Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

kay
6. dub 2008

ahoj lesnenko, tak jsi tady správně.. a jak to budete řešit dál? Co Ti řeklaTvoje doky? Mě sice vaječník nechali, ale je víceméně nefunčkní. ☹

lesnenka
6. dub 2008

Když jsem šla z nemocnice, tak mi primář řekl, že se můžeme snažit hned, ale na to jsem teda neměla v tu dobu ani pomyšlení. On mě tedy chtěl taky rovnou poslat do práce...Z mojí doktorky jsem potom byla dost zklamaná. Nasadila mi antikoncepci bez přestávky. Nejdříve chtěla na půl roku, pak jsem to usmlouvala na 3 měs. A řekla mi, že to pak máme 1/2 roku zkoušet a potom ať přijdu. My jsme ale neponechali nic náhodě a sami jsme si nechali udělat spermio, což dopadlo taky bídně. Rovnou jsme se objednali do Pronatalu a tak to teď řešíme tam.

luccii
6. dub 2008

lesnenko, hlavne ze to resite! a co vam v Pronatalu doporucili? moc moc drzim palecky

kay
6. dub 2008

taky držím pěsti.. je to dobře, že jste se nenechali odbít oddoktorů.. někdy je to fakt na hlavu.. doktoři vůbec nemají zájem.. doufám, že jste v pronatalu teď aspoň spokojení..

luccii
6. dub 2008

kay: to mi taky prijde - ze berou pacientky jako zbozi na bezicim pasu ☹

lesnenka
6. dub 2008

Já zatím v Pronatalu byla 2x. Moc tam nepřijdu, chodím do ordinace v Ústí nad Labem k doktorce,která dělá v taky Pronatalu. Zatím si na ní nemůžu stěžovat. Je vlídná a ochotná. Ale taky jsem se spoustu věcí dozvěděla až z Internetu. Ještě že existuje. Zatím mi píchala pregnyl a 1 jsem byla na IUI. Teď čekáme.

kay
7. dub 2008

lesněnko, tak to moc držím pěsti, kdy máš dělat test?

kvak63
7. dub 2008

Viatj lesnenka a zaroven ti gratulujem a držim palce. 😉

Musim uznat ze aj ja som sa o endiometrioze zozvedela najviac na internete. Vsetko sa to zhodovalo s tim co mi poevedali lekari. Je to pre nich tiez jedna velka neznama. Nik nevie ako a preco vznika a ci sa DA VILIECIT. Tie liecby co su, su len na potlacenie ale nie na viliecenie. Preto vzdy odporucaju otehotnenie, vtedy sa organiznus sam pecisti.

luccii
7. dub 2008

holky, uz jsem se rozhodla, ze se nenecham u gynekolozky odbyt jako v te nemocnici
po operaci mi doktor rekl, ze by mi mozna MUDr. mohla kazdy mesic sledovat, zda mi dozrava vajicko na UTZ - tak tohle budu pozadovat
dal budu chtit vedet, zda si mysli, ze ty tri cerny tecky jsou endometrioza a co s tim... zda bychom nemohli uz ted na nejake vysetreni... sice mi 30 jeste neni, ale ono to utece a za chvili mi "ujede vlak"...

kay
7. dub 2008

lucii, ale to přece neznamená, že když Ti není 30, že nemůžou něco dělat... !! já se taky s doky domluvila, že mi bude sledovat každý cyklus folikulky, jesli rostou nebo ne. Na tom nic není.. To je dobře, že ses takhle rozhodla.

kvak63
7. dub 2008

Luccii budem ti drzat palce a drz sa toho ze chces mat raz svoje dieta 😉

luccii
7. dub 2008

kay ja se tim myslela, ze cim driv otehotnim, tim lepe 😉

kvak, co znemena raz?

kvak63
7. dub 2008

Raz - jednou snad budes mit sve dite.

A nie len jedno aj celu fudbalovu jednenastku 😀 😀

kay
7. dub 2008

lucii, jo to máš pravdu 🙂 a můžu s ezpetat kolik Ti je?

luccii
7. dub 2008

26,5
kolik tobe?

kvak: 😉

kay
7. dub 2008

mě letos v září 29.. ☹ nějak to letí, si spíš připadám na těch 18 😀

luccii
7. dub 2008

tak jsem podrobne tema endometrioza studovala na netu a radi tam jit do specializovaneho centra pro lecbu endometriozy - coz je v Praze treba Apolinar... co si myslite? nebyla jste tam nektera z vas?

lesnenka
7. dub 2008

Ahojky. To je venku hnusně,co?

Test jsem si mohla udělat už v pátek, ale bojím se zklamání...moc,moc. Mě začala sledovat dozrávání vajíček až doktorka z Pronatalu. Moje gyndařka by to řešila až bůhví kdy a steně mi připadalo, že by mi dozrávání nesledovala, ale rovnou by mě poslala do nějakého centra. A jsem ráda, že chodím k někomu jinému ohledně těhotenství, protože podle ní mám asi ještě spoustu času. Podle mě je nejvyšší čas to nějak řešit.

lesnenka
7. dub 2008

Tak s tím zkušenosti nemám, já jsem se o to začala víc zajímat až po operaci, protože jsem nevěděla, že mám endometriozu. Ale jestli se tvoje doktorka nevyjádří jasně, tak bych někam určitě zašla.

Mě se vlastně 4 cm cysta, která prý vypadala jako vodnatá během tří měsíců zvětšila na 10 cm a dopadlo to jak už jsem psala. Já osobně si myslím, že už tam endometrioza byla dýl, protože jak bolestivou menses jsem měla za poslední roky, to bylo hrozný. Tvrdila mi, že je to normální.A navíc to stálé pobolívání a napětí v podbřišku.

luccii
7. dub 2008

no pocasi dnes stalo fakt za draka... jeste ze jsem doma 😉

lesnenko a kolik ti je?
ja uz jsem skoro 3 tydny po operaci a porad me to sem tam boli v miste slepaku (vyndali mi ho)... nevim, jestli je to normalni 😒

lesnenka
7. dub 2008

právě, že je mi už 30, tak si myslím, že mám nejvyšší čas.

luccii
7. dub 2008

lesnenko, v tom pripade je dobre, ze ses nenechala uchlacholit gynekolozkou... to by me zajimalo, kdy podle ni uz neni "cas"... ve 40? 😠

lesnenka
8. dub 2008

Ahojky....To mě taky. Někdy mi přijde, že je to těm doktorům úplně jedno...

kay
8. dub 2008

ahoj holky - takže jak jsme dopadli na první konzultaci v CARu... doktor s emě ptal, ne úplně asi na všechno jak jsem byla připravená, já byla taková vyjukaná, Martin tam jen seděla poslouchal, toho se neptal na nic. Pak se mě zeptal, jak dopadla ta cysta co jsem teď měla, tak jsme mu řekla, že asi zmizela.. podíval s ena mě UZV, tak říkal, že jo.. Vyfotil to a pak nám to s Martinem ukazoval. Mám prý v břichu nějakou tekutinu, která bývá u endometriozy a ta obsahuje jakési látky, které brání vajíčkům dozrávat a vyrůstat nebo co.. tak jsem mu řekla, že to bude asi můj problém. A říkal, že uděláme ten HP, takže jak mi začnou krámy mám dojít na krev. Jinak na závěr shrnul, že na tyto případy endometrioz se většinou doporučuje IVF a dal nám nějaké letáčky na domácí studium..
Takže to dopadlo, jak jsem si myslela..

lesnenka
8. dub 2008

tak to jsi dopadla nějak podobně jako já. Akorát u mě už byl UTZ v pořádku. Podle výsledků mám ještě nižší hladinu LH. Když jsem se ptala na IUI, tak tomu taky šance nedávala, ale jednou řekla, že jestli chci, tak to zkusit můžeme. Tak jsme to zkusili a stále čekáme.

kay
8. dub 2008

lesnenko, tak moc držím pěsti.. UZV jsi mělav pořádku jako jak? bez té tekutiny? já právě nevím, jestli mám IUI zkoušet, a huntovat tělo hormony a pak ještě další při IVF, nebo rovnou zkusit IVF, a mít tělo relivně v pořádku..

luccii
8. dub 2008

kay, co je HP? to je dilema, vid? ale aspon vis, jak na tom jsi, to ja nevim a mozna se proto se mnou nebudou chtit bavit
a co je LH a co znamena ta nizsi hladina LH?

kay
9. dub 2008

ahoj lucii, HP je hormonální profil.. dělá se z krve. Nemusím tam chodit nalačno, takžetosnadpřežiju..Mám přijít 2-3DC (den cyklu), takže musím další minimálně 3 týdny zase počkat.. ☹

lesnenka
9. dub 2008

Ahojky. V pořádku, jako že tam nenašla nic co by tam být nemělo. LH ja luteinizační hormon jehož nejvyžší hladina je právě v době kdy můžeš nejlépe otěhotnět. Je to jestli si dobře vzpomínám právě asi tak těch 24-36h před ovulací.

kvak63
9. dub 2008

Ahoj vsetky

Lesnenka mne je 34 ale mne uz v 26 Dr. vravela nech si pisem objednavku na kocarik 😀 . No ja som vtedi budovala svoj domcek a pri tej praci nebol akosi na to cas. Od 29 sme sa zacil snazit po 1 roku snazenia sme to zacli riesit, aj ked s prestavkami ale predsa. Kazdy neuspech bol premna dost bolestivi ☹ . No zakazdim som sla do toho znovu a z elanom 😉 . Dufam len ze maj bude lepsi. Prihlasila som sa tiez na cvicenie s Mojzisovou. Na prve idem 21.4.

Ja som mala vsetky vysledki v poriadku az na endi. Nic ine mi nenasli. Aj manzel je v poriadku aj ked pred IVF nas oboch vystrasili ze ma manzel slabu zltacku B 😠 . No po dalsi vysledkoch to bolo v poriadku 🙂 .

Hlavy hore a idesa dotoho 😉 🙂 .