nedarilo. No ,ale slibila jsem si,ze uz se nebudu moc upinat nebo je to fakt pak des a nicemu a nikomu tim neprospeju. Tobe preji hodne stesti pri snazeni.

Berkano - holka ty taky mas same litani po doktorech. Drzim palecky at kontrola prsu dopadne dobre. A nestras prosim te s rakovinou 😠 . Vubec se ti nedivim ,ze uz se nemuzes doskat na toho 19.4 je to des to cekani. Jeste chvilku si pockas pak hura do centra a budes zase chytrejsi.

Misando - ty si teda expert 🙂 , nemas rada tuleni v dobe ovuluce ja se z tebe picnu.

veverka.dada
27. bře 2010

jeeeee....olive.....všecko nejvíc nejlepčejší k narozkám!!!! pozdě,a le přece 😅 no a hlavně ať je tenhle rok pro tebe strááááášně plodný a příští narozky už slavíte ve třech 😉 minimálně 😀

čauky, suvenýrko...tak koukám, že to bereš velice sportovně 😀 ale to je asi dobře! fandím ti, aby ti ten optimismus vydržel, páč ten je důležitý 😉

berkano, tak už se ti to blíží, co? škoda, že ti to nedali místo 19.č. na 9.4.....já si tam jdu totiž pro třetí injekci, tak jsme si mohli dát rande před ordinací 😀

misando...tak přesně tohohle se docela děsím...že budu během plodných dnů dělat sexík jakoby z povinosti...nejradši bych to ani nesledovala...ale copak to jde?

berkana
27. bře 2010

olive: no to víš, a nejen po doktorech, ale všehochuť toho lítání (po těch doktorech, úřadech, brigádě-to po celých jižních Čechách, ještě že alo nás tam vozí oni, ta firma, sem a tam, ted jsem těch 14 dní měla rozlítáno dost, ted zase takový menší oddych, až na út a středu, kdy to ale spojí s příjemnějším, v úterý po dr k jedné kamarádce, která má rok a půl starého kloučka 🙂 , a ve středu po dr zase ke kamarádce, ale tam na drby 😀

veverka: no to jo, ale měla jsem na mále s tím 9.4. to prvně řikala sestřička, tak jsem se radovala 🙂 , že to nebude taková doba, ale pak říká to má pan doktor to a to, takže až 19.4. ☹ ale zase už je to blíž a blíž 🙂 tak ať ti jí dají tu injekci dobře 😀

jinak s tím sexíkem v plodných dnech, tak jsem taky měla období jako misanda, že mi to podvědomí říkalo že je to jako povinnost, takže jsem si to ani neužívala. Ted když vím, že díky těm cystám na vaječníku s endoškou to nejde 😒 , tak při tý ovu je to lepší, že si to už ani nepřipouštím, že by na to byl správný čas, aby se to povedlo a je to lepší 😉

olive
27. bře 2010

Veverko - dekuji, vsak uvidim co mi letosni rok prinese.

Berkano - na druhou stranu je fajn, ze to mas rozlitane, aspon nemas cas na ruzne myslenky a cas ti rychleji utece. No a klaboseni s kamoskou je taky fajn.

Bohuzel luxus mit sex baj oko si nemuzu dovolit, to bych se asi nikdy do mych plodnych dnu netrefila 😀 . Jinak ja porad merim bazalku a dr. rikal, ze mam pravdepodobne malo progesteronu, tak jsem zveda co mi ukazou vysledky.

berkana
27. bře 2010

jo s tim trefováním do plodných dnů je to občas těžké. Já jsem právě měla dobrou ovu, že jsem to vždy poznala a pak najednou skoro nic, že to nešlo poznat a tak jsem šla k dr a šup našel tam tu endo cystu. Ale teď jí mám dobrou tu ovu, možná, že to je taky trochu psychikou, že se na to neupínám, kdy bude.
No uvidíš, jaký ty výsledky budou, to ještě chvíli počkáš, nebo už příští týden budou? Pokud ho máš málo, tak ti ho určitě předepíše. Mě taky dřív doktor předepisoval duphaston, pač jsem měla ms nějak rozházené, že jsem špinila mezi a tak, tak to pomohlo na to upravení ms.
Je pravda, že to aspon takhle rychleji utíká, kdybych to neměla, tak bych měla těch uplynulých 14 dní táhlých, ale takhle sem si teprve ted uvědomila, že to bylo 14 dní 😀

Jinak dneska je tu zima, fouká vítr, teda hlavně dopoledne fočel, al odpol. už to bylo celkem dobré. Takže jsem trochu taková unavená z toho počasí. Už aby zase vysvitlo sluníčko 😎

olive
27. bře 2010

na ty odbery jdu az v patek a vysledky pak budu mit az po velikonocich. Jinak ja mam po laparce a preleceni uplne jiny cykly, drive jsem je mela spise dlouhe a ted je mam zase kratke( ale nespinim). Aby se v tom cert vyznal.

Tady dnes taky nebylo pocasi nic moc.

berkana
28. bře 2010

sem se do toho trochu zapletla, kdo kdy má mít výsledky🙂 no tak ať to hlavně vyjde dobře. Já je mám, nebo ten jeden hned první byl dlouhej a divokej, ale ted už byl cyklus stejně dlouhej jak před laparkou,jen slabší.Naštestí taky nešpinim, protože to pak leze do peněz 😀

Dneska to vypadá, že bude zase zima, achich......a zítra podle předpovědi mají být taky přehánky, až v úterý hezky, tak už aby byl ten úterek🙂

misanda
29. bře 2010

ahoj holky,

hlásím, že 13.4. prý mám přijít na první zoladex...jenomže mi nebudou dělat ani utz...a já sem se tak těšila ☹ takže jsem v prdeli ☹

berkana
29. bře 2010

ahoj misando,

já jdu zítra na utz (sice jinej, ale to neva), tak řeknu, a´t mi udělaj i jeden za tebe 😉

paja23
29. bře 2010

ahoooooooooooooj
ozývám po dlouhé době, nějak jsem nestíhala.
Strašně to uteklo, ve středu jdu na OPU. Vaječníky mám jak dělový koule, snad prý v každým 15 vajuchů+tu mizernou cyystu. Holky, když jste byly na IVF, kolik jste si nechali oplodnit vajíček a kolik vložit embryek?

krásný den, všem

berkana
29. bře 2010

paja: tak to ti přeji, jestli tam budeš mít hafo zdravých vajíček🙂 Já ještě na IVF nebyla, ale je to zajímavá otázka. Já přemýšlím, že až půjdu na IVF tak bych si nechala asi 2 embryek vložit, vajíček oplodnit to nevim, záleží kolik jich bude a asi bych se zeptala dr. kolik by mi doporučil.

olive
29. bře 2010

Ahoj holky 🙂 🙂 🙂

Misando - to je pech ,ze ti mudra neudelala utz 😠 . Kolik mas tech injekci Zoladexu?

Paji - jsi skvela nosnice 🙂 . Ja si nechala oplodnit vse co slo 8 bylo oplodneno ICSI zbytek normalka v misce. Ja mela celkem cca 15 vajec uz si to presne nepamatuji. No a z toho mi zbylo 7 bojovniku ( bohuzel jsem mela nekvalitni vajicka takze hodne z nich to vzdalo). Preji ti hodne stesti a at se zadari 🙂 .

Anitko - holka, co imuno jeste nic nevis? Doufam, ze je vse v poradku.

Berkano - at ti zitra utz dobre dopadne.

zazy
29. bře 2010

Miši neboj bude to v poho.Hele já mám ted taky cystu a během toho prvního a i ted se mi zvětšila.Bych řekla,že snad laparo nedělají,teda aspon mě ne.No uvidíš,budu držet pěstičky at jít nemusíš.
Jinak děvčata hlásím 7 vajuch,poslední kontrolu mám středu a to už se dozvím,kdyy OPU.

olive
29. bře 2010

Zazy - drzim palce at to jde jak po masle a mas same kvalitni vajucha.

paja23
30. bře 2010

berkana-děkuji 🙂 kolik embryek vložit taky nevím, asi budu rozhodovat, těsně před , podle kvality

olive-díky za nosnici 🙂 taky už mě hlídají kvůli OHS, vidíš to jsiměla také hodně vajíček. No jo, to ta naš endomrcha jim dává zabrat, kdoví, li budu mít nějaká kvalitní ☹

misando-tak přeji, ať ten Zoladex dobře zabere a zničí všechna ložiska. Teď se mi to plete, ale už jsi jednou na injekce chodila , ne?

misanda
30. bře 2010

zazy, tak já ti ještě držim i tady a ono to bude v pohodě, uvidíš!!! na miminko stačí jedno kvalitní oplodněné vajíčko , ale samozřejmě přeju, ať jich tam je co nejvíc, ať je z čeho vybírat!!!

Olive, já nechápu, kam na ty vajca chodíš, asi mi budeš muset dát nějakej tajnej návod!!!! 😝

berkaně dneska držím taky na utz abys věděla 😝

zazy, tak mudra řikala, že prej by se mi ta endo po léčbě tak rychle šířit neměla, takže já mám strach jenom o tu cystu. tak jsi mě trošku uklidnila, když jsi jí měla i při prvním IVF. právě že oni mi jí při laparo neodstranili, prý by to bylo nebezpečný. A narostla ti o hodně???

jinak já budu mít zoladex od 13.4.-13.5. a od 13.5. rozjíždim s druhým zoladexem dlouhý protokol - snad teda...

a jak se jinak máte dneska???

olive
30. bře 2010

Misando - -nazdarek, tak uz to mas pekne nalajnovane. Neboj rychle to utece a uz budes stimulovat.
Je pravda, ze jsem mela celkem dost vajec , ale nic z toho nebylo. Tajny recept na vajucha, jist hodne gnocchu 😀 😀 😀 .

Dnes mame polooblacno, takze nic moc.

misanda
30. bře 2010

Olive, no, tak jestli budu žrát hodně „gnočků“ tak to teda asi naberu za chvíli 5krát tolik, co jsem zatimzhubla 😀 tak to nevim nevim 😀

olive
30. bře 2010

Hele ja verim , ze ve druhem kole budes mit vice vajec. Budes mit stejny protokol nebo ti ho zmeni?

misanda
30. bře 2010

olive, nn, budu mít naprosto stejný protokol, zase buď s gonalem nebo myslím menopurem (teď si nejsem jistá...) a k tomu Luveris na "obnovu hormonků" 😖 tka uvidíme no...

misanda
30. bře 2010

a vy máte někdo u endo krátký protokol???

olive
30. bře 2010

Misko - ja jen , ze nekdy zmeni jen leky a telo reaguje jinak. Jinak ja mela puregon pak menopur.

misanda
30. bře 2010

a reakci jsi měla u obou stejně? mě bylo řečeno že na endometriozu mi pojišťovna pošle právě buď gonal nebo menopur (nebo puregon? jedno z těch dvou to je, mě se tyhle dva názvy motaj 🙂 ). Nic jinýho... 🤐

paja23
30. bře 2010

misando-to je zvláštní, já mám merional a nikdo neříkal, že by s tím pojištovna kvůli endomrše měla problem. A ještě mi říkaj, že na něj právě hodně hezky reaguji, ale to je vážně asi individuální.

Občas jsem trochu mimo, neb nestíhám číst či psát, ale ty jdeš teda do IVF taky s cystou, ju?

misanda
30. bře 2010

paji, prej je každej cyklus s endo jinej..jednou můžeš mít vajec jak naprdíno a pak prej zase malounko. no tak nevim...fakt jsem ale zvědavá.

jinak paji, já měla cystu i při prvním IVF...a budu jí mít asi i na druhé IVF. pročpak??? nemůže cysta ovlivňovat ty vajca taky????

paja23
30. bře 2010

S tím ovlivněním nevím, já jim mám taky. Tak ukáže zítřejší OPU li to nějak ovlivnila. Ale slibovali mi, že by ji snad taktéž odsáli, tak uvidím.

olive
30. bře 2010

Misko - ja mela v jedne stimulce puregon a potom jsem si dopichavala menopur, prave o menopuru rikali, ze je dobry a krasne po nem rostou vajucha. Na Unice by te z cystou nestimulovali( prave asi muze ovlivnit celou stimulku). Doufam, ze jsem te moc nevystrasila, ale takle nam to rikali, potom co car to jiny postup. Ja pred ketem taky mela cystu a tu mi pichli( je fakt, ze ket mi nevysel).

misanda
30. bře 2010

olive, no mě bylo řečeno, že je nebezpečný jí teď vyndavat, jak se to ale změnilo po IVF nevim...každopádně mě produkoval málo i ten zdravej vaječník 🤐

a jak to píchaj? zase pod narkozou? a přes laparo?????

paja23
30. bře 2010

achjo, všude říkají něco jiného.