Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

misanda
25. zář 2009

pavelka : to je mi líto ☹ a u vás je problém jenom endo??? já se na to těšim, ale upnutá k tomu nejsem, spíš tam půjdu s pocitem, že to zase nevyjde ☹ ☹...musim se nějak přesvědčit a naladit do optimismu...

pavelka
25. zář 2009

U mě je hlavní příčina ta endometrioza a manžel má špatné spermio ☹ Ale spermio mu dělali naposledy před rokem tak teď už je to třeba lepší. Ládoval se vitamínama a Maccou poctivě 😉
To já jsem na pokusy chodila v dobré náladě, ale pak 9. den od ET u mě rozhodl. Už jsem ani nemusela čekat do toho požadovaného data, všechno bylo jasný ☹
Ale nebudu ti brát elán. Tento rok je nějaký plodný a zatím koho znám tak tomu to (IVF) letos vyšlo. Asi nějaká dobrá konstalace hvězd. Takže neváhej a hurá do toho 😉

w_h
25. zář 2009

pavelka:
ja jsem taky jela do centra do Prahy k Apolinari, a mohla jsem jit v nasem meste
u Apolinare meli skvelej pristup

olusenka:
me dal doktor po laparoskopii pul roku a pak kdyztak ivf
zadarilo se dokonce 2x a to jsem se bala, ze se po kyretazi endo rozleze uplne vsude
pokud chcete miminko, je asi kravina brat hormony

drzim palce

mirabela
25. zář 2009

Ahoj kočky, od středy vím, že mám endometriozu na vaječníku ☹ Bohužel to není všechno, ještě srůsty na vejcovodech, takže jsou téměř neprůchodné a jeden je dokonce přirostlý ke střevu. 😢 V nemocnici mluvili o mimotělním oplodnění, což je předpokládám IVF. Nebo mě nejdřív budou chtít léčit tu endometriozu? K dr jdu až za 5 dní a nemůžu jen tak čekat s rukama v klíně, tak se snažím najít co nejvíc informací.
Kéž by mě na to IVF poslali co nejdřív. 😔

misanda
26. zář 2009

baffff 🙂

Pavelka : neboj, iluze mi nebereš...já tam stejně jdu s tím, že se to povést nemusí...už jsem byla taklhe zklamaná dvakrát z IUI, takže vim...tušim...uvidíme...

olusenka
26. zář 2009

W_h: kravina to asi nebude, jak mi to sestra včera vysvětlila. Každopádně se mi to stejně nezamlouvá. Ale nechci předbíhat. Nic ještě nevím. Hormony nasadit na půl roku a zablokovat MS je dobré proto, že při laparce se většinou nepodaří endometrioza odstranit kompletně, nějaká ložiska tam zbydou a ta zablokovaná menstruace je zlikviduje, nemají z čeho růst a tím pádem po půl roce by se měla endometrioza objevovat znovu už mnohem hůře, takže by asi měla být větší šance a delší na to oplodnění. Takže asi tak...

misanda
26. zář 2009

tak mě blokli endošku antiko, já hormony ani nechtěla a jsem ráda, že dr řekla, že ve finále má antiko stejnej účinek. a největším lékem na endošku je samozřejmě těhotenství...tak snad se povede to první IVF...musím doufat...

w_h
27. zář 2009

olusenka:
znam princip na jakym to funguje, nemyslela jsem to nijak zle, trochu do toho vidim, ale tohle neni muj obor, proto jsem to nechala na odbornicich, ale co clovek to jinej nazor, tak jsem zacala verit tomu pozitivnejsimu pristupu
pry je nejdulezitejsi chirurgicka lecba, pak pokud chces otehotnet, zkusit otehotnet a kdyz se nezadari, ty samy hormony, ale na kratsi dobu dostanes pred ivf
me pri operaci zdaleka neodstranili vse, jen cystu a loziska v male panvi, ve zvbytku dutiny brisni je nechali, ze je toho moc
kazdej je jinej a kazdymu zabere neco jinyho, ale znam spostu holek, co otehotnely prirozene, tak proc to nezkusit

anit6
27. zář 2009

Olive -tak já jdu zítra ráno na ET, jsem z toho pěkně nervózní. Po zdravotní stránce se cítím docela dobře, ikdyž pořád jenom spím. Psychika pracuje a docela hodně... Ale to je asi normální...Jinak odběr vajíček byl pod narkozou, takže to bylo docela dobré. Odebrali mi 12 vajíček a všechny oplodnili. Dnes jsem tam volala a k ET mi připraví 1 vajíčko, to nejlepší. Zbytek zamrazili na později. Ani nevíš jak bych si přála aby to dobře dopadlo, už jenom kvůli endo ať je už pryč. Teď budu 2 týdny doma, tak budu připojená i ráno na net, tak tě budu informovat o tom, co tě čeká a nemine... A co u tebe, jak pokračuješ s léčbou? Jak se cítíš, ještě pořád špiníš? Moc zdravím a děkuji, že se zajímáš co se se mnou děje. 🙂

olive
27. zář 2009

Ahoj Anti, takze zitra je tvuj velky den moc ti preji aby ti to vyslo hned napoprve. Jak pises, ze se olodnilo vsech 12 vajicek to je velmi dobre. Ja IVF i Ket uz podstopila, tak vim jak to chodi. Ty nervy jsou silene, ale tento postup ti dava hrozne velkou nadeji a clovek tomu moc veri a zaroven se boji zklamani. Ja pokracuji v zobani antikoncepce ani nevis jak se tesim az bude konec listopadu a ja ji prestanu brat. No sem tam spinim, pak se citim divne no zkratka neni to prave orechove.

anit6
27. zář 2009

Olive- máš pravdu, jsou to nervy a hlavně ten strach ze zklamání je hrozný. Ale je to náš osud a ten musíme brát tak jak je! Dobrou a děkuji....

markusko
28. zář 2009

anit, tak držíme palečky, ať to dobře dopadne 😵 , pak dej vědět 😉
olive, konec listopadu je tu hned 😉

w_h
29. zář 2009

anit6:
taky mooc drzim palce 😉

olive
29. zář 2009

Anit:jake mas zatim pocity a co ET? Drzim ti moc palce 🙂 .

Markusko: ty uz strihas metr, tak se drz, hodne stesti.

dasule
1. říj 2009

Ahoj kočky.Taky mi minulý rok po laparoskopii zjistili Endometriozu.S manželem se snažíme skoro 5 let o miminko.Místo hormonální léčby jsme zvolili IUI a IVF.IUI byly neúspěšné,1 IVF taky a teď jsem po 2 IVF,test byl 11. den pozitivní.Ale pak jsem šla na krev a mám nízké hcg,takže zítra jdu opět na krev.Ještě nekrvácím ani nešpiním, ale testy jsou každým dnem slabší, takže čekám, že MS přijde!Jen doufám, že to nebude mimoděložní anebo nebudu muset na revizi ☹ .Máme ještě mrazáčky, tak uvidíme.Myslíte, že máme nárok na lázně?

chanel
1. říj 2009

Dasule: to se mi při první ivf taky stalo, prostě se to pořádně nechytlo připrav se na pořádnou ms, já jsem tři dny ležela, krvácíš hodně a celkem asi 14 dní,než se tělo vyčistí.To je k zlosti,my z tou chorobou tu ms nepotřebujeme vůbec. Na lázně nárok máš,jsi po operaci,ted jen Ti to musí někdo napsat.

w_h
1. říj 2009

dasule:
teda pet let snazeni, nevim, jak bych to zvladala psychicky
a jak nizke hcg bylo? treba to jeste neni uplne ztraceny
a kdyz se jednou uchytilo, tak by mohlo i priste ne?
drzim moc palce

olive
2. říj 2009

Dasule: drzim ti palce aby se to jeste zpravilo, a kdyz ne tak si myslim , ze mas velkou sanci priste. My se snazime uz 6let, ale na edosku mi prisli teprve na jare. Drz se.

ANIT: jak to jde? Asi nemas naladu sem psat. Neboj utece to rychle. Tak se drz.

roby
2. říj 2009

Ahoj holky, jsem tu nová, tak si to tady tak všechno pročítám a hledám nějakou psychickou podporu. A vidím, že v tom opravdu nejsem sama. S manželem se více než rok snažíme o miminko, ale neúspěšně. Byla mi zjištěna anovulace, Clostil nezabíral, manžel má výborný spermiogram, takže jsem byla odeslána na laparoskopii a hysteroskopii. Teď jsem týden po operaci, s výsledkem: děloha vpořádku, průchodnodnost vejcovodů vpořádku, ale bohužel rozsáhlá endometrioza. Některá ložiska se povedlo odstranit, ale některá nešla, jsou prý blízko orgánů. V pondělí jdu na kontrolu ke své doktorce, tak jsem zvědavá, co mi řekne. V nemocnici mi řekli, že buď hormonální léčbu, ale je časově náročná a oddaluje tudíž otěhotnění, nebo kontaktovat nějaký CAR a zkusit IVF. Takže jsme se s manželem rozhodli, že asi půjdeme do toho IVF, protože miminko už bychom chtěli, i když vím, že ani tato cesta nemusí vyjít, ale doufám. Taky mi v nemocnici řekli, že i kdybych endo přeléčila hormony, není jistota, že se mi ložiska neudělají znovu, takže by to otěhotnění zase bránilo. V CARU by si s tím prý měli umět poradit. Máte s tím prosím některá nějaké zkušenosti?

dasule
2. říj 2009

Ahoj Holky, tak už jsem zpátky...HCG mám ze 90,4...15,5 jsme moc zklamaní ☹ Ale tušila jsem to!Čekám teď na MS, snad přijde.Dr. vyloučil mimoděložní, zatím mi řekl,že to bylo biochemické těhu.Jsem ještě na PN, znovu na odběry jdu ve středu, musí počkat až bude HCG negativní.Máme dva mrazáčky a v dalším cyklu bude KET.Myslíte, že mám pokračovat v PN?Nechce se mi zase za měsíc a něco na PN, raději si ji nechám prodloužit, ikdyž nevím, jestli mi vyjdou vstříc.Budu užívat Divinu a Prednison.Poradíte?Jsem už bezradná, nevím,co dělat ☹
roby,zajdi si do CARU.
Po KETU se zeptám na ty lázně.

dasule
2. říj 2009

jj MS bude krutá ☹

olive
2. říj 2009

Dasule- je mi lito,ze to nevyslo. Chabou utechou ti muze byt, ze nemusis na kyretaz. S PN ti neporadim, ale zkus se poptat. Urcite se da vzdy rozume domluvit.

Roby- vitej mezi nama. Rozhodne jdi do Car oni uz si s tebou poradi. Uz jen ten pocit, ze se neco deje pomaha a clovek je klidnejsi.

roby
2. říj 2009

Holk, děkuju za přivítání, zpětně teď pročítám všechny příběhy a narazila jsem tam i na financování IVF. Vím, že jsou pojišťovnou hrazené pouze 3 pokusy (i když spoustu toho si k tomu musíme ještě platit samy), ale mám kamarádku, které se třikrát IVF nepovedlo, tak se přehlásila k jiné zdravotní pojišťovně a šla do jiného centra, pojišťovna jí pokus (4.IVF) proplatila a vyšlo to a má dvojčátka. Nevíte některá, jestli je to tak možné?
Pro miminko jsem ochotna udělat cokoliv, ale ty finance mě fakt děsí 😖

veria
2. říj 2009

Roby, přehlášením k jiné pojišťovně určitě nezískáš další pokusy, to by pak bylo velice jednoduché se po 3. pokusech vždy přehlásit jinam, že. Oni mají nějaký centrální registr IVF, kde se vše eviduje. Je možné, že jí na 4. IVF pojišťovna proplatila ještě léky, ale zbytek musela hradit sama.
Jinak, já mám taky endomrchu a ani IVF mi k dítěti zatím nepomohla.....Příští rok jdu na 3. pokus, doufám, že už úspěšný.

roby
2. říj 2009

Díky Veria, taky se mi to moc nezdálo, ale takhle mi to napsala, že prý jednou se nechá takhle přehlásit a pak máš hrazené další 3 pokusy. Ale to je už déle, co na tom bylo, ale spíš si myslím, že jí hradili taky jen ty léky.
Tobě budu držet palečky, aby Ti to už vyšlo, já do toho vkláám velké naděje, ale vidím, že šance je minimální.

veria
2. říj 2009

Roby, šance není miminální, to si nemůžeš tak říkat. Máme stejnou šanci na IVF jako ostatní. Akorát někomu to holt vyjde až na poněkolikáté, tak to je, úspěšnost je kolem 40% na jeden pokus, však to víš.

anit6
2. říj 2009

Ahoj holky, děkuji za podporu. Tak já musím říct, že ET proběhlo docela dobře, dali mi 2 embria, to bylo v pondělí a v útery jsem jela do nemocnice se strašnými bolestmi břicha a vaječníků. Zjistili mi hyperstimulační syndrom a tak jsem od úterka ležela v nemocnici a dávali mi infuze. Dneska mě pustili s tím, že je vše OK. Pořád mě pobolívá břicho a vaječníky, ale není to tak strašné. Zatím nešpiním a kromě bolesti břicha mi celkem nic není. Doufám, že ty bolesti břicha nejsou moc vážné, a že to vyjde. Dneska v nemocnici mě vyšetřovali a napsali, že mám vysokou sliznici, to je pry dobré znamení, ale kdo ví. Pocity mám smíšené a chci aby to dobře dopadlo, ale moc se mi tomu nechce věřit, pořád myslím na to, že tomu ta endometrioza zabrání aby se to uchytilo nebo vajíčka prostě zničí. Do středy se asi zblázním, to si můžu udělat první test! Jinak jaké jste měly pocity po ET, bolelo vás něco, nebo měly jste nějaké tlaky v podbříšku? Jinak moc zdravím.
Olive- náladu nemám na nic, jenom se fakt modlím aby to vyšlo. Pořád se pozoruji, běhám na záchod, popíjím meduňku a čekám. Je to hrozně dlouhé čekání. Moc tě zdravím

veria
2. říj 2009

Anit, bolesti břicha jsou normální, zvlášť pokud jsi měla hyperstimulační syndrom. Já měla při druhém IVF před testem úplně stejné bolesti jako na MS, už jsem to odpískala a obrečela, ale byla jsem přitom těhotná. No ale nakonec to nedopadlo dobře, bohužel.

alca26
2. říj 2009

Ahojky... po dlouhe době se ukazuju... v kvetnu odoperovana laparaskopii endometrioza (nalez 6cm velky) Nasazena hormonalni lečba - antikoncepce na pul roku... jeste mam pred sebou posledni platicko...... pak bude nasledovat pokus o mimco 😨

veria
2. říj 2009

Alco, pokus IVF nebo zkusíte normálně?