Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

sichatka
18. únor 2011

@zazy - a co název endometrioza - povedlo se a povede 😀

@zvalentova - šikovná, určitě ti tam pomohou a na debila narazíš všude a třeba naopak to bude někdo velmi příjemný a poradí ti, co a jak.

w_h
18. únor 2011

@zvalentova cislo na apolinare najdes na netu - http://www.apolinar.cz/gyn/index.htm
endokrinologicka ambulance, ja jsem chodila k as. Fantovi. ordinuje myslim ve ctvrtek, sestricka ti rekne, objednej se a popovidej si.

zvalentova
19. únor 2011

@bubanek přesně, ze vzduchu těhotná asi nebudu 😀

zazy
19. únor 2011

AHOJKY HOLKY TAK JSEM ZALOŽILA NOVOU DISKUZY TÉMA JE ENDOMETRIOZA-POVEDLO SE A POVEDE
Takže kdo chcete tak se připojte k nám,samozřejmě i maminy,páč v této diskuzy některým dívčinám vadí,že tu debatujeme o maminkovských problémech,nemyslím to špatně. 😉

sichatka
20. únor 2011

@zazy - je to soukromá skupina nebo otevřená široké veřejnosti? Hoď sem odkaz, nějak nemohu najít a po pravdě nemám na to ani dost času 😀

sichatka
20. únor 2011

@zazy - už jsem našla.

@richt @olive @kocina7 @misanda @andara @bubanek @berkana @paja23 @caterina85

Takže holky, kdo máte zájem na novou diskuzi, kde bychom pokračovaly v pokecu o našich mimi + i ty, co se ještě snaží, tady je odkaz

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/endometr...

sichatka
20. únor 2011

Holky, na které jsem zapomněla, omlouvám se, ale určitě se také přidejte.

hannu
21. únor 2011

Ahoj holky, tak jsem další přírůstek do diskuze. Je mi 26, v březnu 2010 jsem po 7 letech vysadila antikoncepci, protože jsem se chtěla pročistit, otěhotnění jsem neplánovala, do září fungovalo všechno normálně, pravidelná MS, pak v říjnu mi začaly problémy, bolesti byly takové, že mi nezabíraly algifenové kapky proti bolesti, čípky nebo tramal, tak jsem se vypravila na gynekologii, kde mi bylo řečeno, že vše je oukej. 2 týdny na to jsem tam byla znovu a tehdy už mi můj lékař našel cystu 5x7 cm na levém vaječníku, následovala lapar, při které mi objevili endometriozu, ložiska odstranili a jako u mnoha z vás doporučili jako léčbu co nejdříve otěhotnět. Jednou děti chci, ale teď na to opravdu není vhodná doba, tak mi nasadili antikoncepci na 3 měsíce v kuse - zkušenost strašná, návaly, nespavost, šílená bolest prsou, špatně je mi prakticky po každém jídle a při 3. balení antikoncepce jsem celou dobu krvácela. Navíc stálá bolest na levé straně v podbříšku, takže mě ani nepřekvapilo. když mi minulý pátek doktor oznámil, že mám opět 5cm cystu na tom levém vaječníku. Brali mi krev, výsledky mám dobré a žila bych s cystou klidně dál, kdybych neměla ty bolesti. Navíc můj lékař ve mně nebudí moc důvěru, řekl mi, že když budu mít bolesti budou mě zase hospitalizovat pravděpodobně na další lapar. Chtěla bych zkusit jiného doktora, ale nevím kterého, nemáte někdo tip třeba v Brně? Navíc je člověk takový rozpolcený, dítě teď sice nechci, ale samozřejmě mě trápí obavy z toho, že až se za 2-3 roky začneme snažit, třeba to nepůjde...Máte některá podobnou zkušenost? Přečetla jsem pár stránek z diskuze, ale celou teda nee 😅 Děkují 🙂

zazy
21. únor 2011

Ahojky Hannu,sice už jsme přesídlili do jiné diskuze,ale odepíšu
Já mám endometriozu 4 stupně,tudíž ten největší,cysty mám od 25,kdy jsem byla poprvé na operaci,z laparky to byla laparotomie-řez,cysty jsem měla na pravém vaječníku 5 a na levém devět cm.To jsem tou dobou taky neplánovala děti.Jela jsem do lázní absolovovala úmělý přechod,za dva roky na to opět laparoskopie,odstranili cysty a srůsty,opět léčba a opět lázně.V říjnu to byl rok co jsem byla na 3 laparo,kdy mi nakonec museli být odejmuty oba vejcovody,tudíž jediná moje možnost na dítě bylo úmělé oplodnění,na které jsem šla asi za dva měsíce potom.Na první pokus nic a až na druhý pokus se zadařilo,byl to opravdu zázrak,jelikož cystu a srůsty tam mám stále,takže mám skoro 3 měsíční mimi.
Jednu věc ti můžu říct,že pokud bych se měla vrátit zpět,tak bych se snažila o dítě hned po první operaci,kdybych věděla co vše budu muset podstoupit,takže pokud ti můžu poradit dítě co nejdříve,ale to je samozřejmě jen na tobě,tohle je jen radaJinak my jsme přesídlili na jinou diskuzy,tak pokud chceš tak se připoj

sichatka
21. únor 2011

@hannu - já se připojuji k zazy - také bych doporučila dítě co nejdříve. Ale překvapuje mě, že se ti po antikoncepci dělalo tak špatně. Co jsi brala? Mě při laparce odstranili ložiska endošky, pak 3 měsíce v kuse antikoncepce, MS a pak zase 3 měsíce v kuse antikoncepce - takhle to bylo celý rok a pak 1. pokus o IVF.

Jinak se přesouvat nemusíš, myslím, že holky budou chodit na obě diskuze, jen tato bude pouze o endometrioze, jak nás o to už některé prosily a ta druhá i o mimčách a dalším pokecu🙂)

hannu
21. únor 2011

zazy i sichatka Děkuju za odpověď. Je to celkem boj, honí se mi to v hlavě už od operace, jestli to půjde až budu chtít nebo ne, ale jsme spolu s přítelem krátce, sice se známe delší dobu, ale vztah trvá od října..Hodně mě podržel a je mi oporou pořád, ale na miminko je u nás rozhodně brzy..Já mám navíc novou práci, bude to znít možná některým povrchně, ale chtěla bych ještě něco dokázat a udělat takovou malinkou kariéru než ze mě bude máma 😅

sichatka brala jsem cileste a byla to fakt hrůza..dnes jsem dobrala poslední prášek, mám odmenstruovat a v pátek se jít poradit na dalším postupu. Pravděpodobně mi napíše antikoncepci na další 3 měsíce a pak nevím. Docela se děsím jak to bude probíhat, protože poslední menzesy jsem se opravdu plazila po kolenou kvůli bolesti 😢

sichatka
22. únor 2011

@hannu - ať ti zkusí předepsat něco s menší dávakou hormonů. S těmi bolestmi ti to nezávidím, občas mi pomáhal ibalgin, ale více cvičení na uvolnění bederní páteře, aby mi bylo líp a mohla jsem se trochu hnout.

S přítelem jste skutečně krátce na to mít mimčo. Kariéra? No holka na tu na mateřské velmi rychle zapomeneš a pak, kdyby ti nešlo otěhotnět, budeš si říkat, jestli ti vůbec stála za to. Nechala bych to tak rok a pak se snažila o mimčo.
Kdyby to nešlo, tak Clostilbegytom a nechat si udělat testy na reprodukční imunologii - můžeš mít zvýšenou buněčnou imunitu a to by pak byl další problém s otěhotněním (upraví se prášky a pak je to OK). A nebo do toho vlítneš, ani nebudeš vědět jak🙂)

hannu
22. únor 2011

@sichatka - No rozhodně mu řeknu, že chci jinou antikoncepci..Když jsem mu v pátek říkala, co všechno mě trápí, tak mi odpověděl, ale to je normální. Mně to teda normální nepřijde, proto jsem se taky už objednala do Brna na vyšetření a konzultaci k jinému gynekologovi, mám na něj dobré reference od kamarádky. Tak zkusíme a uvidíme, víc hlav, víc ví, jak se říká 🙂 Pokud bude vše oukej, tak to třeba za ten rok opravdu zkusíme a v práci už to nějak vyřeším. Šéf se vyslovil, že by to nebyl problém, pokud mám takové trápení, že mi tady klidně zřídí koutek pro mimčo 🙂 Chtěla jsem se zeptat, nějaké vyšetření, které by teď dokázalo říct, jestli je se mnou vše v pořádku existuje? Nebo na to posílají až když to pacientka zkouší a nejde otěhotnět? Jinak moc děkuju, že na mě reaguješ 😅

misanda
22. únor 2011

@hannu mě dělala problém jakákoli antikoncepce co šla přes trávicí systém...takže pokud můžu doporučit vyzkoušej náplast Evra, nebo antikoncepční kroužek Nuvaring...já měla s pilulema problémy jak blázen 🤐 a to s každýma ☹

misanda
22. únor 2011

@hannu jinak my s endometriozou bojujeme tři roky...ono to neni tak jednoduchý ☹...nám způsobuje nekvalitní vajíčka ☹ takže ono to fakt není tak, že si řekneš, a budeš těhule...i když bych byla ráda, kdyby tady takový vyjímky byly...

hannu
22. únor 2011

@misanda Děkuju za tip..Já vím, četla jsem tady dost příběhů a držim palce, aby to byly příběhy se šťastným brečícím koncem 🙂 Uvidím jak se to vyvine po dalším cyklu antikoncepce a co mi doporučí druhý lékař, podle toho se zařídím..Ale popravdě na dalši laparo se mi teď nechce. Pokud by to bylo kvůli bolesti nevyhnutelné, šla bych asi nejdřív třeba v květnu. Nechci zase po 3 měsících podstupovat kompletní narkozu. Mám známou, už je teda starší a ta měla cyst 6 až si nakonec nechala vzít kus vaječníku, kde bylo ložisko cyst. Ale to už měla dceru a další nechtěla, tak to pro ni bylo vhodné řešení.. Ach jo, v příštím životě se chci narodit jako chlap, protože mi holky fakt vždycky máme horší zdravotní problémy..

misanda
22. únor 2011

@hannu já měla první laparo začátek září a druhou hned začátek listopadu....bylo to hrozný ☹. No a pak ty IVF cykly, to jdeš při odběru vajíček taky do narkozy...takže já mám za loňský rok pěkně vybráno...

hannu
22. únor 2011

@misanda a to kvůli cystám nebo něčemu jinému? Ty jo, takhle rychle po sobě, chudinko, to musel být zápřah pro tělo. Já se z té první laparo dávala dohromady měsíc 😒

misanda
22. únor 2011

@hannu no ten doktor co mi to dělal prvně mě asi pořádně nevyčistil ☹ pak mi to dělala moje gyn.doktorka a bylo to od tý doby v pohodě...musela jsem nahlásit i primáři oddělení kdo mi dělal tu první laparo protože ani primář nevěřil ☹ pak jsem si prošla hormonální léčbou - přechodem a od tý doby to bylo dobrý...i když ty nekvalitní vajíčka mi nevyléčil nikdo... 😔

hannu
22. únor 2011

@misanda tak to je hrozný, takový trápení a ještě narazíš na špatnýho doktora ☹ A brala jsi normálně antikoncepci na umělý přechod nebo Ti i píchali nějaké hormony? To jsou teda věci, tak to abych se začala smiřovat, že na tu laparo možná pudu hodně brzo. Akorát už teĎ vím, že pudu do Brna, tady u nás už jim nevěřím, navíc ten přístup, byla jsem na sále hodinu a půl a kdybych si to sama nezapamatovala, kdy mě tam vezli a kdy přivezli a nezeptala se, proč mě operovali tak dlouho, tak by mi snad ani nikdo nic neřekl.

misanda
22. únor 2011

@hannu mě píchali vždycky jednou za měsíc Zoladex, takže hormony na um.přechod. Antikoncepce mi moc nezabírala ☹. Nebudu nikomu psát, že to bylo super...ale vydržela jsem to a asi to i pomohlo. No a na sále jsem byla stejně jako ty. Poprvé jsem nevěděla nic až druhý den, ale podruhý když mi to dělala moje mudra, tak za mnou hned přišla jak jsem se probrala z narkozy, což bylo fajn vědět na čem člověk je 😉

hannu
22. únor 2011

@misanda a jak jsi to snášela, pohlo to s Tebou moc po hormonální stránce, nějaké výrazné problémy? Určitě jak píšeš, člověk chce vědět, na čem je..mně to oznámil jakoby se nechumelilo, chtělo se mi brečet, protože jsem vůbec nevěděla, co nějaká endo je a on se mě pořád jenom ptal, jestli tomu rozumim..fakt necita 😖

misanda
22. únor 2011

@hannu akorát šílený návaly a v noci špatný spaní...ale začalo to až druhý měsíc...po druhé injekci. ale každý to má jinak. Však uvidíš co ti navrhnou...sama jsem zvědavá...

hannu
22. únor 2011

@misanda tak to jsem zažívala i teď při antikoncepci, tak buď to bude ještě horší nebo mě to nepřekvapí 😎 Jsem taky zvědavá, v pátek jdu tady na gyndu a do toho Brna až 7.3., dřív nemají místo 😒 Vystřídala jsi třeba víc doktorů nebo máš pořád toho stejného?

sichatka
22. únor 2011

@hannu - tak koukám, že jsi na to podobně, jako jsem byla já. Můj první gynekolog mi po roce snažení řekl, že jsou to pouze psychické problémy. To mě dost naštvalo, objednala jsem se k doktorovi v Praze a začalo to lítat. Laparka - zjištěná endometrioza, špatná imunologie, takže IVF odloženo o rok, než se to srovná a pak hurá na věc. První nevyšlo, ale druhé už ano. 7.3 není tak dlouho, já čekala 2 měsíce, než bylo volno a tobě to uběhne jako voda.

bubanek
22. únor 2011

@hannu ahoj,jsem dalsi z tech co tu endosku maj a ten vysoky stupen,endoska vsude rozlezla,ale nastesti ne do organu,takze vse vycistili 2x na operacich a organy cisty..kazdopadne taky sem roky chodila k pitomy doktorce,co mavala rukou a myslela si ,ze si snad vymejslim ,jsem magor a v sexu sem asi sado maso proto me to boli a bolestiva menstruace ze lezu po ctyrech a nefunguju byla podle ni normalni...a presne pak sem se dostala ke spravnymu doktorovi a uz to jelo za 1 rok jsem podstoupila dve operace,zatnula zuby,vse si o nemoci zjistila,podstoupia co se dalo i prirozene jako mobilizace patere,akupunktura...lazne a ted se mi narodila holcicka prirozenou cestou..takze se nenech odradit dupni na doktora a ne ze bude mavat rukou,jak ti je po antikoncepci..je takovych ted moznosti,ze proste radsi si o tom precti a rekni konkretne co chces nebo se zeptej na moznosti,ja treba hormonalni antikoncepci nesmim kvuli jatrum coz u endosky je problem,ale musi to doktor s tebou vse resit..at treba ten rok se v tom tele vse drzi v nejakym stadiu,abys pak mohla to miminko s pritelem mit rychleji nebo bez vetsich problemu..drzim palecky..

hannu
23. únor 2011

@sichatka mně hlavně přišlo, že tady vlastně neví, co mi je a tak si myslim, že je lepší zkusit aspoň ještě jednoho doktora. Tak jsem přeobjednaná na 10.3., ale je to ještě pořád v pohodě, jak píšeš, uběhne to jako voda 🙂 Jsem zvědavá vůbec na přístup a tak, doteď jsem chodila do nemocnice ke gynďákovi a tenhle má soukromou praxi. Doufám, že budu mile překvapená..

@bubanek ahoj, především moc gratuluju k miminku. Měla jsem to uplně to samý, v životě jsem netrpěla na bolestivou menstruaci a teď přišlo tohle, kdy jsem se opravdu doslova plazila po čtyřech. Tehdy mi doktorka na ambulanci tu cystu nenašla a napsala mi nějaké antibiotika na zánět, po kterých mi bylo stejně zle. Brala jsem předtím Novynette a ten mi seděl, tak si o něj požádám a jak radíš, pozjišťuju si i nějaké jiné..Děkuju 🙂

zvalentova
23. únor 2011

@hannu ahoj mohu se zeptat kam chodíš? Jdu příští týden na konzultaci k nějakému mudrovi. Jsem zvědavá co vymyslí 😎

bubanek
23. únor 2011

Hlavne holky v tyhle dobe jsou uz centra na lecbu endometriozy nebo doktori gynekolove,kteri se na tohle specializuju,operuji oblast maly panve atd..takze nejlepe si najit tohle centrum i klidne dojet do jinyho mesta jako v Praze je u Apolinare,v Podoli ten muj super doktor,ktery to dela a nebo da kontakt na kolegu v ramci porodky a proste prohlidne..me prohmatnul jeste pred operaci ,dvouma prstama nadzvedl delohu a uz me to bolelo a hned to bylo podezreni endosky,ja cysty na ultrazvuku nemam a na sonu nic videt nebylo a fakt sem to mela pod delohou,nad delohou,pod levym vajecnikem,u mocaku,u konecniku..takze ja uz bych se vykaslala spolehat na svyho gyndare,pokud tomu fakt nerozumi a mava jen rukou..at napise zadanku nebo mozna i bez zadanky staci,zkuste si to zjistit a fakt se vrhnete do tohohle,tam se to fakt rozjede a konecne se s vama zacne neco delat..ja blbec chodila roky ke gyndarce a azs domu ze teda mam bolestivou menstruaci a nemuzu nejaky polohy v posteli..ale ze me to omezovalo kazdy mesic,nic sem si neneplanovala kvuli menstruaci hruza..nastesti me takhle fakt dokopala kamaradka a sehnala kontakty..a diky vsem operacim,doktorum a pristupu se mi povedla holcicka..nebyt jich a chodit tam dalsi roky k ty krave ktera mavala rukama nade mnou,verim,ze to uz mam i v organech a kdovijak na tom sem..a ja nesmim hormony a IVF normalni pro me by neslo kvuli jatrum..

hannu
23. únor 2011

@zvalentova ahoj, v Hodoníně chodím k mudr Miliánovi do nemocnice a teď pudu poprvé k mudr Zlámalovi do Brna, tady máš odkaz..Chodila k němu kamarádka, která měla šílené problémy, teda jiného rázu, jako záněty, opakované infekce a milián ji neustále léčil na všechno antikoncepcí, tak šla tady k tomu zlámalovi a ten ji komplet dal do kupy. Sice nemá specializaci na endo, ale mám na něj opravdu dobré reference, tak jsem si řekla, zkusím, uvidím 🙂 O Apolináři vím a pokud se to ani tady nikam dál nepohne, tak se vydám do Prahy. Zdraví máme přece jenom jedno 🙂