Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

caterina85
29. srp 2010

@olive Ahojda, koukám,že se ještě na ty stěry pořád chystáte. Manža to přežije. Můj bývalý se toho taky strašně bál a přežil to. Ale chápu,že u chlapů je to nepříjemnější vyšetření. Možná mu bude urolog rovnou dělat i vyšetření prostaty, tak možná lepší, když na to bude taky trochu psychicky připravený. Ty to přežiješ v poho. Sice nic příjemného, ale raději bych chodila pravidelně na stěry z uretry než na takovou kolonoskopii. 😅

vrana
29. srp 2010

Ahoj,
bohužel se k vám jdu přidat ☹ V červnu jsem změnila gyn. dr., udělala mi UTZ a zjistila že mám na jedné straně pravděpodobně jen zaniklý neprasklý folikul (což se teď potvrdilo) a na druhé straně 4 cm něco. Nasadila mi na měsíc na vkládání hormony a po měsíci kontrola. V červenci mi řekla že má podezření na endometriozu a že na 3 měsíce vyblokujeme MS a v říjnu se sejdeme a uvidí se co dál, jestli prodloužit HA nebo laparoskopii. Po měsíci co jsem brala HA Jeanine jsem trpěla strašnýma migrénama, tak jsem dr. volala a ona mi HA změnila na Norothestiron nebo tak nějak. Byla jsem tam na kontrole, útvar tam pořád je, má 3,7 cm, takže jestli se zmenšil tak fakt jen minimálně. Ptala jsem se jestli bych na laparku nemohla dřív, že chceme druhé mimi, ale prý nejdřív ta konzervativní léčba a pak až operace. Domluva zní že v listopadu kontrola a pak se uvidí. ☹ Bojí, se že do mě bude chtít dál cpát hormony, a na operaci dojde třeba až za půl roku, ale já nechci tak dlouho čekat a být v nejistotě.

Teď jsem tady dočítala a jsem docela vystrašená že pak málokomu šlo otěhotnět přirozeně? Malá se nám povedla na poprvé, problémy jsem nikdy netrpěla. A nebýt toho že mi dr. dělala UTZ tak bych o nějaké pitomé endošce ani nevěděla.

Holky bojim bojim a věřím že tu najdu spřízněnou dušičku. 😢

berkana
29. srp 2010

@olive tak to je dobře, že vyšel spermiogram dobře. To se nedivim, tvýmu manželovi, že se bojí, mému příteli by se nechtělo a bál by se taky.Tak držím palce, ať to vyjde nějak dobře....aby nebyla nějaká blbý alergie, ale jen minimální 😉 aby to šlo dobře obejít.
migrena se mi trošku rozjela, ale už je pryč, jsem si vzala ráno kapky a v poledne už byla pryč, uf 😅

@misanda no jde to, včera večer jsme šli ke kámošovi na grilovačku, dali jsme si pěkně kuřátko a mě se do hodky udělalo špatně takže jsme šli domu a já pak po půlnoci zvracela 😖 ráno mě bolela ta hlava migrénovaná jedna tk jsem se odhodlala dát si kapičky a naštěstí to bříško ustálo. Jsem si dneska dala jen rýži suchou a pár piškot, nějak mám ten žaludek jak na vodě....tak doufám, že to zítra už bud pryč, jsem dneska vařila hovězí guláš, zítra nám přijde kámoš dělat topení,tak aby byl dobrý obídek, tak snad si taky už budu moct dát 🙂

bernebi
30. srp 2010

ahoj, jmenuju se Andrea a náhodou jsem narazila na tohle forum , když jsem hledala informace na internetu. Můžu vás poprosit, jestli by mi některá z vás nevysvětlila co obnáší laparoskopie, jak probíhá, co se při ní zjišťuje? Moc děkuju.

pici
30. srp 2010

@bernebi

pri diagnostickej laparoskopii sa zistuje mozna pricina neplodnosti. casto byva spojena s ukonom hsg, cize rengenom malej panvy, kde sa zistuje priechodnost vajickovodov, dalej sa zistuju zrasty, ktore zvyknu odstranit, cysty, endometrioza
vsetko co sa da odstranit v ramci laparky odstrania a podla toho, co vlastne najdu tak to sa riesi dalej.

niekedy nezistia pri laparke nic a zena otehotnie cubydup :D ako moja kamoska, rok sa im nedarilo , isla na laparku nic jej nezistili a ostala hned tehotna.tak vela zdaru

anit.xx
30. srp 2010

Olive-tak zase vím něco nového, takové vyšetření mi teda nedělali. Jinak já endošku mám pořád, protože mi ji při laparo nechali, takže občas mám bolestí vaječníků a v podbříšku. jeden měsíc mám klid nic necítím a druhý mě docela píchá ve vaječnících. jsem už též z toho pěkně naštvaná. navíc mám strach, že se endo může rozšířít. jsem ráda, že aspoň ty jsi OK. Já mám též menzes pravidelnou a žádné velké bolestí nemám a pořád to nejde ☹ . Asi vyměnm ´gyndaře, mám totíž pocit, že se moc nesnaží mi pomoct, co se dočtu na netu, tak pak mu to řeknu a on mě na to pošle, jinak sám od sebe nic. To vyšetření, které popisuješ možná dělají před IVF ale spíš že odeberou hlen a pak v laborce zkoušejí, ale po styku jsem nikde nikdy nebyla a nic mi nebrali... no člověk si musí asi sám všechno hlídat, jinak se nikam neposune!

olive
30. srp 2010

Ahoj holky, tak ja uz mam po sterech a ted cekat jen na vysledky.
@anit.xx - ja si o to vysetreni taky prakticky rekla, protoze jsem zacala s doktorem mluvit o imunologii a on mi tvrdil, ze u nas problem s imunologii nebude kdyz uz jsem jednou byla tehotna. No a pak jak se divil kdyz videl test. Hele v praze u Madara tohle vysetreni taky delaji, cetla jsem to na netu na druhou stranu si zase myslim, ze mnohem podrobnejsi vysetreni je primo z krve. Hele a ty chodis k obvodnimu gynekologovi? Ja bych se nechala sledovat doktorem s Caru.
Nic musim valit do prace, zase se ozvu.
@vrana -ahoj a vitej, neboj jedno mimi uz mas a druhe se taky zadari. Jen jsi myslim ,ze antikoncepce je slaba na zniceni endomrchy.

vrana
30. srp 2010

@olive No u mě ji zatím neprokázali, je to jen podezření, proto mi nasadila hormony na vyblokování MS, ale radši bych šla rovnou na laparku, abych věděla na čem jsem. Takhle vlastně musím čekat s práškama a nevím pořádně ani na co. 😨

zazy
30. srp 2010

Ahojky vrana,taky se divím,že ti nejdřív neudělají laparo.Mě se udělali poprvé cysty,a tak jsem šla na laparo a až tam zjistili,že mám endošku.Já mám tedy endo 4 stupně,z říjnové operace už bez vejcovodů.A jsem vzácný příklad toho,že i tak se dá otěhotnět sice IVF,ale dá tedy na druhý pokus.Já bych asi na ty laparo trvala,než se cpát zbytečně hormony,možná bych i změnila gynekologa,tedy můj názor

sichatka
31. srp 2010

Ahoj holky, konečně jsem se zase dostala na net a musela jsem váš všechny dočíst 🙂

@olive - koukáš, že pořád bojuješ. No s chlamidiemi se skutečně těžko otěhotní. Doktoři jsou holt někdy konzervy, je dobře, že jsi ho dokopala na postkoitální test. Teď se zase posunete o kousek dále. Chápu, že manžel toho má plné zuby, ale až se zadaří, bude v sedmém nebi. Pojedeš na vyšetření k Madárovi nebo ne?

@anit.xx - najdi si skutečně jiného doktora. Já jsem měla jednoho na malém městě, kdyrý pořád tvrdil, že nemohu otěhotnět kůli psychice, až jsem se naštvala, vyměnila ho do Prahy za doktora, který i operoval sám a našel mi endošku. Možná ják píše olive, chtělo by to doktora z Caru nebo nějakou "kapacitu" v Ostravě - většinou to bývají nerudní doktoři, ale zase vědí, co dělají. Držím palečky.

@vrana - překvapuje mě, že ti neudělala doktorka laparku. Někomu se podaří otěhotnět přirozeně hned na poprvé a problémy jsou až u druhého snažení. Nepřišla jsi do jiného stavu hned po vysazení antikoncepce? Pokud budeš mít zájem, můžu ti dát kontakt na mého doktora v Praze, ordinaci má ve Vodičkové, ale operace provádí v Neratovicích ( tam se nechala operovat i Lucka Bílá) 🙂

@berkana - tak jak je? Podařil se gulášek? Až se odstěhujete do svého, bude o něčem jiném + možná už bude mimi na cestě 🙂 Kdy jedete do Caru?

@fumaran - zkus se zeptat jinde, za to nic nedáš.

@kocina7 - tak jak je? Kdy půjdete na druhé IVF?

@misanda - zdravím vopici 😀

misanda
31. srp 2010

nazdárek holkyyyy 🙂

@vrana vítej vítej a tfuj tfuj, aby ti to dopadlo co nejlíp..každopádně i já se budu opakovat a divim se, že ti prvně neudělají laparo..podle mě ty hormony nemají moc významu a antiko už vůbec ne...ta tu laparku nestáhne..prvně je potřeba to tělo prostě co nejvíc "vyčistit" a "uklidit" a pak nasadit hned léčbu. Já jsem byla uklízená a léčená dvakrát...a teď to zatím vypadá uvnitř mě dobře...tak snad...ťuk ťuk na zuby...každopádně i tak mám furt problém...

jinak u nás nic novýho neni...pořád práce a koníčky...a tak...v neděli jedeme na profi focení do Prahy, tak se hrozně těšim. Akorát mi štve, že už je léto tak nějak u konce ☹ za chvíli budou vánoce 🙂

vrana
31. srp 2010

Holky díky, no já vlastně nevím, co mi je, že jo. Ona jen podle toho jednoho útvaru a výšky sliznice má podezření na endometrio. A i na netu jsem se dočetla že to je standardní postup, nejprve hormonální léčba a potom operativní. Jak HA tak hormony mají jediný cíl a to vyblokovat MS, díky které se ty útvary zvětšují a tvoří a tím pádem by se to mohlo zmenšovat. Což se asi za měsíc stalo o 2 mm, což vskutku není moc. No hodně jsem o tom přemýšlela, ale dr. je profík, tak jí zkusím věřit a vyčkám do konce října, to mám jít na kontrolu a podle toho co mi řekne se zařídím. Jestli v tom bude chtít pokračovat (hormony), půjdu asi na konzultaci jinam.

Každopádně za názory i za palečky moc díky. I já vám držím.

Jo a první těhu otěhotněla jsem přirozeně, hned první měsíc, aniž bych před tím brala HA. Nikdy mi nedělala dobře, zvyšovala cholesterol a tak, takže jsem ji přestala brát rok možná dýl před otěhu. Chvíli jsme používali pharmatex a pak jsem prostě spoléhala na manžela. No a malá vyšla až na zacílení 😀

berkana
31. srp 2010

@sichatka ahojky holka🙂 gulášek se poveld, byl výborný 🙂) jo až budem ve svým, tak to bude 100% lepší. 😀 Do CARU nkdy na podzim 🙂)) ještě nemáme termín, ten se teprv bude domlouvat ted někdy, tak uvidíme kdy 🙂
@misanda to mi povídej, léto se tu jen mihlo a ted je teda pěkná zima 🙄 tak profi focení....hmmm....to by se mi taky líbilo🙂 ještě ale vyměnit postavu hiiii tak ať se fotečky povedou a 😵 😉

olive
1. zář 2010

Ahoj holky, dnes konecne mam cely volny den huraaaa 😀 .
@sichatka - zalezi jak nam ted dopadnou vysledky. Pokud budou negativni, tak se objednam k Madarovi, nebudu nic vymyslet a radsi si to zaplatim v Podoli a budu mit jistotu kvalitou prace nez byt porad v nejistote, ze to nekde odflakli.
@misanda - to mas pravdu, ze to strasne ubehlo a leto se jen minulo. Hmm, tak na vikend mas super program. Hele a ty fotis nebo delas modelku?
Zbytek holek moc zdravim 🙂 . Kdepak mame Veverku?

paja23
1. zář 2010

Ahojte holky po dlouuuuhe době. Jsem potřebovala nabrat nových sil a přes leto se snažila na mimčo a endomrchu moc nemyslet. TAk se to snad povedlo...

Co kdo máte nového??? A kdy vás co čeká??

Já nedávno dozvěděla výsledky imunologie, tak mi vyšly silné protilátky na toxoplazmozu. Prý v nedávné době, ale už se nezjistí li to byla příčina, že mimčo to vzdalo. Genetiku ještě čekám, chtěli další krev od manžílka a pak prý pohovor, něco přece jen našli:( Ale doufám, že brzo bude vkládání mrazáčků.

kocina7
1. zář 2010

Ahoj Sichatko máme se docela fajn dovolená byla bezva a ted zasesamá práce ale nabrali jsme nových sil a budeme se chystat na druhý pokus. 5íkali jsme si že pujdem asi na konci září tak jsem na to zvědavá. Doktor mi říkal že mi budou muset zvednout dávku hormonu takže to znamená asi i víc injekci nevím přesně ale těším se až to budu mít zase za sebou tohle věčné čekájí je děs ale snad jednou bude stát za to a jen si přejem aby to ted bylo naposled.Moc si mimíska přejem a budu doufat že nám to klapne a nejen nám ale všem kdo tu kvuli to mu. 🙂

11112
1. zář 2010

ahojte holky byla jsem na laporoskopii kde mě našli endometriozu velice malinké ložisko.Po operaci jsem měla skvělej pocit že jsem v pořádku a že se mimčo povede a zase nic.Jsem pěkně zklamaná a tak mě asi čeká umělé oplodnění.

11112
1. zář 2010

@pajda ahoj brouzdám tady a čtu si tvůj starší příspěvek kde píšeš že se endometrioza dá zjistit i krevním testem.Já jsem po operaci asi tak rok,ale mám pocit že se zase vrátila myslíš že po tak krátké době je to možné?

zazy
1. zář 2010

Ahojky děvčata,všechny Vás zdravím.
11112 nechci tě strašit,ale u mě se endomrcha vrátila po 3 měsících.Ale to je u každého individuální.

caterina85
1. zář 2010

@11112 No jo, je to fakt hodně indivindi, jak píše zazy. Mně třeba ložiska na laparce neviděli, ale podle nád.markerů (to jsou ty krevní testy,co asi psala pajda)ji mám na těch vaječníkách. Měla jsem i cysty. Ložiska můžou být i mikroskopická.

berkana
1. zář 2010

@11112 ahoj, no endoška se může vrátit kdykoliv, je to fakt hodně individuální. Krevními testy to zjistit jde, ale neni to 100%tní, mě dr našel cystu na vaječníku a zdála se mu endometriozni tak na 90% tak mi udělal krevní test, ten to ale nepotvrdil, ale endoška tam stejně byla.

@zazy ahojky holka, jak se vede? 😀 se ti to pomalu krátí co, už jen necelý 4 měsíce - spíš skoro 3 a něco viď 😉 jak se cítíš? 🙂

zazy
1. zář 2010

Ahojky Berkana,docela to jde.Cítím se všelijak,začaly bolet zádička a kyčle,ale co člověk pro mimi nevydrží.A asi budeme mít fotbalistku,nejdřív se pořád neozývala,ale ted už tak 14 dní ji už pěkně cítím.Zrovna včera jsem nad tím přemýšlela,jak šíleně rychle to utíká,když mi kámošky říkaly,že to uteče rychle,tak jsem nevěřila.Ale už se na malou moc těšíme,je to vymodlené dětátko.
A co ty???Jak je???

w_h
2. zář 2010

ahoj holky, po dlouhy dobe jsem nahlidla, nebo spis obcas nahlidnu, jak se dari, a dnes mam chvilku cas, tak i jeden prispevek

@vrana
muj doktor tvrdi, ze na prvnim miste je chirurgicka lecba a hormonalni vetsinou neni treba, pak ev. IVF,
teda pokud mas opravdu endometriozu, coz vlastne nevis. jeste by bylo mozne udelat magnetickou rezonanci (endometrialni cysta se tam pozna), nebo si zkus nechat nabrat onkomarker CA125, byl by pravdepodobne zvysenej

richt
2. zář 2010

ahojky holky, tak po delší době mám zase chvilku.
@vrana - holky mají pravdu. Určitě je lepší první laparka jak se cpát nějakýma hormonama. Mě endošku zjistili z krve podle zvýšeného CA125 jak taky píše w_h .

Mě teď trápí pořád pravý vaječník a nemám ponětí proč. Pořád mě bolí. Zánět prý namám tak už vážně nevím. Mám strach aby se mi endoška zase nerozšíříla. Sice pravý vaječník mi očistili pořádně poněvač mi ho kousek i vzali. Ale jinak tam prý něco zustalo tak se bojím ať se ta mrcha nerozleze zase všude. Jinak příští čtvrtek mám jít na ultrazvuk a měli jsme jít i na IUI, ale přítel je nějaký špatný tak to odložíme až na příští měsíc. V uterý jsem si byla na krev pro kontrolu FSH a tak jsem zvědavá co z toho zase bude. Nějak mi to kolísá. Holky chtěla jsem se zeptat na kolik výjde IUI? Mějak jsem se na to zapoměla zeptat.

veverka.dada
2. zář 2010

Nazdárek děvčata 😵
nemám teď vůbec čas na nějaký velký psaní, ale občas na vás kouknu, jak se daří, abych o vás měla stále přehled a mohla případně držet palce a tak 😉

jinak dnes píšu hlavně jednu info pro ty, kteří mají obrácenou dělohu jako já...ne jen že je dobrý sexík ze zadu, jak jsme tu už jednou probírali, ale hned po sexíku si lehnout na břicho!!! díky tomu, v jaké poloze je při obrácené děloze děložní čípek, je tohle nejlepší poloha aby se těch spermošek co nejvíce probojovalo dovnitř 😉

no možná už to tu všichni víte a já jsem sto let za opicema 😀 a nebo jsem tim třeba někomu pomohla 😉

tak se mějte a já se pokusím zas brzy ukázat 😝

11112
2. zář 2010

@richt Ahoj tak vidím že endoška je rozšířená a jsem překvapená že to jde zjistit markrama.Mě berou každého půl roku na střeva a na vaječníky,ale měla jsem je v pohodě.Mám taky pocit že ji mám zpátky tím pádem otěhotnět normálně nepůjde,ale omělé oplodnění je tam šance.

sichatka
2. zář 2010

@ vrana - nejdříve je nutná laparka a pak blokace MS hormony. Mě jí takhle blokoval doktor půl roku před 1. IVF. Nech si odebrat krev na markry nebo chtěj tu laparku.

@richt zkus sepodívat na www.gennet.cz - tam mají podrobně rozepsaný ceník, většinou to stojí v centrech podobně, budu držet palečky, ať se zadaří.

@veverka.dada - no dobré je dělat i svíčku, ale kdo to má 15 minut vydržet 😀

@11112 - šance otěhotnět po IVF je, podívej na zazy. Já mám 15 měsíční dvojčata.

@zazy - s kyčlíkama bude hůř, já s nimi měla problémy i po porodu. Kolik už jsi přibrala?

sichatka
2. zář 2010

@kocina7 - klapne to uvidíš, po dovolené jsi ještě "odpočatá" , ak trochu vyčištěná hlava. No a hormony, vem si misandu, ta jich měla požehnaně.

kocina7
2. zář 2010

@sichatka Jo snad ano pujdem asi koncem září a zas ten kolotoč začne. Jo jo ach ty hormony no po prvním braní mi dali pár kilo navíc což je děs tak se snažím něco shodit ale za všechen ten boj to určitě stojí protože nemá cenu na nic čekat.Každej mi radí nemysli na to ale všichni zde víte jak to je a kort když jsem se vrátila do práce po dovče a dvě spolupracovnice mi oznámili že jsou obě těhotné tak to pak člověk těžko nese i když jim to moc přeju ale jak na to pak člověk nemá myslet že no snad vše dobře dopadne a budem se brzy těšit 🙂

veverka.dada
2. zář 2010

@sichatka to je dobré, ale při normální poloze dělohy...ležet na břichu je dobré pro ty, co jí mají obráceně 😉