Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

veverka.dada
9. pro 2009

w-h, olive, olusenka: tak jsem zas o něco moudřejší...snad 🙂 sexík mám zakázaný právě kvůli té cystě, dr. neví, jestli je endo. nebo ne, to se prý pozná jen laparoskopií, no a prý kdyby byla a praskla, tak by mi tam ta tekutina zas napáchá neplechu v podobě endo....takže teď prostě musím čekat do toho 21.12. až mi na tý terapii skrz endo. řeknou co dál, jestli jí odstraní, nebo zaženou lékama...vzhledem k tomu, že se máme s přítelem na jaře brát, tak doufám, že to do té doby stihnou 😀 představte si svatební noc bez sexu 😵

taka
9. pro 2009

Ahoj holky 🙂 tak jsem dneska klidnejsi... Špinění ustalo teplota je 37 a zitra budu poprve testovat 🙂 uff 🙂 Jsem zvedava jak to dopadne... Uz bylo i par ohlasu, ze se na to mame vykaslat a resit to razantneji, ale ja bych byla nejstastnejsi kdyby se to podarilo prirozene 🙂

olusenka
9. pro 2009

veverka.dada: svatební noc bez sexu...to znám. 😀 Já měla zánět. takže nic nebylo. 😀

olive
9. pro 2009

Veverko - ja si myslim ,ze zkuseny gynekolog dokaze rozpoznat cysty. Ty vodove byvaji hladke a endo cysty jsou nepravidelne aspon tak mi to vysvetlil doktor. Urcite co doktor dle UTZ nepozna je prave endometrioza. Je dobre, ze jdes na specialni pracoviste. Vydr, pak si jeste sexiku uzijes 🙂 .

Taka - drzim palce pri testovani. Na lidi nedej, jsi mlada a sanci urcite mas.

veverka.dada
9. pro 2009

olusenka: ajajaj 😒 ty záněty jsou děsný potvory 😵

olive: jak pročítám příspěvky tady v té diskuzi, tak je to vážně co doktor to názor 😒 moje dr. zkušená určitě je a já se taky divila, jakto, že to nepoznala...a nedá se to třeba rozpoznat jen takovým tím utz co se zavádí dovnitř? ona má v ordinace totiž jen ten kterým se prohlíží přes břicho...no každopádně nechci aby cysta praskla ať je jakákoli, prý to strašně bolí a ta já nerada 😢 takže jak říkáš, vydržím a pak si to užiju 😵

taka: souhlasím s olive, pokud tu ta šance je, tak určo je klasická "výroba" miminka rozhodně příjemnější, ne? 😉 😀 taky držím palce!!!! 😉

olive
9. pro 2009

Veverko - urcite vnitrni Utz je lepsi. Myslim si,ze doktorka nechce nic zanedbat a podcenit tak te posila do centra. Vsak to rychle utece a budes vedet zase vice.

w_h
10. pro 2009

veverka.dada:
vzdyt jsem ti to rikala, navic myslim, ze to nebude endometrioidni cysta, fakt je to desne brzo po ty operaci, ja jsem to taky tak mela, splaskla
a na sonu se to opravdu da spatne rozpoznat - cysty, ostatni loziska vubec, nejaky mensi cysticky/vetsi loziska by jeste slo videt na magneticky rezonanci, jinak opravdu jen laparoskopicky
a treba uz na svatbe budes tehu 😉

taka:
to vypada nadejne!!! 🙂

veverka.dada
10. pro 2009

w-h: jj, měla jsi pravdu 😉 a kéž bys měla pravdu i s tou cystou 🙂 ale s tim těhu na svatbě, to asi ne, protože jestli jsem to z téhle diskuze správně pochopila, tak na té endo terapii léčí hormonama a ty snad dávají tak na půl roku ne? ale líbilo by se mi, kdybych krátce po svatbě s hormonama skončila a pak by přišlo snažení...to by bylo tak akorát 😉
mimochodem, co že v pět ráno nespíš? 😵

olive: snad máš pravdu, že to rychle uteče, protože to čekání je snad úplně nejhorší....ale mám pocit, že co jsem se zapojila do téhle diskuze, tak to zvládám mnohem líp...je dobré vědět, že v tom člověk není sám,tedy ne že bych to někomu přála!!!to rozhodně ne!!! ale je ddobré si o tom popovídat s někým, kdo ví, jaké to je...

olive
10. pro 2009

Veverko - urcite to utece, ted pred vanocemi clovek zamestna mysl, vymysleni darku atd. I ja z techto stranek nabiram energii,protoze nekdy bych se ze vseho zblaznila.

w_h
10. pro 2009

veverka.dada:
ne vsichni berou hormony, muj doktor rekl, ze hormony jsou zbytecny, ze hlavni je chirurgicka lecba
takze moc drzim palce, at uz se na svatbe neopijis 😉 😀
v pet rano - no chodim pravidelne v noci curat, bricho mi dava poradne zabrat a nekdy kdyz se probudim, tak uz jde blbe usnout, navic jsem ted dva dny v kuse spala hodne pres den, no, a taky mam nekdy hlad, tak si neco malyho zobnu a pak zase zalezu, ale rano jsme malem zaspali masaz 😀

veverka.dada
11. pro 2009

olive: vánoce mě zatim nějak bohužel neberou a to i přes to, že jsem prakticky neschopná kvůli bolestem jakékoli větší námahy a to mám uklidit celý barák, ve kterém dřív "panovala" budoucí tchýně a ta je na pořádek metr 😀 ale myslím, že to pochopí...no ale snad mě brzy začnou brát, protože už bych se potřebovala přivést na jiné myšlenky 🙂

w-h: tak to samé mě taky trápí...než se mi podaří usnout, tak ať vypiju málo nebo hodně, tak musím neustále běhat čurat a dost často mě to taky budí...přes den se mi někdy stane, že jdu i třikrát během dvaceti minut 😀

tak to je dobře, že nemusí být hormony nutností...já totiž nemám tyhle věci moc v lásce a radši bych si zvolila tu příjemnější metodu léčení 🙂 kdyby to šlo přirozeně, tak by to bylo vůbec nejlepší, ale člověk se musí připravit i na tu méně příjemnou variantu, tak se chci zeptat, jestli některá z vás neví odkaz na nějaké stránky kde bych se o tom dozvěděla víc...veškeré moje léčení probíhá v Praze u Apolináře, tam je také nějaké CAR? chtěla bych se informovat, jak to vlastně probíhá a taky o finanční stránce....díky 😉

w_h
11. pro 2009

veverka.dada:
to ti mozna ta cysta tlaci na mocak
u apolinare maji i car i urogynekologickou ambulanci - to kvuli tomu curani
na car se napr. muzes zeptat na www.porodnice.cz - maji tam zdarma poradny, ne primo online, ale do par dnu ti odpovi a tam je pres car dr. rezabek - tak se ho zkus zeptat

markusko
12. pro 2009

Ahoj holky,
dlouho jsem tu nebyla, vidím, že tu přibylo hodně nových tváří... ☹ všem přeju úspěšný boj s endometriózou 😔

My zatím po porodu dobrý (ťuk, ťuk...), doufám, že cyklus ještě dlouhou dobu nedostanu, plně kojím, tak se modlím aby se mi MS vrátila co nejpozději. V lednu to bude rok, co jsem měla naposledy MS.

Ale strach mám pořád velkej, že se mi to vrátí, že zase nebudu moct normálně fungovat a budu na práškách proti bolesti ☹ nevím, jak bych to dělala, kdybych dostala MS a u toho ještě kojila, fakt nevím, jak bych to zvládla bez prášků proti bolesti! Ale třeba, na druhou stranu si říkám, kdyby ta endometrióza byla po porodu lepší (anebo tam nebyla vůbec, v nejlepším případě 😔 ) tak by ty bolesti mohly být mírnější???

w-h ty už to máš taky za pár 😉

Jinak vás zkusím dočíst, zahlédla jsem tu několik užitečných info 😉

olive
13. pro 2009

Veverko - ja to myslela, tak aby jsi prisla na jine myslenky. Na uklid kasli, budouci tchyne to urcite pochopi. Az ti bude lepe vse se pak zvladnes, levou zadni. 😀

Markusko - zdravim te a preji at je edomrcha pryc. Ja si to ted taky rikam ale nekdy o tom pochybuji i kdyz bolesti nastesti nemam.

anit6
14. pro 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, nevíte po jak dlouhé době po revizi by měla dorazit mrcha? Já měla revizi 29.10 a pořád nic, tak nevím jestli už mám začít zmatkovat 😀 nebo ještě počkat....

olive
14. pro 2009

Anit - ahoj holka rada te tady vidim. Ja dostala MS po kyretazi za 4 tydny. Pokud se nepletu tak po kyretazi jsi v sestinedeli tak tech 6 tydnu a mozna neco i vice to muze trvat nez ti dorazi. Telo je jeste zblble i po hormonech po stimulaci tak to trva nez se vrati do normalu. Zkus jeste vydrzet, kdyztak si brnkni dr. pro klid v dusi.

anit6
14. pro 2009

Olive-no doufám, že nebudu mít zase nějaké problémy. Jinak kukám tady pořád, ale nic nepíšu. A co ty? Měla bys už dobírat antiko? Snažilkujete?Já teď pouze čekám na menzes. Uvažovala jsem, že si nechám udělat ještě imonologii, ale četla jsem, že pokud se těhotenství vydaří ikdyž se nedonosí, tak imunologie je dobrá. Nevíš o tom něco? Moc zdravím... 😉

olive
14. pro 2009

Anit - ma kamaradka taky dlouho cekala na ms po kyretazi asi dva mesice, byla taky po ivf. Doktor ti kdyztak pichne agolutin.

My mame prvni mesic snazeni. Ani nevis jak jsem rada, ze uz nemusim brat tu antikoncepci, mela jsem hrozne migreny.

Ja jsem jednoznacne pro vysetreni imunologie, aspon mas jistotu,ze mas vse ok. Taky o tomto vysetreni uvazuju, ale prvni tri mesice nechavam vse na prirode. Pak se potom budu pidit.

anit6
15. pro 2009

Olive- já zítra jdu k lékaři, tak mi možná něco na mrchu píchne.

Tak první měsíc snažení, hurááááááá. Ani nevíš jak Ti přeji aby Ti to vyšlo. Ale teď to prostě musí vyjit. Budu na Tebe moooc myslet. Jinak my zatím čekáme na mrchu a pak to rozjedem! Třeba to vyjde a když ne tak asi v březnu další IVF... ale co nadělám.... Co se migrén týče, tak migrény jsem nikdy neměla až teď po těch všech hormonech, ale vše se lepší...

Na tu imunologii mě už posílal můj lékař, ale zatím jsem se ještě neobjednala. Mám jet někde do Prahy, ale teď si chci dát pohov a odpočinout si od všeho, takže se zřejmě objednám v lednu. Škoda, že to nedělají v Ostravě, to bych měla kousek.

Každopádně Ti držím moc, moc, moc palečky ať už konečně překonáš tu smůlu, zasloužíš si to. 🙂

olive
15. pro 2009

Anit - dekuji za podporu. Ani nevis jak moc si to preji aby to vyslo. Obcas citim vajecniky i delohu a to mi nazene strach aby se tam nedelala cysta, musim verit, ze ne.

Na zitra Ti drzim palecky, pak pisni jak jsi dopadla.

Je fajn,ze te sam doktor posila na imunologii. V Praze je dr. Madar je to kapacita nebo potom v Plzni dr. Ulcova Gallova. Tyhle dve pracoviste jsou nejlepsi v cele CR. Z Ostravy je to pekna dalka, ale co se da delat. Jine pracoviste imuno taky delaji, ale opravdu tam ty dve jsou nej. Vsak uvidis treba se vam zadari a nebudes to potrebovat.

Chtela jsem se zeptat, nemas zamrazene embrya z minule stimulky?

sedmitecka
15. pro 2009

ahoj holky, můžu se zeptat, jaké jste měly příznaky než vám zjistili endometriózu? taky nemůžeme otěhotnět a nikde se zatím problém nenašel, tak přemýšlím, jetsli podstoupit laparku.....záněty ani operace jsme nikdy neměla, gynek. problémy taky žádné, jen mám velice bolestivou menses, může to být příznak endom.?

olive
15. pro 2009

Ahoj Sedmitecko ja nemela priznaky zadne, dokonce ani menstruaci nijak zvlast bolestivou. Ano bolestiva menstruace muze byt priznak endometriozy.Zjistit jestli ji mas jde opravdu jen laparoskopicky.

olusenka
16. pro 2009

Sedmitecka: ahoj, já jen silnější a dlouhou MS a bolestivou jen první dva dny, ale nic z toho nijak závratně. Přesto mi taky prokázali endometriozu.

markusko
16. pro 2009

ahoj sedmitecko já měla ms od počátku hodně silnou, hodně bolestivou, bez prášků jsem vůbec nefungovala. Poslední půlrok před nalezením endometriózy jsem měla silné bolesti v podbřišku a píchání v oblasti levého vaječníku nepřetržitě, léky na bolest jsem brala každý den ☹ byla jsem léčená pro všechno možné a nakonec na laparce endomrcha 😒

anit6
16. pro 2009

Olive- tak já dneska byla na kontrole a pry je to dobré. Vyvolávat menzes mi nebude,počkáme až přijde sama, hormonama se akorát zase vše rozhodí. Pokud nedostanu menzes do 13.1 pak bude zvažovat, ale zatím ne. Ptal se jestli nejsem náhodou těhotná... sranda, ale údajně se to může stát z čehož jsem byla docela překvapená, protože jsem si myslela, že mě celou vycucli 😀 . Od ledna máme zkoušet, tak uvidíme.

Vaječníky taky občas cítím ale nejvíc takový zvláštní tlak v podbříšku a okolo pupíku, udělám si vždy meduňku nebo heřmánek a přestane to. Jiné čaje už ani nepiju.

S tou imunologii to určitě zkusím,mám kontakt na toho Dr.Madara ale objednám se až v lednu teď si užívám příprav na svátky a chci si opravdu od všeho odpočinout,celý rok byl docela náročný, teď jenom doufám, že ten další bude o něco lepší....

Z minulé stimulky mám 3 embrya ale kdo ví jaké kvality... Nedokážu si představit že bych zase si měla píchat něco do břicha a jezdit na kontroly a zase celý ten stres kolem a pak nervy atd.atd... a na konci zase nic ☹ .ale co bychom pro to malé mrně neudělaly. Tak držím Ti palečky a hodně štěstí při snažilkování.

olive
17. pro 2009

Anit - jsem rada ,ze kontrola dopadla dobre, clovek se citi hned lepe kdyz si popovida s doktorem. Vidis sance na otehotneni je vzdycky, a mozna se to podari tehdy ktyz to clovek vubec neceka. Samo, ze mrska dorazi sama az telo bude pripravene.

Urcite si uzij svatky a priprav na ne. Pak hura do snazilkovani 🙂 .

Moc Ti preji aby jsi uz zadne IVF nemusela podstupovat.

Me bolelo vsechno vajecniky i deloha, rikala jsem si bud ovulace a nebo, ze se telo probouzi po tech 6-ti mesicich uspani i MS jsem mela velice slabou.

Musime doufat, ze novy rok bude lepsi...

Hodne stesti pri snazilkovani.

veverka.dada
22. pro 2009

Ahoj děvčata 🙂 tak jsem včera byla na té speciální terapii pro léčbu endometriozy a jsem trošku zmatená...v ordinaci jsem strávila asi 5 minut, bez jakékoli prohlídky nebo čehokoli jiného...dr. Fanta si jen prohlídl mé záznamy a řekl, že vzhledem k velikosti té cysty(7cm) musím znovu na laparku...opravdu nechápu, proč jsem na tenhle verdikt musela čekat měsíc...to pan přednosta na gyn. ambulanci nemohl rozhodnout už před tím, když věděl, jak je veliká? no nevadí...pro mě to přeci znamená jen měsíc v bolestech, měsíc bez peněz, protože jsem na neschopence, měsíc čekání a přemýšlení, co bude dál ☹
takže teď si půjdu až 6.ledna pro termín operace a pan doktor slíbil, že to nebude později než do jednoho měsíce, tak jsem na to zvědavá!!! 😉
jinak vám všem přeju hezké Vánoce 😉

olive
22. pro 2009

Veverko - co na to rict. Tohle ukazuje jak panum doktorum na nas zalezi, a ze mame bolesti. Je to prece neboli. Nejaky lidsky pristup ani nahodou. Snad budes mit uz po dalsi operaci pokoj. Clovek musi byt drzi aby neceho dosahl, a nekdo se mu zacal venovat. Omlouvam se za same negativita, ale vzdy mne takove chovani pekne nastve.

Take vsem preji krasne Vanoce plne pohody.

veverka.dada
22. pro 2009

olive: máš naprostou pravdu...mě to taky pěkně naštvalo...taky to, že si člověk musí veškeré informace zjišťovat sám, doktoři vždycky řeknou jen půlku, nebo ani to ne...ale doufám, že tohle bude poslední zákrok a pak už to bude jen lepší 😉 ten dr.fanta mi slíbil, že hned po operaci si ho mám zavolat a poví mi co dál, pravděpodobně mi nasadí nějakou antokoncepci, aby se tohle znovu neopakovalo, třetí cystu během půl roku už teda rozhodně nechci 🙂
ale chci se ještě zeptat, nějak jsem na to v tom rozrušení v ordinaci zapomněla...nevíte některá z vás na jak dlouho tak tu antiko. v kuse nasazujou? a po vysazení se hned může začít se snažením? díky 😉

olive
22. pro 2009

Veverko - antiko se vetsinou nasazuje na pul roku, po vasazeni se muzes hned snazit. Ja jsem zrovna po pulrocni lecbe, a hned jsme se zacali snazit.