Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

luccii
9. dub 2008

kay: a na ten HP me posle i obvodni gynekolozka? nebo se to resi jen v CARu?

kay
9. dub 2008

lucii, to nevím, asi jak která.. to s emusíš domluvit s ní.. Mě dělala třeba moje doktorka odběry na štítnou žlázu, ta byla v pořádku.. Některým holkám udělala i HP doktorka, ale někdo zase byl až v CARu.. to záleží na ní jaké má možnosti a tak.

luccii
9. dub 2008

ted jsem hledala na netu info u laznich, kam se jezdi po slepaku - a mam radost, pry to skutecne pomaha na otehotneni, tak snad budeme mit taky stesti - potrebuju v neco doufat 🙂 takze v cervnu po svatbe bych chtela jet, gynekolozka me tam pry posle

kay
9. dub 2008

jé no tak to je super luci, to mě teda nenapadlo 🙂 a Tys byla teď někdy na slepáku?

luccii
9. dub 2008

kay: ja byla na laparce 19.3. - zjistili mi slepak, pak ty cerne tecky na deloze, coz je asi endo, a pak neco jako krecovy zily na deloze...

kay
9. dub 2008

jojo, promiň já si to nespojila s tou endom.. 😅 no tak to bude dobrý, když Tě tam doky pošle, já bych jela hned 😎

luccii
9. dub 2008

to je OK, ja si taky vsechno nepamatuju 😉

sef se sice asi zblazni, ale zdravi mam jen jedno a praci rozhodne neziju 😎

kay
9. dub 2008

no našéfa se vyprdni.. hlavní jeopravdu zdraví a taky miminko ne? buďsobecká.. ho to nepoloží a Ty budš v klidu.

luccii
9. dub 2008

kay vzdyt jo, presne to udelam 😉 ale nevim, jestli mi tyden po laznich da dva tydny volna (do te doby nebudu mit vybrany ani den volna) 😒 kdyby mi je nedal, tak je to blby, protoze manzel v tu dobu mit dovcu bude, povinně...

lesnenka
10. dub 2008

Ahojky.
JAk se vede?

Lucci...mě dělali HP až v caru...moje doktorka se se mnou o tom víceméně nebavila a poslala mě rovnou do caru, ale to kvůli partnerovu spermiu. Ale kámošce,která také nemůže otěhotnět (partner horší spermio), tak udělala všechny testy ona a potom jí dala doporučení do car. Já tam byla defakto bez dopporučení.

kvak63
10. dub 2008

Ahoj, prajem krasny slnecni den 😅

luccii - budem ti drzat palce aby ti schvali do dovcu. 😉 Bolo by to fakt hlupe ked si doteraz nemala ziadne volno.

Lesnenka - u každej je to ine. Mozno vedela nieco co ti nepovedala alebo mala blbi den. Mne robila teiz HP majo doktorka a az potom ma poslala do Caru.

luccii
10. dub 2008

holky a ten HP vam delali po jak dlouhe dobe neuspesneho snazeni? co mam ted po me gynekolozce chtit? my se snazili pred operaci jen 4 mesice

kvak63
10. dub 2008

Mne HP robila po polrocnom snazeni. Bolo v poriadku a vtedy mi dala lieky na predlzenie ovulky

luccii
10. dub 2008

a proc na prodlouzeni ovulky?

lesnenka
10. dub 2008

Abych pravdu řekla, tak já jsem si přidala. Řekal jsem, že se snažíme už rok a půl. Některé stačí říci půl rokua hned se snaží něco dělat, ale kámošce ja 33 řekla jí, že už se rok snažej a ona jí řekla, ať to ještě zkoušej, což mi teda vzhledem k věku přijde hrozný.

Jinak holky...i při endometrioze se dá otěhotnět...jsem těhotná... 🙂

luzza
10. dub 2008

les 😀 😀 😵 😵 😲 😲

kay
10. dub 2008

lesněnko, no paráda 😀 gratuluju 🙂

kay
10. dub 2008

takže IUI se povedlo? no to je paráda, tak já to taky zkusím 🙂 jejda já jsem tak ráda, úplně jsi mě naplnila optimismem 🙂

lesnenka
10. dub 2008

Vyšlo to a hned napoprvé... 🙂

kay
10. dub 2008

to je krása 🙂 jsem moc ráda za Tebe.. máš zatím "jen" testík, nebo už Ti to potvrdila i doky?

lesnenka
10. dub 2008

Už to mám potvrzené i od doktorky. Už mi udělala i fotečku. Je to zatím takový malý flíček 8mm.

luccii
11. dub 2008

lesnenko: to je uzasny!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 blahopreju!!!
jsem moc rada za tebe a navic jsi nam vsem dala nadeji... 😉 🙂

lesnenka
11. dub 2008

Holky naděje umírá poslední...musíte věřit, ikdyž u nás byla IUI spíše takový pokus, doktorka tomu ani moc nevěřila, tak jsem se na to ani neupínala a vidíte...povedlo se. Takže holky hlavu vzhůru...endometrioza není konečná... 🙂

vlasta23
18. dub 2008

Holky, jak jste prisly na to, ze mate endometriozu? Ja mam totiz podezreni. Porad me rikali, ze mam POC, ael ted jsem si vsimla, ze vzdycky, kdyz mam MS, tak smrkam krev. Kdyz MS odejde, krev zmizi. Mela bych se strachovat?

kay
18. dub 2008

ahoj vlasto,
no já na to přišla díky bolestem moč. měchýře a vyšetření u doktora, pak hormonální terapii která nezabrala. ale zjistíš to vlastně jenom a jenom na laparoskopii, kde se na Tebe podívají zevnitř ... 🙂 Já teda občas taky když mám MS smrkám krev, ale nikdy jsem tomu nevěnovala pozornost, ani mě nikdy nikdo nic takovýho neříkal.. Jestli to chceš vědět jistě, musíš na laparku, ale to záleží na okolnostech, kolik Ti je, jestli máš s tím nějaké problémy, jestli chceš mimi a tak..

vlasta23
18. dub 2008

No problemy zadne nemam, krome dlouhe cyklu, nepravidelnemu a bolestem a migrene. To by mi ale tak nevadilo. Chceme ale mimi a zda se, ze nemam ovulaci. Tak jsem se chtela zeptat, jetsli by treba na to prisli UTZ pres bricho, ale jak pises, tak ne. No tak to jsem trosku smutna. TO laparo se musi delat u kramu nebo to je jedno?

kvak63
21. dub 2008

Ahoj

lesnenka- gratulujem hlavne aby si sa teraz šetrila 😉 . To si nás asi všetky dosť potešila že sa nemáme vzdať. Dnes si už druha čo mi hovorí aby som nehádzal flintu dožita.

lesnenka
23. dub 2008

Ahojj Vlasto, laparka se nemusí dělat při menses, právě naopak menses bys v té době neměla mít. U mě se to projevilo bolestí v podbřišku, která se objevovala nezávisle na cyklu a taky, že jsem měla pocit, že pořád potřebuju močit. jinak na www.endometrioza.cz se toho dozvíš víc. U mě doky nejdřív myslela, že mám jen cystu a vyklubala se z toho endometrioza. Prohlédli mi i vejcovody, zda jsou průchodné. JJestli ovuluješ zjistí tvoje doktorka ultrazvukem a nebo si můžeš v lékárně koupit ovulační testy...

baroko
23. dub 2008

Holky taky se připojuji do vaší diskuse. Na laparoskopii jsem byla 10/2006. Odstranili mi malé ložisko endometri. na levém vaječníku. Od té doba se snažíme otěhotnět a zatim nic. Teď jezdíme do caru. Mám za sebou 2IUI. Začátkem června by jsme měli jít na IVF, tak bych si moc přála, aby to vyšlo. Jinak endometrioza je tu zas. Na laparoskopii znovu nechci. Doktor řikal, že těhotenství by mě jí zbavilo, tak nezbývá než doufat v dobrý konec

kvak63
23. dub 2008

Ahoj baroko

ja mam po 2IUI neuspesne a 1IVF neuspesne. Teraz chodi na cvicenia aby som si pevnila brusne svalstvo a panvove. Mam ist v 5.5. na KET ale asi ho odlozim. Po IVF mi ostali 3 snehlkovia tak nic nechcem nechat na nahodu. Hadam sa aj na mna usmeje stastie