Endometrióza - povedlo se a povede

zazy
19. únor 2011

Tak jsem založila naši diskuzy,takže kdo chcete přidejte se

berkana
21. únor 2011

Ahoj holky, tak jsem tu taky🙂) Byla bych klidně též pro uzamčení🙂

@veverka.dada že ses tu taky po takový době ukázala🙂)

@misanda kuk 😀

@zazy tak to budeš mít dobré s tím hlídáním🙂) my jsme zatím u přítelovo rodičů, ale v létě se snad budem stěhovat jak jsem řikala do vlastního a je to hned vedle, takže hlídání do budoucna (doufám blízké budoucnosit🙂 ) bych měla také dobře vyřešené 😀

misanda
21. únor 2011

my chceme zamknout, my chceme zamknout 🙂

jinak všechny zdravím...dneska je venku kosa jako blázen!!!

zazy
autor
21. únor 2011

drahouškové,nejde mi diskuzy uzamčít,poradte mi někdo,nevím jestli to nědělám špatně,díky

sichatka
21. únor 2011

@zazy - zamknout můžeš hned. Když se bude chtít někdo přidat, budeš ho moci připojit, takže nikoho nebudeme diskriminovat. 😀

@bubanek - co jí zkusit dát čaj? Já vím, teď se všude říká jen kojit a kojit, ale, když jsme byly malé my, naše mamky nám musely povinně dávat čaj. Já zkoušela fenyklový od Hippu, je od 1. týdne a pak převařenou kojeneckou vodu, docela to zabíralo. A přes den doporučuji budit. Pouštět rádio, televizi, ona si časem uvědomí, že je den, kdy se dělá hluk a kdy je noc a má se spát. Jak psala zazy- netrápí jí prdíky, zkus jí nahřát plínku ( přejedeš přes ní párkrát žehličkou) a dát na bříško nebo jestli už máš ten gelový polštářek. Malá sktuečně přibírá o sto šest, takže hlad mít nebude.
Zkusit Nutrilon - no proč ne, on déle zasytí. Já jsem u holek moc mléka neměla, takže dostávaly na noc Nutrilon a v noci a přes den jsem je normálně kojila. Ale spíš bych to skutečně viděla na ty prdíky, začínají obvykle kolem 2 týdne, když bude brečet, zkus jí vzít za kontíky a přitáhnout jí nožičky k bříšku cca 10x - když se pak ozvou ony zvuky, trápily jí prdíky 😀

misanda
21. únor 2011

@zazy tak zkus napsat adminovi....

bubanek
21. únor 2011

@sichatka holka trapi ji to,ze je hysterka...kakame prdime dos sami..nahrivam brisko polstarkem s peckama z dmka na brisko,mam masticku z fenyklu na brisku,takze preventivne provadime pres den a fakt prdi,sama se snazim jist nenadymavy a piju fenyklovy caj..takze tim to asi moc nebude..cajik koupenej taky mam..jeste sem nedavala..spis chce pozorvnost..hysteraky kdyz ji vypadne dudlik,musim dat do pusinky,za par minut zas a tak dokola..ted si hezky hajala chvili v lehatku,vypadnulo dudlik rev,nepomohlo tak sem si ji vzala do naruci a mlci a duda..chce se chovat nebo kojit nebo podavat dudlik..

bubanek
21. únor 2011

@zazy dekuju za radu s plinkou🙂)

sichatka
21. únor 2011

holky, tak jsem to zjistila, musela jsem založit novou soukromou skupinu, protože tato už bohužel uzavřít nejde, tady je odkaz:

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/povedlo-...

caterina85
21. únor 2011

Teda ženy, se mi pořád někam přesouváte 😝 Jinak Bubánku, přeji pevné nervy 😉 kamarádce takhle malá plakala první tři měsíce furt, až z ní měla nervy v kyblu, páč bydlí v 1+1 a v podstatě neměla kam utéct. Pak se ten řev jednou snažila přehlušit vysavačem a malá přestala 😀

sichatka
22. únor 2011

@caterina85- přesuň se na diskuzi, viz výš, ta už je uzamčená, jak jsme si přáli 🙂

zvalentova
22. únor 2011

@sichatka ahojky, můžu se také přesunout, nebo pro mě je to pasé? dík

sichatka
22. únor 2011

@zvalentova - uvidíme, jak se vyjádří holky. Zatím bych ti spíše radila přesunout se zpět na původní forum endometrioza. Je tam nová holčina hannu a mohly byste to prožívat spolu. Já tam občas také mrknu, zazy, misanda také🙂)

bubanek
22. únor 2011

@caterina85 dekuju za info,takze 3 mesice treba mam vydrzet a hodne vysavac pouzivat 😎 😀

@zvalentova ahojky,zalezi na tobe....jen my jsme tu nechtely moc prudit s resenim miminkovskych veci,kazdopadne endoska bohuzel nas uhlavni nepritel take... 😕

zvalentova
22. únor 2011

@sichatka jasné, šlo mi jen o to, abychom někde našly někoho znalého problému 🙂

sichatka
22. únor 2011

@zvalentova - neboj, našla jsi, až budeš vědět něco bližšího, písni a mi se zase podělíme o rady. 🙂

bubanek
23. únor 2011

Ahoj holky, nejak nestiham tak jen zdravim..my dneska brecime a brecime a nespinkame,tak sem se porad venovala a byla rada si udelat cas na jidlo a sprchu...tak snad budem spinkat v noci,ted sem nahrala brisko a promasirovala pro jistotu a uvidime..hezky vecer..

bubanek
24. únor 2011

Ahoj holky,
dotaz na maminy..mate monitor dechu? ja mam novy nanny a dve ty podlozky a uz 2 za tyden rval a ja nevim proc,tak mam nervy,stalo se to minuly tyden v noci a zas dneska pred chvili..tak nevim,jestli fakt ma vypadka dechu,pisou ze to zacne rvat,kdyz se mimco 20sekund nenadechne nebo min jak 8x za minutu..pritom mi prijde ze dycha strasne rychle a porad..vsude pisou jak je to 100% kdyz je monitor novy a spolehlivy..tak nevim,zitra se zeptam doktorky..sem tam letela a chytla ji tak rychle ,ze se lekla jak spinkala..

andara
24. únor 2011

@bubanek mela jsem taky Nanny, taky nam to rvalo,ale vymenily jsme baterky (byl od svagrove) ackoliv nesignalizovaly, ze jsou vybity a dali pod ni jeste pevnou podlozku a od te doby zadnej problem. Jak ji mas umistenou?

bubanek
25. únor 2011

@andara ahojky,no mam normalne monitor na pevny podlozce pod matraci,matraci a malou na boku apretacim z boku na bok,sice jsem cetla ze na ten syndrom jsou nejlepsi zadicka..ale me bylo receno v porodce i u obvodni kvuli ublinkavani a krkani na bok jeste ted...tak jsme na boku a fakt mala kolikrat krkne 20 min po kojeni ne tesne po...baterky mame novy a mame dve snimaci podlozky,monitor novy mesic..tak nevim hele..asi se na to moc spolehnout neda..cetla sem,ze pokud to mimco najdu bez znamek zastavy dechu,ze normalne dycha,nema fialovou pusinku,neni v kreci atd..tak to byl pravdepodobne plany poplach..ze by vypadal pri zastave jinak...stalo se to dvakrat a kdyz sem pribehla tak dychala ..ale cloveka to fakt vystresuje teda..dneska jdu k obvodacce tak se zeptam..

mirenkam
31. bře 2011

ahoj holky, prosím vás, jakou léčbu jste měli po laparoskopii - antikoncepce nebo jiné hormony, za jak dlouho jste šly do práce (volit PN nebo dovolenou?) a nevíte za jak dlouho je možné začít se stimulací na ivf? dík

berkana
31. bře 2011

@mirenkam ahoj, já se neléčila, mě dr řekl, že bychom se měli snažit otěhotnět a kdyžtak přijít za tři měsíce, já jsem mu řekla, že mi můj gyndař poradil jít do CARu, tak mi řekl, at jdu rovnou tam, tak jsem tam šla a jelikož to bylo před létem, tak jsem měla naplánovanou stimulku až na podzim. Oni totiž o prázdninách IVF neprovádějí, teda aspon u Apolináře.

bernicka
7. únor 2014

Ahoj holky, chci vás pozvat do skupiny o endometrióze. Pokud vás tato nemoc trápí, pojďme si o ní popovídat a sdílet navzájem své zkušenosti: https://www.modrykonik.sk/group/5856/