Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

myskaaaa
10. čer 2009

Ahoj holky,
dlouho jsem tu nebyla a ted jsem všechno dočetla....my jsme si s manželem po IUI dali pauzu, byla jsem z tech hormonů docela vyšťavená. Endometriozu uz cítím jak roste (4 měsíce po laparce)...tak v pondeli jdu ke gyn.aby mě potvrdil, že nemám cystu a jakmile dostanu mrchu volam do Gennetu aby poslali žádost na pojišťovnu a jdeme do prvního IVF. Mam strach, ale zároveň se těším, že nám svitne zase trochu naděje..
Jinak ted mě honili po imunologii pořád se jim tam jedna hodnota nezdála, tak to pak konzultovali s hematologem a ten řekl, že to je sekundární projev endometriózy, ať jdu do IVF s Prednisonem a ať me pak imunologie hlídá...
Takže držím všem pěsti a přeju hodně štěstí...

zelvik
11. čer 2009

Myskaaaa: můžu se zeptat - jak můžeš tušit, že endometrioza ti roste? Já o ní neměla tuchu do doby, než se do mně Dr. podíval a řekl, že tam toho byla plná hrst...
Jinak přeju hodně štěstí, jen ty hormony kdyby k tomu nebyly 😒

olive
11. čer 2009

Zelvik: ja na ms po laparce taky pekne cekala, dostala jsem ji az za 44dni a uz jsem z toho byla dost nervozni. Pry je to ale normalni. Ja taky muzu rict, ze endometrioza mi nedelala zadnou neplechu az nato, ze se nam nedarilo otehotnet (a to neni malo ☹ )., ale zadne strasne bosti neznam. Jen se mi zda, ze jsem se nejak uvolnila a sex si uzivam mnohem vic. Taky pevne doufam, ze se nam zadari prirozene.
Holky mate udelane imunologiske vysetreni?
Chanel: hodne sily do dalsiho boje.

zelvik
11. čer 2009

Olive - 44 dní? No nazdar. A taky jsi ji předtím měla pravidelně?
My imunologické vyšetření nemáme. Všude mi říkali, že je to tak malá pravděpodobnost (a pro ně - nebo pojišťovny? nákladné), že se to dělá až úúúúplně na konec. Když selže všechno ostatní. Přijde mi to postavený na hlavu. Radši tě vykuchaj, udělaj x IVF a já nevím čeho všeho, místo aby ti jen vzali pár vzorků...No logika...

chanel
11. čer 2009

Zelviku: ano, po prvním neuspěšném ivf, se dělají vyšetření, ted mi brali krev na imunologii a zítra jdu na genetiku! Pozeptej se na to, třeba Ti to udělají předtím, je to důležitá věc!

zelvik
11. čer 2009

Chanel - přesně, taky myslím, že je to důležité. Takže ty máš IVF za sebou? Ach jo, jsou to trable, co? 😢

chanel
11. čer 2009

jo mám a skončilo to špatně....no,ale s tím člověk musí počítat! A jít pak v klidu dál!! 😉

olive
12. čer 2009

Zelviku: ms jsem mela max. 35 dni, po laparce to byl rekord.
Taky se priklanim, nejdriv udelat vse potrebna vysetreni a az naposled ivf, samo kdyz ma nekdo ucpane vejcovody nema jinou moznost. Ja uz mam za sebou ivf i ket, neuspesne, podle jednoho centra jsem pry mela pcos chteli mi nasadit metformin, ktery jsem nastesti nebrala, nebyl by mi k nicemu, jen bych do sebe cpala jedy. Tak jsem stastna, ze jsem potkala nynejsiho gyndare, ktery me hned operoval. Tak uvidim jak se to cele vyvrbi, treba me dalsi ivf nemine, ale urcite az za nejaky cas marneho snazeni.

zelvik
12. čer 2009

Chanel a Olive: tak jo, jdeme bojovat dál, jednou to přece vyjít musí...Někdy si říkám, jestli jsem s tím neměla začít dřív, bylo by víc času...Jenže - kdo mohl tušit komplikace... 😒

chanel
12. čer 2009

Zelviku, to i povídej, kdybych to věděla,jinak bych se zařídila..... ☹ nejhorší je, že každá ms je pro endometriozu živná půda!!! Máš při ms bolesti?

zelvik
12. čer 2009

Chanel - no jo, jenže na to bylo pořád dost času a tak a teď to máme... 😒
A to jsem po vysazení antikoncepce měla nějaký čas problém s nízkou sliznicí. A nějaká endometrióza mě ani ve snu nenapadla.
No bolesti - jak se to vezme, Nidky to nebylo nic, co bych musela řešit ležením, práškama nebo tak něco. Vždycky jsem ten první den věděla, že mám MS, břicho bolelo. Ale nic co by se nedalo normálně vydržet.Znám holky, co trpí mnohem víc při MS a nic jim není.

chanel
12. čer 2009

Nic jim není?? Tak to se mají!! Ale pokud nebyly na laparoskopii, tak to neví co mají ve vnitř, taky mi gynekolog tvrdil, bolesti při ms,jsou normální po porodu se to zlepší.....dokud se mi neudělala obrovská cysta na vaječníku, tak takhle mě utěšoval!!!!!

zelvik
12. čer 2009

No, chtěla jsem spíš napsat, že při bolestech při MS asi nemají endometriózu, protože otěhotněly ani nevěděly pomalu jak..
Mně nikdo neutěšoval a taky jsem šla na laparku vlastně hlavně kvůli velké cystě...

chanel
12. čer 2009

Aha, tak to mají super, to jim závidím!!!!Koupila jsem si Wobenzym a začala jsem ho brát, prý je moc dobrý,ale asi ne na endometriozu...už se chytám všeho.Ta stimulace od listopadu mě nepřidala a tak se taky bojím,aby se mi zase někde něco neupalo v podobě cysty.....

zelvik
12. čer 2009

No to mi povídej. Já si koupila Phlogenzym, mělo by to být podobné Wobenzymu. Hlavně jsem to koupila, protože by to taky mělo pomoci rychlejšímu hojení po operacích.Proti té mrše endom. asi nic není. Já pila jeden čas kontryhelový čaj - na ovulaci a děložní sliznici, kdoví, jestli jsem tím neživila i tuhle potvoru...

chanel
16. čer 2009

Zelvíku, s tím kontryhylem opatrně, myslím, že endomrchu podporuje v růstu sliznice,které je víc a tím silnější a hutnější ms. Já jsem si ted užila ms, to byl hotový porod a blbě od žaludku je mi z toho ještě ted! Fakt se toho ivf neboj!! Tak je hodně velká šance!! 😀

zelvik
16. čer 2009

ahoj Chanel, tak já dneska byla na kontrole po laparce. Pooperačně vše v pořádku. Akorát mi píchli injekci na vyvolání MS. Tak čekám, snad se dočkám 🙂

w_h
17. čer 2009

ahoj, puvodne jsem sem ctela zajit dyl, nechtela jsem to zakriknout, doufam, ze to dotahnem az do konce,
ale kdyz jsem videla zelvika, zasla jsem uz ted
zelvik: ja jsem na tom byla skoro jako ty, skoro ten samej nalez, podobnej vek
jeden doktor mi rekl, ze bez operace, hormonu a ivf nemam sanci otehotnet
hormony/anitkoncepci nemuzu
operace v prosinci, , jiny doktor rekl, ze operace je nejdulezitejsi, hormony se brat nemusi
v lednu jsem otehotnela, ale nedopadlo to, dalsi doktor z car rekl, ze kdyz jsem jednou otehotnela, je dobra sance a neni treba ivf a pak jsem otehotnela v dubnu.
mam kamaradku, ktera taky otehotnela spontanne.
takze, zelvik, pokud spechas, tak se snazte
takze...muze to vyjit! drzim palce vsem snazilkam s endometriozou
doufam, ze jsem aspon nekomu trochu psychicky pomohla
🙂 😉 😎

zelvik
17. čer 2009

w_h - jsi zlatíčko!!!!! dobře, že jsi zašla už teď, děkuju ti...přecijen ta jiskřička se malinko mění na plamínek naděje.
Tobě moc držím palečky, ať je vše v pořádku a vyjde ti to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

chanel
17. čer 2009

w_h gratuluji a doufám, že všechno dobře dopadne!! 😀 Krásná zpráva!! No snad Zelvíku se Ti to taky podaří,mě řekli, že to nepůjde a zatím měli pravdu...ale třeba těma hormonama to možná taky půjde co já vím.... 😅

zelvik
17. čer 2009

Chanel - mně taky řekli, že to nejspíš nepůjde...Nevěš hlavu, třeba to zmáknem obě🙂

olive
18. čer 2009

w-h: velka gratulace. Takove zpravy vzdy potesi a dodaji optimismus ktery se nekdy ztraci. Preji ti pohodove tehotenstvi.

anit6
18. čer 2009

Ahoj holky, já jsem teď 2 měsíc po laparo, zjišťovali mi proč mám neprůchodné vejcovody. Po laparo mi řekli, že vejcovody průchodné jsou ale je tam endometrioza II stupně. Myslím, že mi ale nic neodstraňovali a říkali, že v takovém stavu v jakém to je, by bylo dobré IVF, já se ale rozhodla pro hormonální léčbu a teď beru 3 plato ant. Krom toho jsem nakoupila nějaké aloe na pití a začala jsem trochu s čínskou medicínou. Moc jsem tomu nevěřila, ale když ten připravek používám 3x denně, tak mě vůbec nic nebolí. Bolestí sice žádné hrozné nemám, ale je mi opravdu lépe. Jinak o mimi se snažíme s přítelem 3 rokem, bohužel pořád nic ☹. Chtěla jsem Vám jenom říct, že když jsem byla v nemocnici tak vedle mě ležela paní, které dcera s endometriozou byla zrovna ve 3 měsící, lékař sice říkal, že to je docela zázrak, že s tím hnusem se otěhotnět nedá, ale i tak docela dobrá zpráva!! Moc Vás zdravím. 🙂

zelvik
18. čer 2009

Anit6 - holky, takovéhle pozitivní zprávy sem sypte po kilech🙂 A Anit - nezoufej, taky se podaří. Třeba to zaléčíš tou antikoncepcí a pak to půjde samo...

olive
18. čer 2009

holky, musime verit, ze zazraky se deji.
Anti6: taky zobu antikoncepci, mam ji az do listopadu. Jen nechapu proc ti tu endometriozu neodstranili. Neslo to?

anit6
18. čer 2009

No snad se nám všem podaří otěhotnět!!! Jinak proč mi endo neodstranili nevím, asi proto, že jsem na laparo šla kvůli vejcovodům a oni teď nechávají podepisovat papír co vlastně budou během operace dělat a o endo nebyla ani zmínka. Vím, že odstranili nějaké srůsty a diagnozovali endo! Vzhledem k tomu, že to byla moje první operace, tak jsem to nesla docela špatně a tak mě ani nenapadlo, že bych mohla říct, že pokud bude endo, aby to odstranili. Já totíž měla mít odstraněné oba vejcovody.... ☹ . Jinak taky tajně doufám, že po těch hormonech otěhotním, jinak počítáme s IVF, a pak... nevím ☹

zelvik
18. čer 2009

anit - to je divný, já tam taky šla jen kvůli zjištění průchodnosti vejcovodů. Ale když už vevnitř byli, tak tam řádili docela hodně. Co našli špatného, tak odstranili, co mohli opravit, tak opravili. Aniž bych o tom ěděla dopředu. A jsem za to ráda.Že se tam jen nekoukali, ale i něco dělali.Jen mě strašej tím, že pokud do 1/2 roku nebudu těhu, tak by se to mělo zopakovat, protože endometrioza do te doby zrčitě zase doroste a měla by se odtranit...Hauuuu, to je teda představa, sotva se stihne zahojit tohle, šla bych znova? Brrr

anit6
18. čer 2009

Zelvik - já fakt teda nevím proč to nedali pryč, doktor říkal, že je tam toho málo ale je to tam!!! Opravdu nevím! představa, že bych tam měla jit ještě jednou je naprosto strašná!!! Ale jak budu muset, tak asi nic nenadělám. Teď opravdu doufám v tu činskou medicínu, jsou tam přímo bylinky na endo, zatím pomáhají od bolesti, no uvidím. Kamarádka je po 5 operacích, měla tu nejhorší endo jaká může být, a po těch bylinkách nemá žádné problémy a pry je v pohodě!! Jej no, máme to ale osud... Chtěla jsem se zeptat, máš nějaké bolesti, pokud jo tak pořád nebo pouze v nějakém období?.. 🙂. Víš co, pokud najdu ten mail, co mi psala ta kamarádka, tak to tady okopíruji, je to fakt mazec.. prošla si opravdu šílenýma věcma, a je v poho,třeba i tebe to uklidní... zatím pa

olive
18. čer 2009

Anti6- dulezite je, ze mas pruchozi vejcovody a treba se ti zadari. Pokud ne, tak pak jsou zde doktori kteri se nam snazi pomoci, i kdyz za nehorazne penize, ale co by jsme pro mimco neobetovaly. Ja taky sla puvodne na diagnostickou laparku, ale hned na utz byla cysta. Po operaci mi sdelili, ze tam byly cysty 2 a loziska endometriozi kterou mi vypalili. Proto se divim jejich postoji. Ach jo, nekdy se mi zda ze se moc nesnazi. Na jak dlouho mas antikoncepci?
zelvik- co ms uz dorazila?

zelvik
18. čer 2009

Ahojky
anit6 - no to mi povídej - já se probrala po laparce z narkózy, tu první noc jsem ležela na JIPce a pár hodin po probrání přišel Dr. na vizitu, řekl mi co mi všechno dělali a tak. A povídá, že když do 1/2 roku neotěhotním - jdu znova. A to mi řekl ve chvíli, kdy ta rána přicházela k sobě a bolelo to jako blázen. Tak jsem řekla NIKDY!!!!!!!!
No právě, že já žádný boletsi nemám. Možná tak první den MS, ale rozhodně NIC, co bych musela utlumovat práškama, nebo ležet půl dne v posteli. Vím o tom, cítím podbřišek, ale žádný bolesti a kromě cysty nic nenaznačovalo, že bych měla v břiše takový množství endom. (zničili tak plnou hrst, co povídal Dr.) A jaký bylinky bereš?

Olive - nedorazila, jen doufám, že fakt dorazí nějak brzo. Tohle neznám, já s mým pravidelným cyklem ☹