Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

olive
3. bře 2010

delala jsem je s rajcatovou omackou a mozzarellou.

anit6
3. bře 2010

Ahoj holky, tak hlásím přijezd z Prahy!!!!! Cesta strašně dlouhá ale stihli jsme to docela dobře.Nemusela jsem řídit a tak jsem celou cestu spala 🙂 . Jinak v Praze je krásně, byli jsme kuknout na Vyšehrad a byla to nádhera, v Ostravě žádné památky nejsou jedině Stodolní 😀, takže zážitek. Nemocnice Podolí je docelá stará,nic moderního... ale pochvala doktorům a zvláště Dr. Kadkalenko, perfektní přístup, vtipná a zároveň velmi profesionální,nezažila jsem zatím tak fajn doktorku. V Praze jsme byli v 7:30 a hned nás brali, mě na krev a manžela na trochu lepší vyšetření 😉 a pak jsme čekali na pohovor s lékařem. V 10 bylo vše hotové a tak nám zbyl čas na výletík. Asi za 3 týdny bych tam měla volat a po telefonu mi řekne co mi našli a pak vše přijde poštou. Léky si pak nechám napsat u svého gynekologa. Léčba většinou trvá 3 měsíce. V čekárně na nástěnkách bylo plno fotek miminek a hlavně poděkování za mimi. Četla jsem tam poděkování od jedné maminky,která čekala na mimi 7 let, takže mám ještě čas 😉 . pak napíšu výsledky a jak to se mnou vypadá. tak všem dobrou noc.....

veverka.dada
3. bře 2010

olive: snad to brzy přejde, páč vy jste mi tu udělali děsný chutě 😵

misanda: je to na stejným principu nebo možná dokonce to samý, co berou ženský, který jsou normálka v přechodu...dr. mi říkal, že to úplně potlačí veškerý příznaky...tak uvidíme...asi to vyzkouším, páč už mi dochází prášek na praní a pyžama 😀

anit: tak to je dobře, žes tam viděla ty fotky a příspěvky...to určitě dodá člověku chuť do boje 😉 držím palce, ať výsledky dopadnou co nejlépe!!! jinak máš pravdu, Praha je moooooc krásná 😵

misanda
4. bře 2010

no olive...taková drzost dělat mišandě choutky a ještě s mozzarelou 😀 mě picne!!! 😝

anit, to je supeeeer!! jsem děsně ráda za tebe a uvidíš, že se to teď pohne a tenhle rok prostě bude chodit s pupíkem před sebou 🙂 a ono o ten přístup doktora fakt děsně jde...člověk se hned hodí do jiný pohodičky, viď?

veverko, tak já se zeptám mudry, pač já budu mít zoladex měsíc a půl, takže zase budu mít určo taky super stavy...jinak budu teda spát bez pyžama, radši 😀

olive
4. bře 2010

Ahoj holky,

Anit - tak to jsem rada, ze mas z te Prahy dobry pocit. Mas pravdu Praha je krasna a je velka tak akotat, nejsem milovnik velkych mest treba Rim nebo Neapol je hruza i kdyz na pamatky taky bohata mesta. Ted ti to celkem utece pristi tyden jedes do Caru no a pak za 14 dni uz mas vysledky doma. Moc, moc drzim palecky at mas vysledky ok. Tobe brali jen krev nebo ti delali i stery? Holka ver tomu, ze se mimi zadari, mas skvele nakroceno a delas proto maximum takze drive ci pozdeji se zadari. My uz se snazime pres 7 let, ale teprve loni mi zjistili endomrchu takze jako kdybych byla skoro na zacatku i kdyz uz ulynulo tolik casu. Ono se to tiz snazit kdyz neznas pricinu je na prd. Ted aspon vim co mi je.

Veverko - jeminanku ty navaly musi byt fakt hnus. Snad ti da dr. nejake prasky aby se ti ulevilo. Mne z tohoto duvodu gyndar je odmitl dat.

Misando- kdybych to vedela, ze milujes gnocchi, tak bych ti je poslala 🙂 .

misanda
4. bře 2010

Olive, to mi ani neříkej, do Říma se chystám a Vatikán. Já jsem památkomil 🙂 tohle mi třeba chybělo na Zakynthosu, ale zase ta volnost, to bylo taky moc fajn...tenhle rok ale Řím nehro ☹ jetli budeme platit další IVF, tak si uděláme dovču po ČR...snad bude aspoň pěkně 😉

olive
4. bře 2010

Misando - nechtela jsem te strasit. Ja proste nesnasim prelidneno. Jinak Rim si urcite uzijete ve trech, a ze to nebude letos tak to prece vubec nevadi. Snaha o mimi ma prece prednost. Nahodou dovca v CR nemusi byt vubec spatna, je pravda ze hodne zalezi jake vyjde pocasi.

Ty prach kolem IVF jsou fakt hruza, kdyby na nich nezalezelo tak jedu z fleku na IVF do CR. Jako samoplatce je to fakt sila.

misanda
4. bře 2010

olive, nám řekla mudra (já se ptala), že kdyby nám to nevyšlo na ty tři pokusy, že se pak v Pronatalu platí 28tis za jeden pokus, plus samozřejmě ty věci co potřebujeme, což je cca 20tis (když do toho započítám i mrazáky), takže skoro 50tis 😖 🤐 🤐 🤐

Olive, tak s přelidněním počítám, přece jenom památky světoznámýho charakteru...to samý bylo i u pyramid...ale tam to ještě šlo, ale sfinga byla totálně zasekaná 😖 Mě moc nenadchly Benátky...za to mě nadchlo San Marino 🙂

andri79
4. bře 2010

Ahoj holky, můžu za Váma? Trápí mě taky endometrioza a to v docela velké míře, dnes jsem se dověděla, že se nám nepovedl ani 7 pokus, tak zvažuji co dál? Jestli to má vůbec cenu.
Ještě jsem se Vás chtěla zeptat, zda si myslíte, že je řešení darované vajíčka ? Děkuji A.

misanda
4. bře 2010

ahoj andri, vítej!!

jako 7.pokus IVF? 🙄 🤐 🤐 🤐

jinak hele, k těm vajíčkům...mě mudra na poslední návštěvě řekla, že když to nepůjde s mýma, tak je ještě jiný způsob, ale že o tom teď nechce zatim mluvit - takže darovaná. a doma jssme to probírali a řekli jsme si, že dáme ty tři pokusy s mýma a pak čtvrtej zkusíme darovaný...je to naprd...ale víš jak...když už člověk neví jak dál...

a tobě se ta endoška nerozjíždí víc po těch pokusech?? a jak chodíš často po sobě? musíš dodržovat furt ty tři měsíce? a kolik jsi teda měla vajíček??? promiň, hodně otázek, ale mě to fakt zajímá... 😉 😅

misanda
4. bře 2010

každopádně jě mi líto, že sem přicházejí do témátku noví lidé...protože % endošky se tím pádem zvedá....holky, musíme nad ní zvítězit, to neni možný ☹ fakt se z toho snad už zabiju do hlavy ☹ ☹

andri79
4. bře 2010

Ahoj Misando...mám za sebou 3 pokusy IVF a 4 nativní cykly...vajíček mám vždy málo jen tak 7 ...a taky mám za sebou 4 operace, jedno mimoděložní těhotenství...
jinak právě vím, že ta endoška zahubuje to embryo v děloze, tak si říkám, jestli to není zbytečné do sebe pořád rvát ty hormony asi se na to raději vyprdnout a jít do těch darovaných...
já jsem měla bolesti šílené, ale při té poslední operaci, nešlo to laparoskopicky, tak jsem byla normálně laparotomicky, tak mám klid, musím zaklepat, mě říkali, že je to začarovaný kruh tahle nemoc :(
3 měsíce kvůli endometrioze nemusíš vůbec dodržovat..ale každý říká něco jineho...A.

misanda
4. bře 2010

andri, to je fakt na pikaču ☹ já teda řeknu svůj názor...já bych prostě do toho 4týho pokusu IVF šla s darovanýma, zvlášť když si to už musí člověk platit celý 🙄

jinak 7 je super. já měla při prvním teď jenom 3 ☹. Laparky mám za sebou 2 ☹ a bojim se, že se mi to teď v mezipauze zase rozjede a budu muset na další a nevim jak to psychicky dám. já ty laparky prostě nesnašim moc dobře ☹ vždycky je mi pak hrozně, děsně mě to bolí ☹ posledně jsem brečela sestře na pokoji, pač mi to šlo do střev a to je teda exklusivní bolest ☹ ☹ ☹ navíc mě u toho nějak pohmoždili, jak mi tahali kůži nahoru a bolí mě to ještě teď a to jsem na tý poslední laparo byla v listopadu!!! bohužel mi zůstala cysta na vaječníku...jenom jí ořízli...takže se fakt bojim ☹

a jak jako zahubuje embryo??? to ti dělají max tak protilátky proti trofoblastu a tak, ne? tak mi to teda říkala mudra, že díky endo jsou "jenom" nekvalitní vajíčka.

a na ty operace jsi chodila mezi IVF cyklama, nebo jak se ti to znovu rozjelo? léčili tě třeba těma zoladexovýma injekcema, nebo tak? já mám za sebou tříměsíční léčbu, zdá se, že se to stáhlo do pryč...ale teď už jsem měla MS po IVF...takže tak ☹

chjo, já se tak bojim tý debilní budoucnosti...co bude ☹

andri79
4. bře 2010

nemáš mejl?

misanda
4. bře 2010

andri, pošlu do IP 🙂

andri79
4. bře 2010

mě řekli, že endometrioza vytváří protilátky proti udržení vlastního embrya v děloze , ale že nic není nemožné...

misanda
4. bře 2010

andri, no vidíš ☹ všude řikaj něco jinýho 😠 😠 😠 a teď si vyber, kdo má pravdu???

ty protilátky se každopádně dají snížit tím prednisonem...

olive
4. bře 2010

Adri - ahoj, uz jste to tu s Misandou poradne rozjely. Ja bych to urcite zkusila s tema darovanyma vajickama nebo aspon napul s vlastima. Bohuzel ta endomrcha je svine a zabranuje otehotneni, takze ono nestaci, ze mame nekvalitni vajicka ale brani nam v samotnem udrzeni embrya.

Misando - ja za prvni cyklus s Ketem dala kolem 100.000kc takze sila, mela jsem tam vsechny nadstandarty. Vlastne me do nich natlacili. Ted uz bych se nedala. Manza nadaval, ze jsou to jen zlatokopove a musim mu dat za pravdu. Takze pokud bych sla u nas tak bych dala asi jen ten zaklad.

misanda
4. bře 2010

olive, tak to je drsný...sto litrů 😨 😨 😨 jako mě přijde, že v tomhle jde fakt jenom o prachy, o nic jinýho... 😔

fakt teda ještě zabraňuje udržení embrya?? ty jo, tak o tom mi nikdo neřekl, ani jsem to nečetla...hm...tak jste mi zlepšily náladu 😀 😀 😀 😀 😝

paja23
4. bře 2010

Ahojte,
Andri-vítej.

Tak to jsem zvědavá kolik já budu mít vajíček. To mi nikdy nikdo neřekl že endomrcha ovlivnuje jejich kvalitu a zabranuje udržení embrya. V nemocnici vždy....po laparce a injekcích můžete zvesela těhotnět. Až v Caru mi řekli, že tu šanci mám minimální.

Doktor mi říkal, že prý ji trpí hlavně vysokoškolačky, co vy holky na to???

Zkoušela jste nějaké alternatviní léčby?? Pořád pátrám jak na ni. Četla jsem i o holkách co mají za sebou 8laparek...

Misando-uplně s tebou souhlasím, laparky jsou hrůza, po té první jsem bolestí nebyla schopná posadit na posteli. A taky dnes skoro po roce, mám některá místa ještě bolavá.

Olive> to jsi platila takovou sumu v Unice? To je hrůza.

misanda
4. bře 2010

paji, tak já teda vysokoškolačka nejsem 😀 co to je za hovadinu 😀??? to bych se asi smála 😀

alternativní léčbu jsem nezkoušela...jsem zvědavá jestli někdo jo...???

dej pokoj s 8 laparkama...to bych psychicky nedala...

misanda
4. bře 2010

holky a to já nejsem žádná vyměklina nebo tak...fakt oho dám hodně, ale prostě ta laparo, jak to tam pálili, vyřezávali, nebo co to dělali..je to děs...i když některý holky to berou jako procházku růžovým sadem...ale já si prostě nemůžu pomoc...mě to bolelo...a dost ☹ možná kdybych šla jenom na kontrolu vejcovodů a nic by tam nenašli, byla by to jiná... ☹

zazy
4. bře 2010

Andri:mám to skoro na chlup stejný jako ty akorát stím rozdílem,že za sebounemám tolik pokusů.Je pravda,že endomrhca snižuje kvalitu vajíček,ale doky v caru,mě řekla,že je to individuální,že už u nich už ženské stoutu diagnozou otěhotnili i porodili,a mám i 2 kamarádky které tak y otěhotněli tedy po IVF,jedna dokonce na poprvé a sestřenka dvakrát a normálně,takže opravdu je to u každé ženské jinak.Nejhorší je,že mě se ta endomrha dělá pořád dokola.

misanda
4. bře 2010

jj, prý je každý cyklus jiný...taky jsem slyšela...

a otěthonět se dá opravdu i přirozeně...stačí jít pár stran zpět v tomto tématu 😉

olive
4. bře 2010

Holky, ja laparku snasela dobre, ale urcite zalezi co vam tam delaji,kolik toho svinstva odstranuji. Diagnosticka laparka musi byt ok, a netrva ani tak dlouho.

Paji - jo,jo v Unice, vsak uz bych tam nesla. Hned me hnali na Ivf a v te dobe jsem ani nevedela, ze mam endomrchu. Oni mi tam rekli, ze mam policysticky vajecnik a tan teda nemam.
Hm 8 laparek je teda maso a obdivuji ty koceny, kloubouk dolu.
Take nejsem vysokoskolacka, a endomrchu mam.

Taky jsem zvedava jestli nektera zkusila alternativni lecbu.

No mne zavadeli expandovane blastocysty a nic, takze neco to musi ovlivnovat.

misanda
4. bře 2010

tak holky, ona si to stejně příroda rozhodně sama, jestli chce aby se ty embrya chytily nebo ne...jak u nás, tak u zdravých holčin!!

zazy
4. bře 2010

to máš naprostou pravdu,říkám si,že pokud se to má zadařit,tak se zadaří.Jen jsem si taky říkala,že už bych snad na laparku nešla,je to pořád dokola.

misanda
4. bře 2010

zazy : kolik že jsi jich měla??? jsem teď nějak v lese 😀 měly bysme si udělat tabulku a přehled 😀

já se taky laparo bojim..osm jich nedám určitě... 😒

paja23
4. bře 2010

S těma vysokoškolačkama....prý dělali výzkum....tak nevím 🙂

Nechtěla jsem vás s těma laparkama vystrašit ☹ Ale jak píše Zazy, je to pořád dokola.

Pokud by povedlo mimčo, tak pak radili nasadit antikoncepci a brát ji non stop třeba 10let.

misanda
4. bře 2010

Jj, s tou antikoncepcí mi to řikala mudra taky, ale jakože nonstop úplně bez MS????