Endometrióza. Po jak dlouhé době jste otěhotněly?

theresa
26. bře 2007

Zdravím všechny holky, které trápí stejně jako mě endometrioza. Chtěla bych se Vás zeptat, po jak dlouhé době jste otěhotněli, když jste měli po laparoskopii a nebrali jste žádné hormony ?

berkana
29. bře 2011

@hannu díky, tobě taky, ať to rychle uteče a už to máš za sebou a jsi v pohodě 😉

mirenkam
31. bře 2011

Ahoj holky, chtěla jsem se vás zeptat: jestli jste měly po laparoskopii PN, jak dlouho jste byly doma než jste šly do práce, jak probíhala další léčba - antikoncepce nebo jiné hormony, za jak dlouho je možné začít se stimulací na IVF...? díky ahoj 😨

hannu
31. bře 2011

@mirenkam Ahoj, já jsem tady spíš nováček, ale operovali mě ve středu, z nemocnice propouštěli v pátek ráno, následný celý víkend jsem jenom ležela a odpočívala nebo spala. Další týden jsem moc nechodila ven a když, tak malé pomalé a opatrné krůčky, docela jsem to cítila. Ale druhý týden už jsem byla v pohodě. Samozřejmě je to ale individuální. Mně lékař řekl, že minimálně 2 týdny bych měla být v klidu, moc nechodit, nic nezvedat a hlavně se nenachladit. Pak jsem brala 3 měsíce v kuse antikoncepci s vyšším obsahem hormonů, abych nemenstruovala, ale nepomohlo a čeká mě teď další laparo a umělý přechod, celá léčba pod vedením nového lékaře. IVF Ti neporadim, ale určitě se ozve nějaká jiná spolutrpitelka. Držím palce 🙂

mirenkam
31. bře 2011

@hannu díky, já teď hlavně přemýšlím, jestli si vzít PN a nebo dovolenou, ale asi půjdu na PN - mám docela náročnou práci a brát si 2 nebo více týdnů dovolenou by bylo asi škoda, raději si ji šetřit na léto a pak někam vyjet, než ji proležet v nemocnici a pak doma..... 😕

sichatka
31. bře 2011

@mirenkam - záleží na tom, jak se budeš cítit. Mě pouštěli druhý den po operaci domů, ale měla jsem nařízený klid a 14 dní být doma, opatrně začít chodit. Břicho jsem cítila ještě měsíc po operaci. Skutečně je to u kažné jiné. Pak jsem dostala antikoncepci a šup na vyšetření na reprodukční imunologii a pak IVF. Pokud máš náročnou práci, doporučuji si vzít PN - z té tě nemohou odvolat z dovolené ano.

mirenkam
31. bře 2011

@sichatka díky, práci mám dost náročnou... a tu PN si teda asi vezmu, asi to bude lepší než se nervovat, že je mi zle a za pár dní končí dovolená.....My už máme po 2 IVF - 4 transfery..... bez úspěchů a právě proto ta laparka..... absovovali jsme i tu imunologii, genetiku.....takže už zbývá jen ta laparoskopie a pak to IVf.... za jak dlouho jsi začala se stimulkou,

sichatka
31. bře 2011

@mirenkam - jakou imunologii jsi absolvovala? Normální nebo reprodukční? Ony se ty výsledky občas liší. Já měla problémy s imunologií, takže IVF bylo až po 3/4 roce po laparce. Co jsi brala za léky při těch pokusech?

mirenkam
31. bře 2011

@sichatka to nevím, asi reprodukční.... bylo to po 1. neúspěšnén ivf a před 2. ivf jsem brala prednison.... vytvářím protilátky vůči spermiím....

sichatka
31. bře 2011

@mirenkam - já brala Prednison přes rok nepřetržitě. Myslím, že i díky němu mám nyní dvojčátka. Při druhé IVF jsem vyměnila Utrogestan za Duphaston - zkusila jsem to. Našla jsem si na netu, že udrží lépe těhu než Utrogestan, ale asi jak u koho. Uvidíš po laparce, co ti řeknou. Kdy máš na ni jít?

misanda
4. dub 2011

@mirenkam tak já při první laparo docela dobrý, byla jsem doma týden...ale při druhý mi tam dělali větší zákrok, takže jsem pak byla doma dalších 14dní a břicho mě teda bolelo ještě celej následující měsíc. Je to fakt individuální a záleží co ti tam všechno budou dělat. A jinak reprodukční imuno taky doporučuju, já taky beru prednison delší dobu...prý se má brát určitě minimálně 6týdnů před plánovaným IVF, ať to tělo aspoň nějak ty protilátky stáhne.

A hlavu vzhůru, nám se povedl až čtvrtý pokus...je to o psychiku, ale i my to dokázali, a to jsem v to už ani nedoufala.

raza
12. kvě 2011

ahojte, nevadí, ak sa pridám? potreboval by som totiž poradiť, nejaké informácie...

moja doktorka mi totiž na moje neustále naliehanie ( stále ma bolel lavý vaječník, už asi rok - začalo to po kyrete - potratila som v 9. tt) urobila konečne sono vaječníkov a našla mi vo vaječníku cystu. povedala, že to vyzerá na endometrióznu cystu, či ako sa to volá. včera som sa bola objednať na laparo v BA a doktor mi povedal tiež, že to vyzerá na tú endometriózu. ale samozrejme, vedieť to budem až po operácii.
môžete mi prosím povedať, aké máte skúsenosti? je to tak, že teraz mi to vyberú a bude sa to tvoriť znova? môžem sa hneď po operácii po prvom menzese snažiť o bábo? dá sa po laparo bezproblémovo otehotnieť?
ďakujem holky už popredu, viem, že aj na nete je toho vela, ale počuť (resp. čítať) od niekoho, kto si to prežíva, je asi lepšie. prajem pekný deň a držím päste aj vám 😉

raza
12. kvě 2011

nooo, tak som si práve prečítala nejaký článok na nete a poviem vám - nic moc 😒

zvalentova
12. kvě 2011

@raza určitě můžeš po laparo otěhotnět, pokud problémů není víc.
U mě byla laparo jen zjišťovací, kde potvrdili rozsáhlou endometriozu. Následně mi operatér sdělil, že je to velmi těžké operovat a on sám by to nedělal.
Každá to máme ale trošku jinak, každá jsme měli rekonvalescenci jinou.

raza
12. kvě 2011

@zvalentova dakujem, tak budem dúfať, že všetko dopadne ok 😒

misanda
13. kvě 2011

ahoj holky 🙂

@raza endometrioza se většinou nevyléčí...až s následným těhotenstvím. Takže tfuj tfuj tfuj, ať jí tam máš co nejmíň !!! nejlépe vůbec žádnou!!!

@zvalentova a co ty, jak jsi na tom, jak se máš???

zvalentova
13. kvě 2011

@misanda ahojky, mám se výborně. Šéf je nemocný a tak dodělávám resty, těším se na odpolední hokej a hledám inspiraci na netu, jaké nehty si udělám 🙂

misanda
13. kvě 2011

@zvalentova jooo, tak nehtíky, jo? Ty jsem měla jednou...týden 😀 a pak jsem to vzdala 😝. ale tak já mám svoje nehty fakt pevný a pěkný...až se ta nehtařka divila, proč chci gelový 🙂.

zvalentova
13. kvě 2011

@misanda také s tím mám problém, proč na kvalitní nehty dělat modeláž, ale fakt, že s nimi člověk nemusí 4 týdny nic dělat je supr.
V sobotu pomůžu našim na baráku a v neděli si udělám nové acrylovky, teď jen najít nějakou inspirejšn.

verry
13. kvě 2011

Ahoj, chtěla bych se zeptat. V pondělí jsem byla na laparce, po níž mi Dr. oznámil, že mám 5 malých ložisek endometriozy mezi dělohou a střevem, jinak ale vejcovody průchodné, vaječníky v pořádku. Máte s tím někdo zkušenost??? Dr. mi řekl, že endometrioza když je na takovémhle místě by neměla mít vliv na otěhotnění. Víc mi teda poví za 14 dní v Sanusu. Tak vůbec nevímm. Dík za jakoukoliv odpověď 😉

raza
13. kvě 2011

@misanda ďakujem.. och, teraz som z toho všetkého tak strašne mimo.. o tejto hnusnej chorobe som donedávna ešte ani nevedela, že existuje.. 😠 😠

wendeaa
13. kvě 2011

ahojky, zdravím všechny. dnes mě zjistili neprůchodné vaječníky, mám endometriozu a před 4 lety jsem byla na laparoskopii, pak jsem brala 3 roky antikoncepci bez přestávek a před rokem jsme se rozhodli pro miminko, jenže se nějak nevedlo. a dnes mě řekli, že nemám průchozí vaječníky.Co mě nyní čeká?? Operace?? Můžu otěhotnět ještě přirozenou cestou?? máte s tím někdo zkušenosti??děkuji za vaši odpověď Katka

misanda
13. kvě 2011

@wendeaa myslím, že myslíš, že nemáš průchodné vejcovody, viď? 🙂 Tohle se bohužel většinou řeží pomocí IVF, zvlášť když jsou neprůchodné oba...

misanda
13. kvě 2011

@raza noo, mě taky doktoři tvrdili, jak to tam vevnitř vypadá krásně a že otěhu je jenom otázka času...no a prd...pak jsem šla na laparku a děs... ☹

zvalentova
13. kvě 2011

@wendeaa ahoj, jsem na tom asi podobně. Neprůchodné vejcovody, endometrioza, k tomu ještě imuno potíže. Rovnou mi řekli, že přirozená cesta nepřichází v úvahu. Prostě není kudy by to prošlo. Ani jsme nezkoušeli IUI, ale rovnou IVF.

wendeaa
13. kvě 2011

@zvalentova ☹ to jste mě teda nepotěšily, na umělý nechci☹ale prvně mě pošlou na operaci, nebo ne?? a jak to vypadá s tebou? už jsi byla na umělým??

wendeaa
13. kvě 2011

@zvalentova promiň teď jsem si přečetla o tobě, že Vám to nejde, ach jo☹ to je hrůza, ten kdo nechce tak má a neváží si toho co má a ten kdo by chtěl tak nic. je to nespravedlnost

veverka.dada
13. kvě 2011

@wendeaa ahoj, taky taky jsem se snažila IVF všemožně vyhnout a vůbec jsem si nepřipouštěla, že by se mě to mohlo týkat...ale, když jsem zjistila, že asi jinudy cesta nepovede, tak najednou šup a už týden stimuluju...jsem celkem nabitá energií a ráda za to, že aspoň taková možnost je, pro ty, co jim to přirozeně nejde...takže se toho neboj 😉 až budeš držet malého prďolku v náručí, zjistíš, že ti to za to stálo 😉

misanda
14. kvě 2011

@wendeaa hele, umělka se neboj...já mám za sebou čtyři pokusy!!! Není to tak hrozný jak to vypadá, ale zase procházka růžovým sadem to taky neni, to je fakt...ale díky IVF čekáme dvojčátka a já jsem ta nejšťastnější ženská na světě 😉. Jo, ale měla jsem to stejně, ještě tři roky zpátky jsem tvrdila, že na IVF ne-e, nikdy v životě... 😅

wendeaa
14. kvě 2011

@misanda to ti gratuluji🙂 a děkuji za dodání odvahy

wendeaa
15. kvě 2011

mám strašné bolesti i mimo MS, bolí mě levá část zadku, že nemůžu sedět a ani spát, pořád se dopuji ibalginem. znáte to někdo, nebo to mám jen já?? díky