Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

sichatka
3. čer 2010

Berkano - ty jsi žena činu 🙂 . To je super, že už jsi zavedená v CARu a hned po první návštěvě. Příteli nasaď selen se zinkem,je prý po něm lepší spermiogram a větší šance, že nebudete potřebovat ISCI (injekci do vajíčka). S IUI nevím, asi záleží na doktorech a na výsledcích, ale mě hnali také rovnou na IVF.

berkana
3. čer 2010

holky díky🙂
richt: jo to byl fakt fofr, jsem se jen divila, mi sestřička řekla, že je to náhoda, že jim ta paní zrovna vypadla, že jinak objednváaj až na 3 září 😝 Uvidíme, jak na tom budou partnerovi spermie, jestli IUI bude stačit, a o krvi nemluvím, ta musí být v pořádku🙂 bych jí jinak dala co proto 😀

olive: no oproti lednu to byla fakt pohodička, bolest sice taky, ale zvedat jsem se mohla mnohem lépe 🙂 Nehorší na tom bylo asi to vyprazdňování, pač to byl hnus to pití, a musela jsem toho vypít 1,5 litru. Jsem dostala nějaký rozpouštěcí sáčky, co jsem si měla nasypat do vody, no ke konci jsem myslela, e mi to pude spíš vrchem než spodem, ale naštěstí jsem to zvládla🙂 Jo kdyby se to povedlo přirozeně, bylo by to super, jen záleží na partnerových spermijkách, jestli se zlepšili a už nejsou tak líný 😅

paja: byla to druhá laparka, ta prvn íměla být operativní, ale byla spíš diagnostická, pač zjistili co tam mám a lekli se toho a ještě jim ta cysta praskla, tak mi můj gyn řekl, ať se objednám k Apolináři do Prahy, že tam s tím maj zkušenosti a bylo to a je to vše pryč 😀 Jo hurá do dalšího boje 😝 😀 Fakt jsem nečekala že to pude taklhe rychle, myslela jsem, že budu brát ještě nějaký léky na tu endošku, ale naštěstí ne 😎

berkana
3. čer 2010

@sichatka no to víš, jsem se odhodlala a zeptala jsem se rovnou, pač mě i mamka řekla, ať se rovnou zeptám, tak sem se zeptala 😀 Jsem tomu nemohla ani uvěřit, že tam maj okno, sem se ještě tý sestřičky ujišťovala, jestli fakt 😝 Přítel nějaký vitamíny bral, teď už asi měsíc nebere, ale prý by teoreticky co řikal ten dr na tom spermiogramu, co dělal, že zabíraj až tak za měsíc, takže si myslím, že by mohli ještě účinkovat. Bral selen a vit. E, to řikal ten dr. Takže ted ještě musím koupit znovu to E pač to došlo, ať může brát dál🙂 No uvidím, co bude dál, to se necháme překvapit.

misanda
3. čer 2010

ahoj holky,

všem moc děkuju za pozitivní reakce 🙂 já z toho byla včera docela vyplesklá, že při takových dávkách jich mám jenom deset prostě. tak uvidíme co v pondělí.

berkana : super zprávy!!!! hlavně že už to máš za sebou a te´d už bude dobře 🙂

misanda
3. čer 2010

holky a myslíte že má na tvorbu oocytů taky vliv když jsou vyšší dávky hormonů? nebo to má vliv jenom na folikuly????

chanel
3. čer 2010

Misando: je to tak půl napůl 😉 , držím pěsti,at jsou hlavně kvalitní, o to přece jde!!!!!!!!!!! Ber: obrovská gratulace, k laparce! Ted si už můžeš oddechnout a hurá do boje!! Zazy: ach jo, nevolnosti nic příjemnýho ☹ , kdesi jsem četla ledovou Colu po lžičkách a nebo rovnou Torecan čípky do zadku 😎 a bude líp!!! A všechny ostatní moc zdravím, já už cvičím od včerejška Mojžíšku, tak snad bude k něčemu 😀

misanda
3. čer 2010

chanel, tak držím pěsti s mojžou, já to moc dlouho nevydržela 😝

paja23
3. čer 2010

chanel-a ke komu prosím tě na mojžíšku chodíš. Já se pro ni taky rozhodla, třeba trošku pomůže. Ty jsi taky z okolí Brna, že? Hledala jsem na netu, ale nic moc.

olive
3. čer 2010

Misando - tak ti neporadim, tohle nevim. Hele i kdyz budes mit jen 5 krasnych oocytu, tak ti to bude stacit. Dulezita je kvalita. Holka ver tomu, vsak jsi videla co ti psala Zazy.

Chanel - preji ti at te Mojziska bavi a napomuze ti ke zdarnemu Ivf.

sichatka
3. čer 2010

@berkana - já myslela, že na té laparce v Hořovicích jsi byla tak před 5 lety a ne v lednu. Pořád tvrděj super porodnice a gynekologie, ale jak koukám, tak u tebe to tak nebylo. Nakup vitamínky pro přítele, nějaké pro sebe, tím nic nezkazíš a hurá do snaženíčka, ať už přirozeného nebo v CAR.

caterina85
3. čer 2010

@berkana Ahojda, tak to jsi měla fofr. To ses tam ani moc nerozkoukala a už jsi doma. Ale dobře, že jsi pozitivně naladěná. 😉 ti v bříšku udělali pěknou inventuru,že? Alespoń víš,co všechno Ti zjistili, pokontrolovali atd. A jinak jsi tam byla spokojená u toho Apolináře?
Já už jsem dnes byla na vytažení stehů u mého gyn. Protokol o operaci ještě z nemocky nedostal, takže mi vlastně nic moc říct nemohl, co mi teda jako je. Že to vytelefonuje, počká na protokol a výsledky histologie a pak mu mám zavolat na konci června. Tak jsem se těšila, že až budu po operaci,že alespoń budu vědět, co mi je a pořád kulový. Jeden mi řekne, že endo nemám, další že jo. Tak se v tom pak mám vyznat, že jo... 😠 No, uvidíme. Znova mi dnes nabrali ty nádorové markery, tak snad už budou v pohodě.

berkana
4. čer 2010

@sichatka, njn, v lednu před 5 ale měsíci 😀 Tak kamarádka tm byla spokojená v porodnici, dělali jí tam císařský řez. Gynekologie možná taky, ale s tou endometriozou v takovým rozsahu asi nemaj zkušenosti, tak do toho radši nechtěli jít, kdyby tam byla jen ta cysta, tak by mi jí odstranili, jen nevím jestli i když jim praskla 😕 Vitamínky určitě nakoupím🙂 Kdyby se to náhodou povedlo přirozeně, bylo by to pěkné, ale uvidíme🙂 Ted si nemůžu vzpomenout, ty jsi holčičky počala přirozeně nebo přes CAR? A kam jsi kdyžtak ty chodila? Pokud jsi to psala, tak promiň, já mám nějak po tý narkoze v hlavě vymeteno 😀 😝 a vůbec mi to teda nějak nevadí 😝

@caterina85 Ahojky, jj, to byl fofr a ještě jsem tam za ty vlastně dalo by se říct 4 dny prošla 3 oddělení 😀 Pač při příjmu jsem ležela na G4, na G5 měly plno, pak po operaci samozřejmě na té G5 a den po operaci mě položili na G3 😀 JJ, inventurku mi udělali pěknou a co tam nepatřilo odstranili🙂) Ještě teda za 14 dní výsledky z tý histologie tak uvidíme, co tam zjistí nebo nezjistí. U Apolináře jsem byla spokojená velmi dobře, na všech těch třech oddělení byly hodné sestřičky, starali se o nás jako maminky 🙂 Je to ale fakt velký komplex, takže sem si řikala, že by se tam člověk mohl snadno ztratit🙂 ale naštěstí jsou tam ty ukazatele🙂)
Je zajímavý, že nemáš ten protokol o operaci neboteda propouštěcí zprávu 😕 Já ji dostal do ruky. Si ji pěkně oskenuju a až pro mě přítel přijede a pojedu domu, tak jsem se nahlásila už ke svému gynekologovi, že tam 14 zajdu, tak bude překvapen, co jsem už zvládla s tim CAREM 😅 se těším na jeho reakci 😀 on je totiž fakt pohodář, jsem ráda, že mám takového gyn. Stehy já mám vstřebávací, mám za ně začít trochu desátý den potahovat lehce aby vypadli, a když do 14 dní nevypadnou tak si zajít na vyndání.
To ti teda nezávidím,to je ještě pěkná doba do konce června, tak ať ti to rychle uteče 😉

Jo jinak, jak jsem psala, že mi odstranili tu endometr. 3.stupně, tak je v tý zprávě ještě napsáno, že v těch Hořovicích mi napsali, že jí mám 4.ého stupně. Tak to jsem ráda, že se o ten jeden stupeň v těch Hořovicích spletli 😝

caterina85
4. čer 2010

@berkana Ahojda, to jsi prošla skoro všechna oddělení, ne? 😀 jsi to tam za těch pár dní pěkně procestovala. a dobře, že tu endošku máš nižšího stupně. 😉 jo, oni mi dali do ruky propouštěcí zprávu. Ale doktorovi posílají ještě přesný oprační protokol, tam je toho víc napsané, teda doufám, v té propouštěcí zprávě jsou jen napsané diagnozy, nic víc. No jo, do konce června je ještě dost času, ale já mám do toho ještě státnice, takže mi to uteče. on mi můj doktor stejně říkal, že kdyby něco,tak mi zavolá, takže já stejně spíš počítám s tím,že mi brnkne dřív. Mám to takovou blbou sláťaninu několika dg.tak se v tom mám pak vyznat,no... 😨
jinak všem přeji krásný slučenýn pátek...hned je lepší nálada, když je venku sluníčko 😎

berkana
4. čer 2010

@caterina85 taky si řikám, ještě mi dvě chybí 🙂 no já doktorovi budu ukazovat jen tu zprávu a pak až budu mít ty výsledky z tý histologie, Ono s tou endoškou bych měla jít teoreticky v září k tomu Fantovi do tý Prahy na kontrolu, ale už jsem v tom CARu, takže tam nepudu. Tak to ti fakt uteče jak voda 🙂 Ať ti státnice dopadnou dobře🙂

Jo pravd,a konečně sluníčko🙂 je fakt hned lepší nálada 😎

sichatka
4. čer 2010

@berkana -Já mám holky po 2. IVF v Gennetu, byla jsem tam moc spokojená. Ale Apolinář by měl být také v pohodě. Po narkoze máš paměť jako já na mateřský 😀

Sluníčko je super, konečně můžeme s holkama ven na zahradu. Přeji hezký slunečnný víkend

caterina85
4. čer 2010

@berkana Tak ať ta histologie dobře dopadne. 😉 státnice snad dopadnou. už bych to chtěla mít za sebou. Díky... 😉

berkana
4. čer 2010

@sichatka jo tak to je pěkný, to se mám na co těšit😀 ale viděla jsem to u ségry, jakou měla pamět ještě v 5 měsíci po porodu😀

taktéž krásný slunečný víkend a užijte si ho než se to zase pokazí🙂

berkana
4. čer 2010

@caterina85 jj, díky🙂

chanel
4. čer 2010

@paja23 Ke Svaté Anně, jsou tam všichni moc milí a příjemní!! Doporučuji, první návštěva je, že Ti udělají kartu, vysvětlí cviky, měsíc pak denně cvičíš doma, no přinutit se to je taky něco 😀 a pak 1DC si tam voláš,oni Tě objednají,na srovnání kostrče a pak zase měsíc cvičís doma a zase kontrola. Při stimulce se to stopne a pak před Etem den, Ti připraví dělohu k přijetí embryjka, jsem nadšená, to víš, už toho mám za sebou hodně,tak se i stébla chytám.Mají s tím dobré zkušenosti,tak aspon něco 😀 543 18 11 11 a necháš se přepojit k p. Svobodové nebo Houbové.A potřebuješ žádanku od gyn., hodně štestí!!!!

chanel
4. čer 2010

Misando i kdyby jsi měla 4 a ukázkové tak je to v pořádku, není nad kvalitu!!! Olive, děkuji moc, možná i Tobě by cviky prospěly!! Je to sice něco když jdu cvičit, že se mi nechce,ale po cvičení se cítím tak lehce a mají se u toho pít bylinkové čaje,omezit káva a černý čaj.

olive
4. čer 2010

chanel - no ja bych ted mohla cvicit tak max 3 tydny, a pak uz nebudu mit vubec cas. Hele a mas to, ze po tydnu si pridavas pocet cviku? Ja mam doma knizku od Mojzisky a tak je to tam napsane.

Holky preji vam konecne slunecny vikend, u nas dnes prsi.

kocina7
4. čer 2010

Ahoj děvčata tak v uterý jsme byli na té imunologii a pocity mám zváštní. Doktorka Malíčková byla moc fajn pžipoměla mi mojí tetku ale když začala jmenovat duvody proč by se nemuselo dařit našemu mimi tak jsme oba docela koukali. Prvně se nás na vše vyptala na nemoci v rodině na náš zdravotní stav atd. Pak se ptala jestli máme doma nějaké zvíře což mě zarazilo ale pani doktorka říkala že i s koček a psů to může bejt tak uvidíme co bude kočku nemáme ale psíka jo.Jinak mě brali 4 ampule krve a přítel dával pouze jednu a výsledky budu mít asi za 4 týdny a pak se tedy uvidí co bude dál. když nám něco najdou tak proběhne 8tydení léčba a pak kdyby to bylo dobré tak pujdem asi tak v listopadu na druhej pokus.Tak tu všem moc držím palečky, kdo čeká na testíky tak přeji aby vždy na testíku byli 2 // a byla tu samá radost. 🙂 🙂

olive
6. čer 2010

Misando - na zitra ti drzim palce, at punkce dopadne dobre a mas silne bojovniky. Hodne stesti 🙂 .

Kocino - pak se ozvi jake mas vysledky z imuna. ted si uzijes leta a na podzim hura do druheho pokusu.

berkana
6. čer 2010

kocino: ono je prý horší kočka, my máme taky psa a abychom ho dávali na čas pryč to teda ne, ono by se mu asi líbilo aby byl s kámošem takovou dobu, že by se s nim vyblb, ale bylo by to doma bez něj takový smutný. Tak až budeš mít výsledky, tak určitě dej vědět a držím pěstičky🙂

Misando: pfuj pfuj, ať jsou zítra velcí bojovníci a zavrtaj se ti tam🙂

chanel
6. čer 2010

@olive : ne, já mám pořád stejně cviků na 4 týdny. Knížku nemám. Mám co dělat,aby je denně zacvičila 😝

berkana
7. čer 2010

ahoj holky,

s tou Mojžíšovou, tak já ji taky cvičila, ale nevydržela jsem u toho. Je to tak, jak píše chanel, na 4 týdny máš určitý počet (asi 10 se mi zdá) od každého cviku, po těch 4 týdnech, když jsem byla na kontrole u tý fyzioterapeutky, tak jsem dostala zbývající cviky, ted nevím jestli dva nebo tři. a řekla mi, že mám cvičit asi ještě týden po 10 cvicích od každého cviku a pak přidat dalších 5 cviků nebo 10( ach ta halva děravá 😝 ) no vyjde to nakonec asi na 2 -2,5 hodky cvičení, podle toho jak cvičíte.

paja23
7. čer 2010

chanel-díky za vyčerpávající info 🙂 Doufám, že mi tu žádanku můj doktor dá a to ještě po něm budu chtít na tu imunologii. Takže mojžíšku teprve začínáš cvičit? Máš pravdu, já už se taky rozhodla zkusit všechno. Aspoň člověk něco dělá a neutápí se v depkách ☹

kocino-tak ať ty výsledky dobře dopadnou. Tě v caru na imunologii rovonou sami poslali? My máme doma pesany rovnou dva, ale pryč je rozhodně nedám. Vždyt oni jsou taková moje psychickápodpora a radost 🙂

berkano-to máš pravdu, že by to bylo doma smutný. A jaký by tu byl trapný pořádek 🙂

berkana
7. čer 2010

paja: no my máme psa venku, ale s tím pořádkem to je pravda i tak🙂

richt
7. čer 2010

Ahojky, holky tak jsem se objednala k homeopatovi. Jsem na něj moc zvědavá.

misanda
7. čer 2010

ahoj holky, mišanda dneska snesla devět folíků, a z toho sedm oocytů 🙂 nemůžu tomu furt uvěřit. takže ano, vyšší dávky hormonů nezaručí víc folíků, ale zaručí oocyty uvnitř 🙂 - pokud s tím má někdo problém. ted ještě držte, aby se nám oplodnili. ve středu ráno volám...