Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

richt
15. lis 2010

@kocina7 - neboj všechno bude. Do pátku to uteče jako voda.

kocina7
15. lis 2010

@richt No doufám že jo ale vždy je to dlouhé když člověk na něco čeká at jsou to výsledky či ultrazvuk nebo na cokoliv jiného.No každopádně to nějak přežiju a vpátek budu vedět více 🙂

richt
15. lis 2010

@kocina7 - tak to tu známe uplně všechny

w_h
15. lis 2010

@kocina7 ahojda, nevim, jestli muzu gratulovat? asi jo. srdicko asi jeste neuslysis, ale uvidis! tak moc drzim palce. jinak ja beru femibion (je hlavne dobrej, pokud bys mela mutaci mthfr, jinak staci jakakoliv kyselina listova i samotna)

bubanek
17. lis 2010

Ahoj holky,
chtela jsem vam jen napsat taky neco pozitivniho a abyste to nevzdavaly,i kdyz vas boj je asi delsi nez ten muj..kazdopadne uz kdysi jsem sem psala,pred dvouma rokama mi byla diagnostikovana na zaklade bolesti pri menstruaci,pohl.styku endometrioza..otehotnet sem se jeste nesnazila,nespechala sem nikam,i kdyz vek na to mam...zaver po operaci endometrioza pod delohou,nad delohou,pod levym vajecnikm,u mocoveho mechyre,u konecniku...loziska treba 5 cm siroka,jedina vyhoda ze do hloubky treba jen 0,5 cm ,tudiz nezasahovala do organu...pote tlak doktoru se snazit otehotnet,takze doma jsme to prehodnotili a ze to zkusime,antikoncepci sem uz nebral roky..no a tak rok se sesel s rokem a nic..dalsi bolesti,dalsi operace minuly rok rijen 2009, zaver endoska se vratila u mocovyho mechyre a castecky kolem delohy,uz se jen vypalovalo a nerezalo..pruchodnost vejcovodu nastesti dobra,deloha cista...moje vyborna doktorka mi hned navrhla lazne,ze na to mam narok..takze ktera jste nebyla DOPORUCUJU LAZNE,NENECHTE SE ODBIT,KDZY NEMATE DETI A MATE PO OPERACI,DIAGNOZA NEPLODNOST,ENDOMETRIOZA, POJISTOVNA TO ODKYVA,JDE O LEKARE...po operaci jsem se do toho natvrdo pustila, sla jsem na mobilizaci patere pres konecnik,srovnala mi pani Babickova panev-studovala u Mojzisky ,roky delala v Podoli ated pracuje jako fyzioterapeut v Iscare centru...doporucuju.samozrejme ona rozhodne pokud jste vhodne pro tuto lecbu..pote mi rekla cviky a ja cvicila,ne sice taky poctive,jako rano a vecer a pak nakonec 40 x 12 cviku.to je masakr a ja jsem na to lenoh,ale cvicila jsme cviky co mi sedely a snazila se...brezen 2010 zadost na lazne,cekala jsem az bude teplej,musi se do lazni odjet do roka po operaci nebo nejakem zakroku..no a v dubnu jsem odjizdela do lazni na koniku se domluvila jeste s 8 holcinama a tam jsme se sesly..stravily super mesic ,chlapai za nami jezdili na vikendy a byla to parada...vsechny resily neplodnost,ja pouze 1,5 roku, ale jinak vetsina 5-6 let..idopaticka sterilita,endometrioza,spatna imunologie, 4 nezdarene IVF atd.atd..ja mela vyhodu ze mam vse ciste a pruchodne...ALE ZAVER..ja otehotnela posledni vikend v laznich,kdy me pritel prijel vyzvednout,ovulka se sesla,dala jsem nohy nahoru a uz jsem mela termin do centra a tam se zjistilo na ultrazvuku,ze mam vysokou sliznici,takze dostanu menstruaci,ale ja ji uz nedostala..vysoka sliznice je i vtehotenstvi..a ted jsem ve 29.tydnu a cekam holcicku-sice valcim,mam problem od zacatku,do patyho mesice jsem zvracela,mam nizko placentu,hrozi mi redcasny porod,nohy nahore,porad jen doktori..ale z 8 holek je nas z tech laznich uz pet tehotnych a hlavne prirozenou cestou 4 z nas,kterym nedavali sance normalne otehotnet a jedna z nich mela nezdarila 4 IVF..jeden nepruchodny vejcovod,druhy castecne..termin porodu leden 2011..dalsi idopaticka sterilita po peti letech snazeni,vyslo prvni IVF..dalsi holcina endometrioza po 4 letech otehotnella prirozene jako ja..takze jsem vam chtela jen napsat,zkuste vsechno- mojzisku,mobilizaci, zatlacte na doktory na lazne, i kdyz by nepomohly fyzicky minimalne psychicky prospejou i vam v tom vztahu,aspon nam to pomohlo a ja se tam uklidnila.. DRZTE SE..

bubanek
17. lis 2010

@richt jen reaguju na to co jsem si precetla..do lazni urcite vyraz,fakt to pomuze a byla tam taky s nama holcina hubenounka a mela nepravidelnou menstruaci,cyklus,ovulaci..dva mesice po laznich odmenstruovala a otehotnela po 4 letech snazeni..to je pata z nas z ty party,jak jsem psala..ja jsem vychrtla taky cely zivot,proste nekdo to tak ma..moje vaha je normalne 56 kilo na 175 cm ve 31 letech...cely zivot a zeru jak muzu,jsem v 7.mesici tehotenstvi a mam 60 kilo a minibrisko - od rana do noci do sebe tlacim koblihy,sladky a nic.....porad jsem se bala,ze neprebiram,ale mala pribira a proste nekdo to tak ma.. 😎

richt
17. lis 2010

@bubanek - tak to gratuluji. Určitě jsi nám všem tady dodala sílu na další snažení. Pokud nebude dělat problémy pojišťovna tak do lázní určitě pojedu. S tou váhou to je vážně hrozné. Někdo je prostě tlustý a má problémy shodit a já jsem vyžle a mám problém přibrat, ale snažím se tak snad to k něčemu povede. Jinak menses mám pravidelný jen tu ovulaci asi ne. Ale pokud přiberu tak by se to prý mělo upravit.

bubanek
17. lis 2010

@richt ja jim proste celozivotne hodne, nikdy jsem nedrzela diety,jim snidane,obedy,vecere,svacim, miluju knedliky,hranolky, nejsem zeleninovej typ a dorty a ted dva mesice jsem uplne uchyl na sladky a v tehotenstvi jsem zacala pribirat az patym mesici a opravdu mam nahore 4 kila a z toho uz ma mala kilo..takze to mam jen v brisku..hormonalni profily a vse mam v poradku..muzes to mit i z ty stitny zlazy,ale rikam,holcina v laznich,taky byla vychrtla a moc nemenstruovala a povedlo se...lazne jsou samozrejme lepsi na pocasi na jare/leto...ale i ted to tam bude super a aspon nebude moc plno na procedury, jinak tech procedru je kolem 90 na ty 4 tydny..vcetne soboty.neverila jsem tomu,aspon jsem si odpocinula,kvuli endometrioze nebudes moc mit asi vaginalni slatinny tampony a koupele,protoze to muze endometriozu rozjet,ale i tak mi to pomohlo....presne jsem rikala,ze vetsina tehotnych bojuje s nadvahou,moje kamaradky normalne hubeny 20 kilo nahore a ja nic..proste se tim netrap..je to zas lepsi nez mit 50 kilo nadvahu..ja mela taky ovulku jednou nahoru,jednou dolu,chodila jsem na ultrazvuky a brala dva mesice clostilbegyt...a z tech procedur v laznich,ovulka prisla presne na ten vikend a bylo..dupni si na pojistovnu,byly tam holciny i poctvrty atd..kdybych neotehotnela a dalsi rok bojovala,tak si davam zadost pristi rok znovu a zkusim to..

richt
17. lis 2010

@bubanek - štítnou žlázu mám v pořádku.Hormonální profil mi brali a zjistili zvýšený hormon FSH, ale to prý může být i tou váhou. No uvidíme

zazy
18. lis 2010

Ahojky děvčata
Souhlasím s Bubánkem,že lázně jsou výborný nápad.
Jen se chci Bubánku zeptat,kdo ti říkal,že na endošku nesmí být slatinné tampony a zábaly??Jen se ptám,protože já v lázních byla dvakrát,mám endošku 4 stupně a slatinné tampony a zábaly jsem měla jakoby jednu z hlavních procedůr,proto se ptám.Jinak já byla ve Fran.lázních,jak v zimě v únoru ,tak v červnu a v obou obdobích je to tam úžasný,hlavně si tam člověk odpočine hlavně po psychické stránce,samozřejmě i po fyzické.

bubanek
18. lis 2010

@zazy no tak asi zalezi na rozsahu nebo jak dlouho po operaci,ja mam taky nejakej takovej stupen..ja byla primo u primare Albla a on mi rikal,ze by se mi mohla z toho tepla a tech tamponu endoska rozjet..takze jsem mela pouze slatinne zabaly na bederni pater a prohrati a vubec jsem nesmela to co holky jako ty celokoupele atampony...no ja to vubec fakt nesmela mit a ani mi to nepridal,tak nevim,jestli zalezi i na typu endosky..holky co tam byly se mnou a u Albla a mely endosku,tak tampony nemely vubec,nejaka sem tam koupel a ja nemela nic..jen vaginalni irigace,plyny,masaze,uhlicity,slatinu na zada a bedra..asi fakt zalezi i na doktorovi nebo zprave od operatera..kdovi..
Takze lazne taky pomohly k miminku? je to super a i kdyby nepomohly,tak minimalne na psychiku bomba a i jsem se vic na Honzu tesila a vikendy jsme si tam uzili..

zazy
18. lis 2010

No právě,že moc nepomohli,protože já otěhotněla až 3 roky po lázních.To se musím na tu slatinu zeptat,protože je možné,že se mito po tom ještě více rozjelo.Páč já byla loni v říjnu na operaci,kde mě nakonec díky té endošce museli vzít oba vejcovody,protože jsem je měla totálně poslepované tou endoškou a pak jsem rovnou šla na IVF,kde se na poprvé nezadařilo,tak jsem si myslela,že do lázní pojedu a pak půjdu na IVF,ale nakonec jsem na to druhé šla skoro hned po tom prvním a naštěstí se zadařilo.To jsi mě stou slatinou opravdu dostala,Já si myslím,že endoška je prostě jedna,akorát stupně vývoje.Ale tak hlavně,že se zadařilo.každopádně lázně doporučuji.

bubanek
18. lis 2010

@zazy to se poptej,ja fakt nemela ani jednu kvuli tomu..ze to horko tu endosku muze rozjizdet a vaginalni tampony..kdovi..asi to je stejne individualni..vidis a nas fakt otehotnelo do 3 mesicu od lazni zatim z party 8 holek z konika,5 ...a dalsi se samozrejme snazi nebo jdou na IVF a zkousi..lazne nejsou vsemocny,ale verim,ze ja bych zrovna doma ten mesic neotehotnela a ze mi pomohly jak procedury,tak pohodicka,zadnej stres a hadky.. no jasny,tobe to zasahlo uz vejcovody ,mne zatim neee,coz byla vyhody..holky uz tam taky mely vejcovody blby,ale stejne dve s tim otehotnely a ta jedna nemuze nejak hlavne kvuli spatni imunologii..tak to je super,ze ti to taky tak vyslo..ja vubec nevim co s lecbou po porodu endosky,ja mam zas problem,ze nesmim hormony ,ani IVF by mi nedelali klasicky,ale pouze nativ,kterej ma malej uspech,takze jeste ,ze to vylso prirozene..mam spatny jatra a nesmim brat antikoncepci,tak nevim,jak s tou endometriozou budu bojovat,hrozim se uz ted prvni menstruace,lezu po ctyrech,mam prujem,strasny bolesti..ted me boli sice bricho ,vazy,kostrc,stydka kost,ale to je jak se mala roztahuje..ale menstruace je moje psycho. .no ja pochopila ze jsou tri druhy endosky http://www.endometrioza.cz/co-to-je-endometrioz... a stupne podle rozsahu..ja treba vubec nemela cysty endometricky jak nekdo ma nebo nejaky ty ostatni..ale to je jedno,proste ji mame a je to na houby..

bubanek
18. lis 2010

ja mam ten typ peritonealni a stupen 4...protoze byla rozsahla hodne lozisek..

sichatka
18. lis 2010

@bubanek - třeba ji po porodu nebudeš mít vůbec. Já jsem měla indikovanou endometriozu, nepravidelná menstruace 30-60 dní, bolesti v podbřišku. Po porodu holek MS každých 30 dní a bezbolestná.

zazy
18. lis 2010

Ono dokroka mi řekla,že těhotenstvím se může i ztratit,ale nesmí být moc velká ta endoška a hlavně se může i pozastavit.Mě bylo řečeno,že ikdyž přirozeně už otěhotnět nemůžu,tak potom až začnu menstruovat,tak budu muset brát antikoncepci vtahu,tudíž abych žádnou neměla,protože mě se každým mesícem,co jsem to dostala, vždy začla ta cysta plnit.Ale já se rozhodla,že zkusíme za 2 roky ještě jeden pokus IVF a pokud by nevyšel,tak bych si nechala odebrat dělohu a zbylej jeden vaječník,protože ládovat se celý život antikoncepci teda nechci.Schválně se pak podívám do papíru,jaký druh endošky mám.

berkana
18. lis 2010

ahoj holky,🙂

@bubanek díky za takové pěkné zprávičky, určitě jsi nás povbudila🙂

Jsem dneska byla na injekci zodalexu a mam takovou pěknou kulatou modřinku.... tak mi to začlo 🙂)

bubanek
18. lis 2010

@sichatka no kez bys mela pravdu,protoze mam s menstruace psycho..neplanuju si vubec nic,nefunguju,nemohla jsem kolikrat prvni dny ani do kancelare..tak uvidim...

@zazy no ja tu antikoncepci nemuzu,brala jsem ji slabou 3 mesice po prvni operaci a hned se mi zhorsily jatra,zrovna pristi tyden jdu do Ikemu na vysetreni,co s tim udelalo tehotenstvi,protoze to jsou taky hormony i kdyz prirozeny..nahodou mi pred par rokama nasly nalez na jatrech a od ty doby stop hormonum..ale doktorka rikala,ze by bylo reseni telisko,ze tim se da menstruace taky zastavit nebo aspon o dost zeslabit..

@berkana urcite vam drzim palecky vsem a hlavne kdyz sem opravdu v kontaktu s holkama,kterym moc sanci nedavaly a jsou tehotny...tak zkuste vydrzet,i kdyz chapu,ze to je asi nekdy na palici.

bubanek
18. lis 2010

@zazy no presne na endometriozu je zaklad nemenstruovat jinak se rozlejza zas..mne se rozlejzala do trictvrte roku jsem ji mela u mocaku zas,i kdyz ne v takovy mire...no uvidime..ja uz asi druhy mimco neplanuju,nevim,uvidim jak na tom budu zdravotne a i co ty jatra..proste budu vdecna asi za jedno a hlavne me tak to dite vysava uz od zacatku tehotenstvi,ze mam fakt problemy a mam co delat vydrzet...

sichatka
18. lis 2010

@berkana - těch modřinek ještě bude. Ono záleží na tom, jak je která sestra šikovná a jak moc při injekci zatneš svaly.
Mě se objevovaly bouličky po injekcích ( Milgama 2 x týdne) ještě po roce.

maudn
18. lis 2010

Ahoj, holky, ráda bych se k Vám přidala, abych se něco dozvěděla o endimetrioze. Dozvěděla jsem se, že ji mám dnes. Byl mi laparoskopicky odstraněn vejcovod k vůli mimiděložnímu těhotenství. Dnes jsem šla na kontrolu k dr po operaci a ve zprávě byla i tato diagnoza. Jsem z toho na prášky, protože jeden vejcovod, enometiroza a špatný spermiogram. Teď budu kontinuálně užívat 3 měsíce antikncepci a pak se začnem zase snažit....

aemmi
18. lis 2010

@maudn můžu se tě zeptat, jaký jsi měla příznaky (endometriozy)?

maudn
19. lis 2010

@aemmi žádné, přišli na to náhodou při operaci mimoděložního těhotenství, ještě se mnou o tom nikdo nemluvil (to jsem 3 týdny po operaci), v nemocnici nemají čas.... jen moje gynekoložka mě podle propouštěcí zprávy informovala

kamillka100
19. lis 2010

ahojte, mam k vam otazku, vcera mi bolo zistene u lekara, ze mam endrometriozu, ale zistil mi to iny lekar, ktory sa velmi vyjadrovat nechcel, nie je to moj gynekolog, menstruaciu mavam pravidelnu ale nemozem otehotniet a teraz mi bolo zistene to, ze mam jeden vajecnik neprechodny a na druhom mam endometriozu, som z toho velmi sklamana, mam sancu otehotnet,??? moje lekar mi predpisal clostilbegyn, ale on o tom este nevie, aku diagnozu mam, ma este dovolenku, tak mam ho brat???dakujem velmi pekne za kazdu odpoved

sichatka
19. lis 2010

@kamilka100 - Jen se zeptám. Jak ti jiný doktor řekl, že máš endometriozu? Podle čeho to poznal? Byla jsi na laparoskopické operaci? S endoškou se otěhotnět dá, ale je nutné nejdříve odstranit její ložiska při operaci. Některé tady otěhotněly přirozeně, některé po IVF. S clostíkem - toť otázka záleží co mi odpovíš.

@maudn - žádné prášky, všechny jsou tady jako na houpačce, jednou je lépe podruhé hůř a snažíme se tady podržet navzájem. Proč čekáš na nemocnici? Tvoje gynekoložka nemůže nasadit prášky? Vypadá to, že budete muset do
nějakého Centra. Špatný spermiogram je větší problém než tvá endoška. 🙂

@kocina7 - tak jak se vyvíjí mimi?

sichatka
19. lis 2010

@berkana - když už jsi neposlala kousek dortu, nemůže dát na fotoblog jak vypadal? Abych se alespoň pokochala 😀

@olive - pošli nám se nějaké teplo, docela se tu ochladilo 😉

berkana
19. lis 2010

@sichatka já dávala do fotoblogu fotky už dvakrát, ale pokaždé mi zmizely 😉 😒 tak nevím co s tím....

kocina7
19. lis 2010

@sichatka ahojky no dnes proběhl ultrazvuk a dr mi oznámil že čekáme dvojčátka a oboum už krásně naskočilo srdíčko a jsou obě v pořádku. Máme obrovskou radost. Přítel to musí vstřebat ale těší se jako já. Bude to sice záhul ale mi to zvladnem doufám 🙂 Přeju tu všem moc štěstíčka a samé dobré zprávičky

olive
19. lis 2010

@kocina7- velka gratulace k dvojcatkum, jen tak dale at pekne rostou. Urcite to zvladnete a manzel bude nakonec moc rad.
@sichatka - moc tepla nemuzu poslat jsem v Cr 😉 .
@berkana -takze uz mas za s sebou injekci a najizdis na stimulku 🙂 . Moc drzim palce at ti krasne narostou folici, a muzes nasledovat kocinu.

Zdravim nove tvare a preji hodne stesti, pri snaze o mimi.

berkana
19. lis 2010

@kocina7 to jsou super zprávičky🙂) tak at se dál daří na výbornou a přečkáš v pohodě ty první tři měsíce🙂 A držím palečky, ať jste v pohodě 😉
@olive no to jsi teda pěkné počasí přivézt mohla, když už jsi sem jela....😀 díky, doufám že porostou v pohodě🙂

no tak počasí je fakt super, celej den prší a ted do toho ještě začal sníh.....ach jo 😠