Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

olive
28. kvě 2010

Berkano - moc ti preji at spineni ustane a ty muzes v pohode nastoupit at uz to mas z krku.

berkana
28. kvě 2010

olive díky, doufejme že se neprobere, že tohle je jen nepatrnoučkej záchvěv. byla to jen taková kapka🙂 By mě to asi dostalo, kdybych to musela odložit...

richt
28. kvě 2010

berkano, to je přesně ono. Už aspoň trochu vím co a jak

anit.xx
29. kvě 2010

paja 23-mě to také mrzí co se stalo, ale nezoufej. Mě se stalo to samě, v 6 týdnu nebilo srdíčko a tak jsem musela na revizi. Vím jak se cítíš. Tu genetiku a hlavně imunologii si opravdu vydupej!!!!!!! Já jsem hned šla na imuno a našli mi protilátky a náznak trombofilie. Každý lékař ti řekne, že je dobře že se mimi udrželo a vyvíjelo a že to hlavně šlooooo!!!!! Až ti podchytí to co to způsobilo, tak to půjde. Vím, že ses určitě těšila a představovala si jak to bude až se ti mimi narodí,ale ber to jako zkoušku a ta dopadla docela dobře!!! Hlavně nezoufej, udělej potřebná vyšetření, nenech se odbýt a uvidíš že další pokus bude úspěšný!!!!!!

olive-ležet a nohy nahoře 😀 ať to dobře dopadne!!!!!!

olive
29. kvě 2010

Anit - dnes uz mi teplota klesla, takze zitra se asi rozhodne. Urcite to mam posunute tema lekama i ovulku jsem mela 14 den misto 12den. Hlavne at uz to mam za sebou nebo to cekani je des. Vubec jsem necekala, ze budu takhle trojcit, ale ta jiskricka nadeje , ze by snad to mohlo vyjit je skoro neunosna.

anit.xx
29. kvě 2010

Olive- no když to nevyjde teď, vyjde to příště. Věřím, že to čekání je hrozné a byla bych ráda kdyby Ti to vyšlo, docela by mi bodlo vidět, že to opravdu jde!!! Já též teď přemýšlím zda hned na ET nebo zkusit přirozeně. Prednison mi už dochází a tak zase nevím co dál. No ale buď to vyjde nebo ne. Měla bych vlastně na kontrolu do Prahy ale zas tak dlouho čekat... navíc jsem jaksi unavená z těch doktorů a z toho všeho kolem ani na to ET se mi nechce a pořád to oddaluji, nechce se mi do toho kolotoče s nejistým výsledkem. Dokonce si častěji říkám, že když to prostě nepůjde, tak to prostě nepůjde!!! No a třeba to zrovna půjde!!!! Tak držím Ti olive pěsti ať tu zítra napíšeš, že to vyšlo!!! 🙂

caterina85
29. kvě 2010

čaute ženy, tak se hlásím po propuštěí z nemocky. šla jsem tam s podezřením na endošku, páč jsem měla cysty na vaj.a zvýšené nádorové markery vaj. Taky mi dělali konizaci děl.čípku, ale to byla pohůdka,o tom ani nevím. Den před operací mi udělali ultrazvuk a cysty jsem už neměla, i ty markery jsem měla už snížené o dost, než prvně. Dokonce uvažovali, jestli do mě vůbec koukat. Ale stejně pro jistotu se mrkli a zjistili, že teda endošku nemám, že jsem měla ale všechno obalené ve srůstech a mám poničené vejcovody, že nemám moc šanci normálně otehotnět. Jooo, kdybych někoho měla, asi to tolik neřeším, ale když jsem sama.... ☹ .ty srůsty jsem prý měla z chlamydií nebo z jiné podobné mrchy, že normální zánět by tohle nezpůsobil. V propouštěcí zprávě mám tři diagnozy a dvě z toho jsou chronický zánět vejcovodů a vaječníku a endometroza vaječníku. Tak já teda nechápu, když mi řekli, že endometriozu nemám,proč mám tu diagnozu takhle napsanou? nějak tomu nerozumím asi... 😒

sichatka
29. kvě 2010

@olive - prášky můžou oddálit MS, tak o dva až 3 dny. Moc se soustředíš, taklhle to mimi nepůjde. A mimochocdem, kterému mimi by se chtělo narodit do zimy 😀, to musí být masochista. To tvoje si hezky počká až bude teploučko tzn. od května dále.

@ richt - léky na endometriozu skutečně existují, už jsem o tom psala. Měly by stát okolo 30 000,- na půl roku, bližší infomrace nemám. Je super, že tiudělají tu genetiku a co imunologie, ta nic?

@anit.xx - Prednison určitě nevysazuj. Dostala jsi ho z určitého důvodu, já na něm byla i první tři měsíce těhotenství. Chápu, že jsi z těch doktorů už unavená, ale dostala jsi se do takového stádia, že už je ti to jestli to půjde nebo ne, a to je docela dobře, prtože pak to většinou vyjde!!!Kam bys šla na to ET?

@caterina85-ahoj, tak tvému výsledku bych nerozumněla také, co si to nechat znovu vysvětlit od svého gynekologa, pokud tě tedy neoperoval on?

sichatka
29. kvě 2010

@chanel - kčky přenášejí alergeny, ale ovce jsou prý ještě horší. Endometrioza skutečně léčit jde, léky stojí okolo 30000,- na půl roku. Název neřeknu, ale tvrdil mi to můj gynďák.

@berkana- dá se koupit i vláknina v kapslích jemnuje se to Pshylium (nebo podobne) a nebo Lepicol, sice tampíšou, že musíš brát5 kapslí denně, ale mě stačila 1 a měla jsem super zažívání.

caterina85
29. kvě 2010

Sichatka: no jo, ve čtvrtek jdu ke svému gyn,na vytahování stehů a snad už by měl mít ten operační protokol, tak snad z toho něco vykouká, nebo to případně vytelefonuje s operatérem. Spíš v to teda doufám,že mi to nějak osvětlí. 😉

richt
29. kvě 2010

sichatko, imonologii prý zatím nepotřebuji. Dělali mi ji jen z krve a tam to bylo prý dost podrobně takže zatím to nechají tak, ale genetiku prý mít musím.
Mě dr. neřekl jak na tu endošku, jen že to jde léčit, ale prozatím se musím zbavit té cysty. No tak uvidíme.

berkana
29. kvě 2010

ahojte holčiny,

chtěla jsem se vás zeptat, z těch kdo byly u Apolináře na laparce, jak je to ráno v den operace, mě totiž, když jsem byla na tý laparce v Hořovicích, tak dávali ráno dva prášečky na oblbnutí, což mělo za následek po probuzení z narkozy na sále, že jsem trochu ublinka 😕 tak jestl idávaj taky něco, nebo injekci či dřív kanylu? No prostě jak to je 🙂)

sichatko, dík za info, já zůstanu takhle při tý dobrý vláknině od mamavita nebo jak se to jmenuje, přeci jen se s tím i ráno zasytím a nemusím vymýšlet pořád co k snídani 🙂 Ona tak rabička stojí do šedesáti korun a vydrží to cca na 12 dní, a i když k tomu přidáš jogurt, tak to nevychází draho, možná i levněji, jak klasická snídaně 🙂 a je to zdravější 😀 ale určitě je to dobrý vědět, ono to pořád nejde snídat, pač když někam jedeš, tak si to tahej s sebou, to by byly ty prášky zase dobrý 😉

caterina85, to je zajímavý, na jedn ustranu řekne, že endošku nemáš a na druhou ti napíše do zprávy jí jako jednu z diagnoz i když jen vaječníků, to bych se nato toho svýho gynekologa teda optala, jak to vlastně je, jakto, že si ten kdo ti to řikal takhle protiřečil vlastně.

chanel
29. kvě 2010

Ber: máš Ip, konečně 😀 Sichatka: endometrioza léčit jde? To je ta umělá menopauza? Já se v tom nevyznám 🙄 ,ale prosím Tě nevíš náhodou co je to za lék, nevzpomeneš si? Já bych se na to zeptala dr. Je mě jen divný, že každý doposud mi řekl, nic na to není, nejlepší lék je těhotenství 😅

chanel
29. kvě 2010

Sichatka: promin, čtu to, že nevíš, co je to za lék. ☹

caterina85
29. kvě 2010

@berkana No,taky to moc nechápu tu zprávu, ale tak zeptám se toho mého doktora, je moc fajn, tak to vše zjistí určo ;) Jinak mně na té Homolce před operací dávali dva paraleny a jeden oblbovák někdy po desáté a o půl jedenácté jsem jela na sál. Ono to musíš zapít max dvouma douškama vody, tak možná jsi to v těch Hořovicích zapila víc, a proto Ti bylo špatně potom. Ono i po narkoze bys měla pít až tak po třech až čtytřech hodinách. Mně teď dali napít dřív, jsem vylemtala skoro litr najednou a bylo mi pěkně šoufl, ale neblinkala jsem. Jen se mě všechny sestřičky lekly,když jsem vyšla ze záchodu, jak jsem byla bledá 😀 a málem mě do postele donesly, abych se cestou někde nesložila. Ale jinak s Homolkou velká spokojenost, co se týče přístupu doktorů i sestřiček. Všichni po celou dobu moc milí. Mohu jen doporučit...

berkana
29. kvě 2010

chanel: už jsem četla a odepsala 😀

caterina: to určo 😉 no já ty prášky zapila dvěma doušky malými, pač na jeden se mi to nepovedlo, jak jsem měla vyschlo. Já ani nevim kdy jsem se potom na pokoji po tý laparce probudila, pač nevim v kolik mě na ten pokoj dovezli 🙂 ale vim, že mi řikali, abych pila pomalinku, tak jsem pila po malých douškách a bylo to dobrý, jen jsem byla nějaká bledá a taky když jsem se zvedla z postele, tak jsem musela jít strašně pomalinku a dopředu jsem koukat nemohla, jinak se mi točila hlava, prudší pohyb (vlastně normální) to samý. To se mi chtělo tak na záchod, že jsem myslela, že to ani nevydržím a sestřčky měly taky hoňky, takže jsem čekala asi čtvrt hoďky ještě, než se mnou jedna došla. Asi za dvě hodky či tři jsem šla zase, tak jsem si zazvonila na sestru a ta mi řekla, že jsem zvonit nemusela, že jsem mohla jít sama, tak jsem jí řekla, že to bych asi nedošla, že se mi motá hlava. Ale potom večer asi tak v deset už jsem šla v pohodě sama 😀

caterina85
29. kvě 2010

@berkana Mně teda nenutili chodit, když se mi poprvé motala hlava asi dvě hodiny po tom,co mě dovezli na pokoj. Zkusili jsme to za hodinku znova a v pohodě jsem šla sama i s "kabelkou". Tak jsme říkaly s ženskýma lahvi, kterou jsme museli nosit,co nám vedla od drenu. To byl celkem hnus, když mi ten dren vyndávali, bee...tak ať Ti to dobře dopadne 😉 mně operovali ve středu na moje narozky, takže prima dárek, jsem si myslela, že mi dali,když mi primář večer řekl, že jsem měla ty srůsty a endošku nemám. Ale druhý den si mě právě odchytl operatér a řekl to s těma vejcovodama, takže nakonec nic moc,no..ale mohlo to být horší..teď mě akorát tahá steh pod pupkem, jak jsem se nadlábla 😀

berkana
29. kvě 2010

caterin, mě nenutili chodit, ale mě se chtělo stráášně na záchod, hlava se mi motala až cestou zpátky, tak jsem si zavolala sestru i podruhý, když sem na ten záchod šla. Ona to byla jiná než ta poprvé, mě se totiž motala trošinku hlava, jak jsem se zvedla z toho lehu. No tak to mi řekla že sem jí volat nemusela....škoda mluvit, ale večer pak tam byla supr sestřička a ta mi zase řekla, to jste na mě měla zazvonit🙂 ale to už bylo dobrý 🙂 Jo to vyndavání drenu, to bylo něco, jsem měla pocit, že mi to břicho se normálně prohlo dovnitř 🙂 Mi doktor při vizitě řekl, že až doobejde ty pokoje, tak že se pro mě staví a pudem na tu sesternu aby mi řekl co a jak, pak mi vyndal dren a já to cejtila.........a řikala jsem si, ještě ať nechodí, sem měla pocit že nevím, jestli budu schopná vstát, jak mě to přišpendlilo do postele 😅 Přišel a řiká tak pojďte... sem si řekla v duchu hm, pokusím se, ale už to šlo🙂 to si měla teda pěkné narozky, tak se spožděním vše nej a hlavně to zdraví 😅 😵 😵 jásteh pod pupkem neměla, já ho měla jo v pupku. Já měla taky modřinu vedle pupíku nalevo skoro přes celý břicho, mě bolelo nebo jsem spíš cejtila ten spodek, jako podbříško, když jsem chvíli seděla na židli, tak to pak jakoby tlačilo, tak jsem se musela natahovat. Ale ti řeknu něco, jsem přišla domů a druhej den mě po obědě začl obýt špatně, jsem si lehla a řikala si, snad to přejde, ale ne, sem začla zvracet, ani čaj jsem si nemohla dát. jsem pak usnula a večer jsem se cejtila tak trošku líp, tak jsem si lokla trošinku studeného černého čaje a ono to šlo zase do 5 minut ven a pocit s břichem jsem měla, že se mi břicho dostává až na záda, jak se mi svíralo, jsem si tím pěkně namohla ty stehy a vůbec břicho, že mě pak bolelo o to dýl....pořád to občas cejtím, že mě to pobolívá u těch jizev, ale někdo z holek tu psal, že to cítí i po půl roce. Na tom břichu je to přeci jen namáhané.

caterina85
29. kvě 2010

@berkana Díky za opožděné přání 😀 no,to si vůbec nedokážu představit, že bych šla zvracet, to bych se asi zbláznila. Dyk to bolí, i když se chci jen vysmrkat. Ta ďurka vede jakoby z pupku dolů asi 1cm. furt bych chodila v předklonu. ale je to den ode dne lepší. 😉 Však to znáš. Když mi vyndávali ten dren, jsem myslela, že mi vyndají i střeva. Takový divný pocit, ne bolet, ale takový tlak jako....fuj.....jen si na to vzpomenu...břicho mám trochu odřené, ale jinak moňo žádný..ale už by se mi znova teda nechtělo na operaci,když už vím,co mě čeká, i když to není tak hrozný. 😖

berkana
29. kvě 2010

@caterina85 no tak to bude stejný s tim, taky ze vnitř pupíku dolu. viděla jsem ale někde, že to řezali i pod pupikem jako vodorovně. asi byl pupík venku🙂 no pocit to byl fakt blbej, fakt mi to připadalao jako když si to břicho chce promáčknout cestu přes záda.... s tim drenem, to máš pravdu, ani ne bolest jako takovej blbej pocit, že ti vyrvali i to co by tam mělo být🙂 ale prý tam bývá i dýl,po císařáku to tam kámoška prý měla asi 3 dny nebo možná trošku dýl a to tam zaroste víc jak za ten den, to prej bylo taky něco, když jí to vyndavali, že zvládla říct jen au...a nic vím, jen tak krátce🙂 No já se na ní taky moc netěšim, ale spíš na to, že něco s tím udělaj, než jak v těch Hořovicích, že s tím nebyli schopni nic udělat.

caterina85
29. kvě 2010

@berkana No, snad už Ti s tím něco udělají a řeknou Ti co a jak. Pak dej určo vědět, jak to dopadlo. Já jsem se teda taky těšila, že budu alespoň vědět, co mi je, ale jsem z toho taková vyjukaná z těch diagnoz ve zprávě. Tak už se fakt těším k mému gyn, že mi snad řekne víc.

berkana
29. kvě 2010

caterina: no máš to nějaký zamotaný, tak hlavně ať ti to tvůj gyn vysvětlí a budeš chytřejší 🙂

misanda
29. kvě 2010

ahoj bobani 🙂

jak tady válčíte? mišanda je od středy doma a nějak nic moc nestíhá 🙂

anit.xx
29. kvě 2010

sichatka-no na ET bych šla do Olomouce tam jsem byla i na IVF. Co se prednisonu týče,tak jsem myslela, že léčba končí až doberu poslední pláto, ale asi tomu tak není,že? jak dlouho se to vlastně musí brát? pocitila jsi nějakou změnu na sobě,četla jsem vedlejší účinky a docela mě do vylekalo!!!

misanda
29. kvě 2010

ahoj anit, koukám, že jediná živá duše tady 🙂

já beru prednison 10mg denně a vždycky je mi chvilinku blbě od žaludku, ale pak je to dobrý 🙂. rozhodně nemám ty příznaky co se píšou v příbalovym letáku 😉 prej bysme to musely brát dlohodobě a o hodně vyšší dávky...

olive
30. kvě 2010

Sichatko - ja moc dobre vim, ze bych mela byt v pohode, ale poruc si. Me fantas magoria bere az pred mrchou, jinak jsem klidna 🙂 .

Anit - zatim mi mrcha nedorazila a to jsem byla presvedcena, ze dnes ji dostanu na 100 procent. Vcera uz jsem byla celkem v klidu, ale dnes mi BT zase stoupla, sice to mam jak na houpacce a teplota se mi zvysila jen o jeden stupen. Takze ani zitra bych to pravdepodobne nemela dostat. Zitra mam jit na krev, takze v utery uz budu vedet jak jsem na tom. Mam strach abych tam nemela cystu a nedelala mi tam neplechu.
Holka chapu te, ze se ti nechce zase do maratonu, a pak cekani na vysledek je velice narocne na psychiku, muzeme si rikat jak budeme v pohode, ale clovek stejne neni. Co takle jit hned na ket? Pak eventualne, ze dva mesice domaci snazeni a pak popripade Ivf. Urcite neco podnikni, a nenechavej to nahode, bohuzel mi potrebujeme pomoc lekaru. Ver tomu, ze to vyjde.

Caterino - tak slava, ze mas po laparce, taky bych te zprave nerozumela. Vsak tvuj gyndak ti to urcite vysvetli co a jak.

Berkano - takze zitra je tvuj nastup do nemocnice a v utery n tebe budu myslet, at to dopadne na vybornou a ty uz budes mit konecne klid.

Misando - nazdarek, pekne dlouho jsi tady nebyla. Jak pokracujes?

caterina85
30. kvě 2010

@olive Jo, sláva, že už to mám za sebou, to je fakt. Na třetí termín se zadařilo. Jako když jsem měla nastoupit 20.5. a v ten den ráno mi volali, že jim vypadli dva operatéři, že nemůžu teda nastoupit, jsem myslela, že mě klepne pepka. 😠

misanda
30. kvě 2010

ahoj olive 🙂 pokračuju pokračuju, píchám koňský dávky gonalu a ve středu jdu na kontrolu tak uvidíme, jestli tam něco bude 😕 koukám že ti hopsá Bt...mě teda moc nehopsala, ale ukazovala mi ovuli o pár dní později, než skutečně byla 😀 😝

olive
30. kvě 2010

Caterino - tak to je fakt na mrtvici. Ja zazila neco podobneho, me v den nastupu do nemocnice poslali domu. Ale jak se rika do tretice vseho dobreho 🙂 .

Misando - na stredu ti drzim palce at mas pekne foliky, a pak se nam prijd pochlubit, ne ze se odmlcis 🙂 . Hele ja dnes cekala Bt bod mrazu a ona mrcha zase vylezla.

misanda
30. kvě 2010

olive, s tou bt je to na pikaču, mě ve finále vycházela ovule přesně podle ovu testý - aspoň podle toho, co jsme na to koukali i s mudrou. ona říkala, že se to prej někomu stává, že ta teplota se zvedne až za pár dní...a to s emůžeš snažit jak chceš no 😀