Estrofem a Provera, máte zkušenost?

ovce11
10. dub 2014

Ahoj holky, podobné diskuze už tady jsou, ale většinou jsou už staršího data. Chtěla bych, aby jste mi napsaly vaše zkušenosti s Proverou a Estrofemem. Já je dostala k podpoře otěhotnění a na zkrácení a srovnání cyklu. Jsem k tomu trochu skeptická, protože vím, že Provera by se měla brát až po ovulaci, tu jsem mívala 30 DC a já jí teď mám brát od 17 DC. Minulý měsíc jsem BT neměřila, ale teď budu, abych zjistila, jestli ovu stihla přijít do 17 DC 🙂. Svému lékaři věřím, ale jsem po potratu a miminko bych si moc přála a nevím, jak tomu ještě více pomoci 🙂. Když napíšete vaše zkušenosti, postřehy nebo nejlépe, že jste s touto léčbou otěhotněly, budu ráda 🙂.

hankamisa
9. kvě 2014

@ovce11 -mám ho taky napsaný spolu s utrogestanem. měla jsi při estrofemu ovulaci?

ovce11
autor
9. kvě 2014

@hankamisa ahoj, ten predchozi cyklus si nejsem jista, alle ted to vypada ze snad byla... nekde jsem cetla, ze Eatrofem do dvou 2mg ovu neblokuje

hankamisa
9. kvě 2014

@ovce11 - díky za info. no já mám napsaný 2mg 1* denně. ta uvidím.a zabírá,roste ti po něm sliznice?

domca89
9. kvě 2014

Ahoj, nevím zda má zkušenost pomůže, ale proveru jsem brala několikrát. A cyklus mi hned po prvním užívání zkrátila na 28dní. A když jsem se k ní dostala naposledy, pomohla nám po ročním snažení otěhotnět a to hned druhý měsíc jejího užívání. 😉

ovce11
autor
13. kvě 2014

@hankamisa já teď budu brát asi taky 2mg, ten slabší moc nezabral

@domca89 tak to jsou dobré zprávy 🙂 a gratuluji k miminku, ať jste oba v pořádku 😉

domca89
13. kvě 2014

@ovce11 Děkuju. No zatím probíhá vše jak má. A budu držet pěsti, aby se i Vám brzy povedlo stvořit tenhle zázrak. 😉

ovce11
autor
19. kvě 2014

@domca89 můžu se ještě zeptat, jak jsi Proveru brala? od toho 17 dne nebo až po ovulaci? jak jsem psala, já jí mám brát od 17 dne ale ovulace mívám kolem 30 dne, jestli je vůbec šance otěhotnět, nebo jestli se to srovná časem? A ještě jsem po ní tedy hodně unavená ☹

wildy
19. kvě 2014

Doktor mi předepsal Provera 5mg na srovnání mého velmi nepravidelnému cyklu po vysazení HA. Také jsem svému dr. věřila, ale pak jsem začala narážet na názory, že Provera blokuje ovulaci, ale nevěřila jsem tomu, protože Dr. mi ji dal na srovnání cyklu, abych mohla otěhotnět. Brala jsem ji ráno a večer od 17-25 DC. Po 4. měsících užívání mi to nedalo a začala jsem si měřit BT a zjistila jsem, že OVU vůbec nemám. ☹ Po půl roce užívání (a beznadějného snažení se o mimi), jsem se naštvala a dr. řekla, že to brát nebudu. Když jsem mu vyjmenovala ty vedlejší účinky, které to na mě mělo, řekl, at to okamžitě vysadím! Ten den co jsem se takhle rozhodla jsem začala užívat přírodní bylinný extrakt Gynex a za 14 dní (při první OVU) jsem otěhotněla!
Takže za mě už nikdy hormony, a Proveru a HA už nechci ani vidět! Protože ty vedlejší účinky, které to na mě mělo to bylo šílený!!!
Ale jak třeba píše @domca89 ji to pomohlo. Je to individuální. Ale já spíš četla názory, že Provera k otěhotnění moc nepomohla. To že okamžitě srovná MS, to ano. Na to je fajn. Ale to je vše - má zkušenost.

ovce11
autor
19. kvě 2014

@wildy Ahoj, no já to právě cítím podobně. Teploty měřím, ale jak jsem vzala proveru, tak jsem přestala, protože automaticky zvedne teplotu. Já chci hormony zkusit teď poslední měsíc, aby nemohl doktor říct, že to byla krátká doba, i když posledně říkal, že je to divný, že nezabraly. Dostala jsem je taky hlavně na špinění, které mám po MS během cyklu i před MS a to se neupravilo vůbec. O Gynexu jsem už taky slyšela, mám ho připravený v záloze 🙂. Chodím teď na Mojžíšovou a piju ten její čaj, tak třeba i to pomůže. Ještě mě čeká řízený detox...nevím, možností je dneska spousta, jen aby to nebylo všechno zbytečné nebo jen tahání peněz 🙄

wildy
19. kvě 2014

@ovce11 Jj, je toho spoustu. Já jsem vsadila na gynex a hlavně jsem mu věřila a možná i to udělalo své. Hlavně mi i zlepšil psychiku. Při Proveře jsem byla pořád nepříjemná, hysterická, lítostivá, plačtivá, v depresích. Měla jsem šílené stavy. S manželem jsme se jen hádali, já byla neustále podrážděná, vůbec jsem nedokázala ovlivnit své chování. No hrůza! Věděla jsem, že se chovám hrozně, ale nešlo to zastavit. Přibrala jsem 6kg za půl roku, pleť jsem měla samý bolák, i kosmetička ze mě byla nešťastná. Takže už nikdy víc! 🙂

werumka
19. kvě 2014

@ovce11 Pokud ovuluješ 30. den a máš to už potvrzené, tak rozhodně před tím Proveru nebrat. Samo o sobě to nevadí, když ovulace přijde později - v otěhotnění to nebrání. Důležité je, že přijde.

ovce11
autor
19. kvě 2014

@werumka jj, takhle bych tomu taky rozuměla, proč to tedy doktor předepíše už od 17 dne, když ví, jak na to jsem? Tomu právě nerozumím 🙂.

diamanta
19. kvě 2014

Já brala Proveru, protože jsem špinila hned od poloviny cyklu. Otěhotnět jsem s ní nechtěla, i když předtím jsme se 2/3 roku snažili. Kvůli práci jsem potřebovala zrovna tu zimu neotěhotnět a také jsem se bála těhotenství při hormonální léčbě, tak jsme se asi tak natřikrát jistili. A šup - dodnes to je zázračné početí 🙂 tak neboj.

werumka
19. kvě 2014

@ovce11 Protože ten lékař v první řadě přemýšlí o tom, jak zkrátit cyklus. Předepisování hormonů je nejjednodušší, co může udělat a na zkrácení cyklu to samozřejmě funguje. Za mnoho dlouhých cyklů může právě pozdní ovulace, což je ale náročnější vyšetřit, možná to není tak "výnosné"...těžko říct. Pokud Ti vadí ta délka cyklu jako taková, je lepší to řešit spíš posunutím ovulace, což se běžně dělá pomocí Clostilu. Hormonální profil máš v pořádku? Růst sliznice, délku druhé fáze po ovulaci?

ovce11
autor
19. kvě 2014

@werumka Tak samozrejme, kdyby byl cyklus kratsi, tak by mi to nevadilo. Jinak hormonalni profil mi nedelal, fazi po ovulaci ma 12 dni a sliznici nizkou. Nejvic mi vadi ale to spineni. Nevim, treba pristi mesic zkusi vymyslet neco jineho.

ovce11
autor
19. kvě 2014

@diamanta tak to je hezke 🙂

werumka
19. kvě 2014

@ovce11 Na nízkou sliznici a špinění je provera dobrá (bývá to právě známka nízké hladiny progesteronu). Ale musí se brát opravdu až po ovulaci. Špinění třeba den dva před menstruací je ok, ale delší dobu už značí nedostatečnost žlutého tělíska (které produkuje progesteron). Jinak pokud se špinění objevuje i s proverou, tak pak bych jí zkusila doplnit vyšší hladinou vitaminu C, případně ascorutinem. V době ovulace často taky dochází k několikadennímu špinění, které je běžné.