Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

pici
23. dub 2010

veverko.. ty budes mat svadbu??? gratulujeeeeem... a kedy???

co inak baby aky mate dnes den?

veverka.dada
23. dub 2010

Pavelko, máš pravdu, jip je G5...fakt to bylo takový divný, být tam s tolika ženskýma...ale naštěstí jsou tam na tom všechny stejně, takže po chvíli už jsme kecali a řešili co kterou kde bolí a tak a bylo to docela snesitelné 😵
na G4 jsem pak byla skrz hysterku...tam jsou hrozně super sestřičky 😵 na G5 se taky nějaký dobrý najdou....ale bacha na takovou jednu, je jí mezi 40-50, odbarvená blondýna a je dost nepříjemná až zlá...a furt smrdí cigárama...

Berkano, díky 😵 já doufám, že vyjde, páč chceme obřad venku 😵

Pici, jj..bude ze mě vdaná panička 😀 máme to 19.6....

berkana
23. dub 2010

pavelka: (jsem na str. 73, tak píšu, radši na dvakrát, abych to nepozapomněla 🙂 ) no jsi mi snad ani neměla řikat, že G5 je JIP, já na jipce ještě nebyla a nemám z JIP moc dobrej pocit ☹ No tak to teda uvidim, jak dlouho mě tam budou držet, snad ne moc dlouho....by se mi to mohlo hojit rychle 😅 i když ty jizvy po řezech jsem měla po dvou měsících ještě nic moc, a po ty laparce jsem měla pěkně barevný bříško. Jsem si ho i vyfotila, abych měla památku 😝 jak mě zrasovali

berkana
23. dub 2010

pici: já dneska cestovala🙂 ale už jsem doma konečně. Praha začínala být pěkně zasekaná, ještě že jsme to projeli ještě celkem v pohodě.

veverko: no tak to jsem na tu sestřičku zvědavá, pokud je cejtit cigárama, tak to až ke mně po narkoze přijde tak se asi pozvracim 😲 pač když jsem přišla z nemocnice a cítila jsem cigarety, tak mi bylo blbě. Doufám, že teda sestřičky ujdou, já budu po narkoze celá špatná, minule taky se mnou musely sestřičky jít na záchod, pač se mi motala hlava, v poho jsem byla až večer po desátý, to už jsem byla schopna jít sama.
určitě vám počasí vyjde musí🙂 a v tom týdnu dvakrát🙂 pač v úterý má kamarádka svatbu tak abychom nezmokli 😝

pavelka
23. dub 2010

Berkano neboj JIP je super. U Apolináře nic krom JIp není. Když už jsi pak fit a soběstačná a ještě tě nemůžou pustit domů tak dávají na normální pokoj na tu G4 😉
Já jsem zažila 2x JIP v normální nemocnici a jednou tady a je to všude perfektní péče. Hlavně tam máš jistotu,že se ti sestry naplno věnují.
Jednou jsem po operaci byla na normálním pokoji a už nikdy více. Starala se tam o mě spoluležící místo sester 😖

berkana
23. dub 2010

pavelko, tak teda dobře 🙂

sem se chtěla ještě zeptat, kolika lůžkový to je?

pavelka
23. dub 2010

Myslím 8 😉 Takhle to tam vypadá http://www.apolinar.cz/gyn/index.htm ,ale neboj já jsem byla taky zvyklá na nanejvejš dvoulůžkové pokoje tak jsem se bála jak to zvládnu, ale v poho 😉 Po operaci je člověku jedno, kde vlastně leží hlavně, že je tam o něj dobře postaráno. A to tam je.

veverka.dada
23. dub 2010

berkano, taky jsem si po laparce fotila břicho 😀 a když teď občas na ty fotky narazím, je mi z toho uplně zle, jak bylo ošklivý...byla jsem tam v říjnu a ještě dnes jsou ty jizvy docela hodně vidět...myslím, že ani nikdy úplně nezmizí...ale myslim, že je to z těch všech věcí kolem endošky to nejmenší 🙂

jinak ta jip je fakt v pohodě...až na tu jednu sestru se tam o nás vážně dobře starali, druhý den jsme dostali docela dobré jídlo, a to že tam byly ještě jiný ženský mi ani moc nevadilo...takže pohodička 🙂

berkana
24. dub 2010

ahoj holky 😎
díky za info 🙂
pavelko: dík za stránky taky, jsem na to nějak nenarazila na tyhle, když jsem se to pokoušela hledat 😕

veverko: no to já se taky děsím, jak to vypadalo, ještě kromě těch jizev tam mám takovou pořád jako modřinku a flek kousek vedle pupíku...no mě ty jizvy se taky hojej nic moc, přitom jsem myslela, že se budou hojit v pohodě, pač, když mě řezali na nártu, tak tam se mi to zahojilo pěkně. Je to pravda, že to je to nejmenší, hlavně když to pomůže 😉
já dostala předtím jídlo druhý den, ale až večeři.... 😠

Jinak dneska je fakt nádherně, po obědě pudu ven na zahrádku 🙂

zazy
25. dub 2010

Hezkou neděli,děvčátka pokud můžu poradit tak na jizvy je nejlepší mazat sádlem ale nesmí být slané.Nejlépe se potom hojí.
Jinak jak se všechny máte??

berkana
25. dub 2010

ahoj, taky hezkou neděli, to vím, že na to je nejlepší sádlo neslané, akorát jsem taky sliyšela, že nejlepší čerstvé, pač starší může být i žluklé a to by spíš mohlo uškodit. Já to mazala dezinfekční indulonou, ta jizva kud jsem měla veden dren, se mi zahojila lépe, než ta druhá (ta byla na dva stehy). jinak v pupíku jsem ti to nemohla pořádně mazat, pač mi pořád vytejkal nějaký hnis, takže to jsem spíše dezinfikovala.
Jinak včera jsem se měla nádherně a dneska mě zlobí migrenka ☹ ale venku je fakt nádherně 😖

berkana
25. dub 2010

zazy a jak jinak je 🙂

zazy
25. dub 2010

Mě je docela v poho,sem tam rejpne v bříšku,ale jinak dobrý.Ted mě naštval ten můj,tak mám plačtivou,ty hormony jsou děsný.

berkana
25. dub 2010

jo to ti věřím, já mám občas před ms takový stavy, že mě naštve málo a pak mám plačtivou, ty hormony zlobí když můžou🙂 Tak ať je zase ok a plačtivá je pryč 😉

olive
25. dub 2010

Ahoj holky, zdravim pri nedeli 🙂
Tak jsem opet zalehla, mam bolest v krku a celkove se citim slaba, v kratke dobe uz je to po treti ☹ .

Bekano - tebe taky casto chytaji ty migreny, snad uz te opustila.

Zazy: jj hormony s clovekem pekne zamavaji. Mam tehotnou kamosku je v 9tt a sem tam ji drapne plactiva z niceho nic. Uvidis bude zese dobre 😉 .

berkana
25. dub 2010

ahoj olive: tak ať je ti zase brzy fit 🙂 ty taky máš tohle nastydnutí nějak často.
jiak ty migrény mě tenhle měsíc berou teda dost často, nevím proč, asi mi to dělaj hormony, ale včera to bylo z toho, že jsem se pořád koukala doleva, takže to bylo od krční páteře. Zítra jdu odpoledne ke svýmu gyndovi, asi mě zase bere zánět močáku, tak se ho zkusim zeptat, pač mě přestává brát pořád ibalgin, aby mě to přestalo. Ale asi bych si na ně měla začít zvykat, pač prý taky při těhotenství migrény můžou být kor, když je ženská mívá normálně, takže jelikož to bude pěknej hormonový kolotoč a prášky nepudou brát, tak jsem na to zvědavá, až to jednou přijde 😵 Jinak je momentálně pryč a doufám, že se nevrátí 😀

olive
25. dub 2010

Berkano - mam asi nejak oslabenou imunitu jinak si to nedokazu vysvetlit. Vubec se mi nelibi, ze jsem tak casto na hromade. Mne nekdy ibalgin taky vubec nezabere a tak si treba vemu paralen a ten zabere.

pici
26. dub 2010

berkano. ja som na ibalgin uz imunna... tolko som ich pozrala...

olive... treba vela staviciek pit , zdravo sa stravovat. vela vitaminikov... nam s muzom to pomohlo... nie sme tak casto chory.. inak imunitu mame obaja na prd...

fumaran
26. dub 2010

Na jizvy jsem kdysi objevila gel CONRACTUBEX a používám stále 🙂

olive
26. dub 2010

Pici - rekla, bych ze jim celkem zdrave. Jakmile je zmena pocasi myslim vyraznejsi otepleni nebo ochlazeni tak to hned odskacu. Vcera jsem byla u doktora rikal, ze antibiotika nepotrebuju, mam 2dny si vzit paralen plus kloktani na uvolneni krku. Bohuzel ten krk mam stale zahleneny uz mi ani neboli, ale nemuzu se toho zbavit.

Fumaran - jak se dari?

misanda
26. dub 2010

ahoj holky, jak se máte a co nového???

misanda
26. dub 2010

olive jak je bobe???

berkana
26. dub 2010

olive: tak to ti nezávidím, ona ta změna počasí na mnoho lidí takle působí, že ochoří. Mě po víkendu, kdy tu bylo nádherně dneska pobolívalo lehce v krku, ale je to ted dobrý. Asi to chce takhle při začátku jara, nebo před začátkem přibýrat ještě nějaké vitamínky 🙂 mě paralen nezabere, to už mám vyzkoušený, ale u segry jsem zkoušela panadol extra a ten mi pomohl aspon trochu

fumaran: tak jsem koukala ted na ten gel a našla jsem toto v jedné diskuzi:"Dobrý den, Contractubex gel lze používat až po úplném zhojení rány, až dojde k odloučení všech stroupků. Používá se spolu s tlakovou masáží jako prevence hypertrofických a keloidních jizev. " Takže používat radši až po stroupkách při operacích. Byla to reakce na dotaz na jizvu po operaci. tak díky za info a zkusim to🙂 Ještě tam bylo z jedné klinika psáno, že oni doporučují po zhojení rány Dermatix SiGel. Tak uvidím🙂 😀

pici: mě se zdá, že občas taky jsem na něj imunní, ale pak zase zabere 🙂

misando: ahojky, nový nic moc. Mě bere od soboty asi trochu močák, tak jdu odpoledne k dr, jestli se mi tam zase neobjevil zánět v cestách. no doufám, že ne, ale při mém štěstí bych řekla že tam lehký bude. mě to docela zlobí takhle začátkem jara.
a co ty, jak je, co je novýho?

pici
26. dub 2010

ten countratubex je dobry obsahuje extrakt z cibule.. ale mne je to aj zbytocne si davat, ked viem ze ma este jedna laparka caka tak dufam, ze diery mi urobia tam kde boli aj predtym, inak zahojene to mam uplne super...

olive, ja zase pri prudkej zmene pocasia, dojdem vzdy o hlas...

berkana.. na bolesti hlavy, najma po opici si aj ja supnem ibalgin :D

misanda
26. dub 2010

berkana, fakt močák, jo? 😲 no já si na něj myslela min.týden, to mě bolel podbřišek a měla jsem i nějakej výtok...ale asi to bylo tím zoladexem, než se to tělo zase srovnalo s dalšíma hormonama. pak mě teda až do včerejška , včetně, bolela každej den hlava, ale dneska už to vypadá slibně, tak snad bude dobře 😉

pici, ty dírky ti určitě udělaj do těch samých, mě to tak dělali taky. akorát se to pak hůř hojí..nebo hůř...je to furt takový hodně růžovoučký...ale to asi zase záleží na obnově toho těla...

pici
26. dub 2010

hej hej. mne sa rany dobre hoja. mam vybratych 13 znamienok a mam dost svetlu pokozku tak ono je to najprv ruzove. potom sa to opali a potom zase zbledne a ostane vo farbe koze.. ale je mi to v podstate jedno, na miss uz asi urcite nepojdem :D

misanda
26. dub 2010

pici, já mám taky vyškubanejch plno znamének 🙂

neboooj...to se zahojí 😉 ty missko 😝

pici
26. dub 2010

misando... ze vyskubanejch.. som si to predstavili jak to skubali :DDDD xixix

berkana
26. dub 2010

pici: to ja taky, akorát bolest hlavy po opici moc často nemám 🙂 Jsem taky koupila takový šumivý tablety - vyprošťovák, pije se to po konzumaci alkoholu nebo více jídla a pomohlo mi to ted taky, jsme byli v sobotu na rozlučce, takže v neděli mě brala jen migréna, která se ohlašovala už předtím 🙂

misando: no spíš močový cesty, močák musím zaklepat, ten pořád odolává, naštěstí 🙂 jen mě to ted honí dost často na záchod. No uvidím, po půl čtvrý zajedu k dr a uvidim, co mi řekne, jestli jsou to ty cesty, nebo zlobí ta endoška. ale spíš ty cesty, pač jsou to příznaky jako pokaždý....☹
to tě taky lituju, že tě bere ta hlavu, tak snad to budeš mít dobrý už, že se ti to srovná 🙂

si myslím, že to budou řezat v tom samým místě, jen ty jizvy nevím jaký budou kor v tom pupíku, tam se mi to nějak moc dobře nezahojilo a jsou jizvy pěkné. Je to možný, že to tam řežou do kříže v tom pupíku? mě to totiž tak připadá, když na něj kouknu....tak hlavně, aby to bylo dobře zahojený bez problémů 🙂 stejně to bude schovaný kdyžtak pod plavkama 😀 😝

pici
26. dub 2010

berkana ja mam pod pupkom jazvu tak isto ako je obluk na pupku .. mam ich vodorovne...