Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

zazy
24. črc 2010

Ahojky děvčata.Tak jsem se zase po nějaké době na Vás přišla podívat.Stěhovali jsme se a mám net připojený teprve od včerejška.Všechny Vás moc zdravím a těším se až Vám budu moct držet pestičky a plivat na Vás všechny těhu bacilky.
Andrik vítám tě.Nezoufej ono se to zadaří.Já mám endošku 4 stupně,po 3 laparoskopii,jedné laparotomii a po říjnové operaci bez obou vejcovodů.První IVF bylo neúspěšné,ale druhé už úspěšné a to i přesto,že se mi cysta udělala znovu.Měli jsem tedy zaplaceny všechny nadstandart služby,tím myslím ICSI a prodlouženou kultivaci a měla jsem vysoké dávky hormonů
Takže zázraky se dějí.Zatím je vše v pořádku,mimi se má k světu,pohyby tedy ještě necítím.
Jinak doufám,že jsem tě tímto trochu potěšila a dodala větší naději i všem ostatním.

sichatka
24. črc 2010

ahoj holky, všechny vás po týdnu zdravím.

@veverka.dada - clotrimatizol znám Je to blbé, ale doporčuji dobrat celou dávku nebo alespoň co nejdéle. Jak říkáš, že máš pořád tyto problémy. Přeléčují i přítele? Můžete si to předávat mezi sebou. A také doporučuji vyšetření moči. Prý se musí přeléčit jak výtoky tak močový měchýř - rádo se to schovává 😀 Mě zabralo brát vlákninu ( laktobacily) a občas si dát na noc místo prášků bílý jogurt, ale s živými kulturami. Nevím, jestli je to volně k prodeji, ale dostala jsem od doktora zaváděcí tobolky s laktobacily při těhotenství, abych náhodou neměla výtoky.

andrik79
26. črc 2010

ahoj Zazy děkuju za povzbuzení, vidím, že jsme na to úplně stejně, já mám za sebou 3 laparky 1 laparotomii a jsem taktéž bez vejcovodů...akorát mám za sebou daleko více neúspěchů a jedno mimoděložní těhotenství, tak jsem zvědavá, jak dopadnu teď s tou dárkyní 🙂))

misanda
28. črc 2010

ahoj holky, tak jsem byla dneska na utz a vypadá to všechno jak má, nikde žádná tekutina a nic podobnýho...už máme naplánovaný přesně IVF, ale tentokrát si ty termíny atd necháme pro sebe...ale jsem ráda, že endoška neútočí 🙂

sichatka
28. črc 2010

@misanda no to je dobrá zpráva. 🙂

misanda
28. črc 2010

@sichatka jj, úplně čumim, že se mi tam nic neděje a nemůžu tomu uvěřit...tak aspoň něco pozitivního 🙂

fumaran
28. črc 2010

Ahojte, tak mi dnes vzali vajíčka, sice jich bylo jenom 5, ale lepší než minule 😀 Krvácela některá z vás po punkci? Jsem z toho už lehce nervózní 😒

sichatka
28. črc 2010

@fumaran - 5 vajíček je super, já měla jen dvě. Po punkci jsem krvácela asi 2 hodiny a pak to bylo v pohodě. Pokud to u tebe trvá déle, nechceš raději zavolat do centra, jestli je to v pořádku?

luckamb
28. črc 2010

@misanda tak to je super zpráva, že endoška si dala pohov, tak ti držím palce ať to konečně klapne.

richt
29. črc 2010

Misando,tak to je bezva zpráva. Tak teď už se to určitě povede.

misanda
29. črc 2010

@fumaran já jsem taky při první punkci krvácela, ale jenom ten den, druhej už to bylo v pohodě. při druhý už nic.

@luckamb lucí, děkuju...jak jsi na tom???

luckamb
29. črc 2010

@misanda už se mi to blíží a moooc se těším. Tak snad to uteče jako voda.

fumaran
29. črc 2010

@sichatka + @misanda už je to lepší, dnes už jen slabounce, tak snad OK. V pondělí bych měla jít na ET, tak mi pak držte palce! Ať už tu endošku porazíme!

misanda
29. črc 2010

@fumaran tak to bude dobrý...nebooj...a jak jsou na tom embrýsci???

zazy
30. črc 2010

Ahojky
Furmanko,tak to já ti budu držet pěstičky,at se zadaří,plivnu na tebe těhu bacilek a at jsi další,která tu endomrchu už konečně porazí

fumaran
30. črc 2010

Díky , holky, hlavně myslet pozitivně 😀 Embryjka zatím ok, tak už se těším na pondělí. Vám taky držím palce!

sichatka
30. črc 2010

@fumaran - v pondělí budu držet palečky. Byla jsi zklamaná, že jen 5 vajíček a embrijka jsou v pohodě. No a koncem března 2011 hodíš do albíčka fotečky svých dvojčátek, abychom se mohly podívat na krásná miminka 🙂

berkana
1. srp 2010

@misanda ahoj, tak to držím palečky, ať to tak probíhá pořád v pohodě a k vytouženému cíli 🙂

Mě by zítra měla začít ms, jsou tu už lehké příznaky, a příští měsíc vyšetření a pak naplánování IVf 🙂

richt
2. srp 2010

fumaran - tak držím palečky ať to výjde.
Berkana - mě ms začala dnes, ale od středy jsem chvilema špinila pa zase malinko krvácela. Na chvíli se to stratilo a pak zase objevilo, už jsem z toho byla uplně mimo, ale dnes se to už rozjelo normálně.Přemýšlím, že bych brnkla mému gyndařovi jestli by m i nevzal ještě hormonální profil. Sice nevím jestli to berou i normálně na gyndě nebo to musí být jen v caru. Tam mají volno ( malují ) a já si řekla, že do třetice by mi to mohl vzít normálně na gyndě. No zkusím tam zavolat.

sichatka
2. srp 2010

@richt - tak co, vzali ti hormonální profil na gyndě? Nejsi náhodou v tom? Občas se to stává, že se MS oddálí.

berkana
2. srp 2010

richt: tak co, volalas tam? udělali ti ten profil nebo udělají? Já zatím jen lehce špinim, nevim přesně kdy bych to měla dostat, se mi zdá., že podle minulých ms tak až ve středu, tak uvidim. Ale tohle špinění před se mi teda moc nezamlouvá.....

fumaran: tak co holka, co embryjka? 🙂

misanda
2. srp 2010

@fumaran tak jak holka? 🙂

jinak ahoooj, všechny zdravím při pondělku 🙂

@berkana já taky vždycky špinila...ale po tom zoladexu a přechodu už to nemám...tak jsem taková spokojenější...ale prsa mi teda dávaj zabrat před každou ms ☹ ☹

richt
2. srp 2010

@berkana , @sichatka - nakonec jsem tam nevolala, protože zítra tam vezu švagrovou a tak se na to rovnou zeptám. Tak jsem zvědavá. No těhotná asi nebudu to se mi nějak nezdá. Ale to špinění mě celkem překvapilo. Dřív jsem špinila stále, ale pak mě zmizla cysta a bylo to zase v pohodě. Tak mám strach aby se tam zase nějaká neobjevila. Taky si říkám jestli to nebylo tím duphastonem, ale ten by měl zamezit krvácení a špinění tak nevím.

fumaran
2. srp 2010

Tak mám 3 broučky v břiše 😀 Ostatní se nepovedly, tak snad to tentokrát už nebude vadit 😉

zazy
2. srp 2010

Furmanko tak moc gratuluji k mimískům,hýčkej jak můžeš a plivám na tebe hektolitry těhu bacilků.

misanda
2. srp 2010

@fumaran super, gratulujuuuu!!! a to třetí ti poradili v CARu zavést, nebo jsi ho tam nechtěla nechat??? 🙂

sichatka
2. srp 2010

@fumaran 3? no nazdar, budeš trojnásobnkou mamkou, ale gratuluji. A hlavně odpočívej, užívej si života, hýčkej se a teším se na dobrou zprávu.

berkana
2. srp 2010

@misanda s těma prsama ti nezávidím, jsem to měla jednou a vím co to je ☹ tak to vypadá, že spíš ms začla, no uvidím zítra, budu chytřejší, je to takové slabé, ani mě nebolí noha, jako vždy, jen záda v kříži, asi mi přistydla, sem kolikrát zjistila v noci, že je mám holé....
@richt tak to jo, tak se zítra zeptej🙂

@fumaran 3 jo 🙂 tak ať se ti tam pořádně zavrtají a drží se 😀 a to jsi chtěla sama ty tři? nebo ti to poradili v tom CARu?🙂

fumaran
3. srp 2010

Díky všem za podporu! Prostě mi to přišlo logické, bude tak větší šance - doufám a věřím 🙂 Jedno embryjko by asi stejně nezamrazili, není moc šance, že by pak bylo OK. Tak teď polehávám a odpočívám, stejně se s tím Utrogestanem nic jiného dělat nedá, motám se po bytě a připadám si jak idiot, jak praštěná pytlem 😀

misanda
3. srp 2010

@fumaran hele, já bych si taky nechala dát tři, kdyby mi jedno zůstalo do mrazáčku...přece bych ho tam nenechala samotnýho, chudínka 🙂 a většinou se tři stejně nechytí...fakt se to stane málokdy 🙂 ale aspoň ty dvojčátka ti přeju, když už...no a kdyby byly tři, tak se to taky nezblázní, no ne? hlavně že budeš mít šanci mít krásný a zdravý děti 😉

@berkana no, ty prsa to je na pěst...proto vždycky po IVF poznám, že to nevyšlo 🤐